Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Minimālā alga

 
Reitings 1550
Reģ: 29.03.2010

Meitenes, ko jūs domājat par minimālo algas likmi 1,18 stundā? Manuprāt, tas galīgi nav adekvāti un atbilstoši cenām pārtikai, apģērbam, apaviem, īres maksai 100ls + komunālie, kas ziemā sastāda vairāk nekā 200ls. Labi, lielāko tiesu tādu samaksu saņem vienkāršo darbu darītāji, bet vai viņiem nav tiesību dzīvot kā cilvēkiem - būt paēdušiem, apgērbtiem un siltumā? Tās ir elementārākās cilvēka vajadzības! OK, es saprotu, arī uzņēmējiem ir grūti laiki un kaut kā jānoturās virs ūdens, bet tā kā neesmu tajā visā iekšā, tad mans viedoklis ir tāds, ka uzņēmēji tikai izmanto situāciju, kad cilvēki ir ar mieru darīt visu, lai tikai būtu darbs! Un vēl tā tendence, ka sievietēm maksā mazāk, jo redziet vīrietim ir jābūt tam, kurš uztur ģimeni. Bet kāpēc no vīriešiem tik bieži var sajust alkohola dvingu katru dienu braucot ar vilcienu? 200ls - 400Ls sievietei (pārdevējas, sekretāres, apkopējas, pakotājas) un 400 un uz augšu vīrietim (krāvējs, palīgstrādnieks un it kā celtnieks ar septiņu klaš izglītību - piekrītu, darbs ir smagāks). Pensiju arī tu saņemsi kādus 50 latus, ja visu mūžu būsi nostrādājis par minimālo algu. Tas taču nav normāli! Kur virs zemes ir taisnība? Vienkārši uzsita dusmu diskusija par minimālo algu likmi (e) ! Kā jums pašām liekas, kādai ir jābūt minimālajai algai cilvēkam, kas dzīvo Latvijā?

16.11.2011 22:28 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Un ko tu no mus gribi? C'est la vie! Samierinies vai kārpies uz augšu.
16.11.2011 22:55 |
 
Reitings 1383
Reģ: 03.10.2010
man ir visaadas domas, sakaraa ar sho teemu. 1kaart jau, piekriitu par to faktu, ka virs zemes, tik tieshaam nav taisniibas. 2kaart, daudzas meitenes izsakaas par to, ka 200-300ls ir maza alga, un kaapeec tad straadaa, piemeeram, par paardeveeju, ja reiz nepatiik alga utml...bet ja cilveekam patiik taads darbs un vinsh ar visu ir apmierinaats, iznemot algu, turklaat, meitenes, kursh tad cits dariis to darbu, ne visi speej buut talantiigi dziivee un kljuut par uzneemeejiem un sazin veel par ko, ne visiem tas patiik un ne visi to veelas, daudzas sievietes vnk straadaa arii straadaashanas peec un paareejo savu dziivi velta gimenei. ai karoche, ko es gribeeju teikt, lai ko kaads arii nedariitu, valstij jaaspeej cilveeks motiveet un nodroshinaat ar labiem dziives apstaakliem, lai nav veelme iet prom no darba vai braukt projaam no valsts.
tagad tieshi saskaaros ar liidziigu situaaciju. aizgaaju straadaat uz citu iestaadi, jo ieprieksheejaa darba vietaa atgriezaas meitene no dekreeta. tad luuk, vietaa, kur straadaaju patreiz, cilveeki rukaa 5x vairaak nekaa kur straadaaju es pirms tam un algas, protams, arii ir zemaakas. un tie cilveeki, kas tur straadaa, ir izgliitoti un maaciijushies augstaakajaas izgliitiibas iestaadees un kur ir pateiciiba par to visu ? !! alga tev maza un plus tev jamaksaa veel vairaakus gadus par maciibu krediitu :D nu super vnk. gribeeju teikt to, ka ljoti daudzas lietas nenotiek taisniigi. labi, jo vairaak rakstiishu, jo vairaak saputroshos, jo tik daudz iisteniibaa ir ko teikt :D
16.11.2011 22:59 |
 
Reitings 1867
Reģ: 14.07.2011
Minimālo algu taču parasti arī saņem cilvēki, kas dara darbu, kam nevajag ne īpašu izglītību, ne lielu atbildību, ne kaut kādas ūberprasmes. Lai cilvēks mācās, cīnās un izsitās, tad saņems vairāk kā to minimālo algu.
16.11.2011 22:59 |
 
Reitings 1383
Reģ: 03.10.2010
aa, piebildiishu veel, ka iestaade kur straadaaju pirms tam, bija augstaaka instance, nekaa kur straadaaju tagad.
un otrs, ko gribeejaas piebilst, katram cilveekam arii ir savs laiks, kad atklaajas, iespeejams, kaads talants. viens var kljuut par uzneemeeju 19 gados, otrs var kljuut par taadu 40 gados :) tas ir atkariigs no pasha cilveeka, no apstaakliem, no daudz kaa patiesiibaa.
16.11.2011 23:02 |
 
Reitings 1550
Reģ: 29.03.2010
Tā jau bija paredzama atbilde un tas jau sen zināms - gribi dzīvot labāk, kārpies uz augšu, bet ne to es gribēju dzirdēt. Gribēju dzirdēt tikai jūsu personīgo viedokli - vai šā brīža noteiktā minimālā alga ir atbilstoša dzīvošanas izmaksām Latvijā? Un kā jūs domājat, kas būtu jādara valsts līmenī, lai par noteikto minimālo algu cilvēks varētu izdzīvot - būt paēdis, apģērbts un siltumā? Un cik lielai minimālajai algai vajadzētu būt Latvijā pēc jūsu domām?
16.11.2011 23:04 |
 
Reitings 1383
Reģ: 03.10.2010
ai man panesaas muldaamais :D bet veel gribeeju pateikt, ka driiz valsts izdariis visu iespeejamo, ka nepaliks vairs neviena cilveeka, kas straadaas valsts un pashvaldiibu iestaades, jo privaatajos maksaa krietni vairaak, par tavaam zinaashanaam ;)
16.11.2011 23:04 |
 
Reitings 1867
Reģ: 14.07.2011
Tu taču saproti, ka "paēdis, apģērbts un siltumā" katram veido savādākas izmaksas. Kā tu aprēķināsi, cik tam ir vajadzīgs, turklāt izdarīsi to tā, lai labi ir visiem. Paēst, apģērbties un būt siltumā, var nopērkot tirgū kartupeļu maisu, īrējot mazu istabiņu ar malkas apkuri un drēbes nopērkot humpalās, un var arī aiziet uz Rimi vai Stokmanu, īrēt divistabu dzīvokli centrā ar centrālo apkuri un pēc drēbēm iet kaut vai uz Titāniku. Kā noteiksi, ko kurš ir pelnījis?
16.11.2011 23:08 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Neuzskatu, ka valstij būtu jāceļ minimālo algu īpaši daudz, jo reāli jāsaprot, kā rodas alga, ko uzņēmējs ir gatavs maksāt darbiniekiem. Tā nekad nepārsniegs to guvumu, ko reāli darbinieks rada uzņēmumam! Tas ir ļoti neekonomiski domāt, ka algai jābūt balstītai uz dzīvošanas izmaksām, jo tās katram ir individuālas. Citi sagrābušies kredītus arī ar 500, 1000 Ls mēnesī neiztiks. Ko tad? Alga balstās uz cilvēka zināšanām, darbā paveikto, prasmēm, iemaņām. Ja nevar iztikt ar viena darba algu, tad jāmeklē otrs darbs vai jāceļ sava kvalifikācija.
16.11.2011 23:09 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Es domāju, ka minimālajai algai būtu jābūt vismaz 250 ls uz rokas, lai varētu arī kaut ko citu nopirkt, nevis tikai dzīvot un ēst.
16.11.2011 23:10 |
 
Reitings 1383
Reģ: 03.10.2010
Nikolette - iet runa par kaut kaadaam standarta lietaam. neiet runa par izdziivoshanu, bet gan par normaalu dziivoshanu. un iepeerkoties humpalaas, eedot cauru meenesi kartupeljus un dziivojot komunalkaa - nav dziivoshana! par to ir jaaruupejas valstij, samazinot kaut vai pvn utml lietas.....iisteniibaa plasha diskusija
16.11.2011 23:11 |
 
Reitings 1550
Reģ: 29.03.2010
Nikolette, nepiekritīšu. Piemēram, bērnu dārza audzinātājas - viņām ir vajadzīga augstākā izglītība, zināšanas un padomā, kāda viņām ir atbildība - mazi bērni! Arī skolotājas, daudzi cilvēki, kas strādā valsts iestādēs? Un tas, ka apkopēja ir tikai apkopēja un slauka grīdu aiz tevis, viņai nav tiesību dzīvot normāli?
16.11.2011 23:12 |
 
Reitings 1383
Reģ: 03.10.2010
to nesapratiis neviena, kura patreiz ir paartikusi un kura savu profesiju ir izveeleejusies ljoti veiksmiigi ;) katram dziivee ir savs aicinaajums, kuru ir jaarespektee.
16.11.2011 23:14 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Būs jūs taču saprotat, ka valsts rūpēšanās par kaut ko patiesībā ir tas pats, kā jūsu rūpēšanās par šiem cilvēkiem? Jo valsts ienākumus sociālajai jomai saņem no darba devēju un darba ņēmēju VSAOI. Tā kā ja gribat kaut ko piemest šiem cilvēkiem, tad maksājiet pašas lielākas VSAOI. Kura piesakās? :D
Jo reāli domāju, ka visas taču saprot tik daudz, ka minimālās algas nopietna celšana (ne 10 Ls, bet, piemēram, 50 Ls) ietekmētu TIKAI valsts sektoru, kur algas ir atklātas. Privātajā sektorā es neticu, ka tiešām cels algas - visticamāk tas aizvirzīsies uz ēnu ekonomiku. ;)
16.11.2011 23:14 |
 
Reitings 1867
Reģ: 14.07.2011
Nekad visi nebūs sociāli vienlīdzīgi. Nabagi ir visur.
Protams, varam runāt par to, cik lieliski būtu, ja vidējā alga būtu 1000 ls, minimālā 500 ls un visi dzīvotu laimīgi. Bet realitātē tas nav iespējams. Līdz ar to, nekas cits, kā censties tikt augstāk, neatliek.
16.11.2011 23:15 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Mans viedoklis - ar minimālo algu normāli izdzīvot nevar! Kur nu vēl, ja ir bērni..

Bet nu es jau arī nezināju, raudāt vai smieties, kad lasīju tos sarakstus, pēc kuriem izvērtē iztikas minimumu - vienas bikses 2 gados, zeķu pāris reizi gadā, utt.
16.11.2011 23:15 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
bet, manuprāt, lielākā sāpe jau arī ir par valsts amatu algām.
kad uzzināju, cik manai mammai (angļu un vācu val skolotājai)ir alga šajā mācību gadā, zin raudāt sagribējās.....
16.11.2011 23:18 |
 
Reitings 806
Reģ: 29.01.2009
minimālajai algai jābūt tādai, lai tās saņēmējs spētu sev nodrošināt cilvēka cienīgu dzīvi. sētnieks nekad nesaņems tikpat, cik skolotājs vai jurists un tas, atbilstoši izglītībā ieguldītajām pūlēm un līdzekļiem, visdrīzāk, ir atbilstosi, taču jebkuram, kurš strādā, jāsaņem pieklājīgs atalgojums (summa, protams, subjektīva, taču nav normāla situācija, ka iztikas minimums ievērojami pārsniedz minimālo algu). nedrīkstam aizmirst, ka biznesmenis, augstas klases dizaineris vai augstskolas pasniedzējs nespēs normāli strādāt, ja apkopēja neizmēzīs telpas, kurās šie uzturas.
jebkurš darbs ir cienījams.
16.11.2011 23:22 |
 
Reitings 1677
Reģ: 19.04.2011
Gribas man arī te iemest kādu komentāru, bet šodien baigi nogurusi, tāpēc slinkums domāt un gari rakstīt :-D Bet nu uzskatīt tādu sabiedrības polarizēšanos, kāda tā šobrīd ir Latvijā, par normālu un kāda te pavīd dažos komentāros, man, šķiet, maigi izsakoties, jocīgi...
16.11.2011 23:22 |
 
Reitings 1867
Reģ: 14.07.2011
Algas Latvijā ir mazas, tam es piekrītu. Bet vienkārši, šajā situācijā neredzu īsti jēgu diskutēt par to, kā valstij jāpalīdz un par cik algas vajag palielināt, jo saprotu, ka reāli tas iespējams nav.
16.11.2011 23:25 |
 
Reitings 1550
Reģ: 29.03.2010
Jessica, pilnīgi piekrītu, ka algai nav jābūt balstīšanai uz dzīvošanas izmaksām. Un tie, kas sagrābušies kredītus, par tiem cilvēkiem nav runa. Runa ir par to, ka cilvēki, kuri saņem minimālo algu, praktiski nespēj normāli nodrošināt sevi un nedod Dievs arī bērnus. Vienkāršāka darba darītāji ir lielākā cilvēku masa, visi sabiedrībā nevar būt direktori un vadīt uzņēmumus. Tad jau katram nāktos strādāt individuāli un piedāvāt savus pakalpojumus. Jau dabiski sabiedrībā ir tā, ka ir grupas līderi un pārējie, kas viņam seko, jo pašiem nav tik daudz izdomas, un aktivitātes, lai rīkotos paši, vai arī audzināšanas.
16.11.2011 23:25 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits