krievu valoda

 
10 gadi
Reitings 565
Reģ: 29.01.2009
Sveikas!
Nu man jau kā jaunai latvietei ir kā ir ar to krievu valodu. Mūsdienās principā lielākā daļa neprot vai tikai daļēji prot šo valodu (protams, ar izņēmumiem), to var secināt kaut vai papētot savas paziņas - vidēji no 20 cilvēkiem 1 saprot pieņemami, vēl 2 kaut ko rubī, pārējiem tā ir pilnīgi melna bilde. Mana problēma atkal ir savādāka - saprast jau saprotu visu, ko man krieviski saka vai kas ir rakstīts, atbildēt RAKSTISKI arī māku, taču, ja kaut kas jāsaka... Nu nevaru, mana runāšana krieviski izklausās pēc maza bērna šļupstiem. Arī vidusskolas laikos rakstiskajos, gramatikas, u.c. darbos atzīmes bija - 8,9, taču kā bija kāds mutiskais pārbaudes darbs - 2,3 nu maksimums kādreiz pagadījās kāds 4. Tāpēc izvairos no runāšanas krieviski, labāk klusēju, nekā apkaunoju sevi. Nu tāpēc arī šodien nedabūju darbu "Drogās". Prasa, lai es krieviski pastāstu par savu hobiju. Nu kāds vēl hobijs, man stress tāds, ka parunāt pat latviski vairs nevaru, kārtējo reizi klusēju. Jā, laikam darbu man Rīgā nedabūt, jo šaubos, vai kādreiz sākšu runāt krieviski. Domāju, ka ne man vienai ir šāda problēma ... :/
06.03.2012 20:18 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Savukārt, man smieklīgi liekas tas, kā tie, kas šo valodu pārvalda, vienmēr uzspiež savu viedokli nezinātājiem un nezinātāji tikai čīkst un pīkst. Ne visiem valodas padodas tik viegli, ka var pāris ned. laikā iemācīties, katram savādāk ir, cita lieta, vai vispār kaut kas ir darīts, lai uzlabotu savas valodas zināšanas.

Man ir kaut kādas zināšanas, taču, manuprāt, nepietiekamas. Neskatoties uz to, ka krievi ar mani ļoti bieži grib parunāties :D Kad varēšu, iešu uz kursiem domājams. :)
07.03.2012 09:23 |
 
10 gadi
Reitings 2151
Reģ: 02.04.2011
Man arī krievu valoda patīk (par politiskajām spēlītēm nerunājot, tās ir derdzīgas), saprotu, runāju, lasu, rakstu droši vien ne bez kļūdām, bet man arī šķiet amizanti tie daži viedokļi - ak, jūs lohi, es gan varu to un varu šito, vispār esmu ūberskuķis, bet jūs gan smieklīgas aitas! :) Tomēr drusku bērnišķīgi bakstīt otram sejā, ka viņam jābūt tādam pašam kā tev, tad viņš būs baigais ziķeris. Nuja, bet pie valodas atgriežoties - tie izteikumi par pazušanu no zemes virsas, manuprāt, tomēr par skarbu.
07.03.2012 10:17 |
 
Reitings 1906
Reģ: 05.04.2009
zinu ļoti labi un kopš 5 gadu vecuma, bet nerunāju principa pēc :)
07.03.2012 10:56 |
 
Reitings 3685
Reģ: 14.11.2011
Es tiešām nesaprotu, cik var cepties par vienu valodu, kuru ir problēmas apgūt


Jā, ieskaidro to krieviem,kas 20 gadus nodzīvo Latvijā un nejēdz ne vārda.
07.03.2012 10:57 |
 
Reitings 77
Reģ: 04.03.2012
Māku krievu valodu tāpat kā jebkuru svešvalodu, tikai saskārusies esmu ar viņu kopš bērnības rotaļām smilšukastē. Uzskatu, ka jebkuru valodu var iemācīties ja to tiešām vēlas.
07.03.2012 11:02 |
 
Reitings 130
Reģ: 03.07.2011
Tā nu ir paša katra izvēle kur strādāt un kādā valodā runāt. Es šo valodu māku, pati esmu iemācījusies lasīt un runāju labi, bet tā ir mana izvēle no šīs valodas distancēties, man nav patīkami runāt un viss, tā ir mana izvēle.
Piekrītu, ka valodas bagātina un šī valoda ir jāzina, ļoti labi var iemācīties skatoties filmas.
Taču, pēdējā laikā pāris manas paziņas ir dabūjušas darbus apkalpojošajā sfērā, nezinot šo valodu, jo jaunā paaudze 18-21g. šo valodu vienkārši nezina. Tāpēc, ļoti daudz kas ir atkarīgs no sevis pašas, galvenais spēt sevi labi pasniegt un parādīt, ka ir arī citas ļoti labas īpašības. :)
07.03.2012 11:06 |
 
Reitings 3685
Reģ: 14.11.2011
Es arī māku rakstīt un rakstīt krieviski, tikai nemāku runāt,jo vārdu krājums mazs, mazs.
07.03.2012 11:18 |
 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009
Mqan jau saprotams, ka cilveki no mazpilsētam un no laukiem neruna krieviski, atbrauc uz sapņu īstenosanas vietu - Rīgu, un re Tev: atbrauc uz krievu guberņu, to grūti pārvarēt pat tiri psiholoģiski, BET tiesam stulbi, kuri uzreiz metās virsū valodai, ja kāds urla uz ielas kaut ko "vakajet" vai arī uz psihopātismu verstais klients, valodai pasai par sevi nav ne vainas. To pašu ari saku krieviem, kuri izlamajoties ar kādu latvieti, apdirš latviesu valodu.

Viena meitene veikaliņa nevarēja neko paskaidrot tūristam angliski, pēc gtam lādēja angļu valodu un visu čūrajosos turistus ;D Ne jau valoda bija pie vainas, bet jauniete, kura parastāko frazi nesaprata piektas klases līmenī.

Man ir tā, ka man baigi patīk norvegu valoda, meginaju divreiz macīties, bet neiet man si valoda, škiet pa saražģītu, es tak to valodu nelādeju, pati saprotu, ka esmu aita :D
07.03.2012 13:25 |
 
Reitings 339
Reģ: 29.01.2009
Nevajag aprobežoties. Esmu krieviete, vīrs latvietis, meita prot abas valodas un vel savos piecos gados vel angļu mācās, bet es somu sāku mācīties! Kā var dzīvot mūsdienu pasaulē un nezināt valodas???? Stulbi!
07.03.2012 13:46 |
 
Reitings 250
Reģ: 11.01.2012
Tas ir skumji,ka uznemeji lien uz celiem krievu prieksa un liek prast darbiniekiem valodu,anglu vel ok,saprotams,bet cik tad te ir krievu turistu? Un tie kas ir,labi runa angliski.
Kad stradaju veikala man bija saprotos boss un nearvienu nerunaju krieviski,ja ko prasija izlikos,ka nesaprotu,kadas 3 reizes gaja sudzeties,saimnieks pasutija 3 majas talak,ists patriots :)
es nekad neietu stradat,ja man liktu runat krieviski,ta ir pazemosanas.
07.03.2012 18:05 |
 
Reitings 937
Reģ: 11.11.2010
stefany kaut ko tik debīlu es dzirdu pirmo reizi. :D Kas ir pazemojoši?Runāt vairākās valodās? Nekad neņemtu darbā tik aprobežotu cilvēku kā tu. :D
07.03.2012 18:14 |
 
Reitings 858
Reģ: 08.05.2011
Man prieks, ka man smadzenes ir nostādītas pareizajā vietā, vismaz zinu, ka dzīvē spēšu izsisties uz priekšu, kamēr i-neta veidosies vairākas diskusijas, ar to, ka netā nav sakarīgu darba piedāvājumu :) Vienkārši lasu un smejos :)

Tās, kuras rakstīja par to, ka krievu tautības cilvēki nespēj iemācīties krievu valodu, pirmkārt, ja tā ir apkalpojošā sfēra un lielais iecepiens ir uz Maximu, kurš liedz Tev kā klientam runāt latviski? Es, piemēram, kā klients to izmantoju, jo zinu, ka man tā būs ērtāk, bet, ja esmu darbā tad salieku kopā savu pelēko šūnu un apkalpoju klientu tajā valodā, kurā ar mani tiek runāts, otrkārt, tas, ka nerunā latviski 20 gadus ir atsevišķs slānis, kurš ir tāds pats kā Jūs, kuras te brēc, ka tas ir pazemojoši 1:1 tas pats :) arī Jūs pēc 20-30gadiem būsiet omes un nespēsiet izdvest neko, tad, iespējams, arī kāds par Jums tāpat teiks :)

Es piekrītu visām tām meitenēm, ka ir smieklīgi jaukt valodu iekšā pie kaut kādām politiskām nesaskaņām :) Man, piemēram, angļu valodā bija briesmīga skolotāja, kas pazemoja, kas lika justies slikti, kuras dēļ ne velna neko neiemācījos, jo gan viņa, gan es rādīja raksturu, bet tādēļ es angļu valodu neienīstu, turpinu skatīties seriālus, vēl tikai jāatkārto rakstība, tai gan levels jāuzkačā, bet esmu apņēmusies :)
Un par norvēģu brīnos, kas cilvēki saka, ka sarežģīta :) Tīrākais sajaukums vācu + angļu val, ļoti daudzi vārdi no šīm valodām aizgūti, vismaz mums tā skolotāja skaidroja :) Derētu iemest aci vidusskolas kladēs un piezīmēs, lai atsvaidzinātu skandināvu valodas zināšanas :)

Viss, ko es varu teikt, ka man, piemēram, nekad nepadosies matemātika, nekad nesapratīšu sīkas nianses, vienkāršas pamata lietas, nu esmu dunduks, iespējams, kādai no Jums tā ir sirdslieta, tādēļ man šķiet, ka ir tikai normāli, ka vienam padodas gleznot, citam dziedāt, kādam rēķināt, bet kāds viegli apgūst valodas, bet vai tāpēc, ka tas neizdodas kāda valoda ir īpaši jānoniecina, jāpielīdzina kaut kādiem sliktiem piemēriem iz dzīves, tad jau viss dzīvē būtu tikai melns, ja tiktu pielīdzināts tikai sliktajam :) Es pēdējā laikā cenšos it visā ko daru vai kas notiek ar mani saskatīt labo un slikto pusi, mazāk izpaliek lielo dusmu izvirdumu :) Varbūt izlasītās grāmatas ir aizmiglojušas manu prātu :D
07.03.2012 23:29 |
 
Reitings 2295
Reģ: 29.01.2009
Es spēju saprast abas puses, kurās meitenes ir nostājušās.

No vienas puses, jā, darba tirgus ir darba tirgus, bez valodām neiztikt un ir labi runāt daudzās valodās. To taču neviens neapstrīd.

Bet, no otras, es pilnībā saprotu cepienu par krievu valodas lielo nozīmi. Jo šeit jau nav runa tikai par valodu. Būtībā ar pašu valodu kā tādu tam nav nekāda sakara. Latviešiem nekad nebūs iebildumu pret angļu, vācu, franču, somu vai vēl nez kādu valodu. Iebildumi pret krievu valodu ir dēļ vēsturiskā un līdz ar to psiholoģiskā aspekta. Ja viena tauta ir okupējusi otru, tur vairs nebūs nekādas savstarpējās mīlestības un draudzības, tostarp pret valodu.
07.03.2012 23:39 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Kopš esmu sākusi piestrādāt apkalpojošajā sfērā, esmu arī sapratusi, ka Latvijā vēlos palikt iespējami īsāku laiku (vismaz tik ilgi, kamēr būtu iespējams veidot neatkarīgu karjeru). Es saprotu to, ka Latvijā uzņēmējs vēlas darbinieku ar labām krievu valodas zināšanām, tas ir loģiski. Bet tikpat loģiski ir arī tas, ka man, latviskā mazpilsētā augušam cilvēkam, krievu valoda ir tieši tikpat lielā mērā svešvaloda kā ķīniešu vai franču. Un jā, es pilnībā pievienojos "debīlajam" viedoklim par to, ka just nicinājumu pret sevi tikai tāpēc, ka nezini kādu svešvalodu, ir pazemojoši. Neesmu bijusi vēl nevienā civilizētā valstī, kurā par kādas valodas nezināšanu tiktu pausta tāda attieksme kāda ir Latvijā attiecībā uz krievu valodu. (Vienkāršs jautājums, par kuru esmu aizdomājusies - kāpēc krievu tūristi automātiski uzsāk sarunu ar mani kā pārdevēju krieviski, bet neviens francūzis/soms/vācietis nav mēģinājis sākt sarunu savā valodā, tikai angļu?)
07.03.2012 23:52 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
es uzskatu, ka latvijaa dziivojoshiem ir jaazin vismaz 3 valodas labaa sarunvalodas un lasiitprasmes liimenii - latvieshu, jo taa ir valsts valoda, anglju - jo taa ir sazinjas valoda visaa pasaulee, krievu valoda - jo taa paver iespeejas dabuut informaaciju no krievu portaaliem, lasiit graamatas krieviski (varat teikt ko gribat, bet deelj mazaa latvijas tirgus daudzas graamatas netiek tulkotas latviski, toties ir iespeeja dabuut taas krievu valodaa) un arii saprast lielu dalju populaacijas kaa arii karjeraa paver vairaak iespeeju, jo straadaats tiek ne tikai ar eiropas savieniibas iedziivotaajiem un uznjeemumiem, bet arii ar krieviem. vairaak valodu zini, jo labaak pasham. kaut vai palasot zinju portaalus no 3-4 dazaadaam valstiim - katras valsts mediji kaut ko noklusee, bet ja informaaciju uzzini no vairaakiem, vari dabuut pilniigaaku bildi.
mees, latvieshi esam maza tauta. lai izdziivotu,mums ir jaamaacaas peec iespeejas vairaak valodu. un ignoreet krievu valodu buutu diezgan stulbi, jo pirmkaart krievija atrodaas tieshi mums blakus un otrkaart, krievu valoda ir ljoti populaara kaa sazinjas veids starp ex komunistiskajaam valstiim un taa var paliidzeet paplashinaat biznesu. latvijas ekonomija patreiz ir taadaa bedree, ka nevajag smaadeet nevienu biznesa sadarbiibas valsti, kas vareetu nest labumu latvijai tikai deelj kaut kaada lindermanja un ushakova radiitaa rasu naida deelj.
08.03.2012 00:12 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Man atkal nepatīk, ka valodas jautājumā jauc vēsturi iekšā, īpaši jau jaunas meitenes. Es esmu tīra latviete (vismaz tajās paaudzēs, cik tādu ir apzināts ģimenes koks), protams, ka vēsturi zinu - gan par kariem, gan deportācijām. 2.Pasaules karā arī manas ģimenes māja tika izpostīta, radinieki slēpās mežā vai bija devušies kā bēgļi projām...Bet man pašai ir nedaudz virs 20 - neviens krievs man nav radījis sāpi viņus nicināt. Nevajag dzīvot pagātnē vēl jo vairāk tāpēc, ka tie krievi, kas patiešām darījuši pāri mūsu valstij jau ir kapos vai tuvāko 20 gadu laikā būs pa galam.

Protams, ka es uzskatu, ka krieviem ir jāmācās latviešu valoda. Un jaunie arī mācās. Bet nu labi zinām, ka vienam valodas padodas labāk, cits var gadiem mācīties, bet neko īsti neiemācīties. Tāpēc neredzu tur neko tādu, ka krievi vēlas pakalpojumu saņemt savā valoda (turklāt, cik zinu, lielākajai daļai nav nekādu iebildumu pret to, ka viņš runā krieviski, bet atbildi saņem latviski). Bet lai pateiktu, ka ir naids pret valodu...nudien nesaprotu.
08.03.2012 07:09 |
 
Reitings 2727
Reģ: 07.05.2011
Man nepatiik pienemt jebko, kas kaadreiz ticis uzspiests, piemeram, krievu valoda, kristiigaa ticiba, komunisms utml.
08.03.2012 07:15 |
 
Reitings 890
Reģ: 31.01.2012
vai, dieniņ! es arī to valodu nemāku tik, cik man vajadzētu mācēt. lasīt - lasu, rakstīt - rakstu, bet vārdu krājums tajā valodā ir mazs un gramatika priekš manis arī šķiet grūta. varu teikt, ka man noteikti ir kaut kādas pamatzināšanas, nav tā, ka alfabētu neprotu..
bet man gan liekas, ka būtu mazliet jākaunās, ja tu tajā valodā neproti pat burtus :O saprotams,ka no visiem nevar prasīt teicamu līmeni, bet kaut ko taču ir jāmāk, jāsaprot.. un diemžēl, mēs jau tikai varam sūdzēties, ka darba vietās ko tādu prasa, a ko darīt?
es saprotu, ka par traku bija tas, ka krievu valodai būtu jābūt otrai valsts valodai un tā. man arī nepatīk,ka sludinājumos bieži vien uzsvaru liek uz svešvalodu, bet vajag jau nedaudz arī padomāt no labās puses - katra valoda, ko zinām, ir tikai par labu mums!
vēljoprojām apgūstu skolā to valodu, nu nepatīk.. saku, kā ir, ļoti nepatīk, jo dēļ vārdu krājuma saprotu maz, bet cenšos vismaz elementāras lietas darīt, lai redz, ka es cenšos, jo tieši to es arī daru, nevis čīkstu - nē, nemācīšos, vienalga man!
08.03.2012 08:24 |
 
Reitings 339
Reģ: 29.01.2009
runājor par okupāciju... tad jau visi latvijas iedzīvotāji, kuri aizbraukuši strādāt un dzīvot ārzemēs un pieprasa tur pabalstus utt arī ir okupanti... pfff...
08.03.2012 08:45 |
 
Reitings 339
Reģ: 29.01.2009
meitenes, beidziet cepties!!! besī ārā šīs slimais nacionālisms! vai tad tiešām naviens neredz, ka pa šiem 20 gadiem puse krievvalodīgo (poļi, baltkrievi , ukraiņi, armēņi utt) ir precēti ar latviešu otrajām pusītēm, un viņiem nav problēmu??? piekrītu, ka dzīvojot LV ir jāzina valsts valodu!! nav nopieetni aizbraukt piemēram uz Dāniju, un nezināt valodu!! Beidziet!! Jādzivo saticīgi!!!CIK JAU VAR??????
08.03.2012 08:54 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits