"2. Vai taisnība, ka eko-šampūni un dušas želejas neputo un ar tām tāpēc ir grūti mazgāt matus un ķermeni?
Nē, tas ir mīts. Parastajos šampūnos ir naftas pārstrādes procesā radušies putotāji (piemēram Sodium Lauryl Sulfate), kas izmaksu ziņā ir ļoti lēti, taču var izraisīt onkoloģiskas saslimšanas. Eko produktos tādu nav – tiek izmantoti, piemēram cukura bāzes putotāji vai citi veselībai nekaitīgi komponenti, bet ļoti labi putojoši komponenti. Jāatzīmē, ka naftas izcelsmes produkti veicina matu izkrišanu, ko parasti cilvēki konstatē pārejot uz eko produktu lietošanu, kad šis process apstājas un uzlabojas matu veselība."
"8. Vai mati un āda reaģē uz eko produkciju, ja iepriekš ir lietoti ne eko produkti?! Jo mati, āda taču ir pieraduši pie ķīmijas, un tad pēkšņi kaut kas mazāk stiprs.
Mati nav pieraduši pie ķīmijas, tā vienkārši tiek lietota, ja cilvēks īpaši neiedziļinās šampūnu un matu kosmētikas sastāvā. Termins „mazāk stiprs” nebūtu precīzs, jo ekokosmētika ir vairāk iedarbīga. Parastā šampūnā ir sulfītu grupas sastāvdaļas, kas bagātīgi puto, radot mākslīgu tīrības sajūtu, nomazgājot no mata tā aizsargslāni. Pie kam, veiktie zinātniskie pētījumi, apstiprina hipotēzi, ka sulfīti veicina matu izkrišanu, izraisa ādas saslimšanas (blaugznas, niezes, u.c.). Šo apgalvojumu pilnībā varu apstiprināt no savas prakses, jo mati izkrīt ievērojami mazāk un to veselības stāvoklis uzlabojas ievērojami. Nav pareizs uzskats, ka eko šampūns neputo. Caurmērā tie puto labi, kas ļauj cilvēkam matus mazgāt ar pierastām sajūtām, bet ir šampūni, kas puto nedaudz – to konsistence ir „krēmīga”. Lai cilvēkam būtu brīva un saprotama izvēle, parasti šiem maz putojošajiem šampūniem tiek pievienota anotācijā piebilde: „puto nedaudz”. "
Par putošanu no ekokosmetika.lv