Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dzīvoklis 1. stāvā

 
Reitings 11
Reģ: 08.10.2023
Sveikas, gribu iegādāties dzīvokli. Mans noskatītais dzīvoklis ir 1. stāvā. Uzreiz varu pateikt, ka grīda tam ir silta, logiem atslēgas un ierīkota signalizācija. Balkona nav, nav jaunais projekts, bet viss apmierina.
Vai tiešām ir kāds pamats baidīties, ka 1. stāva dzīvokļus biežāk apzog? Vai tā tiešām ir? Īpaši, ja tā ir vieta, kurā zaglis būtu kā uz delnas, nepamanīt varētu būt grūti. Likt logos kameras, lai atbaidītu? Uz logiem gan ir apsardzes uzlīmes.
Komentārus studijā! 🤭
09.06.2024 17:11 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3902
Reģ: 31.10.2010
Nu pirmais stāvs ir pirmais stāvs. Lai arī dzirdēti stāsti par zagļiem ekstremāļiem, kuri pat padsmito stāvu dzīvokļus iemanās apzagt, loģiski, ka pirmais stāvs ir visviegāk pieejams un gribētājam ierāpties ir samērā vienkārši. Kā būs vasaru karstumā, vai varēsi naktī mierīgi gulēt pie atvērta loga?
Personīgi es nekad negribētu dzīvot pirmajā, ne arī otrajā stāvā. Vienkārši nejustos droši.
09.06.2024 17:35 |
 
Reitings 426
Reģ: 29.04.2021
Man kautkā personīgi vienmēr nav patikuši pirmā stāva dzīvokļi ,to pašu logu vaļā vasarā uz pilnu turēt īsti nedroši , tāpat bieži vien cik nav dzirdēts un redzēts , ka logi pirmajos stāvos tiek izsisti bez iemesla, huligāni pamanās ar ko iemest.
09.06.2024 17:46 |
 
Reitings 541
Reģ: 28.01.2023
Negribētu un nekad nepirktu sev dzîvokli pirmajā un pēdējā stāvā. Ja arī vasaras sezonā liekas ka viss forši, grīda silta, viss sauss, tad ziemā šī situācija var pilnîbā mainīties. Otrs- daudz mazāk gaismas. Vasarā varbūt okei, bet rudenī un ziemā dzivoklī visu laiku liksies ka ir tumšs. Trešais- zagļi, bērni , pîpētāji , alkohola lietotaji - negribetu lai gar maniem logiem visu laiku kāds staigā. Îpaši ja uz balkona planojas turet kādus riteņus, skūterus, vai dārgas elektro lietas kā urbji- nevienu zagli neatbaidīs kas ka tur kaut kāda uzlīme vai kamera.
Iesaku velreiz pardomat vai tas neertibas atspēko to, ka piemeram dzivoklis ir skaists un mājīgs.
09.06.2024 18:29 |
 
Reitings 541
Reģ: 28.01.2023
Aa neredzeju ka balkona nav, bet nu tomēr. Visu laiku viss notiks pie taviem logiem un aizmirsti ka vari no dušas iziet bez dvieļa vai tamlidzigi😂 ja arā paliek tumšs kamēr dušojies un aizkari atvērti- welcome 😂
09.06.2024 18:31 |
 
10 gadi
Reitings 369
Reģ: 15.08.2012
Nodzīvoju pirmajā stāvā 7 gadus. Tagad pārceļam biznesu ārpus LV, līdz ar to dzīvokli notirgoju. Pārdevu nedēļas laikā. Mīnusu- reāli, manuprāt, nav nekādu. Ziemā man silts, man ir tumšie aizkari un žalūzijas, ir daudz mazo griestu lampiņas. Ir kaķis, kurš pats bija iemācījies ienāk un iziet caur logu. Apzagta neesmu bijusi nekad. Manā apkārtnē vispār nezog. Pirmais stāvs vienmēr ir paticis, maisi nekur nav jāstiepj, bērni ātri var izskriet pagalmā, kurjerus ātri varu noķert, logi man sanāca uz abām pusēm. Ļoti patika. Esmu dzīvojusi arī 5.stāvā- paldies, vairs ne.
09.06.2024 18:46 |
 
Moderators
Reitings 3896
Reģ: 13.11.2016
1. Kāda pilsēta, apkaime? Zagšana ir atkarīga no šīm lietām.
2. Mūsu labajā Rīgas apkaimē mūsu mājai pirmais stāvs ir augstais, balkonos augstuma dēļ iekļūt ir grūti, taču dažiem ir zagti velosipēdi no pirmā stāva balkoniem. Mums balkoni nav slēgti, t.i., aizbūvēti ar logiem un mums to nedrīkst.
3. Neesmu gan pļāpājusi par aktualitātēm ar Rīgas policistiem, jo tur maz paziņu strādā, bet pa ausu galam esmu dzirdējusi, ka mūsdienās dzīvokļus vispār apzog mazāk kā senāk.
09.06.2024 19:03 |
 
Moderators
Reitings 3896
Reģ: 13.11.2016
Jāskatās arī konkrētās mājas novietojums, vai tas 1. stāvs nebūs pārāk tumšs.
Starp citu, normāliem jaunajiem projektiem augšējais stāvs nav nekāds mīnuss.
09.06.2024 19:08 |
 
Reitings 1381
Reģ: 13.11.2023
1.stāvs no 1.stāva atšķiras, mēdz būt zemie un paaugstinātie, nezinu, kā tehniski to pareizi sauc.
Vienreiz īrēju pirmajā stāvā, kur bija tieši tā, kā te komentāros, ka tumši, viss redzams citiem, nevar attaisīt logus utt. Māja bija iekšpagalmā, bet tur bija arī stāvvieta mājas dzīvokļu īpašniekiem. Blakus bija arī parks, kur pa nakti izlīda nelabvēlīgi cilvēki un, lai gan mums bija nožogojums, ārējās durvis ar kodu, signalizācija dzīvoklim tāpat droši nejutos.
Un tad ir dzīvots paaugstinātā 1.stāvā, kur reāli sajūta bija kā 2.stāvā un drošuma ziņā nebija bail, logus varēja taisīt drošāk, bija gaišs utt.
Es izvērtētu rajonu, kaimiņus, vai notiek nelabvēlīgo cilvēku vai jauniešu utt pasēdēšanas netālu no logiem, arī šeit minēto par sauli.
10.06.2024 00:58 |
 
Reitings 553
Reģ: 03.10.2023
Iepriekš dzīvoju Purvciemā 1.stāvā īres dzīvoklī. Mīnuss - grīdas aukstas, jo apakšā bija pagrabs.
Logi bija uz ielas pusi, vasarā turēju pilnībā vaļā, nekādas problēmas.
Riteni un mantas viegli bija staipīt šurpu turpu.
Jutos droši, dzīvojot viena ar kaķi 😀
10.06.2024 08:12 |
 
Reitings 4327
Reģ: 19.09.2016
Dzīvokli pirmajā stāvā pirktu tikai jaunajā projektā, jo tur tomēr parasti ir slēgtas teritorijas un kameras, līdz ar to liktos drošāk.
10.06.2024 09:15 |
 
10 gadi
Reitings 6217
Reģ: 01.04.2009
Esmu savulaik tikai īrējusi 1.stāvā, logus vasarā turēju vaļā, mums bija logi uz iekšpagalmu, pagalmā sveši nenāca, nebija caurstaigājams, jutos droši. Mantas, atbraucot no laukiem, bija viegli sastiept 😄 Mīnuss bija, ka salīdzinoši pavēss, bet neesmu liela siltummīle, tā nebija problēma.
Pirkt? Tur tad jāskatās, kādā vietā, kāds projekts vispār, vai tas "augstais" vai "zemais" 1.stāvs utt.
10.06.2024 10:30 |
 
Reitings 80
Reģ: 20.02.2024
Esmu dažus mēnešu īrējusi 1. stāvā. Tā viss bija normāli, bet te tika minēts par iziešanu no dušas, piemēram, - tieši tādi gadījumi man nav bijuši, bet vispār jau tā ir, ka ja negribi, lai garāmgājēji skatās, ko vakaros dari, tad ir jāsēž ar aizkariem ciet. Man tas nepatīk. Ja augstais 1. stāvs, tad protams tā nav.
Ir arī tā problēma, ka atkarībā no mājas var sanākt, ka tieši pie tava loga bieži sastāsies dažādi runātāji un nezin cik ilgi apspriedīs savas dzīves, ko tev gribi negribi būs jāklausās.
Par apzagšanu grūti teikt. 1. stāvā ir vieglāk tikt iekšā pa logu, savukārt 1. stāvā zaglis nekad nesēdēs pie durvīm ar saviem verķīšiem, mēģinot uzlauzt durvis - jo tur ir maksimāli daudz garāmgājēji. To darīt parasti kāps uz 5. stāvu, kur ir visklusāk. Man arī grūti iedomāties, kā tā zagšana tad notiek - naktī pa logu mantas iznesīsi, bet naktī parasti cilvēki ir mājās, tas nav labs laiks zagt. Bet dienā kurš zaglis pa logu cels ārā mantas? Kaut kā es tur neredzu plašas zādzību iespējas.
10.06.2024 11:31 |
 
Reitings 10913
Reģ: 05.03.2020
esmu dzīvojusi gan 5. pēdējā stāvā (mājā bez lifta), gan pirmajā. pirmais noteikti patika vairāk. ērti visu ienest, nonest. nav jākāpj pa kāpnēm. ērti nomazgāt logus. vispār man bail no augstuma, tādēļ arī skats pa logu noteikti patika vairāk no pirmā stāva. tā kā uz logiem bija režģi, tad par drošību neuztraucos. atceros, ka pēdējā stāvā dzīvojot, saulainās dienās ļoti uzsila jumts un bija nenormāla siltumnīca, noteikti priekšroku dodu mazliet vēsākam pirmajam stāvam.
10.06.2024 12:31 |
 
10 gadi
Reitings 124
Reģ: 29.01.2009
Vairākus mēnešus nodzīvoju īrētā 1.stāva dzīvoklī. Logus nebaidījos turēt vaļā, jo bija augstais 1..stāvs. B E T vienu reizi kāds no augšējo stāvu bērniem tualetes podā kko sameta un rezultējoši truba kkur pagrabā bija aizsprostojusies. Rezultējoši visi kaimiņu sūdi un čurās nāca man pa podu ārā. Lai arī apskrēju visus kaimiņus un teicu, lai neiet uz wc kamēr sataisa, vienalga kāds pamanījās aiziet… tas bija ļoooooti pretīgi. Es vairs 1.stāvā neizvēlos dzīvot.
10.06.2024 21:39 |
 
Reitings 759
Reģ: 14.05.2019
Es redzu tikai 2 mīnusus: 1) var būt skaļāk, jo vairāk cilvēku iet garām kāpņu telpā utt. (bet pastāv iespēja, ka ir dubultās durvis).
2) Vairāk tevi redz logos kaimiņi un citi garāmgājēji jeb mazāk privātuma.
11.06.2024 21:30 |
 
Reitings 1337
Reģ: 19.07.2019
Lielākie mīnusi, manuprāt, ir problēmas ar kanalizāciju, privātuma trūkums. Ja neaizvelc aizkarus vai neaiztaisi žalūzijas, tad citi mierīgi var ieskatīties tavā privātajā telpā. Es pati neviļus mēdzu ieskatīties pa logu, kaut arī neko traki nepētu.😁 Bieži vien citi smēķē, lieto alkoholu, skaļi sarunājas, nokārto dabiskās vajadzības zem logiem. Pat augstākos stāvos smird kā nelabais, 1.stāvā ir vēl čābīgāk. Ja ar temperatūru un pārējiem apstākļiem ir ok, tad mazāk uztraukumu, ka ziemā būs dikti auksti. Par zagšanu vēl ir strīdīgs jautājums, dažos dzīvokļos logiem priekšā ir restes, bet tas atgādina cietumu, lai gan ir droši. Ir vēl dzirdēts, ka pa logu iekšā mēdz ielīst dzīvnieki, piemēram, kaķi.😁
Bonusi noteikti ir tas, ka nav augstu smagas somas, ātrāk tiec iekšā un ārā no dzīvokļa.
12.06.2024 02:29 |
 
Reitings 101
Reģ: 06.08.2014
Šeit, jau viena lietotāja (chihiro) norādīja, ka 1.stāvi atšķiras, proti, ir tādi, kur logi ir acu augstumā, ir tādi, kuri ir augstāki (bieži sludinājumos apzīmē kā "Pirmais augstais beletāža stāvs" vai "beletāža stāvs") un ir tādi, gadījumi, kad tas 1.stāvs ir faktiski pat 2.stāvs (piemēram, šāds gadījums https://www.ss.com/msg/lv/real-estate/flats/riga/centre/bcnbjo.html , tas 1.stāvs faktiski ir 2.stāvs (zem tā dzīvokļa ir cits dzīvoklis, bet vienlaikus kadastrālās uzmērīšanas lietā dzīvoklis parādās kā 1.stāvs). Protams, otrs faktors, kurš spēlē būtisku lomu, ir tas, uz ko "iziet" logi. Proti, ja logi iziet uz pagalmu, kurš ir samērā noslēgts (piemēram, daudzi cilvēki nestaigā caur pagalmu/māju), tad tas ir pavisam kas cits nekā, ja logi iziet uz ielu, kur ir lielāka personu/transporta plūsma.
Attiecībā uz pieredzi ar 1.stāvu - esmu dzīvojusi gan 1.stāvā (tā dēvētajā beletāža 1.stāvā), gan arī 5.stāvā, un, ja godīgi, tad īstenība nejutu nekādu dižo starpību (izņemot daļu pa kāpšanu pa trepēm). Protams, kā te dažas norādīja, tad pastāv risks, ka dzīvoklis tiks apludināts, ja kāds no augšējiem kaimiņiem apzināti vai neapzināti aizdambēs cauruli (ja godīgi, tad 1.stāvā dzīvojot vairākus gadus, šādi nenotika nevienu reizi), tas, ja godīgi, manuprāt, būtu uzskatāms par lielāko risku, pērkot dzīvokli 1.stāvā. Attiecībā uz siltumu - šeit atklal ir jautājums par to, kas ir zem dzīvokļa - cits dzīvoklis, mantu noliktava vai pagrabs, tomēr neuzskatu to par risku (ņemot vērā, ka pērkot dzīvokli, to var viegli uzzināt).
12.06.2024 13:15 |
 
Reitings 11
Reģ: 08.10.2023
Paldies meitenes, esam lēmuši par labu 1. stāva dzīvoklim. 🤍 Noteikti sniegšu kādu komentāru no savas puses, jo gribu, lai šī diskusija ir vērtīga arī citiem. 🥂
15.06.2024 01:16 |
 
10 gadi
Reitings 2877
Reģ: 29.01.2009
Esmu dzīvojusi, daudzstāvene, bet ieeja nebija jau gluži ielas līmenī, bet jāpakāpj pusstāvu uz augšu, līdz ar to acu līmenī cilvēkiem nebija. Ēka arī neatradās uz pašas ielas, bet pagalmā, tāpēc masveidā sveši garām nestaigāja. Pluss arī, ka tuvu nebija citas ēkas vai lieli koki, kas aizsegtu logus. Man svarīgi, lai dzīvoklis gaišs. Vēl pluss bija tas, ka neviens zem tevis nedzīvo, ja gribi, vari ar aerobiku nodarboties un bērni skraidīt, neviens nesūdzēsies.
Nu no mīnusiem, jā, caur visām restēm nozaga vienreiz vairākus zeķubikšu pārus 😃, otrreiz dvieļus.
15.06.2024 21:47 |
 
Reitings 18396
Reģ: 27.11.2018
Yo, jā, pirmajā stāvā dzīvokļus var apzagt biežāk, bet ja ir signalizācija un apsardzes uzlīmes, tad chill. Ja vieta ir tāda, ka visi redz visu, tas arī palīdz. Varbūt kameras uz logiem arī noderētu. Ja tev dzīvoklis patīk un ir drošības fīčas, tad baidīties nav īsti vērts.
15.06.2024 22:53 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!