Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

grāmatas

 
10 gadi
Reitings 471
Reģ: 13.10.2011
Kādas ir jūsu mīļākās grāmatas? Kādas variet ieteikt citiem? un īsumā, par ko grāmata! būtu jauki, ja pierakstītu klāt žanru :)
03.03.2012 13:32 |
 
Reitings 1007
Reģ: 10.02.2012
Mīļākā ir M.Mičelas "Vējiem līdzi", saturs jau visiem zināms.
Līdzīga un ļoti patika ir F.Eriā "Busardeli". Ja "Vējiem līdzi" vairāk par un ap Skārletas dzīvi, tad Busardeli ir par visu ģimeni.

Nenopietna, līdz asarām smieklīga, bet superīga ir H.Fīldingas "Bridžitas Džounsas dienasgrāmata".

Mario Pjuzo "Krusttēvs" , arī šai saturs visiem zināms. Tik daudz atziņu no grāmatas izrakstīju, var teikt, ka tā nav par mafiju, bet par ģimeni.

"Ēd, lūdzies, mīli" ir 'garšīga' grāmata, kas mani aizveda iztēles ceļojumā uz 3 pasaules malām.

No nesen lasītajām visvairāk patika S.Larkas "Zilo mākoņu zemē" , diezgan smaga grāmata par divu sieviešu skarbo dzīvi 19. gs. Juanzēlandē, par ieceļotājiem un vietējiem maoriem, sievietes statusu sabiedrībā.
03.03.2012 13:40 |
 
Reitings 744
Reģ: 29.01.2009
ak, man ir tik daudz mīļāko grāmatu, ka nevarētu visas tagad nosaukt, drīzāk varu minēt vairākus autorus, kuri ir izcili:
Kolīna Makkalova, kurai ir tādas grāmatas kā "Dziedoņi ērkšķu krūmā", "Pieskāriens", "Tims", "Nepiedienīgā apmātība", un daudz citas, nevienā šīs rakstnieces grāmatā neesmu vīlusies. Viņas visas ir par mīlestība, bet reizē visās viņās ir daudz no vēstures, pie tam labas vēsturiskas lietas, nevis galējās muļķības. Bieži vien esmu domājusi, ka kādreiz man būs sava bibliotēka, kas ir viens no maniem sapņiem, tad šai rakstniecei noteikti tur būs savs plaukts :)
Ērihs Marija Remarks-šis autors ir klasika, par, kuru, manuprāt, neko nemaz nevajag piebilst, mīļākās grāmatas "Trīs draugi" un "Melnais obelisks".
Gabriels Garsija Markess - "Simts vietulības gadi", "Mīlestība holēras laikos". Arī, manuprāt, viens no sava laika labākajiem rakstniekiem, arī viņam būs savs plauktiņš manā nākotnes bibliotēkā :)
Maikls Kaningems - esmu lasījusi tikai 2 viņa grāmatas, bet abas man ir radījušas vēlmi lasīt šo autoru vēl. "Mājas pasaules malā" un "Miesa un asinis". "Miesa un asinis" stāsta par ģimenes dzīvi cauri laikam, mainoties paaudzēm, ļoti skarba grāmata, bet vienkārši lieliska! "Mājas pasaules malā" par draugiem, attiecībām, vilšanos dzīvē, zinu, ka ir uzņemta arī filma pēc šīs grāmatas ar Kolinu Farelu, bet neesmu redzējusi.

eh, ir ļooti daudz vēl, bet nevaru atcerēties tagad :)
03.03.2012 13:54 |
 
Reitings 3022
Reģ: 29.01.2009
Man patīk grāmatas par karu un ar to saistītām lietām - leģionāriem, mežabrāļiem utt. Tādas pamatā arī lasu.

Un jā - "Vējiem līdzi" un "Dziedoņi ērkšķū krūmā" ir grāmatas, kuras var pārlasīt nun pārlasīt. Un vēl "Džeina Eira".
03.03.2012 14:02 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Vismīļākā - L.A.Seneka ''Vēstules Lucīlijam par ētiku''.Tā ir filozofija un ne katram tāda grāmata patiks.
Vēl ļoti mīļa ir D.Stīlas sarakstītā viņas dēla biogrāfija ''Viņa spožais starojums.Nika Treinas dzīvesstāsts''.
No vieglajām grāmatām,kam īsti nekādas dziļās jēgas nav,šķiet mīļākā ir S.Kinselas ''Tikai nevienam nesaki'' un tikai tāpēc,ka tā grāmata man lika daudz smieties.Tur,kā jau vienmēr tāda veida grāmatās galvenā varone ir sieviete,tad viņa sastop vīrieti un tiripri...beigas,protams,laimīgas.
Vēl jau N.Evansa ''Vilku lokā''.Mana mīļākā šī autora grāmata.Par vilkiem.Un arī cilvēkiem.
No tādām pēdējos gados lasītām noteikti K.Sabaļauskaites ''Silva Rerum''.Burvīga,dzīva grāmata.Stāsta centrā ir brālis un māsa no lietuviešu ģimenes.Viņu uzskatus par dzīvi ietekmējis kāds bērnības notikums ar kaķi.Taču,protams,liktenim patīk ieviest korekcijas visos plānos.
No latviešu grāmatām-V.Kaijaka ''Enijas bize'',''Nārbuļu dēli'',''Zem marsa debesīm'' un ''mantinieki''.Pēc šīm grāmatām uzņemts seriāls ''Likteņa līdumnieki''.To neskatījos,bet grāmatas man šķita nu ļoti interesantas.Noteikti tādas,ko iesaku citiem.
03.03.2012 14:02 |
 
Reitings 3022
Reģ: 29.01.2009
Paldies Heartkiller par atmi'nas atsvaidzin'asanu - "Viņa spožais starojums" ari man ļoti patika, kad lasīju.
03.03.2012 14:07 |
 
Reitings 168
Reģ: 29.01.2009
Nezinu, man "Vējiem līdzi" nepatika, nevaru sarast kā var patikt Skārleta (piedodiet, man viņa likās tik liela maita...) Bet cik cilvēku tik viedokļu.

Par "Mīlestība holēras laika" gan varu piekrist, ka ļoti laba grāmata.

Varu ieteikt Osne Seierstade "Kabulas grāmattirgotājs" Tā ir par norvēģu žurnālisti, kas dzīvoja pie grāmattirgotāja Kabulā un apraksta viņu dzīvi.
03.03.2012 14:09 |
 
Reitings 246
Reģ: 02.08.2009
Dievinu Kate Morton grāmatas. Esmu lasījusi ''The Forgotten Garden'' un ''Distant Hours'' - abas tādas ar ģimenes noslēpumiem, kur vienas paaudzes izdarītais ietekmē vēl vairākas nākamās paaudzes. Nu, man ļoti patīk!
03.03.2012 14:12 |
 
Reitings 946
Reģ: 24.04.2010
Anna Gavalda "Būt kopā-un viss" . Burvīga grāmata par to, kā četri likteņa aizmirstie mācās veidot attiecības. Sirsnīga, humora pilna, interesanta. Iesaku no sirds ikvienam.

Daniels Glatauers "Sargies ziemeļvēja" un "Visi septiņi viļņi" . Par attiecību veidošanu neta vidē. Romantika.

Umberto Eko "Rozes vārds" . Ja interesē noslēpumi, mistika un viduslaiki.

Karloss Ruiss Safons "Vēja ēna"- mistika, noslēpumi...

Vēl patīk Alesandro Bariko grāmatas un I. Ziedoņa epifānijas.

Ja gribas ko tīru un mīļu, lasu it kā bērniem domātas grāmatas -"Bezgalīgais stāsts", "Momo", par trollīšiem. :)
03.03.2012 14:36 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
Ērvings Šovs "Vienam daudz, otram maz" - laikam viena no absolūti mīļākajām grāmatām.
Margareta Mičela "Vējiem līdzi" un Aleksandras Riplijas turpinājumi.
Kolīna Makkalova "Dziedoņi ērkšķu krūmā"
Sūzenas Kolinsas Bada spēļu triloģija
F. Sant-Ekziperī "Mazais princis" - grāmata pārdomām.
03.03.2012 14:43 |
 
Reitings 3615
Reģ: 01.09.2009
Manas lielās mīlestības, kas nekad nav mainījušās:

Ē.M. Remarka - "Melnais obelisks", "Trīs draugi"
Vizma Belševica - "Bille"
Alesandro Bariko- "Zīds"
Šarlote Brontē - "Džeina Eira" (esmu lasījusi reizes piecas un skatījusies kādas 3 ekranizācijas, laikam šī ir mana vislielākā favorīte ever)
Hāleds Hoseinī - "Pūķa ķērājs"
Džūdija Blūma - "Vasaras māsas"
03.03.2012 15:50 |
 
Reitings 890
Reģ: 31.01.2012
Bridžitas Džounsas dienasgrāmata, viņa ir ar tādu labu humoriņu :) ļoti patīk arī pati filma!
Ēd,lūdzies,mīli; šķita ļoti interesanta, patīkama!
Rūdolfs Blaumanis - Nāves ēnā (novele) , atceros, ka uzrunāja jau tad, kad skolā bija jālasa literatūras stundās, nolēmu izlasīt visu grāmatu. nav tā, ka patīk noveles un skumjas, bet kaut kas paķēra, acīmredzot..
nu tā.. grāmatu lasītāja īpaši neesmu, tikai šad tad, bet arī tajās retajās reizēs ņemu kaut ko iepriekš noskatītu, internetā sameklētu, kas varētu interesēt, lai nebūtu vilšanās!


p.s. par to "Vējiem līdzi" saturs man nav zināms. varēut pāris teikumos? ieinteresēja, jo ļoti ieteikta grāmata vispār.
03.03.2012 16:07 |
 
Reitings 918
Reģ: 06.09.2011
Viena no visvērtīgākajam gramatam,ko esmu lasījusi un pati mīļāka šī autora grāmata ir Džona Steinbeka "Dusmu augļi" - turklāt taja attēlotajos notikumos var saskatīt daudz līdzību ar to ,kas pašreiz notiek...attiecībā uz "lielo tautu staigāšanu"...
Klasika - Dafne Di Morjē "Rebeka" - nekad neatteikšos pārlasīt vel vienu reizi...
Samērā nesen izlasīju Normana Lūisa "Sicīliešu speciālists"..man ļoti patiik,par mafijas tēmu....par amerikas specdienestu nemanāmo roku,kas patiesiba diriģē visu,kas notiek "mazaja Amerikā" - Itālijā..smieklīga un dažādiem interesantiem citatiem bagāta ir Hjū Lorija( jā,jā,tā paša! ;)) "Ieroču tirgonis".
Un nobeigumā mans favorīts - Andrejs Dripe ar " Pēdējā barjera"(1971.g.) un "Kolonijas audzinātaja piezīmes"(1975)..abi šie romani man ir viena grāmatā...ko lai saka - jebkuram ieteiktu izlasīt šos romānus ..vēl jau ir daudz dažādu grāmatu,kas mīļas...diemžēl vai par laimi,bet esmu izlasījusi tik daudz grāmatu,ka lielo vairumu vairs neatceros ;))
03.03.2012 16:20 |
 
Reitings 1677
Reģ: 19.04.2011
Man patīk gandrīz visas Remarka grāmatas, īpaši "Triumfa arka", "Lisabonas nakts" un "Trīs draugi".

Gintera Grasa "Skārda bungas"

Bariko "Okeāns jūra", "Stikla pilis" - manuprāt, brīnišķīga valoda un burvīga spēja apvienot vairākus stāstus vienā.

Kens Kīzijs "Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu"

Emīls Zolā "Dāmu paradīze"

Tompsons "Bailes un riebums Lasvegasā"

Bet visvairāk nolasītās un nodriskātās manā grāmatplauktā ir Darela grāmatas.

Bet tikpat labi šī saraksta vietā varēja būt pavisam citas grāmatas, man katrā dzīves brīdī patīk kaut kas cits.
03.03.2012 16:40 |
 
Reitings 1007
Reģ: 10.02.2012
midnight_rose,

Vējiem līdzi galvenokārt ir par mīlestību, mīlas trīsstūri, ilgām, cerībām, šķiršanos, vilšanos,utt. Darbība risinās Amerikas pilsoņu kara laikā un stāsts vijas ap galvenās varones Skārletas O'Hāras un viņas mīļotā Reta Batlera dzīvēm.
Ir arī ļoti laba ekranizācija un no šīs grāmatas nāk vārdi - Par to es domāšu rīt.
03.03.2012 16:43 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Nupat so izlasiju, patika loti.Kadu lidzigu labu gramatu varbut ieteiks kada?

Un vel jautajums Esot laba, bet vai ta tiesam ir?
16.10.2012 13:11 |
 
Reitings 6531
Reģ: 18.08.2010
man patīk gandrīz visāda veida grāmatas :D
Viens no mīļākajiem rakstniekiem ir Remarks.
dikti priecīga biju,ka nožēlojamie būs uzfilmēti,taču man nepatīk filmas,kas ir kā mūzikli.
16.10.2012 13:24 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Kapec neviens Tris draugus nefilme?
16.10.2012 13:27 |
 
Reitings 1602
Reģ: 12.04.2012
Vismīļākās, tās ar kurām sakrīt mani uzskati ar grāmatās ietverto domu ir
1. Dž.Orvels "1984";
2. R.Bredberijs "451 grāds pēc Fārenheita";
3. F.Beigbeders "14.99 eiro jeb 99 franki".
16.10.2012 13:29 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Spotorno,
F.Beigbeders "14.99 eiro jeb 99 franki" - ir tā pati grāmata, pēc kuras uzņemta filma "99 Franki"??
16.10.2012 13:31 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Dž.Orvels "1984";


Tas tagad topa, daudzi smejas ar sarkasmu ka dzives realitate atainota. :D
16.10.2012 13:32 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits