Vardarbība pret dzīvniekiem

 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Sveikas!
Pēdējā laikā ar vien vairāk novēroju uz ielām un parkos vardarbību pret suņiem konkrēti.
Suns tiek vests kaklasiksnā, kura ir apkārt tikai kaklam, bet nav apkārt vēderam. Un suns raujas uz priekšu tādā veidā žņaudzot sevi. Un pēc tam ir dzirdamas sunim aizrīšanās skaņas no mutes. Suns sevi žņaudz nost raujoties uz priekšu, bet saimniekiem viss vienalga, turpina staigāt smaidot. Skan pa visu ielu tā žņaugšanās. Pieauguši cilvēki nevis bērni ved pavadā. Ome arī parkā savu veco suni kurš bija jau cienījamos gados brutāli vilka kalnā augšā ar varu, viņš pats nevareja uzkapt
bet viņa ar varu vilka viņu žņaudzot siksnā. Es piegāju pie tās omes un pateicu, ka tas nav normāli. Ka sunim ir grūti. redzēju Izliekas ka neko neredz un nedzird, ka sunim ir grūti, uzskatu, ka tā ir vardarbības forma pret dzīvnieku.
Un tie kas mājās tur putnus būrī un nelaiž arā viņus no būra pa istabu lidot, tie arī nepareizi dara, putns būri mocas, jo netiek laists lidot. Un tādi ir daudz cilvēki, kas pardod putnus, kuri nekad nav lidojuši. Tā arī ir zināma vardarbība. Citi uzskata, ka putns ir pārak mazs lai laistu lidot.
Kādi ir jūsu viedokļi un domas par vardarbību pret dzīvniekiem?
Varbūt arī esat redzējuši cilvēkus, kas izturas slikti pret dzīvniekiem?
03.05.2023 23:19 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Aizspogulia @ 04.05.2023 10:39
Vardarbība pret dzīvniekiem ir problēma. Sodiem vajadzētu būt DAUDZ lielākiem. Es nekādā veidā nevaru saprast, kā var atstāt suni piesietu mežā vai mēģināt aprakt dzīvu. Manuprāt, šajiem cilvēkiem psihiskas novirzes. Tur nav cita izskaidrojuma.
Bet par to kas redzams parkos un uz ielām. Es ticu, ka lielākā daļa saimnieku zin ko dara. Piemēram, iemauktus vēl nevar likt jauniem suņiem, jo viņiem nav nostabilizējies mugurkauls. Reizēm no iemaukties iekaist aiz kājiņam- paduses un nākas pāriet uz kakla siksnu. Tā raušanās pie siksnas arī nav tik viegli izskaužama un nav vienas dienas skola. Tas nav tikai smuki iet blakus, bet nereāģēt uz kairinājumiem. Reizēm tev no malas liekas, ka suns ošņājas un viņu parauj. Bet reālitātē viņš ar visu spēku mēģina apēst uz ielas izspļautu kožļeni vai uzlaizīt putnu kakas( kā viena autore minēja). Vai neļauj apšurāt stabu- jā jo pastaiga ilgst jau 1,5h un jādodas mājās. Neļauj saošņāties ar citu suni- suns ir agresīvs. Ir tiešām daudz aspekti kuri no malas nav ne zināmi, ne redzami, kadēļ saimnieks rīkojas tā kā rīkojas.
Starcitu, tā aizsmakšanas skaņa var būt arī no tā, ka suns ir pārāk sapriecājies un viņam vajag atelpoties.
Protams, ir arī izņēmumi. Bet nu uz ielām un parkos nu gan nav redzama nekāda vardarbība pret suņiem.

Jā,. Es daudz reiz esmu redzējusi, ka sunim neļauj nokārtot dabiskas vajadzības, viņu velk ar varu uz priekšu, un viņs nokārtojas tikai daļēji vai vispār nē. Bija man uz ielām redzami daudz gadijumu, kad veca ome pastaigājas ar diviem lielajiem suņiem, kuriem neļāva izkakāties un čurāt, rezultāts, ka puse ielas bija nočurāta garumā, jo suni brutāli vilka uz priekšu.Daudzi saimnieki savāc ekskrementus aiz suņa, bet ir daži, kas joprojām to nedara.
Vardarbība vai nepareiza rīciba, kas sunim nāk par sliktu, sauciet kā gribat, bet diezgan bieži redzama.
04.05.2023 13:23 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
TimeToDream @ 04.05.2023 09:25
Riebjas cilvēki, kuri dara pāri dzīvniekiem. Nebūtu pret, ja tas cilvēks izjustu to pašu, ko jūt dzīvnieks pāridarījuma brīdī.
Nepatīk arī zoodārzi un cirks, kur dzīvnieki tiek turēti nebrīvē. Lielākoties zoodārza apmeklējums izraisa nevis prieku, bet žēlumu par dzīvniekiem, kuri dienu no dienas atrodas tajā mazajā teritorijā un nevar pilnvērtīgi dzīvot.

Manuprāt, zoo dārzā viņiem ir ļoti labi apstākļi, viņus regulāri baro, aprupē, nav jasatraucas par izdzīvošanu, dzīve ari ilgāka nekā brīvā dabā. Nāk vetarsti un ārstē ja ir saslimšanas.
Es uz to skatos pozitīvi, un nevienā mirklī man nav želums, jo zinu ka par viņiem rūpejas, nevis tiek atstāto novārtā.
Nesen skatijos raidijumu par arzemju zoo darzu, nu tur tā rupejas, dakterē, čubina tos zvērus, ka labaki apstākļi viņiem nevar būt. Par katru rūpejas, ļoti īpašā veidā.
04.05.2023 13:34 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
piparcuca @ 04.05.2023 08:38
Oi, es vienmēr tā šausminos par šādiem cilvēkiem. Man ir tik žēl to dzīvnieku, kam jāiet tam cauri. Arī manā paziņu lokā ir kāds, kurš mēdz savu suni, ja tas neklausa, iekaustīt ar kāju, kas mani tā tramda, jo tas nav normāli, un nekad nespēšu to izprast, kāpēc tā jādara, jo tev taču neviens pašam ar kāju nesit. “Sunim ir jāizrāda pārākums par to”. Ne jau tā tas notiek. Briesmīgi. Pašai mājās ir kāmīši, papagaiļi un suns. Visiem dodam izbaudīt “savvaļas priekus” - visi tiek vesti pastaigās, ņemti līdzi uz laukiem, brīvā dabā dzīvojas un ir pieraduši, bezbailīgi. Kāmīšiem arī tiek dota iespēja skraidīt pa istabu, protams, drošu un sterilu teritoriju, pieskatot tos, tāpat arī papagaiļi lidinās reizēm pa māju. Dzīvnieki tiešām ir laimīgi - mīļojas un ļoti pieraduši. Nevarētu nekādīgi nodarīt pāri, nesaprotu, kā to vispār var. Dzīvnieks taču tavs labākais draugs.

👍
04.05.2023 15:01 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Aizspogulia @ 04.05.2023 10:39
Vardarbība pret dzīvniekiem ir problēma. Sodiem vajadzētu būt DAUDZ lielākiem. Es nekādā veidā nevaru saprast, kā var atstāt suni piesietu mežā vai mēģināt aprakt dzīvu. Manuprāt, šajiem cilvēkiem psihiskas novirzes. Tur nav cita izskaidrojuma.
Bet par to kas redzams parkos un uz ielām. Es ticu, ka lielākā daļa saimnieku zin ko dara. Piemēram, iemauktus vēl nevar likt jauniem suņiem, jo viņiem nav nostabilizējies mugurkauls. Reizēm no iemaukties iekaist aiz kājiņam- paduses un nākas pāriet uz kakla siksnu. Tā raušanās pie siksnas arī nav tik viegli izskaužama un nav vienas dienas skola. Tas nav tikai smuki iet blakus, bet nereāģēt uz kairinājumiem. Reizēm tev no malas liekas, ka suns ošņājas un viņu parauj. Bet reālitātē viņš ar visu spēku mēģina apēst uz ielas izspļautu kožļeni vai uzlaizīt putnu kakas( kā viena autore minēja). Vai neļauj apšurāt stabu- jā jo pastaiga ilgst jau 1,5h un jādodas mājās. Neļauj saošņāties ar citu suni- suns ir agresīvs. Ir tiešām daudz aspekti kuri no malas nav ne zināmi, ne redzami, kadēļ saimnieks rīkojas tā kā rīkojas.
Starcitu, tā aizsmakšanas skaņa var būt arī no tā, ka suns ir pārāk sapriecājies un viņam vajag atelpoties.
Protams, ir arī izņēmumi. Bet nu uz ielām un parkos nu gan nav redzama nekāda vardarbība pret suņiem.

