Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Piparkūku mājiņas

 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010

Sveikas. Tā kā man budžets šogad ierobežots, tad izdomāju, ka jāsacep n-tajiem drauga radiem, pie kā svinēsim, piparkūku mājiņas (nu drīzāk gan katram pa piparkūku suņa būdiņai :D). Tā kā šeit piparkūkas vispār neēd, tad domāju, ka viņi varētu būt sajūsmā. cerams.. :D To vispār ir reāli izdarīt, ja nekad neesmu taisījusi piparkūku mājiņu? Nu visa tā lipināšana un cepšana. Atradu tikai vienu piparkūku recepti mājiņām receptes.lv, kas ir diezgan citādāka no tās, kā es taisu parastās piparkūkas. Varbūt kādai ir supermīklas recepte un kāds praktisks padoms? Pāāldies

30.11.2011 18:47 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Nav nekādas speciālas receptes, piparkūku mājiņu var uztaisīt no visparastākās piparkūku mīklas!

Ideja, starpcitu, ir ļoti laba!
Sākotnēji izdomā modeli, uzzīmē visas daļas uz papīra un sagatavo šablonus. Piparkūku mājiņai mīklu nevajag rullēt pārlieku plānu, lai nelūzt. izcep visas detaļas un lipini kopā ar cukura sīrupu (tas ir visspēcīgākais, ar ko salīmēt, olbaltuma glazūra viennozīmīgi nav tas labākais līdzeklis). Cukura sīrupu taisu, pannā kausējot cukuru + nedaudz ūdeni. Kad sanākusi bieza, sīrupveida konsistence, mērcēju maliņas sīrupā un lipinu kopā, sastingst ganrīz momentā, veidojot tādu kā karameli. Tikai ar šo jābūt ārkārtīgi uzmanīgai, jo verdošs cukura sīrups ir bīstams, ja uzpil kaut kur uz ādas (ļoti augsta temperatūra).

pēc tam tās savienojuma vietas var dekorēt ar olbaltuma glazūru, lai nerēgojas tā karamele.

Bērniem noteikti patiktu, ja mājiņu rotāšanā būtu izmantotas arī visādas končas, krāsaini saldumi.

Mājiņas ir tāda klasiskā lieta, ko visi gatavo, lai gan gandrīz jebkādus priekšmetus var pagatavot no piparkūkām. Padomā, ko Tu gribētu katram no viņiem uzdāvināt, ja Tev būtu neierobežoti līdzekļi, vienam varbūt māju, vienam mašīnu, vienam ģitāru, vienam laptopu - to visu var uztaisīt no piparkūkām! :)
šogad laikam mazajam brālim mēģināšu uztaisīt laptopu no piparkūku mīklas, atliek vien izcept 2 plāksnes un atbilstoši ar glazūru apzīmēt.
30.11.2011 19:02 |
 
Reitings 6797
Reģ: 06.07.2009
man mammai pagājušajā gadā uz Ziemīšiem uzdāvināja superskaistu piparkūku mājiņu. Mēs viņu kādas 2 nedēļas vnk noturējām iepakojumā, jo skaisti izkskatījās. Tad sīkais brālis izdomāja apēst, bet nu nez no kā viņa bija taisīta, bet garšoja drausmīgi. :-D
ieteikums - taisi garšīgu un nepārspīlē ar glazūru! :-D
30.11.2011 19:10 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Super. Neiedomājos, ka var arī taisīt ne tikai mājiņas :) Nu tad taisīšu tā. Drošības pēc katru detaļu pa 2 izcepšu - tāpat apēdīs :D
Ai, man jau Ziemassvētki galvā kādu laiciņu. Tāds labs noskaņojums :)
Paldies
30.11.2011 19:46 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits