Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Orālā kontracepcija - par vai pret?

 
Reitings 1550
Reģ: 29.03.2010

Tātad, nekad mūžā neesmu izmantojusi šādu kontracepcijas veidu, bet sāku domāt, ka varbūt tomēr varētu pamēģināt. Viss kaut kas jau ir dzirdēts, ka tās hormonu tabletes ietekmē vielmaiņu, līdz ar to arī figūru, hormonālo sistēmu un līdz ar to arī gribēšanu. Kāda ir jūsu pieredze? Esat palikušas resnākas, krūtis palikušas lielākas, vai arī mainījusies gribēšanas intensitāte? Vai arī pilnīgi neko nav ietekmējušas?

17.10.2011 22:40 |
 
Reitings 646
Reģ: 05.03.2011
par tādu nosaukumu nobrīnijos, sākuma nesapratu par ko ir runa. :-D

Bet jā, tagad 8 mēnešus lietoju. ir ļoti labi un noteikti labāk nekā iepriekš, jo man vajadzēja arī nostabilizēt savu sieviešu līniju.
Vairs jau nav vecie laiki, tagad ir jaunās paaudzes hormonalās tabletes, no kurām pat varētu palikt tievākas. Bet tur ir tīri ārsta kompetitāte, kādas Tev izraksta- vai piemērotas Tev. Man viss kārtībā, nekas nemainījās svarā un nekur citur arī- lietoju- Yarina :-)
17.10.2011 22:45 |
 
Reitings 105
Reģ: 29.01.2009
Es notievēju :-) Nometu kādus 4kg ;-) Tā, ka tas par to uzbarošanos - kā kurai. Vienā žurnālā, laikam Veselība vai tml., lasīju, ka uzbarošanās zāļu ietekmē esot muļķības, viss atkarīgs no paškontroles, ka esot tādas, kuras domā, ka nu viņas tagad, kad dzer zāles uzbarosies, tiešām sāk vairāk ēst un uzbarojas ar'!
Man arī mēnešreizes ir saregulējušās un nesagādā nekādus pārsteigumus un ir vieglas un maz - 3 dienas un cauri.
Esmu ļoti apmierināta ar zālēm. (Lietoju Yasminelle)
Treškārt, nav nekādu baiļu par iespējamu grūtniecību, kā ar prezervatīviem - nav jāpēta ar lupu nekādi mikrocaurumi caurumi :-D
17.10.2011 22:49 |
 
10 gadi
Reitings 379
Reģ: 29.01.2009
Lietoju jau 8gadus.Pēdējos 4-5 gadus,kā nesen atklājās, esmu lietojusi vienas no stiprākajām hormonu piesātinātības ziņā(Diane35 un Femine 35),kuras mana iepriekšējā ārste izrakstija bez sliktās iedarbības izklāsta.es viņai diemžēl uzticējos.Tagad man ir atklājies,ka ir sabeigtas aknas,kuru dēļ man ir regulāras veselības problēmas :-/ .šobrīd lietoju pēdējo paciņu,pēc tam pāriešu uz yarina.Citādā ziņā man nekas nav ietekmējies.
17.10.2011 23:14 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Es esmu palikusi resnāka, bet es tiešām domāju, ka tas vairāk ir tāpēc, ka sāku lietot tabletes, kad sāku gulēt ar savu puisi, kas ir attiecību sākumā, un kaut kā netīšām sāku ēst kā viņš :D tagad labojos.
Par gribēšanu arī nezinu, jo pirms tabletēm biju tikai pāris reizes gulējusi ar savu puisi, bet nu es sūdzēties nevaru, gribās normāli, man šķiet :D pumpas ne vairāk, ne mazāk. Mēnešreizes zinu precīzi kad būs - nav jāzīlē kafijas biezumos. Uzticos tām tabletēm, tāpēc bez uztraukumiem nodarbojos ar seksu. Smēķēt man ieteica atmest (nu ok, arī nelietojot OK pīpēšana nav laba :D), ko arī izdarīju. Nezinu, pagaidām nekādu problēmu nav, un ceru, ka arī nebūs
17.10.2011 23:54 |
 