Zinu gadijumu, kad šķirnes kaķi atstāja mežā klaiņot. Izdzīvot viņam vairs nebija iespējams. Es nesaprotu tiešam tik gruti bija atdot par brīvu kautvai kādam paziņam vai ieliskt sludinajumu. Ne vieglak aizbraukt uz meżu un nodot viņu nāvei kur lapsa saplosa jeb vilks.
Pieauguša cilveka riciba.
04.05.2023 16:24 |
 
Reitings 4051
Reģ: 10.04.2023
https://www.apollo.lv/7769665/kurzeme-iereibusas-sievietes-pamudinats-virietis-vanna-noslicina-suni-abiem-piespriests-nosacits-cietumsods
Ļoti sāp sirds par šo..Tāda nežēlība pret sunīti un sods nekāds. Neticu, ka tādi "kadri" var mainīties ja ar tik vieglu sirdi izdara pāri neaizsargātam sunītim. Latvijā tik mīksti sodi pret vardarbību.
10.05.2023 20:28 |
 
Reitings 153
Reģ: 02.03.2022
Lauma Ruby teksts @ 10.05.2023 20:28[/quote
Akd. 😔 Tādiem vispār aizliegt turēt dzīvniekus!
10.05.2023 23:10 |
 
Reitings 3081
Reģ: 29.12.2022
Lauma Ruby @ 10.05.2023 20:28
https://www.apollo.lv/7769665/kurzeme-iereibusas-sievietes-pamudinats-virietis-vanna-noslicina-suni-abiem-piespriests-nosacits-cietumsods
Ļoti sāp sirds par šo..Tāda nežēlība pret sunīti un sods nekāds. Neticu, ka tādi "kadri" var mainīties ja ar tik vieglu sirdi izdara pāri neaizsargātam sunītim. Latvijā tik mīksti sodi pret vardarbību.
zinātu vārdus un adreses tiem izdzimteņiem safabricētu kaut ko lielāku un labāku,lai iesēžas un padomā. Tādiem vispār jānocērt tās rokas ar kurām nogalināja to sunīti.
10.05.2023 23:51 |
 
Reitings 3829
Reģ: 27.06.2014
Beverly Hilza @ 04.05.2023 00:18

Es pazistu cilvēkus, kas liek saindētu barību uz ceļiem un vel kur, lai nobeigtu vārnas un kliedzošos putnus, kaijas un sudrabkaijas, lai tie atrak nobeigtos un nebļautu no rītiem. Kad pajautāju vai nemaz nav žēl tos dzivniekus atbilde bija nē, jo viņi ir nepatikami un traucējot, tādēļ jāber putniem żurku indes un vel sazin kas. Necilvēcība vardsakot.
Un šādi cilvēki vel apgalvo, ka ir dzīvnieku mīļotāji.

Runājot par putniem. Vārna man pagāšnedēļ parkā uzbruka un pārsita galvu. Pilnīgi ne no kā. Staigāju pa parku ar ratiem un pēkšņi sajutu sitienu pa galvu. Viņa ar nagiem ieķērās man copē un ar knābi vairākas reizes iesita pa pakausi pārsitot galvu. Arī gribēju viņu gabalos saraut. Ko tieši man vajadzēja darīt?! Pateikt paldies vai ļaut sev acis izknābt? Arī viņai ar roku vairākas reizes iesitu lai vācas prom.
11.05.2023 00:06 |
 
Reitings 3081
Reģ: 29.12.2022
Arahne @ 11.05.2023 00:06

Runājot par putniem. Vārna man pagāšnedēļ parkā uzbruka un pārsita galvu. Pilnīgi ne no kā. Staigāju pa parku ar ratiem un pēkšņi sajutu sitienu pa galvu. Viņa ar nagiem ieķērās man copē un ar knābi vairākas reizes iesita pa pakausi pārsitot galvu. Arī gribēju viņu gabalos saraut. Ko tieši man vajadzēja darīt?! Pateikt paldies vai ļaut sev acis izknābt? Arī viņai ar roku vairākas reizes iesitu lai vācas prom.
piekrītu. Vārnas nevar uzskatīt par dzīvnieku,tā pat kā žurkas. Tie ir pretīgi parazīti. Es ļoti mīlu dzīvniekus,bet ne šos
11.05.2023 00:41 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Lauma Ruby @ 10.05.2023 20:28
https://www.apollo.lv/7769665/kurzeme-iereibusas-sievietes-pamudinats-virietis-vanna-noslicina-suni-abiem-piespriests-nosacits-cietumsods
Ļoti sāp sirds par šo..Tāda nežēlība pret sunīti un sods nekāds. Neticu, ka tādi "kadri" var mainīties ja ar tik vieglu sirdi izdara pāri neaizsargātam sunītim. Latvijā tik mīksti sodi pret vardarbību.

Mans uzskats ir tāds, ja var suni noslīcināt, tad ar bērnu vai pieaugušu cilvēku arī var to izdarīt.
11.05.2023 02:59 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
gribuiemestkapeiku @ 11.05.2023 00:41
piekrītu. Vārnas nevar uzskatīt par dzīvnieku,tā pat kā žurkas. Tie ir pretīgi parazīti. Es ļoti mīlu dzīvniekus,bet ne šos

Vārnas ir ļoti inteliģents putns, un bez iemesla tās nevienam neuzbrūk.
11.05.2023 03:03 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
gribuiemestkapeiku @ 11.05.2023 00:41
piekrītu. Vārnas nevar uzskatīt par dzīvnieku,tā pat kā žurkas. Tie ir pretīgi parazīti. Es ļoti mīlu dzīvniekus,bet ne šos

Jums pašai nekad nav bijuši putni, mājās tādēļ tā sakāt! 😄
Es gandrīz katru dienu baroju vārnas un citus putnus!
11.05.2023 03:06 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Arahne @ 11.05.2023 00:06

Runājot par putniem. Vārna man pagāšnedēļ parkā uzbruka un pārsita galvu. Pilnīgi ne no kā. Staigāju pa parku ar ratiem un pēkšņi sajutu sitienu pa galvu. Viņa ar nagiem ieķērās man copē un ar knābi vairākas reizes iesita pa pakausi pārsitot galvu. Arī gribēju viņu gabalos saraut. Ko tieši man vajadzēja darīt?! Pateikt paldies vai ļaut sev acis izknābt? Arī viņai ar roku vairākas reizes iesitu lai vācas prom.

Vārnas cilvēkiem uzbrūk bailēs par mazuļu drošību.
Šajā gadījumā, visticamāk, vārnas tā rīkojušās, jo turpat kaut kur tuvumā bijis kāds jaunais putns. Iespējams, kāds cālis, kurš nemāk lidot, vienkārši izkritis no ligzdas varbūt turpat zālē sēdēja
Lai gan vārna ir gudra, viņa nevar iedomāties, ka ne jau visi viņas cāli pamana. Līdz ar to, aizstāv savu mazuli.
Tā kā maija beigas ir laiks, kad vārnām šķiļas mazuļi, visticamāk, sajūtot briesmas, vārnas centušās aizstāvēt savus mazuļus. atsevišķi īpatņi varētu arī ieklupt matos, tomēr visbiežāk putni izvairās no tieša kontakta, bet gan cenšas cilvēku nobiedēt. Bez jebkāda iemesla vārnas cilvēkiem virsū nebrūk. Viņas ir pietiekami gudras un saprot, ka cilvēks viņām var nodarīt pāri
11.05.2023 03:12 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
gribuiemestkapeiku @ 11.05.2023 00:41
piekrītu. Vārnas nevar uzskatīt par dzīvnieku,tā pat kā žurkas. Tie ir pretīgi parazīti. Es ļoti mīlu dzīvniekus,bet ne šos

Nepiekrītu! 👎Vārnas nav parazīti😄 Man pašai ļoti patīk visi putni un arī vārnas. Tās ir iemantojušas sliktu slavu varbūt ar uzbrukumiem pavasarī ,bet tā ir ļoti interesanti
un gudri putni.
Nesen bernudārzā redzēju vārnu, kura rotaļājās ar bumbu, bija interesanti vērot, kā viņa spēlejas ar to. ⚽
Manuprāt sabiedrības attieksme nav pārak laba pret putniem kopumā.
11.05.2023 03:33 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Arahne @ 11.05.2023 00:06

Runājot par putniem. Vārna man pagāšnedēļ parkā uzbruka un pārsita galvu. Pilnīgi ne no kā. Staigāju pa parku ar ratiem un pēkšņi sajutu sitienu pa galvu. Viņa ar nagiem ieķērās man copē un ar knābi vairākas reizes iesita pa pakausi pārsitot galvu. Arī gribēju viņu gabalos saraut. Ko tieši man vajadzēja darīt?! Pateikt paldies vai ļaut sev acis izknābt? Arī viņai ar roku vairākas reizes iesitu lai vācas prom.

Ko jums vajadzēja darīt?
Iet prom, no tās vietas, kur vārnas pieskata savus mazuļus. Vairāk skatīties uz apkārtni kas notiek, nevis sedet ekrānā. Tādēļ cilvēki neredz, kas apkārt notiek.
11.05.2023 03:41 |
 
Reitings 3081
Reģ: 29.12.2022
Piedod, bet tie,kas vārnas vēl piebaro ir vēl dīvaināki. Tad tie pretīgie putni taisa savas migas kokos pie mājām un cilvēki nevar gulēt. Jauc nost migas un viņas atkal uztaisa tur pat. Nelaime un traģēdija. Ja baro,tad es ceru kaut kur tālu no dzīvojamà rajona!
11.05.2023 06:40 |
 
Reitings 3829
Reģ: 27.06.2014
Beverly Hilza @ 11.05.2023 03:41

Ko jums vajadzēja darīt?
Iet prom, no tās vietas, kur vārnas pieskata savus mazuļus. Vairāk skatīties uz apkārtni kas notiek, nevis sedet ekrānā. Tādēļ cilvēki neredz, kas apkārt notiek.

Kādā ekrānā?! Tas ir parks CILVĒKIEM, pastaigājos ar ratiem! Gudrīte
Un jā ja viņa uzbruktu manam bērnam, es viņu sarautu gabalos!
11.05.2023 08:22 |
 
Reitings 153
Reģ: 02.03.2022
Arahne @ 11.05.2023 08:22

Kādā ekrānā?! Tas ir parks CILVĒKIEM, pastaigājos ar ratiem! Gudrīte
Un jā ja viņa uzbruktu manam bērnam, es viņu sarautu gabalos!

Protams , ka tā ir nepatikama situācija. Un jebkurš cilvēks dzītu prom to putnu, ne ļautu uzbrukt.
Bet gan žurkas ir gudri dzīvnieki , gan vārnas / kraukļi ir gudri putni.
11.05.2023 14:05 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
gribuiemestkapeiku @ 11.05.2023 06:40
Piedod, bet tie,kas vārnas vēl piebaro ir vēl dīvaināki. Tad tie pretīgie putni taisa savas migas kokos pie mājām un cilvēki nevar gulēt. Jauc nost migas un viņas atkal uztaisa tur pat. Nelaime un traģēdija. Ja baro,tad es ceru kaut kur tālu no dzīvojamà rajona!

. Tad tie pretīgie putni taisa savas migas kokos pie mājām un cilvēki nevar gulēt. Jauc nost migas un viņas atkal uztaisa tur pat. Ja baro,tad es ceru kaut kur tālu no dzīvojamà rajona!
Tas ir tavs personīgais viedoklis, bet tas ir gaumes jautājums, kādi dzīvnieki kuram patīk, citiem patīk tarantuli un čuskas, tad tie cilvēki ari citiem liekas dīvaini un neizprotami. 🙂
Es baroju parkos un pie ūdens, tur cilvēki nedzīvo blakus. Un citi cilvēki ari tur baro, neesmu es vienīgā barotāja.🙂Nevienam mana barošana nav traucējusi.
Cilvēkus neviens pie mājas nebaro ar maizi, bet tāpat viņi traucē ar savām mašīnām 7.00 no rīta. 😀rībina motoru ilgāk par atļauto laiku.
Man personīgi cilvēku radītais troksnis vairāk traucē nekā putnu radītais troksnis īpaši vārnas, jau nu nav tās skaļākās, viņas parspēj sudrabkaijas , par kurá gan es nepriecājos, jo cilvēki pie majam viņas piebaro ar zivīm, un gaļu.
11.05.2023 20:18 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Arahne @ 11.05.2023 08:22

Kādā ekrānā?! Tas ir parks CILVĒKIEM, pastaigājos ar ratiem! Gudrīte
Un jā ja viņa uzbruktu manam bērnam, es viņu sarautu gabalos!

Kādā ekrānā?! Tas ir parks CILVĒKIEM, pastaigājos ar ratiem! Gudrīte
Un jā ja viņa uzbruktu manam bērnam, es viņu sarautu gabalos
!
Acīmredzot tajā parkā kurś domāts cilvēkiem, mitinās ari putni ar saviem mazuļiem. Skaties un piesargies no vārnas. 😉 Skaidrs kādi cilvēki ir vardarbīgi pret putniem un citiem zvēriem.
Aizdzīt projām var, bet saraut gabalos, jau ir vardarbības forma pret dzīvnieku!
11.05.2023 20:28 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!