Atbalsts vīrietim

 
Reitings 63
Reģ: 20.07.2020
Sveikas! Kā Jūs atbalstat vīriešus, kad dzīvē ir nācis grūts posms?
Jau kā 1.5 gadu ir finansiālās grūtības, jo vīrietis nepārdomāti iegādājās dzīvokli kredītā. Iepriekš vīrietis finansiāli jūtās ļoti brīvs, pat pārāk, ir stabils darbs, arī piestrādā. No malas skatoties jau finansiāli viss pamazām sāk uzlaboties, bet pašam vīrietim tā nemaz neliekas, darbā sevi nodzen, paliek dusmīgs un aizkaitināts, ļoti nervozs. Cenšos viņu atbalstīt, būt saprotoša, tiešām saprotu, ka nav viegli, it īpaši, kad darbā ir augsts stresa līmenis un ir pierasts dzīvot pavisam citā finansiālā līmenī. Tomēr pēdējā laikā sāku šaubīties par viņa psihoemoc.stāvokli, ar katru reizi aizvien vairāk verbāli dusmas pārvērš pret mani. Uz maniem mēģinājumiem atbalstīt un uzmundrināt, tā vien dzirdu, ka es neko nesaprotu, naudas nav un viss. To jau kā mantru atkārto. Es tiešām vairs nezinu kā būtu labāk un pareizāk atbalstīt šādā situācijā, jo tas vairs nav izturami. Ja kaut kā mēģinu iesaistīties, tad momentā esmu lielākais pasaules ienaidnieks, nav man nekādas teikšanas, neko nesaprotu un nemaz nezinu, bet tajā pašā laikā, saprotot situāciju, nevaru jau arī atstāt novārtā un skatīties kā cilvēks sevi nodzen līdz kapa malai.
09.06.2024 23:50 |
 
Reitings 1253
Reģ: 03.11.2023
debestinaa @ 10.06.2024 10:24
tikai precēti pāri ir ģimene?? kas tas par sviestu mūsdienās domāt ka tas riņķis pirkstā kaut ko tik nenormāli maina? Gribēs krāpt- krāps, gribēs aiziet- aizies vai viņa sievas statusā vai civilsievas statusā.
Autorei derētu arī bik pamainīt savu domāšanu un ja vīrietis līdz šim ir maksājis visu, bijis labs partneris un attiecībās kopumā viss ir bijis labi, tad varbūt der vismaz 2x mēnesī nopirkt pilnu ledusskapi ar pārtiku un nopirkt sadzīves preces.

Nu šādās situācijās gredzens pirkstā maina ļoti daudz, tomēr īpašuma sadale, katra ieguldījums utt. Tikai dzīvojot kā draugam ar draudzeni nesmukas šķiršanās gadījumā viens var palikt ar pliku pakaļu uz ielas.
10.06.2024 10:32 |
 
Moderators
Reitings 4627
Reģ: 13.11.2016
Chikitita @ 10.06.2024 09:43
Labi paveicies tev ka vīrietim laba alga un var uzturēt sievieti, jo vecāla paliksi jo vairāk redzēsi cik daudz nabadzīgu džeku palikuši, kuri knapi paši sevi var uzturēt un kā reiz meklē sievieti ar īpašumu pie kuras ievākties

No draudzenēm 30+, kurām ir vai vēl nesen bija aktuāla iepazīšanās, diezgan labi zinu, ka netrūkst arī brīvu labu, gana labi pelnošu vīriešu, bez milzu kredītsaistībām, ar savu mājokli un auto. Ar vecumu iepazīšanās procesam ir savas īpatnības, atšķirīgas no iepazīšanās agrā jaunībā. Tie labie varianti draudzeņu lokā pārsvarā ir izrādījušies tādi vīrieši, kuri ir salīdzinoši kūtri uz iepazīšanos. Tam arī loģisks skaidrojums- ja labs vīrietis ir bez būtiskām problēmām un būtu aktīvs uz iepazīšanos, tad viņš parasti nebūtu brīvs.
Tādēļ viena no pirmajām lietām, ko draudzenes iepazīstoties noskaidro ir, ar ko vīrietis nodarbojas, kādu izglītību ieguvis. Latvija ir maza un pēc šīm lietām var daudz ko pateik. Piemēram, ja vīrietis studējis vietā, kur, kad viņš tur stājās pirms 15-20 gadiem, bija ļoti liels konkurss, turklāt šobrīd ir cienījama nodarbošanās, tad daudzos gadījumos tas būs ļoti OK vīrietis.
Pat auto šo to liecina. Piemēram, draudzenēm pēc iepazīšanās internetā ir alerģija uz lietotu BMW braucējiem, jo no tiem ļoti liela daļa esot tādi, kuri acīmredzami sakasījuši pēdējo naudu vai tuvu tam tās mašīnas iegādei un daudz tērē mašīnu uzturēšanai, bet sava bembja dēļ uzskata, ka ir dikti "kruti". Kaut tieši šie izceļoties ar to, ka kā personības ir nejēdzīgi eksemplāri, kuriem bez tā lietotā bembja vispār nekā nav.
10.06.2024 10:39 |
 
Moderators
Reitings 4627
Reģ: 13.11.2016
Džinga @ 10.06.2024 10:32

Nu šādās situācijās gredzens pirkstā maina ļoti daudz, tomēr īpašuma sadale, katra ieguldījums utt. Tikai dzīvojot kā draugam ar draudzeni nesmukas šķiršanās gadījumā viens var palikt ar pliku pakaļu uz ielas.

Pirms laulības pirktu mantu, šķirot laulību, nedala.
10.06.2024 10:40 |
 
Reitings 2872
Reģ: 05.09.2023
Dovana @ 10.06.2024 09:31
Kādā bezsakarā viņai jāmaksā kredīts par viņa dzīvokli, ja viņš ir pirkts tikai uz viņa vārda?? lai kopīgo izmaksā un pēc tam vecis citu paņem?? kā var kaut kas tāds prātā ienākt? Viņa tak pat nav viņa sieva? Tad viņai vēl beigāz par savu dāvanu veča īpašumā VID nodokļus nomaksāt?

Nomierinies un izlasi vēlreiz ko rakstiju.
10.06.2024 10:53 |
 
Reitings 63
Reģ: 20.07.2020
Džinga @ 10.06.2024 10:11

Bet kam tad tieši trūkst naudas? Kādiem maksājumiem/pirkumiem? Pie tam, ja vēl tu pati arī strādā. Tam otram dzīvoklim kredīta maksājums tik liels, ka īrnieki nenosedz?
Viņš varbūt nemāk normāli pajautāt, lai tu arī piedalies rēķinu maksāšanā un taisa scēnas? Bet tur īsti nav nekāds sakars, ja dzīvojat dzīvoklī, kas tev pieder.
Tie nav uzbraucieni, man tiešām interesē, jo izklausās, ka situācija ir citādāka kā sākumā likās.

Izīrēta dzīvokļa kredītu īrnieki pilnībā nomaksā. Es maksāju sava dzīvokļa kredītu un par savām vajadzībām, viņš komunālos un citos mazos rēķinus kā telefona pieslēgums un internets, pārtiku, degvielu lielākoties viņš, cik noprotu arī saviem vecākiem palīdz. Tiešām nav tā, ka es visu savu naudu lieku tikai sev zem spilvena, savās iespēju robežās nopērku pārtiku, saimnieciskas preces, šad tad nomaksāju mazos rēķinus utt. No savas puses visus tēriņus pārdomājusi, ierobežojusi, pārskatījusi. Tas, kas radīja tas lielākas problēmas bija tas, ka dzīvokļa iegādei trūkstošo naudu bijis aizņemies radiem, draugiem, ko veiksmīgi jau atdeva, tāpēc arī nesaprotu kur tā nopelnītā nauda paliek. Pašai arī radās aizdomas, ka ir kaut kas ko man nestāsta.
10.06.2024 10:54 |
 
10 gadi
Reitings 2275
Reģ: 27.02.2011
Šajā gadījumā gredzens pirkstā mainītu tikai tad ja vīrs aizietu pie dieviem, citādi nē. Viņš ir jau iegādājies dzīvokli un tur vairs nav ko dalīt, ja vie merktiecigi neiesaisties tā maksājumos un pēc tam nesniedz tiesā pieprasījumu lai tavu iemaksāto summu atgriež.
10.06.2024 10:55 |
 
Reitings 682
Reģ: 28.01.2023
Džinga @ 10.06.2024 10:32

Nu šādās situācijās gredzens pirkstā maina ļoti daudz, tomēr īpašuma sadale, katra ieguldījums utt. Tikai dzīvojot kā draugam ar draudzeni nesmukas šķiršanās gadījumā viens var palikt ar pliku pakaļu uz ielas.
nu tad pēc tevis teiktā laulība vajadziga tikai tam,lai šķiršanas gadījumā varētu noraut lielāku pīrāga gabalu.
Arī civillaulībā dzīvojot katrs var padomāt mazliet par sevi un savu drošības spilvenu nevis dzīvot savu labāko dzīvi un tad šķiršanās gadījumā palikt pliku pakaļu.
10.06.2024 10:57 |
 
10 gadi
Reitings 2275
Reģ: 27.02.2011
Tavs vīrietis šobrīd dzīvo izdevīgāk kā nebūtu attiecībās, jo ja būtu brīvs, vinam būtu jāmaksā arī par īri/kredītu, tagad ir tikai komunālie, pārtika, internets, telefons un auto tāpat viņam būtu jāmaksā.
10.06.2024 10:57 |
 
Reitings 2872
Reģ: 05.09.2023
Justīne123 @ 10.06.2024 10:54

Izīrēta dzīvokļa kredītu īrnieki pilnībā nomaksā. Es maksāju sava dzīvokļa kredītu un par savām vajadzībām, viņš komunālos un citos mazos rēķinus kā telefona pieslēgums un internets, pārtiku, degvielu lielākoties viņš, cik noprotu arī saviem vecākiem palīdz. Tiešām nav tā, ka es visu savu naudu lieku tikai sev zem spilvena, savās iespēju robežās nopērku pārtiku, saimnieciskas preces, šad tad nomaksāju mazos rēķinus utt. No savas puses visus tēriņus pārdomājusi, ierobežojusi, pārskatījusi. Tas, kas radīja tas lielākas problēmas bija tas, ka dzīvokļa iegādei trūkstošo naudu bijis aizņemies radiem, draugiem, ko veiksmīgi jau atdeva, tāpēc arī nesaprotu kur tā nopelnītā nauda paliek. Pašai arī radās aizdomas, ka ir kaut kas ko man nestāsta.

Tad jāsāk ar budžeta sadali. Apsēžaties un izrēķinat ienākumus pret izdevumiem.
10.06.2024 10:58 |
 
Reitings 2872
Reģ: 05.09.2023
debestinaa @ 10.06.2024 10:57
nu tad pēc tevis teiktā laulība vajadziga tikai tam,lai šķiršanas gadījumā varētu noraut lielāku pīrāga gabalu.
Arī civillaulībā dzīvojot katrs var padomāt mazliet par sevi un savu drošības spilvenu nevis dzīvot savu labāko dzīvi un tad šķiršanās gadījumā palikt pliku pakaļu.

Tu esi precējusies šobrīd vai kādreiz bijusi laulībā?
10.06.2024 10:59 |
 
10 gadi
Reitings 2275
Reģ: 27.02.2011
Sanāk ka nav tava alga tava, vina jūsu, iznāk vismaz 50/50
10.06.2024 11:00 |
 
Reitings 63
Reģ: 20.07.2020
Džinga @ 10.06.2024 10:11

Bet kam tad tieši trūkst naudas? Kādiem maksājumiem/pirkumiem? Pie tam, ja vēl tu pati arī strādā. Tam otram dzīvoklim kredīta maksājums tik liels, ka īrnieki nenosedz?
Viņš varbūt nemāk normāli pajautāt, lai tu arī piedalies rēķinu maksāšanā un taisa scēnas? Bet tur īsti nav nekāds sakars, ja dzīvojat dzīvoklī, kas tev pieder.
Tie nav uzbraucieni, man tiešām interesē, jo izklausās, ka situācija ir citādāka kā sākumā likās.

Tur jau ir tā lieta, ka naudas pietiek nomaksāt visu un no malas skatoties finansiālais stāvoklis pamazām sāk uzlaboties. Manuprāt, tā lielāka problēma ir tajā, ka cilvēks uzauga un dzīvoja zelta bļodiņā, un te pēkšņi vairs nav iespējams to atļauties. Tas viss ir saprotams, īslaicīgas grūtības, viss ir pārverams, bet tas jau sāk palikt ļoti neizturami, ka tikai to vien saka, ka viss ir slikti, ka es neko nesaprotu un visu laiku nemitīgi īgns un dusmīgs, ka pilnīgi negribas tuvoties, jo liekas, ka uzprāgs. Tāpēc arī jautāju vai kā atbalstīt vai labāk vispār neaiztikt.
10.06.2024 11:04 |
 
10 gadi
Reitings 2275
Reģ: 27.02.2011
Viņam noteikti ir vēl kādas parādsaistības par ko nerunā, jo pie 3x lielākas algas vajadzētu visam ļoti labi sanakt, pat ja Tev or 700eur un viņam 2100 uz rokas, viņam atkrīt maksājums par īri vai kredīts(to nomaksā īrnieks), tas ir milzīgs atspaida nemot vērā īres cenas kā minimums 300eur, lielākā daļa nemaz tā nedzīvo. Ja pietrūkst, tad jaiet atpakal pie vecākiem kuriem tik piestiķet komunalajiem un pārtikai + mammuks visu pagatavo un vēl pajautā vai dēliņam naudiņu nevajag iedot vai nopirkt jaunas botiņas
10.06.2024 11:06 |
 
Reitings 63
Reģ: 20.07.2020
Chikitita @ 10.06.2024 10:57
Tavs vīrietis šobrīd dzīvo izdevīgāk kā nebūtu attiecībās, jo ja būtu brīvs, vinam būtu jāmaksā arī par īri/kredītu, tagad ir tikai komunālie, pārtika, internets, telefons un auto tāpat viņam būtu jāmaksā.

Palasot dažus komentārus un pašai rakstot atbildes, tā vien nāca prātā doma “muļķe”. Paldies, meitenes, jāsāk dzīvot sava dzīve nevis citu!
10.06.2024 11:07 |
 
Reitings 1198
Reģ: 13.03.2024
debestinaa @ 10.06.2024 10:57
nu tad pēc tevis teiktā laulība vajadziga tikai tam,lai šķiršanas gadījumā varētu noraut lielāku pīrāga gabalu.
Arī civillaulībā dzīvojot katrs var padomāt mazliet par sevi un savu drošības spilvenu nevis dzīvot savu labāko dzīvi un tad šķiršanās gadījumā palikt pliku pakaļu.

Latvijas likumdošanā nav tāda jēdziena kā civillaulība. Tādas nav.
10.06.2024 11:08 |
 
10 gadi
Reitings 2275
Reģ: 27.02.2011
Diemžēl, arvien vairāk šādi vīrieši, esmu novērojusi ka mammuki vairāk pabalsta savus dēliņus, meitenēm tās mammas kaut kā stingrākas, uzskatos savādākas un tik ļoti nepalīdz.
Man apkārt ir katastrofa, ja paskatās, tur smaga laulība būs, jo vecākiem visu laiku būs saviem dēliem jāpiestiķē, kamēr sieviete strādā un palīdzību ne ņem, ne lūdz. Kaut kā baigi greizi veidojās
10.06.2024 11:10 |
 
10 gadi
Reitings 2275
Reģ: 27.02.2011
Izturību un salieciet uz papīra abu izdevumus, maksājumus lai nonāktu pie secinājuma ka ģimenes kopējā budžetā nemaz tik daudz neieguldās. Viņa dzīvoklis ir viņa, tā ir viņa investīcija, uzkrājums, ja vins dzivo tava īpašumā tadejādi spēj veidot uzkrājumu savam NĪ, tad viņam ir pienakums piemaksāt.
10.06.2024 11:19 |
 
Reitings 682
Reģ: 28.01.2023
Lola Lō @ 10.06.2024 11:08

Latvijas likumdošanā nav tāda jēdziena kā civillaulība. Tādas nav.
tā ir vienkāršāk saprast kas ar to domāts. Kā to saukt kad divi cilvēki dzīvo kopā? Pāris? Attiecības bez laulības? Draugs/draudzene?😂 mīļais ar mīļoto? Partneri? nezinu kā to definēt tāpēc civillaulība šķiet īstais vārds kas paskaidro to būtību ka dzīvo bez laulības😂
10.06.2024 11:25 |
 
Reitings 1253
Reģ: 03.11.2023
debestinaa @ 10.06.2024 10:57
nu tad pēc tevis teiktā laulība vajadziga tikai tam,lai šķiršanas gadījumā varētu noraut lielāku pīrāga gabalu.
Arī civillaulībā dzīvojot katrs var padomāt mazliet par sevi un savu drošības spilvenu nevis dzīvot savu labāko dzīvi un tad šķiršanās gadījumā palikt pliku pakaļu.

Nu izbeidz. Es saku, ka kopīgi īpašumi un kredīti tomēr tiek līdzvērtīgi sadalīti, ja nav citādi noslēgts līgums. Lai nav tā, ka vienam pieder dzīvoklis, otrs gadiem maksā pusi no hipotēkas, bet beigās paliek bez nekā.
10.06.2024 11:30 |
 
Reitings 1253
Reģ: 03.11.2023
Justīne123 @ 10.06.2024 11:07

Palasot dažus komentārus un pašai rakstot atbildes, tā vien nāca prātā doma “muļķe”. Paldies, meitenes, jāsāk dzīvot sava dzīve nevis citu!

Dažreiz attiecībās sanāk aizmālēt acis, pierast pie dīvainām situācijām, tu neesi muļķe, jo tomēr nojaut, ka kaut kas nav riktīgi.
Galvenais stingru mugurkaulu, izturību un pasaki, ka neredzi kur tieši ir viņa problēmas un lai atklāti izstāsta, kur liek savu naudu, ja grib turpināt attiecības ilgtermiņā.
Jo tā ir, kā citas meitenes saka - viņam ir ļoti viegli ar tevi un pašam vēl ir savs nekustamais īpašums paralēli.
10.06.2024 11:35 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits