Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

KEIZARGRIEZIENS, STRIJAS, LIEKIE KG

 
Reitings 293
Reģ: 06.10.2010

Sveikas :-)

Jautājums tām kas jau ir māmiņas :-) Visu dzīvi satraucos par figūru, sportoju, cenšos uzturēt sevi formā. Mani ļoti satrauc dažas lietas saistībā ar grūtniecību, man tas vienmēr bijis lielākais biresmu bubulis, ceru kāda pastāstīs no personīgās pieredzes, būšu ļoti pateicīga (l)

1. Vai pēc ķeizargieziena paliek stipri redzamas un lielas rētas? Pēc tam izskatas sakropļots vēders? peldkostīmu vispār var vilkt? Vai palīdz plāksteri rētu likvidēšanai?

2. Strijas un nokārušās krūtis - no kā tas rodas? Cik zinu daudzām ir tāda problēma. Tām kas izvairījušās - ko ir jādara lai nebūtu striju un punča un lai krūtis nav nokārušās?

3. LIEKAIS SVARS!!!!!! Ar šausmās un dziļu izbīli noskatos uz jaunajām māmiņām - ļoti ļoti daudzas pēc dzemdībām ir resnas, sver par 15-25 kg vairāk un nēsā daudz lielāka izmēra apģērbu. PASAKIET GODĪGI: tas ir tāpēc ka grūtniecības laikā nekontrolējot sevi izrijas visu atļauto un neatļauto? Vai arī pastāv iespēja palikt resnam cilvēkam kas ēd veselīgi un sabalansēti jeb tomēr nezūdošs liekais svars ilgi pēc dzemdībām ir pārmērīgas ēšanas rezultāts?

Būšu ļoti pateicīga, kas varēs pakomentēt no pieredzes par grūtniecību un figūru :-)

10.02.2011 04:12 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
daži pavisam jokaini jautājumi..

2. No kā rodas strijas? No neelastīgas ādas plīšanas, kolīdz tu pieņemies apkārtmēros.
Ko darīt, lai nerastos strijas? Jāsmērē āda ar mitrinošiem līdzekļiem - eļļām, speciāliem krēmiem.
Krūtis? No tā, ka zīdainis tās izzīž, izstaipa. Krūšu muskuļaudi zaudē tonusu.
(ierēcu par "nokārušām" krūtīm :-P )
Ko darīt? Pieņemu, ka valkāt speciālus krūšturus, veļu. + pēc iespējas ātrāk sākt trenēt krūšu muskuļus- tvirtumam.

3. Ne tikai. Liekais svars var pieaugt arī dēļ hormoniem, kas grūtniecei organismā parādās/"uzaug"..
10.02.2011 04:23 |
 
Reitings 517
Reģ: 29.01.2009
Mani tieši tās pašas lietas satrauc.. bērniņu ta kādreiz gribēsies.. Šobrīd daba apveltījusi ar skaistu augumu, smuku presīti kubiņos :) , bet kā būs pēc dzemdībām :-/
10.02.2011 04:28 |
 
Reitings 293
Reģ: 06.10.2010
Varbūt kādai liekas dīvaini jautājumi, bet tā kā personīgas pieredzes vēl nav bijis, interesē jau laikus uzzināt kā izvairīties ;-)

Un par tiem liekajiem kg - ja cilvēkam rados nav resnu cilvēku un nevienam nav tendences uz lieko svaru un pašam kg ir normā, un ja ēd saprātīgi visu grūtniecības laiku - tad taču nevar pēc tam būt 25 kg klāt? Jeb tomēr ir kāda kas bijusi tieviņa, un veselīgi ēdot pēc grūtniecības ir ļoti resna?

10.02.2011 04:34 |
 
Reitings 1475
Reģ: 05.01.2010
Kas būtu jāed, la grūtniecības laikā uzņemtu 25kg? Tas taču ir pa traku!
Ap 10kg normālai, veselīgai sievietei jāuzņemas grūtniecības laikā.
10.02.2011 04:38 |
 
Reitings 517
Reģ: 29.01.2009
Nu apkārt skatos ir ļoti dažādi piemēri par tro figūras maiņu pēc dzemdībām.. Ir bijušas draudzenes tievs kā skaliņš, bet pēc dzemdībām tāds tontons, ka man ir trauma! Negribu, negribu tāda palikt :/
Bet ir arī tādas, kas palikušas pat vēl tievākas..
Saka, ja piedzimst dēliņš, tad mammai viņš dod skaistumu un māmiņa paliek skaistāka. Ja piedzimst meitiņa, tad visu skaistumu atņem.. un māmiņa paliek resnāka un nesmukāka.
Protams, tie tikai ticējumi, nez cik daudz tur varētu būt patiesības. Bet pēc pieredzes.. hmm pāris gadījumi tomēr sakrīt puisīšu un meitenīšu ziņā
10.02.2011 04:41 |
 
Reitings 1475
Reģ: 05.01.2010
Dāmas mīļās, tas taču viss ir atkarīgs no Jums pašām... Nevajag vienkārši palaisties pēc bērniņa dzimšanas. Es saprotu to, kad piedzimst mazais nekas cits vairs nav svarīgs, bet par sevi kā sievieti taču arī jāpiedomā - jāēd veselīgi, jāsporto brīvajos brīžos utt.
10.02.2011 04:45 |
 
Reitings 293
Reģ: 06.10.2010
Nav jau runa par to svaru ko uzņem esot stāvoklī, bet gan par tiem kg kas paliek ilgu laiku pēc bērniņa piedzimšanas :-)
Un tie 25 kg - lasu diskusijas, skatos tv par sievietēm kas tievē, ne mazums ir pēc dzemdībām tik daudz liekos kg dabūjušas, tāpēc cenšos saprast kādā viedā tas notiek? Varbūt kāda aizsvilsies, bet man šķiet ka ļoti pie vainas ir izēšanās. Puncis liels, tad jau neredz tik ļoti katru kūciņu utt Viena paziņa ēda kā traka majonēzi, visu ko ceptu, saldumus - tagad resna resna. Mana mamma turpretī neilgā laikā zaudēja svaru un nebija nekādu uzēsto tauku, tāpēc arī vēlos zināt citu pieredzi :-)
10.02.2011 04:49 |
 
Reitings 1853
Reģ: 27.01.2011
nu manai māsai bija 2. reizes ķeizars bet nekādu rētu nav, taka par to diezvai jauztraucas. un par pārējo, domāju ka katram jau savādāk, galvanais nevajag noēsties un tad tik šokēties...
10.02.2011 04:58 |
 
Reitings 293
Reģ: 06.10.2010
ĪSĀK FORMULĒJOT JAUTĀJUMS TĀM KAS STIPRI PIEŅĒMĀS SVARĀ un palika ar liekajiem kg ilgi pēc dzemdībām: tas bija dēļ hormoniem, jo visu laiku ēdāt normāli bet tik un ta nāca klāt kg, VAI TOMĒR varat atzīt ka ēdāt daudz neatļautu produktu - saldumus un visu citu ko vien gribējās, un tas arī ir galvenokārt vainojams pie svara?
Tātad liekais svars - hormoni vai izēšanās?
10.02.2011 05:02 |
 
Reitings 1475
Reģ: 05.01.2010
Jo vairāk par šo tēmu domāju, jo vairāk nonāku pie secinājuma - ka tas ir pilnīgi individuāli katrai sievietei, jo katrai savādāks organisms, vielmaiņa, hormoni un attieksme pret šīm lietām...
Bet būtu interesanti dzirdēt kādas sievietes viedokli, kuru jau ir māmiņa, tā jau es te varu filozofēt visu nakti kas un kā, bet pieredze man nav :-D
10.02.2011 05:04 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Daudzam meitenem tas augums ir neperfekts ari bez bernina-tas mazliet lielaks apalums ir parasti barosanas laika,krutis tapat...man krutis ir pilnigi normalas,ka ari augums!Tie kg pazuda loti atri,jo bija tik daudz jadara-viena skriesana visu laiku!Atceros ,ka man ari bija strijas uz vedera,jo mazais "kinietitis" bija milzigs-4200gm-tomer bija ko spiest! :-P
Pec keizara vispar tas retas tagad nemaz nevar saskatit-es runaju par musu pusi-ASV!!!Par to izskatu nevajag ta satraukties-tapat gadi iet, un neviena jau nepaliek tada ,kada bija tajos 20!!!Ne jau tikai mazie iespaido augumu!!!Es ieteiktu jau tajos 20 nopietni padomat par veseligu esanu,pietiekami lietot udeni,lai to adas turgoru saglabatu ilgak!!! |-)
10.02.2011 05:09 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es barosanas laika edu tikai lietas ,kas ir loti vertigas ,veseligas-lai mazajiem butu labi zobi ,ada uttEs vispar nedomaju par sevi taja laika-biju mamma pilnigi 100% :-)
10.02.2011 05:11 |
 
Reitings 2170
Reģ: 29.01.2009
Es par šīm lietām daudz esmu domājusi un neslēpšu, ka šāda izskata sabojāšanās ir viens no iemesliem, kāpēc bērnus es negribu. Jā, jā, es esmu egoiste, šausmīga sieviete un tādai kā es labāk bērnu tiešām nevajag. Bet neesmu pārliecināta, vai nelaimīga, ar sevi neapmierināta sieviete, toties māte, ir kaut kas ļoti foršs.
Cik esmu uzzinājusi, rētas palikšana ir atkarīga no organisma un ādas īpatnībām, dzīšanas ātruma utt. Vienai var nekas nepalikt, citai paliek milzīga, tumša svītra.
Strijas rodas ne obligāti no grūtniecības. Piemēram, man ir samērā daudz striju, bet stāvoklī bijusi neesmu. Tas ir ādas elastības trūkuma dēļ. Sievietei ar elastīgu ādu striju tikpat kā nebūs.
Te viena meitene teica, ka "izēstām" krūtīm var palīdzēt krūšu muskuļu trenēšana. Vispār, krūtis nesastāv no muskuļiem, bet gan taukiem. Muskulis ir pavisam neliels un krūšu lielumā tam lomas tikpat kā nav. "Izēd" bērns taukaudus, nevis to muskuli. Tāpēc, trenēt var cik grib, ja būs "tukšas", tad būs.
10.02.2011 10:44 |
 
Reitings 3022
Reģ: 29.01.2009
Māsai ir meitiņa, bet smukums viņai noteikti nav atņemts un ir tikpat tieva kā pirms dzemdībām. Arī krūtis nav izstaipītas, bet tieši otrādi - formīgas palikušas.
Mani gan kkādas šitādas muļķības nebiedē. Ķeizargriezienu netaisīšu, tāpēc vismaz no rētām nav jābaidās.
10.02.2011 11:12 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Mans skatījums uz apkārt esošo situāciju:
Draudzenes (vecumā no 21-25) pēc bērna piedzimšanas, pēc vairākiem mēnešiem atgriezušās iepriekšējajā tievajā un lieliskajā izskatā, dažas pat tievākas. Krūtis - zīdīšanas laikā lielākas, pēctam iepriekšējā izmērā - ja bija A, tad pēctam atkal ir A.
Kolēģes (kas dzemdējušas ap 30gadu vecumu) - pirmstam jau bija ar liekā svara problēmām. Pēc dzemdībām atgriežas iepriekšējā liekā svara līmenī.
Respektīvi - vizuāli situācija nav mainījusies, tik atšķirība, ka klēpī ir bērns :)
Ja Tev jau tagad nav nosliece uz apaļumu, plus vēl rados nav - domāju, ka vispār nav, ko uztraukties.
Es zinu, ka man tiešām nav ko - kā nāks liekais, tā pazudīs :)
10.02.2011 11:54 |
 
Reitings 1466
Reģ: 26.09.2010
Ja sieviete rūpējas par savu augumu, tad iepriekšējo svaru var atgūt 6-12mēn.laikā ar diētu un sportu.
Strijas - katrai tas ir savādāk, grūtniecības laikā var lietot speciāli paredzētos krēmus, lai neveidojas strijas.
10.02.2011 12:10 |
 
Reitings 335
Reģ: 29.01.2009
1. Ļoti redzamas rētas parasti nepaliek, jo mūsdienās griezumu taisa ļoti zemu, nevis kā senos laikos pa visu vēderu un šūšanas prasmes un tehnoloģijas ārstiem arī ir uzlabojušās. Protams šuvju kvalitāte atkarīga no ārsta rūpības. Galu galā pēc tam rētu var arī izlabot ar plastiskās ķirurģijas palīdzību. Tā, ka ir visas iespējas staigāt bez rētas.

2.Striju profilaksei nepieciešams pareizs uzturs(labās taukskābes, attiecīgo grupu vitamīni utt.) un atbilstoša kopjošā kosmētika, lai būtu elastīga āda, kura stiepjoties jaunajos apmēros neplīst. Ar krēmiem un eļļiņām vien var neizdoties izvairīties no šiem zemādas plīsumiem.

Krūšu nokāršanās.. Khm.. īsti izvairīties man pašai laikam neizdevās, bet stāvoklis nav traģisks. :-D Pašapziņa mazliet iedragāta, jo no skaista C esmu tikusi pie knapa B. Bet šī samazināšanās laikam ir glābusi manu situāciju, jo nav kam nokārties. Nēsāju atbilstošu krūsturus, smērēju krēmus, veicu vingrojumus(atspiešanās balstā, vai roku spiešana viena pret otru utt.) Un šobrīd neviens nevarētu pateikt, ka esmu bērnu zīdījusi.
Beidzot barot bērnu raudāju gan un visādi pārdzīvoju, draugs pat teica, ka samaksāšot par operāciju, jo nepanes manas asaras.. :-D Galu galā nobijos no skalpeļa un sāku regulāri darīt visu augstākminēto. Esmu apmierināta ar rezultātu. :-)

3. Par svaru runājot, parasti tā tomēr ir uzēšanās, bet man bija mazliet savādāk. Tāda kā organisma īpatnība. Es vienmēr esmu bijusi caurbira un ēdusi visu ko gribēju, taču bērnu gaidot tas sāka iet labumā. Svarā pieņēmos par 23 kg(normāli ir 13 kg). +vēl tas, ka neesmu saldumu piekritēja, taču 8. mēnesī aizbrauca jumts ciet un sāku štopēt iekšā kāruma sieriņus, bulciņas utt., jo trūka enerģijas.

Man ārste aizrādīja par lielo svaru un teica taisīt biezpiena atslodzes dienas. Taču izrunājoties ar mammu(viņa arī pārējā laikā gatavais kaulu kambaris), viņa teica, ka viņai mani gaidot arī it kā bijis par lielu svars, taču viņa bija taisījusi tās atslodzes dienas un es piedzimu ar nepietiekamu svaru un mazasinību un viņai pašai uz mūžu riebums pret biezpienu. Tātad viņa man ieteica ēst tā kā es ēdu. Bērns piedzima grams gramā 3000g un 52 cm.

Man svars izrakstoties no slimnīcas bija jau par 13 kg mazāks un pārējais pazuda pats no sevis ļoti ātri, apmēram 2,5 mēnešu laikā. Vēders savilkās aptuveni 2 nedēļu laikā. Vienīgais, ka ēst negribējās, ēdu tikai tāpēc, ka jāēd, lai bērnam piens būtu.

Protams, es ar bērnu katru dienu gāju ārā ilgi un daudz pastaigāties. Pēc svara pazušanas sāku pildīt vēderpreses vingrojumus. Šad un tad palēkāju ar lecamauklu, jo tas man vienmēr ir paticis. Un pēc barošanas sāku veikt vingrojumus arī priekš krūtīm. Un šad un tad paskrienu pa mežu vai gar jūru. Bet tas viss tāpat prieka pēc, jo lieks svars man nav.

Palagu gan sarakstīju, bet varbūt kādai noderēs mana pieredze. :-)
10.02.2011 12:28 |
 
Reitings 536
Reģ: 06.08.2010
Man apkārt daudz jauno māmiņu ar un bez ķeizariem -neviena nav ar rētainu vēderu, resnu pēcpusi vai vājprātīgām strijām.

Visām nepaliek nokarājušās krūtis, ir krēmi,ko smērēt utt., ja nu paliek- ir tak implantu iespējas.

Par to svaru, ir jāēd normāli un grūtniecības laikā domāt par diētām ir stulbi, tad jau nav ko palikt stāvoklī, ja lieks kg liekas traģēdija. Lieko svaru veido izmaiņas hormonos un protams arī uzkrājumi no mazkustīgāka dzīves veida. Svars pamazām normalizējas pēc dzemdībām 6- 12 mēnešu laikā un var tak pasportot un citas bēbis "noēd" tā,ka paliek galīgi skali.

Par strijām, man arī tagad ir strijas,kas radās dēļ tā,ka tīņa gados sāku ļoti strauji augt- man tas nav traucējis ne čaļus atrast, ne apprecēties, tā kā tie tak visi sīkumi.

10.02.2011 12:44 |
 
Reitings 290
Reģ: 06.02.2011
Pazīstu sievietes, kam ir smagas sekas un,kam ne. Mammai viss vēders (gandrīz līdz krūtīm) ir vnk strijās, bet citai sieviete krūšu daļa līdz kaklam. Protams, nekādi dekoltē vai divdaļīgie peldkostīmi. Turpretim citām-nekādu izmaiņu!
10.02.2011 13:27 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
par to 3. - šodien tieši skatījos vienas draudzenes bildes, ir pagājuši kādi 2 gadi kopš dzemdībām, bāāāāc, nu, tik labi viņa izskatās, nekad neiedomātos, ka viņa ir mamma, ļoti tieva un ļoti skaista, bet zinot viņu, tas droši vien nav tā ne no kā. Man pirms pāris gadiem kaimiņos arī bija viena grūtniece, kas pēc tam (pēc dzemdībām) pagalmā gāja vingrot, nu, izskatās jau viņa arī simpātiska un ar labu augumu. Tā kā man gribas ticēt, ka, ja pie tā piestrādā, var diezgan ātri atgūt agrāko formu. :-)
10.02.2011 13:57 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits