Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

kā paprasīt algu ?

 
Reitings 1638
Reģ: 20.09.2010
sveikas dāmas !
Šobrīd esmu praksē uzņēmumā, un teorētiski man alga vispār nebūtu jāsaņem.
Bet lieta tāda, ka intervijas laikā mēs vienojāmies par to, ka alga kā tāda būs (ir vairāku gadu pieredze dažādos ar nozari saistītos uzņēmumos; t.i. - neesmu ne bakstāma, ne stumdāma, darbu padaru un nav 100reiz jāpārdara...tiešais priekšnieks arī ir tāds, kurš uz vietas vairāk nav, nekā ir, jāstrādā patstāvīgi) un principā es būtu kā pus - normāls darbibieks :D /esmu ārvalstīs un viņu valodu tik mačos vēl /. Ceru, ka aptuveni nojaušat, kāda situācija birojā.
Tad nu pirmais mēnesis ir pagājis, rīt būs lielā saruna par mana darba kvalitāti, vai viss patīk un arī algas apmēru. It kā nav pamata, bet esmu nedaudz sabijusies, ka viņi man gribēs maksāt mazāk, nekā "vajadzētu" .. ko darīt šādā situācijā ? Kā lai pieklājīgi paprasa vairāk, ja gadījumā summa knapi nosegs ceļošanas izdevumus ? Kā lai to izdara nesabojājot iespaidu par sevi un profesionalitāti ? Zinu, ka tas viss bija jāizrunā jau intervijā, bet viņiem pašiem nebija skaidrs, ņems vai nē un cik viņi maksā praktikantiem.
Ikdienā sanāk arī izmantot personīgo auto darba vajadzībām + degviela ..
Ceru jau, ka nebūs tā, bet negribas palikt uz mutes, kad pateiks summu, kas pat degvielas izdevumus nenosedz :D Vai būtu korekti minēt kursabiedrus, ja zinu, ka viņiem kompānija sedz visus ceļa izdevumus (konkrēta summa mēnesī), maksā par virsstundām un apmaksā pusdienas un tādas lietas ? Man jau šķiet, ka nē, bet citus "ieročus" pagaidām nespēju iedomāties.
P.s.
Attieksme no uzņēmuma ir ļoti pozitīva, un viņi ir pat ļoti apmirināti ar darba kvalitāti. Slavē un tā, bet sāku aizdomāties par šo tēmu, jo priekšnieks cenšas atlikt un atlikt šo sarunu ..
P.p.s.
piedodiet par garo penteri ... un iespējami šķībajiem pirkstiem :D
08.03.2012 23:21 |
 
Reitings 1638
Reģ: 20.09.2010
vēl kas - esmu runājusi ar pāris cilvēkiem, kas strādā tādu pašu / līdzīgu darbu šajā nozarē un zinu gan vidēju stundas likmi, gan cieto algu... Daļai ir tāda pati kvalifikācija, daļai zemāka. Pagājušajā praksē jau ļāvu, lai man maksā mazāk, jo biju jauns, nepieredzējis gurķis ar zemu profesionālo pašapziņu :D Negribu tā vairs, palīdziet ar padomiem ! Paldies :)
08.03.2012 23:25 |
 
Reitings 497
Reģ: 31.01.2009
Kā tev gāja? :p
12.03.2012 09:39 |
 
Reitings 1638
Reģ: 20.09.2010
haha. saruna būs tik šodien :D bet esmu noskaņojusies un raidu kosmosā pozitīvo enerģiju :D
12.03.2012 09:51 |
 
10 gadi
Reitings 861
Reģ: 01.12.2009
Veiksmi :)
12.03.2012 10:10 |
 
10 gadi
Reitings 1696
Reģ: 29.01.2009
Es Tavā vietā tā arī pateiktu skaidri un gaiši - ka izmantoju darba vajadzībām auto, tāpēc lai ir tikt laipni segt vismaz naudu benzīnam. Ja Tu esi praksē, tas nenozīmē, ka Tev jātērē sava nauda :) Nebaidies prasīt tik, cik uzskati par adekvātu savam darbam :) Galu galā, sliktākajā gadījumā Tev var pateikt nē, neviens jau par jautājumu prom nedzīs. Par to salīdzināšanu ar kursabiedriem gan nezinu, cik labi tas ir, bet nu skaties pēc situācijas - ja nu galīgi negrib dot, vari pieminēt šo faktu...
Veiksmi! :)
12.03.2012 10:21 |
 
Reitings 59
Reģ: 22.10.2010
Iesaku nebaidīties un prasīt to, kas pienākas un pat bišiņ vairāk, jo tad visdrīzāk dabūsu tieši tik cik gribēsi. Es gada sākumā arī paprasīju algas pielikumu, lai gan visi teica, ka manā uzņēmumā algas paceļ tikai tad, kad maina amatu. Beigās dabūju arī :)
12.03.2012 10:39 |
 
Reitings 965
Reģ: 21.10.2011
Nav jākaunās jautāt par savu padarīto darbu alga!
12.03.2012 11:26 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits