Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Studijas doktorantūrā

 
Reitings 238
Reģ: 24.04.2020
Apsveru studijas doktorantūrā Latvijā, bet daudz neko par tām nezinu. Kā tas notiek? Skatos, ka nav datu par to, vai ir budžeta vietas. Vai tiešām visi, kas ir doktorantūrā par to maksā? Vai studiju laikā reāli ir jāmācās kādi priekšmeti, vai tikai jāstrādā pie promocijas darba? Un kā nonākt pie promocijas darba tēmas, ja ar gatavu tēmu jau jādodas uz iestāšanos?
22.05.2023 01:35 |
 
Reitings 9
Reģ: 19.05.2023
Kā bijušais doktorants inženierzinātnēs varu teikt, ka ja ir jau tēma un reāla interese par zinātni, tad jēga iet ir, apdauzīsies tad arī sapratīsi vai ir jēga studēt uz vietas vai turpināt pētījumus ārzemēs. Dokturantura nav tik lokācijā balstīta kā zemākie līmeņi attiecīgi var sākt arī Latvijā un turpināt ārzemēs.
Ja vēlme iet doktorantūrā ir tikai tāpēc ka ir daudz brīva laika, liekas ka tas palīdzēs karjerai un/vai gribās sev kaut ko pierādīt, tad labāk nevajag, bez reālas intereses zinātnē tas viss process ir tikai mocības. Tad jau labāk paskatīties kādas citas nozares virzienā un paplašināt kvalifikāciju.
Par to, kā tas notiek - jā, ir mācību priekšmeti, vismaz pirmajos gados, ne daudz, bet ir. Viss pārējais laiks ir promocijas darba un pētījumu izstrāde, piedalīšanās konferencēs, darbs ar bakalaura studentiem, utt. Manā nozarē studijas bija budžeta un par tām arī maksāja stipendijas (100Eur). Šobrīd gan tās stipendijas gan esot paceltas.
22.05.2023 09:46 |
 
Reitings 238
Reģ: 24.04.2020
Yoshi @ 22.05.2023 09:46
Kā bijušais doktorants inženierzinātnēs varu teikt, ka ja ir jau tēma un reāla interese par zinātni, tad jēga iet ir, apdauzīsies tad arī sapratīsi vai ir jēga studēt uz vietas vai turpināt pētījumus ārzemēs. Dokturantura nav tik lokācijā balstīta kā zemākie līmeņi attiecīgi var sākt arī Latvijā un turpināt ārzemēs.
Ja vēlme iet doktorantūrā ir tikai tāpēc ka ir daudz brīva laika, liekas ka tas palīdzēs karjerai un/vai gribās sev kaut ko pierādīt, tad labāk nevajag, bez reālas intereses zinātnē tas viss process ir tikai mocības. Tad jau labāk paskatīties kādas citas nozares virzienā un paplašināt kvalifikāciju.
Par to, kā tas notiek - jā, ir mācību priekšmeti, vismaz pirmajos gados, ne daudz, bet ir. Viss pārējais laiks ir promocijas darba un pētījumu izstrāde, piedalīšanās konferencēs, darbs ar bakalaura studentiem, utt. Manā nozarē studijas bija budžeta un par tām arī maksāja stipendijas (100Eur). Šobrīd gan tās stipendijas gan esot paceltas.

Paldies par viedokli! Kā izvēlējies tēmu? Vai turpināji jau maģistrantūras laikā iesākto pētījumu? Es gan jau tagad saprotu, ka doktorantūrā gribētu nedaudz citā virzienā izvērst savu pētījumu - zinu jomu, bet nezinu, kā tikt pie tēmas, skatos, ka visur priekšnosacījums ir tas, ka promocijas darba tēma jau ir skaidra, ir iestrādes, bet kā tad lai tās iegūst?
22.05.2023 09:52 |
 
Reitings 90
Reģ: 31.10.2022
Flamigo @ 22.05.2023 09:52

Paldies par viedokli! Kā izvēlējies tēmu? Vai turpināji jau maģistrantūras laikā iesākto pētījumu? Es gan jau tagad saprotu, ka doktorantūrā gribētu nedaudz citā virzienā izvērst savu pētījumu - zinu jomu, bet nezinu, kā tikt pie tēmas, skatos, ka visur priekšnosacījums ir tas, ka promocijas darba tēma jau ir skaidra, ir iestrādes, bet kā tad lai tās iegūst?