Reitings 418
Reģ: 29.01.2009
Lietoju jau 11 mēnešu. Jā, bija neliels svara pieaugums. Nezinu vai visi tie klāt nākušie kilogrami bija no AK, jo tajā laikā lietoju arī citas zāles, kuras man uzsita ēstgribu. :-) Nu ko es varu teikt. Man patīk un noteikti neatgrieztos pie prezervatīviem. Tie nav priekš mums.
18.10.2011 00:13 |
 
Reitings 418
Reģ: 29.01.2009
aizmirsu vēl pieminēt, ka krūtis ir palikušas lielākas gandrīz par 1 izmēru. Gribu tikpat bieži, cik iepriekš, pirms tabletēm. :-D
18.10.2011 00:14 |
 
Reitings 418
Reģ: 29.01.2009
Vai, atvainojos - ne no AK, bet gan OK (s)
18.10.2011 00:15 |
 
Reitings 263
Reģ: 29.01.2009
krūtis ir palikušas par izmēru vai mazliet vairāk kā izmēru lielākas, spalvas aug griezdamās(nespēju vien spēt skūt! :-D ),kājas sarāvušās, sāka vilkt uz "zaļu" gaļu,katru rītu vemju,bet kopumā jūtos apmierināta,jo gribēšana ir augusi acīm redzot! :-D vīrietis nesēj vien turēt līdzi. Svara problēmas mani īpaši neuztrauc,jo esmu palikusi daudz "svarīgāka"! Bet ar to izsargāšanos ir kā ir. Abortu jau esmu uztaisījusi!( :-/ )Tā ka viss ir ok! Kur nu vēl labāk! :-D 8-)
18.10.2011 00:15 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
Nelietoju un diez vai jebkad to darīšu. Vnk neatbalstu hormonālās tabletes un neuzskatu, ka man viņas būtu jālieto. Ikdienā nākas pārāk daudz visādus stāstus dzirdēt, droši vien tādēļ man tāda nostāja.
+tā kā man nav pastāvīga partnera, nevienam sevī neļauju līst bez prezervatīva. Ja iedotu man ārsta izziņu, tad es varbūt padomātu par pārtraukto. Bet ta kā vīrieši urologu apmeklē tikai tad, kad krāns jau palicis zils un drīz kritīs nost, tad šaubos vai kāds vīrietis vispār ir pārliecināts par to, vai viņam nav AIDS vai kāda cita STS. Un tā kā vīrieši biežāk ir slimību pārnēsātāji, nevis slimotāji, es labāk izvēlos prezervatīvus.
18.10.2011 00:16 |
 
Reitings 5087
Reģ: 01.03.2009
Lietoju nepilnu gadu. Taču tagad esmu izdomājusi uztaisīt pauzi, lai paskatītos, kas notiks, jo jūtu, ka kaut kas veselībai nav ok, kopš lietoju, bieži uznāk karstumi, nedaudz uzlec temperatūra, pastiprināta skriešana uz tualeti, vienmēr, kad tā kad paciņa iet uz beigām, kaut kas ar nierēm, kas arī norādīts pamācībā, ka pastiprināti jāuzmana nieres, aknas, limfu darbība, palielinātas vēnas uc.
Par svaru, mana ginekoloģe saka, ka daudzām gluži kā man, tieši otrādi - svars nokrītas, nostabilizējas. Man bija perfekti, lai cik ēstu, un apetīte tiešām pieauga, nekas nenāca klāt, (atšķirībā kā pirms tam), acīmredzot vielmaiņa sāka strādāt mega ātri, sakārtojās hormoni, teiksim 2 dienas aktīvāks dzīvesveids un 2 kg nost.
18.10.2011 00:19 |
 
Reitings 418
Reģ: 29.01.2009
Sasmējos par Koshlenes teikto - "vīrieši urologu apmeklē tikai tad, kad krāns jau palicis zils un drīz kritīs nost.." Sava daļa taisnības tur ir :-D
18.10.2011 00:34 |
 
10 gadi
Reitings 4291
Reģ: 03.08.2009
Hmm, nu es gan gluži nelietoju OK bet hormonālā tā vienalga ir - tas Nuva Ring.
Lietoju nesen, pagaidām liekas, ka viss ok, tikai ik pa laikam vēders iesāpas, krūtis sākumā bija lielākas un garaastāvokļa maiņas kā grūtniecei, bet tgd organisms sāk pierast un viss it kā ok :)

Bēt, par tiem vīrieši - vo vo, lielākā daļa aizies tikai kad krāns jau būs gandrīz atteicies... :D Manējais gan nav īpaši jāpierunā, jo viņam nav nedz bail no ārstiem, nedz kkādi baigie kompleksi, un viņam ir svarīga arī mana veselība.. BEt vienreiz mēs ar vienu draugu aizrunājāmies ar par ginekologiem un to apmeklēšanu un viņš izteicās, ka pie vīriešu ārsta gan neiešot...
18.10.2011 00:45 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
jā, vīrieši no urologa baidās kā no sērgas!
18.10.2011 01:25 |
 
Reitings 987
Reģ: 18.04.2010
Man samazinājās mitrumiņš, ne gribulis, un nezinu, vai gribu ticēt, ka +5kg tik īsā laikā ir mana vaina. :-D Bet man liekas, ka tas ir tā vērts.
18.10.2011 13:34 |
 
Reitings 987
Reģ: 18.04.2010
ā jā, krūtis pavisam nedaudz lielākas
18.10.2011 13:35 |
 
Reitings 262
Reģ: 29.01.2009
Vajag pameklēt vecās diskusijas, kur ir kaudzēm komentāru! Negribas atkārtoties, rakstot tos garos palagus, cik viss šķita skaisti, kad lietoju, bet kādas šausmas sākās, kad pārstāju lietot.
18.10.2011 14:26 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Lietoju jau kādus ~ 5 gadus vai pat bik ilgāk. Esmu apmierināta!
Lielakais ieguvums - vairs nemirstu aiz sāpēm mr laikā.
18.10.2011 14:27 |
 
Reitings 105
Reģ: 29.01.2009
Diidija, kas bija pēc tam? :-O

koshlene, nu jā, tāpēc jau ginekoloģe viņas iesaka tad, ja ir pastāvīgs partneris, ja nav, tad jau nav jēgas. Jo galu galā viņas arī maksā man katru mēnesi pie 10Ls. Ja ir pastāvīgs partneris, tad atmaksājas. Otrkārt, nav jau jēgas riskēt tad ar sevis čakarēšanu. Man gan nekas sačakarēts netika. Vismaz - neko VĒL neesmu pamanījusi :-D
18.10.2011 14:38 |
 
Reitings 262
Reģ: 29.01.2009
Gwen, speciāli priekš Tevis :D

Pazuda mēnešreizes, neatjaunojās ovulācija vairāk kā pusgadu. Pa vidu bija kaut kādas smērēšanās, ko par mēnešreizēm nosaukt nevar. Ginekoloģe biedēja ar to, ka olnīca var nekad neatsākt strādāt, respektīvi, nevar būt bērnu(Ir jau arī tādi gadījumi dzirdēti, bet nu man viss ir beidzies labi šajā jomā). Sāka katastrofāli izkrist mati. Ir pagājis 1,5 gads, kopš nelietoju, bet izskatos pēc plikpaura (nu ok, mazliet pārspīlēju, bet nu tik plāni mati, ka bimbāt gribās) un mati turpina krist ārā. Esmu kļuvusi briesmīgi pumpaina - mugura, dekoltē, seja. Tagad jau ir labāk, bet pirmo laiku bija nevis normālas pumpas, bet kaut kādi augoņi. Vēl jau kaut kas bija, bet piemirsusi esmu... vienīgais labais, kas bija - pusotra mēneša laika vienkārši pazuda 10kg (kas gan uzradās sākot lietot OK).

ņemot vērā, ka man viss ir beidzies labi, es nesaku, ka tas būtu sliktākais,ko esmu darījusi, jo tabletes sāku lietot 16 gados un tas, visticamāk, bija pareizākais un drošākais kontracepcijas veids. Bet tagad, protams, pie tāda izsargāšanās veida vairs neatgriezīšos.
18.10.2011 15:56 |
 
10 gadi
Reitings 4291
Reģ: 03.08.2009
Jebkurā gadījumā citu cilvēku pieredze jau neko nedod, jo katru jau tie hormoni ietekmē citādi...
18.10.2011 16:01 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits