varu uzjautāt, ja interesēnoderētu, ja var :)
Tieši kopš kura laika RSU Medicīnā ir rotācija?nav? es dzirdēju, ka tieši tur ir :O
Un lu farmācijā ķīmijas eksāmenu nevajag, bet rēķinies, ka lu budžets nav garantēts uz visu mācību laiku, tur ir rotācija.
Darbs ir, jo strādāt var NMPD, ārstu praksēs, dažādās iestādēs kā mediķisko ārsta palīgs dara ārstu praksēs? to pašu, ko māsiņa?
pēc ārsta palīga profesijas iegūšanas var iestāties māsās un tad jāmācas 1 gads, lai iegūtu māsas profesijuo, tas arī ir labi, paldies! :)
nenene, es domāju tieši par to, ka ir grupiņa, kur ir jaunie topošie pediatri, citā - ģim.ārsti,
nenene, es domāju tieši par to, ka ir grupiņa, kur ir jaunie topošie pediatri, citā - ģim.ārsti, citā ginekologi utt. visi mācās vienu sākumā, bet es domāju, ka no sākuma jau tu esi iedalīts konkrēti kaut kur
Studiju norises vietas
RSU centrālā ēka, Dzirciema ielā 16
Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrs, Anniņmuižas bulvārī 26a
Anatomijas un antropoloģijas institūts (anatomikums), Kronvalda bulvārī 9
Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca
Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca
un citas lielākās Latvijas veselības iestādes
Lai veiksmīgi strādātu par ārstu, absolventiem jāturpina mācības rezidentūrā, kas ilgst 2 līdz 6 gadus atkarībā no izvēlētās specialitātes. Populārākās rezidentūras specialitātes ir bērnu ārsts (pediatrs), radiologs diagnosts, ķirurgs, psihoterapeits, tiesu medicīnas eksperts, ginekologs dzemdību speciālists, anesteziologs, reanimatologs, ģimenes ārsts, neatliekamās medicīnas ārsts, neirologs, psihiatrs, sporta ārsts u. c. Rezidentūra notiek kādā no Latvijas lielākajām veselības aprūpes iestādēm.
(zinu par to, ka sākumā visiem dokiem ir vienas tās apgūstamās tēmas un priekšmeti, tik pēc tam ir specializācija)
Sākot ar 2. studiju gada noslēgumu (4. semestri), nodarbības notiek lielākajās Rīgas slimnīcās, kur studiju vajadzībām tiek labiekārtotas teorētisko un praktisko nodarbību telpas. Nemitīgi norit telpu pilnveidošana.
1. un 2. studiju gads
Apgūsi medicīnas pamatdisciplīnas. Svarīgi ir nodrošināt vispārējo teorētisko zināšanu bāzi, uz kuras tiek modelēts tavs priekšstats par cilvēka organismu un tā normālu funkcionēšanu. Saturu veido disciplīnas no vairākām zinātņu nozarēm – anatomija, histoloģija, embrioloģija, molekulārā bioloģija, homeostāze, medicīniskā ķīmija un bioķīmija; kā arī humanitārās zinātnes – filozofija, psiholoģija un valodas.
3. studiju gads
Studēsi ar patoloģiskiem stāvokļiem un procesiem saistītas medicīnas disciplīnas, kā arī ievadu klīniskajās pamatdisciplīnās. Mērķis ir tālāk veidot izpratni par cilvēka organismu un tā funkcionēšanu ne vairs normas, bet patoloģiskos stāvokļos, veidot iemaņas šo patoloģisko stāvokļu izmeklēšanā. Studiju saturu veido patoloģija, radioloģija, farmakoloģija, aroda un vides medicīna, ģenētika, klīniskās aprūpes pamati, rehabilitoloģijas pamati, iekšķīgo slimību propedeitika un vispārējā ķirurģija, kas paplašinās skatījumu uz slimību diagnozi un izmeklēšanu.
4. līdz 6. studiju gads
Apgūsi klīniskās medicīnas disciplīnas. Šis studiju periods galvenokārt notiek ārstniecības iestādēs reālos klīnikas apstākļos, kur iegūsi teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas darbā ar pacientiem gandrīz visās ārstniecības jomās. Tiksi sagatavots vispārējai praksei ārsta darbā kvalificēta speciālista vadībā un arī medicīnas studiju turpināšanai pēcdiploma studiju posmā jeb rezidentūrā, kur svarīgi izvēlēties sev interesējošu un piemērotu ārsta specialitāti.
ākumā it kā domāja uz ģimenes ārstiem, tad atkal par kaut ko citu, beigās izlēma uz acu lāzerkorekcijām, acu ārstiem