Tev jāaiziet uz konsultāciju pie potenciālā darba kuratora un jāapspriežas, kura niša no tev interesējošās tēmas būtu vērts tālākai pētniecībai. Tev dos norādes un ievirzes.
22.05.2023 10:28 |
 
Reitings 9
Reģ: 19.05.2023
Flamigo @ 22.05.2023 09:52

Paldies par viedokli! Kā izvēlējies tēmu? Vai turpināji jau maģistrantūras laikā iesākto pētījumu? Es gan jau tagad saprotu, ka doktorantūrā gribētu nedaudz citā virzienā izvērst savu pētījumu - zinu jomu, bet nezinu, kā tikt pie tēmas, skatos, ka visur priekšnosacījums ir tas, ka promocijas darba tēma jau ir skaidra, ir iestrādes, bet kā tad lai tās iegūst?

Tēmu līdz galam noformulāju ar promocijas darba vadītāju jau studiju procesā, bet pirmo tēmas uzmetumu izdomājām ar to pašu darba vadītāju balstoties uz manu maģistra darba tēmu. Principā Jūsu gadījumā ieteiktu vispirms atrast promocijas darba vadītāju, jeb cilvēku ar ko turpmākos gadus darba izstrādē sadarbosieties. Tad ar savu promocijas darba vadītāju jau var domāt un precizēt tēmu.
Ar iestrādēm parasti tiek saprasta maģistra darba tēma vai pētījumi, kas veikti rakstot maģistra darbu, dalība konferencēs, utt. Ja maģistra darbs uzrakstīts tikai kā papīrs, lai dabūtu maģistru un sadarbība ar maģistra darba vadītāju vai citiem pasniedzējiem ir bijusi minimāla, tad ieteiktu pārdomāt iešanu doktorantūrā.
22.05.2023 10:34 |
 
Reitings 1310
Reģ: 19.07.2019
Šobrīd studēju doktorantūrā. Budžeta vietas ir, es esmu budžetā, citi arī ir. Maksā stipendijas 140 EUR, bet ir jābūt arī labām sekmēm.
Studiju kursi ir, bet slodze nav tik liela kā bakalaura un maģistra studijās. Galvenais ir pētīt materiālus, zinātniskos rakstus, piedalīties konferencēs, rakstīt publikācijas un promocijas darbu. Ej studēt tad, ja tiešām interesē zinātne. Tā vairs nav maģistrantūra un bakalaura studijas, kur tu vari izbraukt cauri ar mājasdarbiem un pāris mēnešos uzrakstītu gala darbu.
Es turpinu pētīt to pašu tēmu, par ko rakstīju maģistra darbu. Aprunājies ar profesoru, kuru tu vēlētos kā sava promocijas darba vadītāju, viņš tev pastāstīs visu, kas tevi interesē, kā arī izrunāsiet citu nepieciešamo informāciju.
Kurā jomā plāno iegūt doktora grādu?
22.05.2023 12:20 |
 
Reitings 238
Reģ: 24.04.2020
TimeToDream, Yoshi, nosūtīju Jums privātu ziņojumu.
22.05.2023 14:08 |
 
Reitings 238
Reģ: 24.04.2020
Vēl jautājums, ja stipendija ir 140 EUR, tad ir laiks vēl nopelnīt papildus dzīvošanai? Lai gan lasīju, ka no 2023. gada beigām doktorantiem maksās 1000 EUR bruto no ES fondu finansējuma. Vai tā būs?
22.05.2023 14:10 |
 
Reitings 324
Reģ: 25.01.2021
Flamigo @ 22.05.2023 14:10
Vēl jautājums, ja stipendija ir 140 EUR, tad ir laiks vēl nopelnīt papildus dzīvošanai? Lai gan lasīju, ka no 2023. gada beigām doktorantiem maksās 1000 EUR bruto no ES fondu finansējuma. Vai tā būs?

Lielākā daļa doktorantūras studentu strādā, pie kam vadošos amatos (vismaz manā sfērā un paziņu lokā). Darbs pamatā ir attālināts.
22.05.2023 18:26 |
 
Reitings 238
Reģ: 24.04.2020
Derisa @ 22.05.2023 18:26

Lielākā daļa doktorantūras studentu strādā, pie kam vadošos amatos (vismaz manā sfērā un paziņu lokā). Darbs pamatā ir attālināts.

Kādu jomu pārstāvat? Vai humanitāro? Manā gadījumā es esmu no dabaszinātņu/eksaktās jomas.
22.05.2023 21:04 |
 
Reitings 324
Reģ: 25.01.2021
Flamigo @ 22.05.2023 21:04

Kādu jomu pārstāvat? Vai humanitāro? Manā gadījumā es esmu no dabaszinātņu/eksaktās jomas.

Eksaktās - IT. Jāsaprot gan, ka zinātnē neko īsti lielākoties nenopelnīsi. Iesaku pastrādāt pāris gadus privātajā sektorā, pakāpties pa karjeras kāpnēm un tad pievērsties atpakaļ zinātnei un PhD (ja vēl interesēs). Protams, ja vien zinātne nav aicinājums un sirdsdarbs.
23.05.2023 01:38 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!