Vikki, lai Tavs puisis nākamreiz piesakās tādai vakancei, kur "80% sludinājumu tikai meitenēm". ;)
Tā ir eventuālā darba devēja atšķirīga attieksme, kas ir aizliegta saskaņā ar Darba likuma 29.panta pirmo daļu: "Dibinot darba tiesiskās attiecības, .. aizliegta atšķirīga attieksme atkarībā no darbinieka dzimuma."
Par tādu darba devēja rīcību var vērsties tiesā, pieprasot atlīdzību par morālo kaitējumu (Darba likuma 29.panta astotā daļa).
SVARĪGI ievērot likumā noteiktos TERMIŅUS (Darba likuma 34.panta pirmā daļa): "Ja, dibinot darba tiesiskās attiecības, darba devējs pārkāpis atšķirīgas attieksmes aizliegumu, pretendentam ir tiesības celt prasību tiesā TRIJU MĒNEŠU LAIKĀ no dienas, kad SAŅEMTS darba devēja ATTEIKUMS nodibināt ar viņu darba tiesiskās attiecības."
Vienīgi šādos gadījumos NEDRĪKST prasīt darba tiesisko attiecību nodibināšanu piespiedu kārtā (Darba likuma 34.panta otrā daļa): "Ja darba tiesiskās attiecības nav nodibinātas atšķirīgas attieksmes aizlieguma pārkāpšanas dēļ, pretendentam nav tiesību prasīt šo attiecību nodibināšanu piespiedu kārtā."
http://www.likumi.lv/doc.php?id=26019
OBLIGĀTI jāmeklē jurista palīdzība prasības pieteikuma izstrādāšanai, jo tiesa drīkst skatīt lietu TIKAI prasījuma ietvaros (darbinieka lūgums tiesai, ko raksta dokumenta beigās). Ja tas būs vāji noformulēts, var vispār neko nepanākt. Tiesa var nepieņemt prasības pieteikumu vai - labākajā gadījumā - pieņemt, taču noraidīt prasību.
P.S. Turklāt prasības pieteikuma iesniegšana tiesā darba strīdu gadījumos darbiniekam ir bez maksas: "No tiesas izdevumu samaksas valsts ienākumos atbrīvoti: 1)prasītāji — prasībās par darba samaksas piedziņu un citiem darbinieku prasījumiem, kas izriet no darba tiesiskajām attiecībām vai IR AR TĀM SAISTĪTI.." Civilprocesa likuma 43.panta pirmās daļas 1.punkts:
http://www.likumi.lv/doc.php?id=50500