Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Mezgiines!

 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Man ir taada neizsakaami laba sajuuta,jo vakar uzzinaaju ,ka man ir izsuutiita pacina no Latvijas ar mezgiinu kleitu ,kura darinaata kaut kur ap 1920g!Es pat nespeeju iedomaaties,kaa sieviete saglabaajusi tik ilgi so vecmammas kleitu!Es noteikti kaut ko uztaisiisu taadu...kas ieies muusdienu modes tendencee!Kas man visvairaak patiik pie sii momenta-kleitai apaksaa ir vesels staasts...!
Vai jums nav taa bijis,ka penemiet rokaa kaut ko tadu ,ka loti vecu graamatu ,piemeeram un juutiet to laikmetu?
11.03.2012 18:40 |
 
Reitings 5087
Reģ: 01.03.2009
Man ir dažas lietas no maniem senčiem, sudraba karotes piemēram. Bet es nekad nevarētu ieviest mājās svešu, vecu lietu, no antikvairāta, man būtu bail, pārāk liels ´smagums´, es vispār diezgan jūtīgi šo visu uztveru, nezinu pat kā nosaukt - uzlkräto enerģiju. Teiksim, nekad nevalkāju second hand un ievācoties jaunā mājoklī gribu visu visu jaunu, SAVU.
Tai lietai jau ir savs stāsts, es nekad to nespētu pārmākt, īpaši iedomājos spoguli. Manā dzimtā no tēva puses sievietes paaudžu paaudzēs bija dziednieces (raganas? ;) ), es nekad nespēju ielūkoties vecmāmiņas vecajā spogulī, vienmēr gāju tam garäm aizgriezusi galvu :)
11.03.2012 18:46 |
 
Reitings 5087
Reģ: 01.03.2009
p.s. Sorry par vārdu kļūdām. Joprojām cīnos ar klaviatūru.
11.03.2012 18:47 |
 
Reitings 890
Reģ: 31.01.2012
rotas un binoklis, bet tas nav ar tik lielu laika starpību, sanāk manas vecvecmāmiņas mātes/tēva lietas. par second hand - mierīgi velku , nav tā kā karinjo, neiespringstu uz to, ka lieta ir nēsāta mazliet un kaut kāds stāsts jau tai ir. es par to vispār nedomāju! :) un tā, manuprāt, ir labāk. bet par lietu paņemšanu un laikmetu sajušanu, ir bijis tā, ka domās parādās maza ainiņa uzreiz, kā iespējams varēja būt toreiz, kad tā lieta šķita jauna. bet es gribētu, lai man būtu kaut kas no ļoti, ļoti seniem laikiem. piemēram, kāda ļooooti veca grāmata vai apģērba gabals.
11.03.2012 18:53 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Karinjo-tu interesanti pateici par to "second hand"!Man ir bijis taa ,ka panemu rokaa lietu un pilniigi juutu taas sievietes energiju,taas neesaataajas energiju-taa man bija ar to sarkano biksu kostiimu-ja atceries Sonia Rykiel-jauns maksaatu tuukstosos!Taa sieviete bija atvedusi no Pariizes un uzreiz atdevusi-likaas tikai noneemusi cenu,cik viss bija svaigs un tiirs!Veel sodien nozeeloju ,ka nepaneemu!Tas bija iistais ziids un tik elegants....Nekas!vienmeer naajosaa reize!
Par vecaam lietaam!Es no muusu maajas paneemu uz Ameriku virtuves baltu lina dvieli ,kuram apaksa bija izsuuta "riseljee" tehnikaa!Es pavisam biju aizmirsusi par to dvieli un nesen ,tiirot skapi, atkal uzduuros...Taada energija straavoja aaraa no sii darba-es pilniigi jutu ,redzeeju so sievieti taalajaa Sibiirijaa,kaa vina izsuva so dvieli....!Es loti gribu izmantot so izsuvumu kaut kur ...!Sievietei par godu....negribu vienkaarsi slauciit traukus...!
11.03.2012 19:17 |
 
Reitings 5087
Reģ: 01.03.2009
Manās rokās ir nonācis šis tas tiešām labs no second hand, bet esmu, protams, rūpīgi izmazgājot, uzvilkusi vienu (vai nevienu) reizi, bet nelabi jutusies. Mums savulaik skolā gadā reizi skandināvi rīkoja lielo humpalu dienu. :D Neticu spokiem, mājas gariņiem un tml., bet šajā lietā tomēr paklausu sajūtai, pat īpaši neiedziļinoties.
11.03.2012 19:25 |
 
Reitings 5395
Reģ: 29.01.2009
es piekrītu, ka pārņemot ne savu "asiņu" rotas, pārņem arī tā cilvēka enerģētiku. Bet es tiešām priecājos par savas vecās mammas rotām. Joprojām patriotiskos brīžos piespraužu viņas Mildu pie apģērda vai kādreiz uzlieku pērles. Mantot rotas no savas dzimtas man šķiet dabiski.

Par spoguļiem - ja arī es nopirktu lietotu spoguli, tad paturētu tikai rāmi, spoguli kā tādu nomainītu.

Par drēbem es neesmu tik sīkumaina, lai gan es velku tikai tādas drebes, kurās jūtos ērti garīgi :)
11.03.2012 19:28 |
 
Reitings 895
Reģ: 14.04.2010
Man ir šādas tādas drēbes no second hand-izmazgāju un valkāju.Par sazin kādām enerģijām nedomāju.Neesmu tik ēteriska un filozofiska.Man drēbe ir un paliek drēbe.
Tāpat kā kaklarota ir un paliek kaklarota.Jā,man tā ir dārga emocionāli,jo to nēsāja mana vecmāmiņa.Es negribētu to pazaudēt vai sabojāt,taču,kad aplieku to ap kaklu,es nedomāju par to,kāds bija manas vecmāmiņas liktenis,kāda rotai enerģija vai emocionālā bagāža no notikumiem,kuros vecmāmiņai tā bijusi ap kaklu.
11.03.2012 19:28 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es domaaju par kleitas iipasnieci-zinu, ka sieviete atbrauca uz Ameriku peec kara,lai izbeegtu no brauciena uz Sibiiriju...!Vina paneema so kleitu liidzi ,iznemot oderi,jo citaadi bija par smagu...!Tad 90gadu vecumaa peeksni brauca atkal uz Latviju!Neema kleitu atkal liidzi!Es saprotu ,ka sii kleita vinai ,aciimredzot ,bija loti daarga....Tagad kleita naak atpakal -tikai manaas rokaas...!Man pilniigi liekas ,ka taa ir taada kaa ziime-varbuut dabuusu siis sievietes speeku sevii!Taa es skatos uz so momentu....!!!Vispaar man ,kaa maakslinieciskai dveeselei ,viss tas liekas tik interesanti!:)
11.03.2012 19:35 |
 
Reitings 1677
Reģ: 19.04.2011
Man ir viena lieta, kas ir mantojumā no senčiem. Mani vecvecāki un lielākā daļa manu radu aizrestotos lopu vagonos tika izsūtīta uz Sibīriju, kad viņi pēc septiņiem gadiem atgriezās, tā aina, kas dzimtas mājās pavērās, bija sirdi stindzinoša - visa dzimtas godība iznīcināta un lielajās mājās ierīkota lopu ferma... Un vienīgā lieta, ko viņi no savas iepriekšējās pirmsSibīrijas dzīves atrada, bija Bībele mājas bēniņos. Lai gan neesmu pārliecināta baznīcā gājēja - man roka neceļas to reiz izmest laukā vai nodot kādam svešiniekam.
11.03.2012 19:46 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Luiizeluiize-es tevi saprotu!Interesanti,ka sieviete ,kura nesen ciemojaas pie mums arii visu savu muuzu faktiski bija nodziivojusi Amerikaa-tikai uz vecumu paarceelas uz Latviju atkal-sapratu ,ka vina juutas pati jau loti veca-gribeeja to mammas(es mineeju laikam vecmammas)kleitu kaadam atstaat,kas noveerteetu to...Es to taa sapratu...!
Man laikam taapeec patiik vecas maajas un lietas,ka loti juutu to laikmetu-taada straava kaadreiz pilniigi iziet cauri...!
11.03.2012 19:59 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Karinjo-es arii ienaacu maajaa,kura jau bija iekaartota-savs stils ...domaaju ,ka man paveicaas mazliet ar to,ka mums ar viiru loti liidziigas gaumes iekaartojumaa!
Man atminaa mans saakums-bija tiesi taapat kaa tev...!
11.03.2012 22:15 |
 
Reitings 5087
Reģ: 01.03.2009
Mees nesen paarvaacaamies, saakam no jauna visu, jipiii! :)
11.03.2012 22:19 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Iedomaajos tavu sajuusmu....!Forsi!!!:)
11.03.2012 22:23 |
 
Reitings 5087
Reģ: 01.03.2009
Es taa leenaam un praatiigi, Tu jau zini, ka nevar taa tieshi pateikt - es gribu, tad nekas nebuus, taa ar apdomu, soli pa solim... :D Aizbraucu uz LV sashuvu aizkarus, lai leetaak un taa.. nu censhos buut malacis :D
11.03.2012 22:27 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Karinjo-es ariii taa leenaa garaa nomainu gleznas-iepriekseejaas sievas...uz savaam!Man patika vinas darbi,bet gribu savus vairaak....tadaa leenaa garaa ienesu vairaak savu energiju...!Es saprotu ,ka manaa gadijumaa steigties noteikti nevar-jaarespektee viira juutas arii!Katraa zinaa ,viss notiekaas !Tas man lielaakais prieks!
11.03.2012 22:32 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Sodien sanemu mezgiinu kleitu!Es kaut ko taadu nekad dziivee neesmu redzeejusi!Tas raksts,kraasa(kreemkraasa)pilniigi viss ir kaut kas vienreizeejs!Interesanti , pilniigi kaa buutu suuta man-es esmu kaut kas starp 4-6 izmeeru!Liekas ,ka sieviete,kurai piedereeja kleita ,bijusi loti tieva,videejaam kruutim tajos talajos 30 gados!Man taa patika piegriezums-mugura plika un muguras dalaa garums arii sniedzas taalaak ka prieksaa!Garaa kleita!
Viirs smejas-zeel ,ka muusu kaazas jau bijusas!Zinu pagaidaam vienu,ka pat iedomaaties nespeeju ,kur lai tik skaistu kleitu izmanto,bet noteikti zinu-nevaru neko mainiit modelii!Kritums ir tik elegants-ja pieliksu pirkstu-energija izjuks-pazudiis taa misteerija,tie 30gadi!
16.03.2012 23:42 |
 
Reitings 5395
Reģ: 29.01.2009
Es gribu redzēt to kleitu :)
16.03.2012 23:43 |
 
10 gadi
Reitings 3987
Reģ: 02.02.2011
Noteikti neko nelabo! Tādām lietām vērtībā tikai aug un aug. Izklausās skaisti :)
17.03.2012 00:27 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Switched on-es ariit tagad baidos,jo viss ir tik perfekts!Es domaaju ka taas, savaa laikaa ,vestas no Pariizes!Man ,godiigi sakot ,pat bail pieskaarties!Klaat ir taads paliels mezgiinu gabals ,no kura iznaak viena bluuze!Noteikti uztaisiisu to pirmo-taadu pavisam vienkaarsu-nekadus kruzulus utt!Es noteikti nofotograafeesos - ja bildee varees redzeet to skaistumu -ieliksu paskatiities!Es veel tagad dziivoju tajos 30...tas tacu bija pavisam cits laiks ,citas veertiibas-tik interesanti -tureet rokaas kaut ko no tiem laikiem!
17.03.2012 17:47 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits