Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dikti, dikti sāp sirsniņa...

 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011

Sveikas, meitenes. Tā nu ilgi te maļos, visu turu iekšā un nevienam nestāsu. Tieši šovakar nu viss ir pilns un gribās beidzot izklāstīt.

Droši vien mana sāpe nav tik traka, kā citām, bet... es nezinu, gribās uzrakstīt.

Patlaban mācos vidusskolā. Es nezinu, par ko gribu kļūt, par ko strādāt, bet zinu tikai vienu- Latvijā pavisam noteikti negribu palikt. Iespējams, ka man vienkārši šķiet, ka zāle citur zaļāka un debesis zilākas, bet es saprotu, ka es šeit nepadzīvošu-ne pilsētā, ne laukos.

Meklēju iespējas, lai jau tagad varētu mēģināt izsisties kaut kur citur. Apskatīju skolēnu apmaiņas programmas, bet diemžēl nevaru atļauties maksāt ~5000 mācībām vienam gadam. Vai kāda bijusi kādā apmaiņas programmā? Kā nokļuvāt? Kā bija?

Noteikti zinu, ka pēc vidusskolas pabeigšanas 1 gadu ņemšu brīvprātīgo darbu. Un jautājums tāds pats- kā tikāt, kā bija.

Kāpēc pārcēlāties citur? Ļoti forši būtu, ja Emanuelle lasītu (cik saprotu, tad viņa dzīvo ASV), tad kāpēc aizbrauci uz ASV? Kā uzsāki dzīvi tur?

Var jau būt, ka vienkārši esmu naiva meitene un dzīve mani salauzīs, bet tik sāpīgi domāt, ka dzīvi dzīvošu ne tā, kā vēlos.

09.10.2011 00:51 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
:-/
09.10.2011 00:53 |
 
Reitings 39
Reģ: 29.01.2009
Tu saki, ka šeit nepadzīvosi ne pilsētā ne laukos. Kur tad tu taisies dzīvot? Tu domā ka TUR ir kkas šausmīgi labāks?
09.10.2011 01:00 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Ir apstākļi, kuru dēļ vienkārši nevaru un negribu palikt šeit.
09.10.2011 01:02 |
 
Reitings 1267
Reģ: 20.09.2010
kāpēc Tu domā, ka TUR būs labāk?
09.10.2011 01:05 |
 
Reitings 1267
Reģ: 20.09.2010
kāpēc Tu domā, ka TUR būs labāk?
09.10.2011 01:05 |
 
Reitings 447
Reģ: 25.06.2009
Ar mani ir pat ļoti līdzīgi. 8-)
09.10.2011 01:24 |
 
Reitings 713
Reģ: 10.07.2009
šogad esmu tādos pašos krustceļos ,kad bus jāizvēlas ko tad darīt īsti.. :-/
09.10.2011 01:30 |
 
Reitings 2057
Reģ: 28.07.2010
Nu nezinu vai šis ir baigais iemesls, lai teiktu, ka dikti, dikti sāp sirsniņa.. sirsniņa tev sāpēs tad, kad būsi uz to "laimīgo" zemi aizbraukusi un čīkstēsi, ka gribi atpakaļ uz mīļo Latviju!
09.10.2011 01:33 |
 
Reitings 3431
Reģ: 19.08.2009
+++ volcom

šajā situācijā risinājums ir tāds, kā jau pati teici - paņem pēc vidusskolas brīvprātīgo darbu ārzemēs un tad arī sapratīsi īsti ko vēlies! esot brīvprātīgajā darbā, uzzināsi un noskaidrosi kā ir ar studēšanu ārzemēs, tev būs kontakti utt ;-)
09.10.2011 01:36 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Ja Tev pašai neradīsies konkrēts mērķis, ko un kā gribi, tad būšu skarba, bet diezgan pārliecināti teikšu, ka nekas tur nesanāks.

No manas vidusskolas klases pēc 12.klases studēt uz ārzemēm aizbrauca 9 vai 10 cilvēki un no tiem gandrīz visi mājās atmuka pusgada vai gada laikā. Ārzemēs joprojām ir palikušas 2 meitenes un abas tādas, kuras vienīgās brauca ļoti pārdomāti. Viena brauca uz ļoti tālu zemi savas mīlestības dēļ. Otra zināja valsti (ne UK), arī jomu un man liekas, ka arī vēlamo skolu diezgan mērķtiecīgi zināja.

Tavā gadījumā, ka nezini, ko un kā gribi, ieteiktu Au-pair, ja jau gribi tikt no LV prom.
09.10.2011 01:39 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Iespējams, ka man vienkārši šķiet, ka zāle citur zaļāka un debesis zilākas.

Man arī tā liekas, ka Tev vienkārši tā šķiet. Man atkal ir otrādi - es nespēju iedomāties sevi dzīvojam citur, man manā Latvijā pat netīrās sniega kaudzes lidostā šķita tuvas un mīļas, atgriežoties no ārzemēm, kur tā nebija. Zinu, ka, ja nāktos dzīvot citur, ļoti skumtu un sāpētu sirds.
09.10.2011 01:49 |
 
Reitings 116
Reģ: 14.10.2009
Es arii sliecos piekrist viedoklim, ka vienkaarshi zaale citur ir zaljaaka, un debesis zilaakas.
TOMEER. Ja veelies maaciities citur, tas nav nekas nosodaams. Iesaku paintereseeties par valstiim, kuras piedaavaa bezmaksas izgliitiibu. Daanijaa augstaakaa izgliitiiba ir bez maksas. Protams , sadziives izdevumi un iztikshana gan nav bezmaksas.
09.10.2011 04:05 |
 
Reitings 527
Reģ: 05.01.2011
ehh mans lēmums bija atstāt LV, jo nespēju tikt pāri savām murgainajām attiecībām, ja tās vispār varēja saukt par attiecībām ar pusi 2 gadu garumā, tas lika man spert šo soli, bet arī tajā visā, lai aizbrauktu liela nauda aizgāja ~1000Ls ( valodas kursi, IELTS, lidošana uz interviju utt.)
esmu ļoti, ļoti pateicīga saviem vecākiem, kuri mani atbalstīja gan finansiāli, gan morāli, jo saviem spēkiem to nespētu izdarīt, jo nauda jau neaug kokos..
šobrīt šeit UK jau esmu mēnesi, nemaz nenožēloju, studēju un meklēju darbiņu, vēlos saviem vecākiem nodrošināt pieklājīgu dzīvi pēc pāris gadiem, ko es nevarētu izdarīt, ja būtu palikusi LV, jo LV studijas ir plika teorija un darbā bez darba pieredzes neņem, UK ir citādāk ;-) Bet lai pārceltos uz dzīvi citur ir jābūt lielai apņēmībai, ja patiešām to vēlies, tas izdosies, jo dažreiz jāparvar šķēršļi :-)
VEIKSMI TEV! (l)
09.10.2011 04:39 |
 
Reitings 8968
Reģ: 29.01.2009
esmu 4 menesus cita valstii, atbraucu ar 100 ls kabata... nenozeloju ne mirkli...
09.10.2011 04:41 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Man liekas ,ka mana dzive notika luzums!Viss likas OK un tomer gribejas izrauties!Atceros ,ka iegaju sava nodala un domaju - ta paies visa dzive!Es daudz esmu domajusi par so temu, jo speru tiesam lielu soli...mainot visu savu dzivi!Esmu jau rakstijusi blog,ka atbraucu...sakuma stradaju gimene ,tad iepazinos ar savu tagadejo viru un jau vairakus gadus esmu vina sieva!
Man liekas ,ka noteikti vajag meginat-citadi visu laiku ir ta nezina,tas noslepums ,ka tur ir "aiz sienas"?
Varu teikt ,ka viegli nav,jo dzivojot cita valsti tomer jamaina sava attieksme uz daudzam lietam!Ja esi stipra,vari mainities-tad noteikti tikai uz prieksu!
Es parasti iesaku so dzives mainu sievietem ,kuras nav vel precejusas,jo ja ir " pagatne",tad tas ir loti gruti- dzivot divas dzives! (t) Man viena kaja noteikti ir Latvija! |-)
09.10.2011 06:41 |
 
Reitings 509
Reģ: 24.03.2011
Kawaii, ja juuti, ka Latvija nav Tavas dveeseles dzimtene, tad seko savam sapnim un brauc citur! Esmu jau nedaudz vairaak kaa divus gadus ASV, pabeidzu studijas savaa jomaa, tagad pamazaam saaku straadaat! Uz shejieni atsperties mani sauca mana taa laika miilestiiba un karjeras sapnis, neko nenozheeloju (s) Jaa, te ir zaljaaka zaale, bet ne taapeec es mazaak miileetu Latviju, jo dzimteni un vecaakus nekaada karjera un miilestiiba neaizstaas! Bet seko savai sirdij...
09.10.2011 10:55 |
 
Reitings 1013
Reģ: 27.07.2011
Kawaii kamēr nepamēgināsi, tikmēr nesapratīsi. Taču mana pieredze pēc vidusskolas, aizraucot uz ārzemēm, neizturēju, atbraucu atpakaļ. Mana māsa, kad izlēma braukt uz Velsu mācīties skaitīja dienas ar tekstu: "beidzot tikšu no jums un smirdīgās lv vaļā", ka nekad uz lv vairs nebraukšot. Lai gan mēs visi viņai to prieku maksājam jau ceturto gadu. Bet pēc pirmā gada aplauzās un negribēja vairs tur braukt, grib latvijā dzīvot, mācīties, strādāt. Šoruden, kad brauca tur, pēdējais gads, raudādama lūdzās, lai nav jābrauc. Bet, jā, cik cilvēki ir, tik dažāds ir šāds rezultāts.

Lai tev izdodas!
09.10.2011 12:53 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Kawaii, ja mācies vidusskolā, tad, manuprāt, tādā vecumā vēl tiešām grūti saprast, ko patiesībā vēlies un pieņemt tādus lielus lēmumus, tomēr, ja jūti, ka gribi braukt, tad brauc, viennozīmīgi.
Mans princips šajā jautājumā ir tāds: ja neaizbrauksi, nekad neuzzināsi, kā tas ir, un varbūt visu mūžu nožēlosi, ka neaizbrauci, savukārt, ja aizbrauksi, un, pat ja nepatiks, atbrauksi aptakaļ, iespējams, kādu laiku nožēlosi, ka biji aizbraukusi, tomēr Tu zināsi kā tas ir un nebūs jāšausta visu dzīvi sevi ar domu, ka nemēģināji.

Es viennozīmīgi esmu PAR braukšanu. Vienīgi, rēķinies, ka viss nekrīt no zila gaisa un, aizbraucot uzreiz pēc vidusskolas, diez vai Tu varēsi uzreiz sākt mācīties citur, ja vien Tev nav ļoti lieli ietaupījumi, vai bagāti vecāki. Tomēr iesaku braukt un sākt ar mazumiņu, piemēram, ir auklīšu programmas, neuzskatu to par melno darbu, un ar to tiešām var sākt, izvēlies valsti, atrodi iespējas, gadu pastrādā, piemēram, par auklīti un primāri jau sapratīsi, vai dzīve citā valstī ir Tev piemērota, vai nē. Ja būsi mērķtiecīga, spēsi iekrāt, atrast iespējas studēt - tad lieliski :)

Katrā ziņā, lasot Tavu ierakstu, liekas, ka Tev tiešām ir jābrauc, varbūt ne ar domu "ka nekad negribu dzīvot LV", bet ar domu "gribu pamēģināt, kā ir citur".
09.10.2011 15:20 |
 
Reitings 1376
Reģ: 22.09.2009
Kurā vidusskolas klasē tu šobrīd mācies?Ja,10 klasē,tad iesaku diži nestresot, jo līdz 12.klasei pilnīgi viss vēl var mainīties:D
Brīvprātīgais darbs ir labs risinājums,ja nav nekādas idejas,ko darīt pēc vidusskolas,bet domāju,ka pēc tam būs ļoti grūti uzsākt mācības.
Cik es zinu,tad ERASMUS apmaiņas studentiem nav nekas jāmaksā par mācībām.
Jā,ir protams valstis kur mācības ir bez maksas piemēram,Dānija,Norvēģija,Zviedrija,bet padomājiet, ka vēl ir nepieciešams pašam maksāt par dzīves vietu,pārtiku kas nav nekāda lētā un darbu atrast šajās valstīs ir pagrūti, ja nezini valsts valodu.
09.10.2011 15:35 |
 
Reitings 1906
Reģ: 05.04.2009
un kas tik foršs ir svešumā? :)
09.10.2011 15:59 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits