Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

plaisa sabiedrībā

 
Reitings 135
Reģ: 08.01.2010

Kasjauns.lv izlasīju rakstu par plaisu starp bagātajiem un nabajiem LV un man patika kometārs - citēšu..................jo.ko. 21.01.2012 15:46

Vienlīdzības ideoloģija kā dzima, tā mira un pļukš vien sanāca. Tā nekad nevar darboties, tikai tādēļ, ka eksistē kastas, kuras sabiedrība diemžēl noliedz. Sabiedrība ir jāizglīto un jāpadara par garīgi veselu, jo šobrīd sabiedrība ir slima, katrs vēlas būt nevis pārticis, bet bagāts. Ir jāsaprot, ka katram ir sava vieta un ja tu mēģini atdarināt kādu citu jeb izdzīvot svešu dzīvi, tad rēķinies ar sekām - aizmiršanu, kas tu pats patiesībā esi. Lai būtu laimīgs, jābūt pārtikušam nevis bagātam. Bagātība arī nav nekāds rožu dārzs, ar bagātību jāprot rīkoties. Nabadzība nav uzspiests sociālais stāvoklis - nabadzība ir slimība, kura jāizskauž un to var izdarīt izglītojoties garīgi, nevis materiāli.........

23.01.2012 00:39 |
 
Reitings 135
Reģ: 08.01.2010
ļoti patiesi teikts, man liekas.
23.01.2012 00:40 |
 
Reitings 252
Reģ: 29.07.2011
dziļa doma ,bet jā tikai tas tāpat neko nemaina... :-/
23.01.2012 00:41 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
kaut kur ir taisniba taj visa....
tomer es domaju, ka tads viduslanis musdienas ir tomer tads loti mazs, jo nereti irsituacijas, kad inteligenti cilveki, augstakas izglitibas, strada darbu par kura aldzinu var tik paest un viss. un te jau ir problema valsti.
23.01.2012 00:42 |
 
10 gadi
Reitings 3987
Reģ: 02.02.2011
njā, dažreiz starp tām mūžīgajām sakomentētajām samazgām var atrast labas lietas.
Un ir taisnība. Man pašai liekas, ka manā prātā kaut kur ir cītīgi un pacietīgi audzināta doma, ka laime ir tikai tad, kad tu kaut ko iegādājies, kad tu lietu nopērc, ka tu samaksā, ja to var saukt par slimību, tad tā ir slimība. Bet varētut taču arī lieliski dzīvot dziļos laukos, pats vērpt vilnu, dedzināt skalus un ēst paša raktus kartupeļus.
23.01.2012 00:49 |
 
Reitings 819
Reģ: 29.01.2009
Iespējams, ka sava taisnībaa tur ir, bet es personīgi uzskatu, ka problēma ir tajā, ka cilvēki uz to vien koncentrējas kā naudu. Tā vietā, lai izglītotos, pilnveidotos un attīstītu domāšanu, viss tiek atvēlēts domāšanai par naudu. Pat vidusskolnieki augstskolā izvēlas mācīties, iespējams ne sev sirdij tuvas lietas, bet to kur nosacīti daudz varot nopelnīt. Nepārtrauktais spiediens vienam uz otru, "krāniņu" mērīšanās un vēl sazin kas. Kurš nu kuru pārspēs ar krutāko māju, mašīnu un dimantiem. Par citām vērtībām pilnībā viss aizmirsies. (t) Skumji
23.01.2012 00:55 |
 
10 gadi
Reitings 2493
Reģ: 29.01.2009
Es uzskatu, ka lielākā problēma ir tāda, ka mēs cīnāmies pret bagātajiem, kaut patiesībā vajadzētu cīnīties pret nabadzību. Tur pie vainas laikam izdaudzinātā latviešu skaudība, vienmēr tiek apriets tas, kuram iet labāk...
23.01.2012 01:22 |
 
Reitings 1550
Reģ: 29.03.2010
Nabadzība jau ir tikai sekas, bet kaut kur taču ir arī cēlonis. Bagātība un nabadzība ir vienas monētas divas puses. Piekrītu par tām kastām. Mēs cenšamies ignorēt šo lietu, sakot sev, ka visi var sasniegt jebkādus augstumus, bet realitātē jau pret tām pašām kastām (sociālajiem slāņiem) vien atduramies...
23.01.2012 02:09 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Es tomēr uzskatu, ka viss ir no katra paša atakarīgs (protams, es nevaru būt ASV prezidente, jo neesmu tur dzimusi un nevaru būt ģeniāla izgudrotāja, jo ķīmija/fizika man ir melnā abece), bet katram pašam ir jācīnās, lai tiktu prom no nabadzības, nevis par to ir jāatbild valstij. Ļoti daudziem problēma slēpjas vienā vārdā - slinkums. Un ja vēl bonusā ar tipisko latviešu skaudību un čīsktēšanu, ka vienmēr viss ir slikti, bet labāk jau nemaz nevar būt...
23.01.2012 11:16 |
 
Reitings 1867
Reģ: 14.07.2011
Lai vai kā tur būtu - bez nabadzības nav iespējama neviena sabiedrība. Nekad visi nebūs bagāti, nekad visiem nebūs vienādi daudz naudas un nekad visi nebūs direktori, biznesmeņi un vadītāji. Nabadzībai vienkārši ir jābūt, tieši tāpēc "kāds tur augšā" vienam iedod vairāk prāta, citam mazāk, vienam vairāk veiksmes, citam gandrīz nemaz,viens piedzimst miljonāriem, cits bomžiem - līdzsvaram ir jābūt. Cits jautājums - kad nabadzības kļūst par daudz?
23.01.2012 11:21 |
 
Reitings 446
Reģ: 29.01.2009
Diplomi ir gandrīz visiem manu vecāku draugiem un viņu bērniem. Bet tas nenozīmē, ka viņi strādā savā profesijā. Gluži otrādi, viņi iestājās un beidza augstskolu tikai tāpēc, ka viņiem tika teikts – universitāte ir svarīga; lai dzīvē tiktu uz augšu, tev jābūt diplomam. Un tā pasaule paliek bez daudziem lieliskiem dārzniekiem, maizes cepējiem, antikvāriem, skulptoriem, rakstniekiem.
/Paulu Koelju/

23.01.2012 11:46 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Neuzskatu, ka tikai universitātes grāds ir panākumu atslēga. Ja cilvēks ir lielisks speciālists (ar uzsvaru uz "lielisks", nevis "parasts"), piemēram, galdniecībā, dārzkopībā utt., tad tādi cilvēki arī lielu naudu pelna - lielāku, nekā lielākā daļa no uzņēmējdarbības speciālistiem, kas katru gadu vairumā augstskolas beidz.
Bet, ja tas pats galdnieks, knapi vienu mēbeli māk uztaisīt, tad, protams, dzīvos nabadzībā un sūdzēsies, ka, lūk, tāpēc, ka nav izglītības, nevar nopelnīt naudu. ;-)
23.01.2012 11:54 |
 
Reitings 446
Reģ: 29.01.2009
Jessica. Tas vairāk bija par tēmu, ka visi tiecas kļūt bagāti, nevis pārtikuši. Studē , jo tā "vajag", un kā jau meitenes te teica, zīmējas ar profesijām, uzvalkiem, šīkām kurpēm un pat bērnu panākumiem, jo "tā ir pieņemts".
23.01.2012 12:04 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es arii to esmu ieveerojusi,ka ta sacensiiba-kuram vairaak ,veel joprojaam pastaav !Vispaar zeel,jo tas tiesaam nav galvenais,kas cilveeku dara laimiigu! (t)
23.01.2012 13:16 |
 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009
daudzi tiecās pēc naudas , bagātības, patiesībā neapzinoties, cik daudz nopietnas atbildības un problēmu tā nes sev līdzi. J dzīvot pārticīgi un harmonijā ar sevi, tas ir viens, bet dzīvot gabāti, iekārtojoties attiecīgajā slānī un nepārtraukti baidīties , ka vari visu zaudēt, un iet pāri līķiem, lai savu mantu noturēt un pavairot, tas ir kaut kas cits. Bet par to jau parasti neaizdomājas pat tie gudrie, kuri tiek pie naudas.
23.01.2012 14:05 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits