Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Meitene ar sunīti

 
Reitings 72
Reģ: 29.01.2009

Sveikas!

Esmu saņēmusies uz nopietnu soli ņemt sunīti savā paspārnē (l) . Lūdzu padalieties ar savu pieredzi, kas būtu pats nepieciešamākais pirmajam laikam, lai kucēns justos labi jaunajās mājās. Uz ko man jārēķinās? Un kā ar pirmo laiku, vai kucēns vispār gulēs viens pats savā gultiņā? Un kā iemācīt sunītim nokārtoties vienā vietā? Domāju par suņu meiteni. Kā arī neesmu izlēmusi vēl par vārdiņu? :-P

08.12.2011 17:28 |
 
Reitings 339
Reģ: 29.01.2009
Tas viss ir ļoti mīļi, BET !!! Vai tu esi gatava iet ārā divos naktī lītavās vai baigā salā ja sunītim pēkšņi uznāk šķidrais vēders? Vai esi gatava staigāt ar sunīti uz skolu vai dresēsi viņu pati? Vai esī gatava izlikt naudu un pacietību kad sunītis saslims ? Vai zini ka ar kucēnu jāiet ārā vairāk par četrām reizēm dienā(jo masz suņuks vel neprot ciesties pārāk ilgi un taisīt savas netīras liets mājās) Vai esi gatava pec katras pastaigas mazgāt ķepiņas utt....ja, man bija suņuks. Viņš bija ka bērns mūsu ģimenē. Tā nav spēļmantiņa un pirmais par ko jādomā, nevis kā viņu nosaukt, bet vai esi tam visam gatava..?
08.12.2011 17:55 |
 
Reitings 1867
Reģ: 14.07.2011
"Un kā iemācīt sunītim nokārtoties vienā vietā?"
Pag, tu kaķi vai suni taisies ņemt? Vai arī tu taisies būt viena no tām jocīgajām saimniecēm, kurām čuru palagi katrā mājas stūrī?
08.12.2011 17:58 |
 
Reitings 1519
Reģ: 30.04.2010
Galvenas, manuprāt, ir viņa vietiņa, kurā viņš gulēs. Ja izlemts neņemt suni gultā, tad to nedrīkst darīt arī pirmajā naktī, lai kā čīkstētu, jo pēc tam būs grūti atradināt. Ja mazais pavisam maziņš, var vietiņā ielikt kaut ko siltu, piemēram, termosu satītu sedziņā, lai ir sajūta, ka vēl ir pie mammas.
08.12.2011 18:01 |
 
Reitings 339
Reģ: 29.01.2009
Un ja esi gatava, ja tev ir liela pacietība un ja tu viņu milēsi ka pašu bērnu, tad viņam būs pie tevīm labi jebkura guļasvietiņā un tici man suns izdzīvos bez visādām extrām. Viņš satiks tevi ar prieku katru reizi kad atgriezīsies mājās! Velu veiksmi lēmumu pieņemšanā! 8-)
08.12.2011 18:02 |
 
Reitings 2943
Reģ: 29.01.2009
Tu gribi ņemt to mazo somas sunītī vai normālu suņuku? :-)
08.12.2011 18:04 |
 
Reitings 339
Reģ: 29.01.2009
Tiešām par vietu kur nokārtoties! Tā vieta ir zem krūmīša vai zem kociņa arā!!! :-D
08.12.2011 18:05 |
 
Reitings 264
Reģ: 18.05.2009
Starp citu, mazie sunīši ir miljons reizes gudrāki, kārtīgāki, mīļāki un uzticīgāki.
08.12.2011 18:17 |
 
Reitings 264
Reģ: 18.05.2009
Autorei - man mājās ir gan mazs, gan liels suns, no sākuma ar suni noteikti ir jādzīvojas, jāmīl un jāaudzina. Jāaudzina arī iet ārā vai kārtoties vienā vietā. Kārtošanās arā ir, kā parasti visiem, kad vēl maziņš - visu laiku nest ārā (vai uz vietu, kur vēlēsies, lai viņš nokārtojas). Kad viņš paguļ, iznes laukā, vai kad paēd - atkal iznes laukā, uzreiz, protams, nebūs rezultāts, bet ar laiku sapratīs. Galvenais ir mācīt viņu, veltīt uzmanību un mīlestību, tad iztiksi arī bez visām saplēstajām čībām un mēbelēm ;-)
08.12.2011 18:21 |
 
Reitings 339
Reģ: 29.01.2009
Mazie sunīši ir stulbi!! Es nedomāju takšus Es domāju klēpjsuņus...manuprāt tas ka suni liek dirst mājās tas ir stulbums,dzīvniekam jākustās jāizskrienās pa āru!!! Un ja, aizmirsu pateikt, ja ņemsi pavisam mazu, tad kādu laiku būs jādzivojas tikai pa mājām,nedrīkst vest suni ārā kamēr nav potes!!!
08.12.2011 18:28 |
 
Reitings 965
Reģ: 21.10.2011
Bik pastulba neesi PALDIES ?

VAR SUNI VEST ĀRĀ KAUT VAI VIŅAM NAV POTES!
08.12.2011 18:30 |
 
Reitings 264
Reģ: 18.05.2009
Paldies tiešām pati ir stulba, kā vispār dzīvnieku var par tādu nosaukt. Protams, ir atkarīgs, vai suni audzina, bet mūsu mazais ir tik pat gudrs, kā cilvēks, viņš saprot visu, ko viņam saka/aizrāda un attiecīgi vienmēr arī reaģē, viņš pat ar manu acu skatienu saprot, ko es domāju un kas viņam jādara. Lielais ir viens vienīgs lempis, māca un audzina viņu pa skolām jau mēnešiem, bet tāpat jēdz tikai sēdēt un gulēt, vairāk neko.
08.12.2011 18:35 |
 
Reitings 853
Reģ: 29.01.2009
Suni NEVAR vest ārā, kamēr nav sapotēts un nav izieta karantīna. Ja vien, protams, suns nav nopirkts kā spēļmantiņa, un nebūs žēl, ja viņš saslims un nomirs!
Un es vienkārši apbrīnoju tos gudros komentētājus, kas atļaujas mazo šķirņu suņus saukt par stulbiem, vēl jo vairāk tāpēc, ka muldēt gudri māk, bet reāli dzīvē nav saskārušies ar mazās šķirnes suni. Bet nu, interneta vidē visiem ir viedoklis par visu, arī tad, ja īsti nezin, kā ir patiesībā.
08.12.2011 18:36 |
 
Reitings 1867
Reģ: 14.07.2011
Manuprāt, te strīdēties par to, kurš gudrs, kurš negudrs vai vispārināt galīgi nav jēgas. Dzīvnieki tāpat kā cilvēki - mēdz būt dumji, mēdz būt gudri, mēdz būt slinki, mēdz būt aktīvi utt. No viena vai dažiem nevar spriest par visiem. Piemēram, man zināmie mazie suņi ir tikpat gudri kā zābaks, bet es neņemos apgalvot, ka visi mazie suņi ir tādi. Visus es nezinu.
08.12.2011 18:38 |
 
Reitings 965
Reģ: 21.10.2011
ATRADUSIES viena dziivnieku aiztaave te! Nekas dziive nenotiek ,pec noteikumiem , legali .
COMON , kas jus paradiize dzivojat kur viss ir godiigi un pareizi ?
08.12.2011 18:39 |
 
Reitings 264
Reģ: 18.05.2009
Nav nemaz tik traki arī ar tām potēm. Mūsējam bija tikai viena pote bijusi, tāpat laidām ārā katru dienu kārtoties, un sunim viss kārtībā. Protams, sekojām līdzi, ko viņš dara un ko ēd tajā brīdī, bet nekas slikts nenotika!
08.12.2011 18:39 |
 
Reitings 2943
Reģ: 29.01.2009
No suņa auguma lieluma nav atkarīga tā gudrība. Viss ir audzināšanā. Cilvēkiem vieglāk valdīt par tiem mazajiem suņiem un suņi to saprot vairāk pakļaujas. Lielie suņi var nebūt tik paklausīgi, jo zin, ka var valdīt pār cilvēku. Tā arī bieži ir. Suņus ved pa skolām, bet respekts pret cilvēku pilnīgi nekāds- suns nejūt kas ir saimnieks un nesaprot, ka jāpakļaujas jo vienkārši nevēlas nevienam pakļauties instinktā.
08.12.2011 18:39 |
 
Reitings 965
Reģ: 21.10.2011
Draudzenes sikais kvekshkits ,nav ne potets , ne kaada karantiina nav vinam izieta! Vesels kaa rutks .Driiz jau vecums buus klat un ar to aizies vienkarshi!
08.12.2011 18:41 |
 
Reitings 264
Reģ: 18.05.2009
Nikolette - tas IR ATKARĪGS no tā, kā viņus audzina! Arī suņu izstādēs un konkursos ir pierādījies, ka mazie ir daudz gudrāki par lielajiem. Arī lielos var neaudzināt, un viņi būs tik pat stulbi. Tev, droši vien, pagadījušies tādi, kuri tiešām to mazo suni uzskata par aksesuāru un lieki nenoņemas, tāds nu tas sterotips ir izveidojies.
08.12.2011 18:41 |
 
Reitings 853
Reģ: 29.01.2009
"Ķirsīts" - nekas nenotiek legāli, pēc noteikumiem, TAVĀ dzīvē. Ar savu dzīvi tu vari darīt, ko gribi, man ir pilnīgi vienalga, bet, ja cilvēki paņem dzīvnieku, kurš pats nespēj sevi aizsargāt, un negrib par viņu rūpēties, kā pienākas, tad gan man negribas klusēt.
08.12.2011 18:43 |
 
Reitings 995
Reģ: 03.12.2009
Uhh, man ir liela pieredze šajos jautājumos |-)
Pirmkārt, ķirsīti, Tu ļoti kļūdies. Sunim pēc potes ir ļoti novājināta imunitāte, tāpēc tas ir jātur karantīnas režīmā. Protams, nožogotā teritorijā, kurai nav piekļuves svešiem suņiem, iet drīkst, bet, piemēram , uz parku- nekādā gadījumā!
Autorei- sākumā vajag paklājiņus, kādu mantiņu uzmanības novēršanai, ja suņuks sadomā darīt blēņas, barību, bļodiņas.
Uz paklājiņiem vislabāk mācīt, tos sākumā izliekot pa visu māju. Tiklīdz redzi, kā suņuks meklē vietiņu, kur čurāt, uzliec viņu uz paklājiņa. Ar laiku paklājiņu skaitu samazini :)
Par to iešanu ārā sliktā laikā- ja mīlēsi savu dzīvnieku, iziešana ārā lietū nešķitīs nekas briesmīgs.
Ak jā, vēlams kucēnu ņemt tad, ja pirmajos mēnešos būs kāds cilvēks, kam ir iespēja 4x dienā ik pēc četrām stundām suni pabarot. Vēlāk būs jābaro 3x dienā un pašās beigās, protams, 2x dienā.
Ceru, ka palīdzēju.

Un stulbas ir tās, kas saka, ka mazie suņi ir stulbi. Suņi nav stulbi, stulbi ir to saimnieki ;)
08.12.2011 18:43 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits