Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

gribu pačīkstēt.

 
Reitings 7
Reģ: 17.03.2012
Meitenes uzmundriniet mani lūdzu. Zinu cita teiks , ko čīksti ej dari, citai vienalga, bet cik bieži jūs iedomājaties par cilvēkiem apkārt? Bieži lasu coasmo sarunas un domāju, būtu man tās problēmas. Lieta tāda, ka esmu jauniete , kas jau 3 gadus sēž mājās bezdarbībā, un jo vairāk laiks iet uz priekšu, jo lielāks izmisums nāk virsū. Pabeidzu vidusskolu, mazpilsētā. Ļoti gribēju iestāties augstskolā, jau zinu savus mērķus, bet diemžēl tas nenotika, jo vecākiem nav naudas, ko apmaksāt man transporta izdevumus vai dzīvošanu galvaspilsētā. Paši šeit knapi savelkam galus kopā, tā, ka mācības ir atbīdītas otrā plānā. Viss būtu labi, ja varētu kaut strādāt, bet darbu šeit arī nevaru atrast, jo īsti nav nekādas pieredzes, cenšos pilveidoties lasot gramatas, skatot kādas izglītojošas grāmatas, meklēju info netā, bet neviens mani negrib ņemt, jo bezdarbs šeit ir tik liels, ka paņem darbā to, kam jau ir zināma pieredze. Bet kā tad, lai to pieredzi iegūst? Kādu laiku bija doma braukt uz Rīgu, strādāt tur, bet man tur nav neviena rada vai drauga pie kā palikt, naudiņu sakrāt, kkādam miteklim pirmajā mēnesī arī nav. Sāp arī tas, ka nav draugu, jo par draugiem es uzskatu tikai tuvus cilvēkus. Ir daudz paziņu, bet ne tādu ar ko varētu iet ārā vai ko kopīgu pasākt. Ir divas draudzenes viena studē Rīgā un mazpilsētu brauc retāk un retāk, otra pārvācās uz dzīvi Anglijā. Ir puisis ar ko attiecības grūst jau kopā, rezultātā esmu pārvērtusies par nervu kamolu, visu laiku raudu, nevaru vairs izturēt to visu. Ir tā, ka man vnk ir vientuli un tāpēc cenšos pēc iespējas vairāk laika pavadīt ar puisi,bet tā kā mēs dzīvojam kopā, tad liekas, ka viņam jau tas nedaudz piegriezies, jo visur cenšos rauties līdz. Nekad man nesaka, bet var jau pamanīt izmaiņas uzvedībā. Strīdamies mēs aizvien biežāk un biežāk un tas viss naudas dēl. Viena strīda kartumā viņš man pateica, bet ko tad tu īsti māki? (bet ko es varu mācēt, ja nekur netieku uz priekšu?? ) proatsm, atvainojās, to neesot tā domājis, bet tas lika padomāt. tiešām, ko tad es māku? ar to, ka māku gatavot, tīrīt utt., nepietiek, nevienam tāda nav vajadzīga. es sēžu 4trās sienās nau 3 gadus un nezinu ko vairs darīt. gribu kā visi normāli cilvēki dzīvot, iet izklaidēties, ēst normāli, pilveidoties. Ko šādiem jauniešiem darīt? :(
17.03.2012 15:54 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
Man pazīstamas meitenes saņem stipendiju, lai nav no vecākiem naudiņu jāprasa. Un mūsdienās stipendiju netrūkst! Piedod, es nežēlošu tikai tāpēc, ka tā jādara, jo tad, ja tiešām grib mācīties, iespējas atrod.
17.03.2012 16:01 |
 
Reitings 7
Reģ: 17.03.2012
Es tiešām nezinu kādu stipendiju es varētu iegūt, ja neeskaitos mazturīgā? Pašvaldība atbalstu nevar sneigt, vecāki kredītu paņemt nevar, kas varētu aizdot naudiņu nav. Skolas laikā nebija tik labas atzīmes, lai tiktu budžetā, ko tagad rūgti nožēloju. Atzīmes bija labas, bet ne izcilas. Kādu stipendiju, tad es varu iegūt?
17.03.2012 16:03 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Sameklē galvotāju tad. Un, piemēram, LU ir rotācija, kas nozīmē, ka, ja neesi budžetā pirmajā studiju gadā, Tev ir visas iespējas tur tikt nākamajā. Un ir taču programmas, kurās ir ļoti daudz budžeta vietu.. Nav jābūt A,B līmeņiem, lai tiktu. ;)
17.03.2012 16:06 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
Izvēlies augstskolu un apskaties tajā esošās stipendijas, LLU un LU tās ir. Otkārt, var mēģināt iet uz uzņēmumiem un lūgt atbalstu viņiem (protams, atbilstošās nozares uzņēmumiem), zinu, ka dažiem būvniekiem tādā veidā ir gadījies tikt pie naudiņas.
17.03.2012 16:07 |
 
Reitings 7
Reģ: 17.03.2012
vēlos studēt medicīnu. ja arī nakamajā gadā tiktu budžetā, man nav pat šo gadu par ko mācīties. vai tad es 3 gadus cēdētu mājās? vecāki knapi samaksā par dzīvokli un nopērk ēst.
17.03.2012 16:10 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Strādājot Rīgā, studējot un dzīvojot kojās ļoti taupot, manuprāt var izdzīvot (zinu vairākus cilvēkus, kuri tā dara). Pie tam, šobrīd tu par kaut kādu naudu taču dzīvo?
17.03.2012 16:11 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Mediķos jau nu gan var tikt budžetā. Kā arī - tur vajag CE atzīmju rezultātus, kurus pa šiem gadiem, kamēr sēdi mājās, jau sen varēji uzlabot. ;)
17.03.2012 16:13 |
 
Reitings 7
Reģ: 17.03.2012
dzīvoju par tēva naudu, kurš vienīgais strādā, bet izdzīvot ir grūti, priecājos par to, ka internets vēl vispār ir. jo ar ēšanu jau ir tā pašvaki, lai cik tas tizli neizklausītos, mēs pat nepērkam t.papīru,(jā tā vieta izmantojam avīzi) lai taupītu, nemazgājamies tik bieži un vēl daudz, jo daudz taupības pasākumi.
17.03.2012 16:16 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Piekrītu Salomē, mediķos ir ļoti daudz budžeta vietu, cik nu es zinu un tāpat par CE izlabošanu. Nekā personīga pret tevi, taču tavā situācijā nevajag vainot to, ka vecākiem nav naudas vai sliktas atzīmes un bezdarbs. Tu man atgādini manu draudzeni, kura ārkārtīgi daudz čīkst un žēlo sevi, taču nebūt neizmanto par visiem 100% tās iespējas, kuras ir (un KAUT KĀDAS vienmēr ir). Iesaku uz sevi sākt skatīties ļoti kritiski, ja vēlies kaut ko sasniegt un maziem solīšiem sākt kaut ko darīt, nevis tērēt laiku sapņojot, jo tu taču pati zini, ka nauda un iespējas no zila gaisa neuzradīsies.
17.03.2012 16:17 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
Šo es nekad neesmu īsti sapratusi. Ja jātaupa + ir internets, kāpēc cilvēki pērk avīzes? Vai arī Jūs izmantojat tos reklāmas materiālus, kas tiek pastkastēs likti?
Atzīšos godīgi, ka tad, ja man sekmes nebūtu pietiekoši labas, lai studētu to, ko vēlos, es studētu to programmu, kurā tieku budžetā, lai tikai iegūtu augstāko izglītību.
17.03.2012 16:20 |
 
Reitings 7
Reģ: 17.03.2012
nevelos šeit pierādīt nekādu savu taisnību vai netaisnību, vienkārsi cilveki, kas ir manā situācijā reti saprot to otru, kam neveicas tik labi. esmu jau pierakstījusies uz nva, gaidu jau kursus vairāk kā gadu, piedalos brīvprātīgo darbos, lai vismaz kkas virzītos uz priekšu. Bet tā pat man jautājums vai budžeta nauda man būs tik liela, lai varētu dzīvot kojās, paēst un transportam? nedomāju, ka man to nosegs, jo cik esmu meklejusi info, tad tomēr nesanāks. es to vien kā daru, kā 3 gadu garumā cenšos katru iespējiņu paķert. bet pēc katras neveiksmes es vēl vairāk un vairāk sašlūku, kur tad vairs kritiskāk, mana pašapziņa jau ir zem nulles.
17.03.2012 16:23 |
 
Reitings 5395
Reģ: 29.01.2009
arī citi taupa un cīnās, man, piemēram šomēnes pēc daļējas rēķinu apmaksas paliek 20 lati uz mēnesi un jāizbraukā uz skolu, bet es nečīkstu!!!

vasarā ej mežā lasi ogas, sēnes un nodod, būs naudiņa kaut kāda...
17.03.2012 16:26 |
 
Reitings 1692
Reģ: 16.01.2011
Medicīnas koledžā tak pa velti izmācīties.. Nu jā nezinu grūti jau ir, bet tiešām paskaties kkadas stipendijas, bezdarbniekos neesi mēģinājusi kādus kursus iziiet?
17.03.2012 16:28 |
 
Reitings 7
Reģ: 17.03.2012
vasarā lasu ogas un nesu nodot, arī to daru.
17.03.2012 16:28 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
Uz mājām var bieži nebraukt, par kojām šaubos, ka vairāk par 40Ls jāmaksā, lai arī nezinu īsti par RSU, ēdienam mēnesī ar 40Ls var pietikt. Kādus 20 vajadzētu hig. precēm, kladēm, vēl kādam niekam, tā kā ar 100 pietiek. Ja saņem stipendiju, tad tā ir ~ 70Ls, tātad mēnesī būs nepieciešami tikai kādi 30Ls, ko jānopelna. Lai pie tiem tiktu, var meklēt darbu degustācijās, aptaujāt cilvēkus, Rīgā šāda veida darbi ir, ja grib strādāt, neprasot par to pārāk augstu samaksu.
Kārtējo reizi kaitina tie teksti par zemo pašapziņu. Zini, Tu pēc tādas neizklausies. Man vispār šķiet, ka cosmo izteikti lielas problēmas ar pašapziņu ir vienai, kurai taureņi prātā, un otrai, kura te internetā savu miesu izrāda, te pēkšņi atklāj, ka no modes vai kvalitātes kaut ko jēdz.
17.03.2012 16:32 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Nu, manuprāt, tas, ka tu sāc runāt par to, ka cilvēki kas nav tavā situācijā nesaprot tevi, vien nozīmē, ka tu meklē atrunas. Tādā veidā tu uzbūvē sienu, kas tevi it kā nošķir no pārējiem, kaut gan tas viss ir muļķības, jo es zinu gana daudz cilvēku, kuri dzīvo līdzīgi kā tu. Es zinu meitenes, kurām arī strādā tikai viens no vecākiem un palīdzība no viņu puses ir 0 un tādēļ viņām uzreiz pēc vidusskolas beigšanas vajadzēja sevi sākt uzturēt un maksāt par visu. Tajā pašā laikā es zinu citus cilvēkus, kuri esot tādā situācijā nedara neko un meklē atrunas. Piemēram, kā jau teicu, viena man tuva draudzene, kura tikai runā par savu zemo pašapziņu, to, ka nekas nesanāk, bet tiklīdz viņai piedāvā reālus variantus, tad sākas iemesli kādēļ nevar to, to un vēl visu ko.
Manuprāt, reālie varianti ir - likt no jauna CE un saņemt rezultātos vismaz B (3 gadu laikā var tā samācīties, ka nakts vidū varēsi jebkuru uzdevumu izpildīt), iekļūt budžetā, atrast darbu Rīgā. Ar darbu pusslodzē VAR izdzīvot kojās, ja ļoti taupa (sabiedriskais transports studentiem Rīgā ir salīdzinoši lēts) un cītīgi izplāno cik naudas tērēsi ēdienam, higiēnas precēm u.t.t Nevaru solīt, ka paliks pāri, bet tas vismaz būs starts, pēc tam var nākt labāki laiki ar stipendiju vai labāk apmaksātu darbu.
Es tiešām to saku tikai vēlot labu, jo tu galu galā, izklausies pēc sakarīgas meitenes. Ir tādi cilvēki, kuriem vispār vienalga, viņi vārās savā sulā un grib strādāt veikalā par pārdevējiem līdz mūža galam. :) Ja tu domā par studijām un kaut ko gribi, tad tas vien parāda, ka esi spējīga kaut ko iesākt.
17.03.2012 16:33 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Augstskolai var paņemt kredītu ar valsts galvojumu, dzīvošanai ir studējošā kredīts 120Ls/mēnesī. Paralēli mācībām var strādāt - Rīgā mierīgi var darbiņu atrast. Ja īrēsi istabu vai dzīvosi kojās, tad iztikšanai sanāks + vēl iekrāt varēsi. Protams, ja taupīgi dzīvosi. Maznodrošinātajiem arī kāds atbalsts no pašvaldības pienākas. Galvu augšā un cīnies - tas ir grūti bet ne neiespējami! Pati dzīvoju no stud.kredīta, paralēli strādāju 2 vietās, īrēju istabu komunaļkā - viegli nav, bet iztieku! Un ne prātā nenāk sūdzēties! Katras grūtības tev tikai par labi nāk!
17.03.2012 16:33 |
 
Reitings 250
Reģ: 11.01.2012
Es ieteiktu braukt uz uk,tur ari cilveki bez pieredzes un izglitibas var nopelnit un dzivot ka pienakas,nav jabut magistram lai savilktu galus,jo visi jau nav profesori.
Tas kuras saka,ka ir stipendijas un krediti laikam nezin ko nozime tada situacija,par kadu stipendiju var runat,ja cilvekam nav naudas par ko atbraukt un iekartoties?
17.03.2012 16:35 |
 
Reitings 7
Reģ: 17.03.2012
nav līdzeklu , lai aizbrauktu. jā, bet valsts nav galvotājs, ja neesi maznodrosinātais. es taada neesmu.
17.03.2012 16:38 |
 
10 gadi
Reitings 2954
Reģ: 29.01.2009
atrodi darbu savā mazpilsētā un iekrāj naudiņu, lai pārvāktos uz Rīgu. tāpat augstskolā tagad neiestāsies, to varēsi darīt rudenī un līdz tam ir daudz laika.

vai tiešām vajag internetu, ja tā dēļ tualetes papīra vietā nākas lietot avīzi? pie interneta var tikt arī bibliotēkā, kura ir visās pilsētās.

ja ir grūti ar ēdienu, lūdz palīdzību kādā no labdarības organizācijām, projektam "Paēdušai Latvijai". šis atbalsts ietaupīs naudu uz ēdienu, kuru varēsi ar ģimeni iekrāt.

ir arī daudz dažādu Eiropas projekt, kursu, apmācību utt. cilvēki no mazpilsētām bieži vien domā, ka viņu mazajā pilsētiņā jau nju nekas nenotiek. muļķības! Tavā pilsēta noteikti ir kāda NVO, kura iesaistās kādos projektos. varbūt vari tur kā piepalīdzēt un saņemt kādu labumu, kas atvieglos dzīvi.

lai veicas! ticu, ka vari uzlabot savu dzīvi! ;)
17.03.2012 16:43 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (1)