Āboli satur ļoti daudz dažādu vitamīnu un minerālvielu, turklāt tie ne tikai ir veselīgi, bet izmantojami arī skaistumkopšanā un dziedniecībā. Ābolos ir daudz šķiedrvielu, kas palīdz uzturēt stabilu cukura līmeni asinīs un palīdz samazināt holesterīna līmeni. Ābols mazina apetīti, tāpēc, apēdot to neilgi pirms ēdienreizes, nebūs iespējams pārēsties. Šie augļi ir lielisks našķis, jo tajos ir maz kaloriju, bet ļoti daudz vitamīnu – neskatoties vai ābols ir skābs, vai salds. Ābols ir arī ļoti labs kālija avots, kā arī palīdz alerģiskiem bērniem, jo nomāc histamīna veidošanos un izdalīšanos. Šobrīd, kad iespējams ēst pašmāju ābolus, labāk tos ēst ar visu mizu, jo tieši miza ir bagatīgākais C vitamīna avots. Augļus ilgi uzglabājot, C vitamīns pamazām pazūd, tāpēc ieteicams ābolus ēst pēc iespējas svaigus. Visbagātīgākā C vitamīna deva ir Antanovkas ābolos. Ābols labi palīdz kuņģim tikt galā ar trekniem ēdieniem, jo tas palīdz gremošanas sistēmai ar pārstrādes procesiem, tāpēc ābolu ieteicams apēst pēc treknu ēdienu baudīšanas.
Zinātnieki ir pierādījuši, ka katru dienu apēdot vienu ābolu, krietni samazinās risks saslimt ar krūts vēzi, kā arī tam piemīt pretalerģiska un pretiekaisuma ietekme. Ābolu ēšana stimulē arī matu augšanu un aizkavē novecošanās procesus. Pēdējā laikā ļoti populāra ir kļuvusi arī ābolu diēta, kam šobrīd ir piemērotākais laiks – šī diēta vispārēji atjauno organismu, iztīra gremošanas sistēmu un stabilizē asinsspiedienu. Protams, nedrīkst nodoties pārmērībām un nedēļu ēst tikai ābolus.
Svaigi spiesta ābolu sula ir tik pat veselīga kā pats ābols, tāpēc vitamīnus var uzņemt arī šādā veidā. Jāatceras vien tas, ka svaigi spiestu sulu vēlams izdzert nekavējoties vai 5 – 10 minūšu laikā, jo pēc tam tā zaudē savas labās īpašības un vitaminizētais dzēriens var kļūt pat kaitīgs. Svaigi spiestā ābolu sulā ir ļoti daudz dzelzs, kas gaisā ļoti ātri oksidējas. Ābolu sula aizkavē nierakmeņu veidošanos un sāļu uzkrāšanos organismā, samazina holesterīna līmeni, uzlabo asins sastāvu un tā tiek rekomendēta pret zarnu trakta un kuņģa infekcijām.