Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Bail no suņiem

 
Reitings 72
Reģ: 31.03.2023
Labvakar! Vai vēl kādai/kādam ir bailes no suņiem?
Man šī ir trauma no bērnības, kad ejot no skolas uz māju bieži vien kaimiņu suņi skrēja uz ceļa un rēja un es panikā raudāju un saucu pēc palīdzības. Pēc tam viens viņu suns nomira un bija vietā cits, bet draudzīgāks, tāpēc vairāk baidīties nevajadzēja.
Taču tāpat arī vēlāk man bija šīs bailes, kad redzēju kādu brīvi staigājošu suni. Pat pirms dažiem gadiem bija gadījums ar citiem kaimiņiem, kuru jaunais suns izskrēja uz ceļa un diezgan tuvu rēja klāt. Es raudāju.
Kā pārvarēt šīs bailes un kā vispār labāk rīkoties, kad suns izskrien uz ceļa un aprej? Pat ja, viņš var iekost?
01.04.2023 20:07 |
 
Reitings 72
Reģ: 31.03.2023
Esmu dzirdējusi, ka tie, kas piedzīvo kaut ko nepatīkamu, piemēram, suns sakož, vairs nebaidās no tā. Protams, tas kā kuram cilvēkam. Es negribu, lai man iekož suns, lai vnk bailes pazustu😄
03.04.2023 23:06 |
 
Reitings 703
Reģ: 04.05.2015
TimeToDream @ 03.04.2023 00:02

Tad kāpēc nesauc vismaz pašvaldības policiju vai nemēģini citādi risināt situāciju? Nepielietot prātu un dzīvniekus nogalināt ir vieglāk?
P.S. Ir pieredze ar līdzīgiem gadījumiem. Kaimiņiem arī bija suns, kurš skrēja uz ceļa riedams, grasījās kost kājās. Turklāt arī saimnieki nebarojas suni, bija galīgi kauli un āda. Saucām pašvaldības policiju, suni pēc tam savāca.
Un, cik reizes ir nācies saskarties ar suņiem, kuri skrien riedami, nekad nav nākusi doma sodīt tieši dzīvnieku, bet tikai saimnieku. Īpaši tos, kuri dzīvnieki ir badā un redzams, ka ir izkāmējuši. Tev tiešām ir vēlme sodīt dzīvnieku, kurš pat nav vainīgs, nevis risināt situāciju citādi?

Nevienu dzīvnieku neesmu nogalinājusi. Un tiešām šaubos, ka ar tie suņiem tas atgaditos. Stūri jau viņu virzienā speciāli negriežu. Vnk ātrāk garām un miers. Tad tiešām jau sen būtu nobraukti, diezgan tur braukā, sevišķi siltos gadalaikos.
Badā hmm šaubos ka ir, viens tiešām diezgan resns un dūšīgs. Par policiju esmu jau iedomajusies, jo vasarā gribētos ar velo pabraukt pa to ceļu, kā agrāk ,kad nebija tie divi suņi.
03.04.2023 00:08 |
 
Reitings 1310
Reģ: 19.07.2019
Forelee @ 02.04.2023 21:59
Tas nav iespējams, jo tajā pagalmā es ārā nekāptu. Un saimniekus vispār pašus savā nekoptajā pagalmā neesmu manījusi, ja tā padomā. Nezinu kāpēc, bet aizdomas, ka kaut kādi dzērāji tur dzīvo.

Tad kāpēc nesauc vismaz pašvaldības policiju vai nemēģini citādi risināt situāciju? Nepielietot prātu un dzīvniekus nogalināt ir vieglāk?
P.S. Ir pieredze ar līdzīgiem gadījumiem. Kaimiņiem arī bija suns, kurš skrēja uz ceļa riedams, grasījās kost kājās. Turklāt arī saimnieki nebarojas suni, bija galīgi kauli un āda. Saucām pašvaldības policiju, suni pēc tam savāca.
Un, cik reizes ir nācies saskarties ar suņiem, kuri skrien riedami, nekad nav nākusi doma sodīt tieši dzīvnieku, bet tikai saimnieku. Īpaši tos, kuri dzīvnieki ir badā un redzams, ka ir izkāmējuši. Tev tiešām ir vēlme sodīt dzīvnieku, kurš pat nav vainīgs, nevis risināt situāciju citādi?
03.04.2023 00:02 |
 
Reitings 647
Reģ: 02.04.2023
Rej un kod pretī
02.04.2023 23:25 |
 
Reitings 5728
Reģ: 04.12.2022
Telepatia66 @ 01.04.2023 20:11
Vēl mums kaimiņos tgd ir rotveilers. Esmu dzirdējusi, ka tie ir asins suņi, un tas ir tas pats kas pirms dažiem gadiem izskrēja man uz ceļa. Tur jabūt laikam iekšām, lai mierīgi, vēsā prātā paietu garām tādam briesmonim?

Zinu divus rotveilerus, mīļākus suņus nekad nēesmu satikusi, draudzīgi, saprotas ar bērniem, lieli dauzoņas. Ja būtu jaizvēlas suns, tad noteikti rotveilers. Nikni suņi ir tikai sliktiem saimniekiem.
02.04.2023 23:05 |
 
Reitings 703
Reģ: 04.05.2015
TimeToDream @ 02.04.2023 21:45

Tu esi runājusi ar saimniekiem?
Tas nav iespējams, jo tajā pagalmā es ārā nekāptu. Un saimniekus vispār pašus savā nekoptajā pagalmā neesmu manījusi, ja tā padomā. Nezinu kāpēc, bet aizdomas, ka kaut kādi dzērāji tur dzīvo.
02.04.2023 21:59 |
 
Reitings 1310
Reģ: 19.07.2019
Forelee @ 02.04.2023 21:20

vienalga ko domā. ja nevar saimnieks savus sunus pieskatīt, lai neapdraud citus, tā ir viņa problēma. un tie konkrētie suņi skrien virsū arī gājējiem un riteņbraucējiem, vienam riteņbraucējam jau iekoda kājā. Gāja, ja nemaldos, uz pašvaldību sūdzēties tas cilvēks, bet jēga nekāda. ta nafig, man toc nav žēl, un ja godīgi, viņus diez vai tā var nobraukt, tad sen tas būtu noticis, pārāk gudri, skrien gar sānu taka mašīnai.
Okei svešā vietā, kur neesmu braukusi, varbūt piebremzētu, bet ne tiem kuriem bieži sanāk braukt garām.

Tu esi runājusi ar saimniekiem?
02.04.2023 21:45 |
 
Reitings 703
Reģ: 04.05.2015
TimeToDream @ 02.04.2023 20:58
Bērnībā, kad gāju no skolas, nācās iet garām mājām, kur dzīvoja vācu aitu suns, kurš bieži vien riedams nesās virsū. Pensijas vecuma saimnieks vienmēr noteica, ka nav jābaidās, jo suns nekodīs. Mammai vienmēr ar viņu bija konflikti par šo lietu, jo suņi ne vienmēr ir prognozējami.
Kopumā joprojām baidos no suņiem, kuri rej un skrien brīvā vaļā.
Forelee, tu man šķiti kā saprātīga, forša lietotāja, bet pēc šī komentāra gan palika pretīgi. Dzīvnieks ir dzīvnieks. Tev tad ir jāņem aiz rociņas saimnieki, kuri nevar nodrošināt normālus apstākļus dzīvniekam un to, lai dzīvnieks neskrien uz ceļa, un jābrauc viņiem virsū. Nav dūšas? Čābīgi, bet dzīvniekam no tā nav jācieš. Vājākajam darīt pāri gudri ir visi, tikai lielākajai daļai ir sirds, lai nedarītu to.

vienalga ko domā. ja nevar saimnieks savus sunus pieskatīt, lai neapdraud citus, tā ir viņa problēma. un tie konkrētie suņi skrien virsū arī gājējiem un riteņbraucējiem, vienam riteņbraucējam jau iekoda kājā. Gāja, ja nemaldos, uz pašvaldību sūdzēties tas cilvēks, bet jēga nekāda. ta nafig, man toc nav žēl, un ja godīgi, viņus diez vai tā var nobraukt, tad sen tas būtu noticis, pārāk gudri, skrien gar sānu taka mašīnai.
Okei svešā vietā, kur neesmu braukusi, varbūt piebremzētu, bet ne tiem kuriem bieži sanāk braukt garām.
02.04.2023 21:20 |
 
Reitings 1310
Reģ: 19.07.2019
Bērnībā, kad gāju no skolas, nācās iet garām mājām, kur dzīvoja vācu aitu suns, kurš bieži vien riedams nesās virsū. Pensijas vecuma saimnieks vienmēr noteica, ka nav jābaidās, jo suns nekodīs. Mammai vienmēr ar viņu bija konflikti par šo lietu, jo suņi ne vienmēr ir prognozējami.
Kopumā joprojām baidos no suņiem, kuri rej un skrien brīvā vaļā.
Forelee, tu man šķiti kā saprātīga, forša lietotāja, bet pēc šī komentāra gan palika pretīgi. Dzīvnieks ir dzīvnieks. Tev tad ir jāņem aiz rociņas saimnieki, kuri nevar nodrošināt normālus apstākļus dzīvniekam un to, lai dzīvnieks neskrien uz ceļa, un jābrauc viņiem virsū. Nav dūšas? Čābīgi, bet dzīvniekam no tā nav jācieš. Vājākajam darīt pāri gudri ir visi, tikai lielākajai daļai ir sirds, lai nedarītu to.
02.04.2023 20:58 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Lorra @ 02.04.2023 11:25
Bērnībā redzēju ļoti nepatīkamu skatu, kad acu priekšā lielais kaimiņu suns nokoda mūsu ģimenes mazo suni, raudāju ilgi, jo ilgi, bet dīvainā kārtā paniskas bailes no suņiem nav. Neomulīgi ir kad redzu nepieskatītu dzīvnieku, jo Tu nevari zināt kas viņam pratā suņi ir suņi, un Latvijā diemžēl daudzi ir pamesti novārtā vai audzināti tā, ka viņi ir tik ļoti agresīvi, pietiktu ar mazāko sīkumu lai suns varētu zaudēt kontroli un uzbrukt. Valstī kurā es dzīvoju pret dzīvniekiem izturas pavisam savādāk, kurš katrs dzīvnieciņu mājas audzināt nevar dabūt, tādejādi arī katram suni ir dota 100% mīlestība un kārtīga audzināšana, šeit nu nevienu neatradīsi nepieskatītu bez pavadas vai vienu klaiņojošu. (kaut kur gan jau ir tādi reti gadījumi).
Bailes pret suņiem ir normālas un saprotamas, varbūt līdzi kabatā vari nesāt mazu piparu gāzi lai būtu Tev drošības sajuta, zināsi, ja nu kādreiz notiek kas slikts, Tev kabatā ir ar ko aizstāvēties ja nu kas….
Draugs stāstīja, kad viņam uzbruka suns viņš paspēja sunim rīklē iegrūst savu dūri un līdz ko suns iekodās dūre vairs neko nevarēja normāli izdarīt un manējās spēja kaut kā savaldīt un tad jau saimnieks bija atskrējis, nobrāzta roka gan bija, bet vismaz tika galā. Sievietei noteikti laikam tas būtu daudz sarežgītāk. ?

Latvijā diemžēl daudzi ir pamesti novārtā vai audzināti tā, ka viņi ir tik ļoti agresīvi, pietiktu ar mazāko sīkumu lai suns varētu zaudēt kontroli un uzbrukt.
Man liekas, ka šo var attiecināt ne tikai uz suņiem, bet arī uz dažiem iedzīvotājiem Latvijā 😁
02.04.2023 20:37 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3681
Reģ: 31.10.2010
Mašīnām arī ka skrien virsū, es speciāli vēl gāzi uzdodu, lai ātrāk tiktu garām. Un pie vienas vietas, ja nobraukšu.

Lūk, tas ir nežēlīgi. Ļoti labi saproti, ka mašīnā esot, tu esi stiprāka un suns tev neko nevar izdarīt. Nepatika pret kaut ko ir viena lieta, bet apzināti vēlēties darīt pāri dzīvai būtnei ir pavisam kas cits. Izklausies pēc nepatīkama, cietsirdīga cilvēka.
02.04.2023 15:15 |
 
Reitings 703
Reģ: 04.05.2015
Man nekad iekodis nav suns, bet man arī ir bail, nepatīk suņi vispār man. Un dusmas ka skraida savā vaļā nepieskatīts suns. Lauku mājās sevišķi, riebjas ka nevaru pa ceļu paiet garām mājai, jo tur redz faking krancis dzīvo un skrien virsū. Gribētos, lai kārtīgi soda tādus saimniekus. Mašīnām arī ka skrien virsū, es speciāli vēl gāzi uzdodu, lai ātrāk tiktu garām. Un pie vienas vietas, ja nobraukšu. Ja nemāk savu kranci pieskatīt, lai nelien uz koplietošanas ceļiem, nav mana problēma. Un suņumīļi lai dusmojas cik grib uz manu komentāru, arī pilnīgi vienalga, manu viedokli neizmainīs.
02.04.2023 14:59 |
 
Patīk
Reitings 2677
Reģ: 08.05.2022
Beverly Hilza @ 02.04.2023 14:02

Izklausas ka autore vel ir bērns jeb pusaudzis. Vai tiešām maz ko saprot par suņiem kā tādiem.

Jūs saprotat, ka autorei ir paniskas bailes no suņiem?
02.04.2023 14:32 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Beverly Hilza @ 02.04.2023 13:52

Apstākļi var būt dažādi, tikpat labi mazs suns var iekost sejā - vaigā un deguna rajonā. Kas atstās neglītu retu, kas būs visiem redzama,bet tas pats lielais suns var iekost kājā vai rokā un nepaspēt nodarīt lielu bojājumu. Takā nepiekrītu ?apgalvojumam, ka mazs suns nevar būt bīstams. ?Tas tāpat ir suns. Un tam ir suņa instinkts. Tāds pats kā visiem suņiem.?

Mazs suns iekodīs tev degunā tikai, ja tu viņu pacelsi rokās vai pati pielieksies, viņš neaizleks līdz tavam degunam.
Liels suns man iekoda kājā un izrāva 2 gabalus, ja es būtu tajā brīdī nedaudz vecāka, muskulis neataugtu un es visu mūžu klibotu. Tāpat tagad kājas nav vienādas. Atšķirība tomēr "drusciņ" ir. Suņu fiziskās spējās nodarīt kaitējumu, ne tikai instinktos.
02.04.2023 14:24 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Stefania @ 02.04.2023 13:58
Ja tu izmanto tādus aplamus terminus kā ''asins suņi'', tad skaidrs, ka tev vispirms derētu kaut nedaudz kaut ko saprast no suņiem.

Izklausas ka autore vel ir bērns jeb pusaudzis. Vai tiešām maz ko saprot par suņiem kā tādiem.
02.04.2023 14:02 |
 
Reitings 275
Reģ: 29.03.2021
Ja tu izmanto tādus aplamus terminus kā ''asins suņi'', tad skaidrs, ka tev vispirms derētu kaut nedaudz kaut ko saprast no suņiem.
02.04.2023 13:58 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Motherofdragons @ 02.04.2023 07:22
Nu, čivauva ne pie kādiem apstākļiem nesakodīs tik nopietni, kā rotveilers, liels suns ar spēcīgu žokli ir spējīgs sakropļot uz mūžu vai nokost līdz nāvei pieaugušu cilvēku. Ir "neliela" atšķirība, salīdzinot ar sīkajiem kvekšķiem, kurus sliktākajā gadījumā var aizspert prom pat bērns.

Apstākļi var būt dažādi, tikpat labi mazs suns var iekost sejā - vaigā un deguna rajonā. Kas atstās neglītu retu, kas būs visiem redzama,bet tas pats lielais suns var iekost kājā vai rokā un nepaspēt nodarīt lielu bojājumu. Takā nepiekrītu 👎apgalvojumam, ka mazs suns nevar būt bīstams. 🦮Tas tāpat ir suns. Un tam ir suņa instinkts. Tāds pats kā visiem suņiem.👍
02.04.2023 13:52 |
 
Reitings 623
Reģ: 07.09.2018
Telepatia66 @ 01.04.2023 20:11
Vēl mums kaimiņos tgd ir rotveilers. Esmu dzirdējusi, ka tie ir asins suņi, un tas ir tas pats kas pirms dažiem gadiem izskrēja man uz ceļa. Tur jabūt laikam iekšām, lai mierīgi, vēsā prātā paietu garām tādam briesmonim?

Tas ir mīts. Atkarīgs kā audzina. Ja speciāli audzina par tādu (vai arī raksturs izveidojies tieši NEaudzinātības rezultātā), tad viņš tāds arī būs. Draudzenei bija rotveilers - normāls suns. 🤷🏼‍♀️
02.04.2023 11:41 |
 
Patīk
Reitings 2677
Reģ: 08.05.2022
Motherofdragons @ 02.04.2023 07:22
Nu, čivauva ne pie kādiem apstākļiem nesakodīs tik nopietni, kā rotveilers, liels suns ar spēcīgu žokli ir spējīgs sakropļot uz mūžu vai nokost līdz nāvei pieaugušu cilvēku. Ir "neliela" atšķirība, salīdzinot ar sīkajiem kvekšķiem, kurus sliktākajā gadījumā var aizspert prom pat bērns.

Jā, pierkītu. Nevar salīdzināt maza suņa zobiņus ar liela suņa kārtīgiem ilkņiem. Zinu kādi mazie sunīši var būt naidīgi, ir gadījies kad mazais suņuks ieķeras kājās un sāk plucināt, palika protams zobu nospiedumi, nedaudz asinis, bet nu lielam sunim taču ir liels spēks un tur kodumi un sekas atšķirsies par visiem 100%.
02.04.2023 11:29 |
 
Patīk
Reitings 2677
Reģ: 08.05.2022
Bērnībā redzēju ļoti nepatīkamu skatu, kad acu priekšā lielais kaimiņu suns nokoda mūsu ģimenes mazo suni, raudāju ilgi, jo ilgi, bet dīvainā kārtā paniskas bailes no suņiem nav. Neomulīgi ir kad redzu nepieskatītu dzīvnieku, jo Tu nevari zināt kas viņam pratā suņi ir suņi, un Latvijā diemžēl daudzi ir pamesti novārtā vai audzināti tā, ka viņi ir tik ļoti agresīvi, pietiktu ar mazāko sīkumu lai suns varētu zaudēt kontroli un uzbrukt. Valstī kurā es dzīvoju pret dzīvniekiem izturas pavisam savādāk, kurš katrs dzīvnieciņu mājas audzināt nevar dabūt, tādejādi arī katram suni ir dota 100% mīlestība un kārtīga audzināšana, šeit nu nevienu neatradīsi nepieskatītu bez pavadas vai vienu klaiņojošu. (kaut kur gan jau ir tādi reti gadījumi).
Bailes pret suņiem ir normālas un saprotamas, varbūt līdzi kabatā vari nesāt mazu piparu gāzi lai būtu Tev drošības sajuta, zināsi, ja nu kādreiz notiek kas slikts, Tev kabatā ir ar ko aizstāvēties ja nu kas….
Draugs stāstīja, kad viņam uzbruka suns viņš paspēja sunim rīklē iegrūst savu dūri un līdz ko suns iekodās dūre vairs neko nevarēja normāli izdarīt un manējās spēja kaut kā savaldīt un tad jau saimnieks bija atskrējis, nobrāzta roka gan bija, bet vismaz tika galā. Sievietei noteikti laikam tas būtu daudz sarežgītāk. 👀
02.04.2023 11:25 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits