Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

vienkārši par politiku utml. tēmām

 
Reitings 480
Reģ: 20.10.2009

Labrīt!

Iesākumā - lai jums visām izdevusies nedēļa!! :)

Bet vēlējos pajautāt - varbūt ir kāds žurnāls vai jebkāds cits veids kā cilvēkam sākt interesēties par aktualitātēm politikā un citās svarīgās jomās valstī? Piemēram, avīžu lasīšana? Visu laiku esmu dzīvojusi ignorējot politiku, bet tagad sapratu, ka jūtos neērti, ka pilnīgi neko nezinu, kas valstī notiek. Gribētos to mainīt. Varbūt ir kāds laikraksts, kur par sarežģītām lietām runā vienkāršāk? Jeb gluži vienkārši jāsāk klausīties radio,ziņas un lasīt avīzes? :)

06.02.2012 10:22 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Sāc lasīt ziņu portālus, avīzes. Tur valoda nav sarežģīta, bet gan piemērota masu lasītājam.
06.02.2012 10:30 |
 
Reitings 1013
Reģ: 27.07.2011
es gan nedaudz oponēšu par ziņu portāliem - diemžēl žurnālisti ir diezgan neprofesionāli Latvijā, protams, ne visi, bet liela daļa, un laiž "pīles" sabiedrībā tādējādi veidojot pilnīgi aplamu masu viedokli. Dažbrīd rodas sajūta, ka vidējā delfu vai tvnet žurnālista mērķis ir atrast kādas nepilnības politikā, tās vēl nedaudz piepušķot, lai tak sabiedrībai tiek ko aprunāt nedēļu kā minimums. žurnālistam būtu jāatspoguļo notikumi politikā, arī pozitīvie piemēri, jo reāli rezultāts ir tāds, ka pateicoties šai te 4. varai, kas ir masu mediji, ir izveidots šausmīgs sabiedrības priekšstats par politiku un notikumiem sabiedrībā, lai gan iespējams tik traki nemaz jau nav!

No savas puses iesaku - politika.lv (šeit vairāk ir gudru cilvēku viedokļi par tēmu), Diena, LETA (ja ir pieejama), var arī visus ziņu portālus, taču ieteiktu tos gan lasīt kritiski un uztvert veselīgi :)
06.02.2012 11:18 |
 
Reitings 311
Reģ: 01.04.2009
Latvijas mērogā vēl ziņas var paskatīties ar mazāku skepsi, bet pasaules mērogā tādus BBC un CNN gan neuztveru nopietni. Var jau būt, ka izturos ar pārāk lielu aizdomīgumu. Es daru tā, ka piemēram, paskatos tās pašas BBC ziņas. Tur pastāsta, ka tur un tur "sācies karš". Tad es internetā meklēju (ja man vispār ir interese) dažādus rakstus par to un iespējamās versijas kādēļ tur tā noticis. Nu tā kā uzzinu kādu notikumu tur, bet neko sīkāk, ko tur stāsta noteikti neuztveru nopietni, jo vispār nekam šajā pasaulē vairs neticu, ko stāsta ziņās. Piemēram, nesenie notikumi ap Kadafi - nezini kā ir patiesībā, bet zini tikai to, ka ziņās lej reālu sviestu. :D No latviešu portāliem www.puaro.lv ir ok
06.02.2012 11:34 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Ziņu portālos ziņas ir normālas ar nosacījumu, ka visu neuztver par akmenī iecirstu, bet gan, izlasot konkrētas ziņas, veido savu viedokli.
Politika.lv (cik esmu skatījusies par konkrētām tēmām - ikdienā nelasu, jo tomēr nav mans tuvākais interešu loks) lielākoties jau ir viedokļi, analīze, nevis vispārīga ziņa.

Protams, ir lietas, kas ziņu portālos tiek uzpūstas (piemēram, ļoti to var manīt saistībā ar drīz gaidāmo referendumu), bet principā, lai izlasītu, ka "šodien pieņemti jauni likuma grozījumi, kuri nosaka..." pilnībā der. Tālāka interpretācija un analīze jāveic pašam, jo viedoklis tāpat nekad nebūs vienpusējs.
06.02.2012 11:42 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
BBC un CNN (lasu gan tikai angļu/amerikāņu versijas) man arī liekas ļoti amerikāniskas un angliskas.

Globālos jautājumos (ja tiešām tas pats karš kaut kur sācies, kas mani interesē), lasu spiegel.de. Tur tomēr redzu skatu no malas, nevis kārtējo reizi, ka ieborē ziņu lasītājam tieši tā, lai tas atbilstu ASV interesēm un politikai.

Bet tomēr jāatceras, ka autore vēlējās vienkārši palasīt.
06.02.2012 11:46 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Aiz katra masu mēdija man šķiet, ka stāv kāda politiskā partija, to var labi novērot pirmsvēlešanu laikā, piemēram portāls kasjauns.lv vairāk pozitīvā rakstīja par Dombrovska partiju, un īpaši negatīvi tika atspoguļots Saskaņas centrs, tāpat citos portālos, es neveicu pētījumu, taču to nevarēja nepamanīt, jo ziņas lasu katru dienu.
Tā kā lielākoties tautas viedokli ietekmē masu mēdiji, tad tur var rakstīt da jebko, un godīgi es tās negācijas vairs nelasu, pati strādāju tādā zināmā iestādē un citreiz tās lietas žurnālisti pagriež tā lai tauta varētu atkal zākāties un rezultātā laurus plūc labie žurnālisti.
06.02.2012 11:59 |
 
Reitings 1516
Reģ: 01.07.2011
teiksim tā, ja tev patīk Vienotība vai ZRP, lasi IR. ja Šlesers, lasi Dienu. ja ZZS, tad lasi NRA. mediji diemžēl ļoti sadalījušies pa partijām, un man kā cilvēkam, kuram tuvāks liberāls domāšanas veids, ir gandrīz vai sāpīgi lasīt to NRA tumsonību. bet zinu, ka tieši to pašu par medijiem, ko patērēju ikdienā, pateiktu ZZS vēlētājs
es gan domāju, ka labāk sākt nevis ar ziņu portāliem vai avīzēm (kur ir daudz ziņu, un dažreiz to svarīgumu ir grūti noteikt), bet gan ar TV ziņu raidījumiem -- tur ir salīdzinoši maz sižetu, kas kompakti un saprotami izklāstīti
un politika.lv noteikti nav vieta, kur palasīt "vienkārši par politiku", manuprāt
06.02.2012 12:20 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
Menda+, Kalenas teksta 2. daļai " - "
06.02.2012 12:39 |
 
Reitings 1053
Reģ: 19.06.2011
lasu wsj.com un puaro.lv, ieskatos arī db.lv
politika.lv lietoju vien sev interesējošu autoru rakstu izlasīšanai.
06.02.2012 13:47 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
žurnāls IR. "IR"
06.02.2012 16:30 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits