Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Bail no suņiem

 
Reitings 72
Reģ: 31.03.2023
Labvakar! Vai vēl kādai/kādam ir bailes no suņiem?
Man šī ir trauma no bērnības, kad ejot no skolas uz māju bieži vien kaimiņu suņi skrēja uz ceļa un rēja un es panikā raudāju un saucu pēc palīdzības. Pēc tam viens viņu suns nomira un bija vietā cits, bet draudzīgāks, tāpēc vairāk baidīties nevajadzēja.
Taču tāpat arī vēlāk man bija šīs bailes, kad redzēju kādu brīvi staigājošu suni. Pat pirms dažiem gadiem bija gadījums ar citiem kaimiņiem, kuru jaunais suns izskrēja uz ceļa un diezgan tuvu rēja klāt. Es raudāju.
Kā pārvarēt šīs bailes un kā vispār labāk rīkoties, kad suns izskrien uz ceļa un aprej? Pat ja, viņš var iekost?
01.04.2023 20:07 |
 
Reitings 72
Reģ: 31.03.2023
Vēl mums kaimiņos tgd ir rotveilers. Esmu dzirdējusi, ka tie ir asins suņi, un tas ir tas pats kas pirms dažiem gadiem izskrēja man uz ceļa. Tur jabūt laikam iekšām, lai mierīgi, vēsā prātā paietu garām tādam briesmonim😅
01.04.2023 20:11 |
 
Reitings 623
Reģ: 07.09.2018
Man arī bail. Ne no visiem un katru reizi, bet nu tik un tā. Es vienkārši eju ar lielu līkumu vai pāreju otrā ceļa pusē, ja redzu suni.
01.04.2023 20:13 |
 
Reitings 272
Reģ: 17.05.2022
Cik interesanti - mani bērnībā sakoda suns tā, ka rēta kājā joprojām redzama, bet man suņi ļoti patīk un vispār nav bail. Laikam nestrādā pašsaglabāšanās instinkts 😄
01.04.2023 20:32 |
 
Patīk
Reitings 1750
Reģ: 24.05.2019
Mani suņi bērnībā ir 2x sakoduši (visiem suņu aizstāvjiem paskaidrojums - es viņus neaiztiku un nekādā veidā neprovocēju, abi uzbruka man uz ielas, atskrēja no liela attāluma, un abiem bija saimnieki)
Bērnībā protams baidījos no lieliem suņiem, un joprojām nedaudz baidos, bet tās ir adekvātas bailes (baidos tikai no tādiem kas tiešām var nodarīt nopietnas traumas un kas ir palaisti brīvgaitā bez pavadas). Tagad man pašai ir suns, un esmu viņa galvenā saimniece. Esmu arī savu suni glābusi no lieliem suņiem, kas palaisti skraidīt pa mežu brīvgaitā (mans suns nav pavisam mazs, vidēja izmēra). Manas nelielās zināšanas par suņu uzvedību palīdz no tiem baidīties mazāk. Bet nekādas zināšanas neglābs no neadekvātiem, traumētiem suņiem, kas klusi uzbrūk no mugurpuses (viens no maniem gadījumiem).
Ja suns rej, viņš baidās, brīdina, interpretējiet kā gribat, bet to var deeskalēt. Abi suņi, kas man uzbruka, pirms tam nerēja.
Autores vietā es sūdzētos suņa saimniekiem. Saprotu, ka varbūt lauki, nav žoga, utml, un saimnieki ir neadekvāti 100% gadījumos, ja suns ir neadekvāts, bet var mēģināt. Varbūt tomēr viņiem ir iespēja to suni ierobežot savā teritorijā.
01.04.2023 20:42 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3730
Reģ: 31.10.2010
Vispār suņi man patīk, bet reizēm ietrīcas sirds, ja pretī rikšo liels, svešs suns. Saimnieks, kā likums, iet vairākus metrus nopakaļ, pavadu rokā šūpodams. Uzskatu, ka tā nedrīkst darīt. Sabiedriskās vietās suni palaist brīvsolī ir bezatbildība. Tas tomēr ir dzīvnieks un tu nezini, kas var notikt viņa galvā.
No pazīstamiem draugu/radu suņiem nebaidos. Zinu, ka tie ir draudzīgi radījumi.
Galvenais iemesls, kāpēc suns rej, ir lai brīdinātu netuvoties viņa teritorijai. Neskaties acīs, neizdari straujas kustības un nekādā ziņā nesāc skriet. Mierīgi un lēni ej savu ceļu. Vari nēsāt līdzi piparu gāzi gadījumam, ja suns tiešām uzbrūk.
01.04.2023 20:51 |
 
Reitings 72
Reģ: 31.03.2023
Motherofdragons @ 01.04.2023 20:42
Mani suņi bērnībā ir 2x sakoduši (visiem suņu aizstāvjiem paskaidrojums - es viņus neaiztiku un nekādā veidā neprovocēju, abi uzbruka man uz ielas, atskrēja no liela attāluma, un abiem bija saimnieki)
Bērnībā protams baidījos no lieliem suņiem, un joprojām nedaudz baidos, bet tās ir adekvātas bailes (baidos tikai no tādiem kas tiešām var nodarīt nopietnas traumas un kas ir palaisti brīvgaitā bez pavadas). Tagad man pašai ir suns, un esmu viņa galvenā saimniece. Esmu arī savu suni glābusi no lieliem suņiem, kas palaisti skraidīt pa mežu brīvgaitā (mans suns nav pavisam mazs, vidēja izmēra). Manas nelielās zināšanas par suņu uzvedību palīdz no tiem baidīties mazāk. Bet nekādas zināšanas neglābs no neadekvātiem, traumētiem suņiem, kas klusi uzbrūk no mugurpuses (viens no maniem gadījumiem).
Ja suns rej, viņš baidās, brīdina, interpretējiet kā gribat, bet to var deeskalēt. Abi suņi, kas man uzbruka, pirms tam nerēja.
Autores vietā es sūdzētos suņa saimniekiem. Saprotu, ka varbūt lauki, nav žoga, utml, un saimnieki ir neadekvāti 100% gadījumos, ja suns ir neadekvāts, bet var mēģināt. Varbūt tomēr viņiem ir iespēja to suni ierobežot savā teritorijā.

Brīdināšana ir tikai uz īsu laiku līdzējusi..
01.04.2023 20:53 |
 
Reitings 72
Reģ: 31.03.2023
Minelūše @ 01.04.2023 20:51
Vispār suņi man patīk, bet reizēm ietrīcas sirds, ja pretī rikšo liels, svešs suns. Saimnieks, kā likums, iet vairākus metrus nopakaļ, pavadu rokā šūpodams. Uzskatu, ka tā nedrīkst darīt. Sabiedriskās vietās suni palaist brīvsolī ir bezatbildība. Tas tomēr ir dzīvnieks un tu nezini, kas var notikt viņa galvā.
No pazīstamiem draugu/radu suņiem nebaidos. Zinu, ka tie ir draudzīgi radījumi.
Galvenais iemesls, kāpēc suns rej, ir lai brīdinātu netuvoties viņa teritorijai. Neskaties acīs, neizdari straujas kustības un nekādā ziņā nesāc skriet. Mierīgi un lēni ej savu ceļu. Vari nēsāt līdzi piparu gāzi gadījumam, ja suns tiešām uzbrūk.

Piparu gāze man ir, bet nav vēl gadījies to izmantot. Tagad dzīvoju pilsētā, jo studēju un klaiņojoši suņi retu reizi ir manīti, bet kāds agresīvs gadījums nav bijis. Lielpilsētā gan vairāk bail no trakiem cilvēkiem, nekā tā suņa😅😅
01.04.2023 20:56 |
 
Reitings 3654
Reģ: 01.03.2022
Man patīk suņi, bet man arī bail no lielajiem suņiem, it īpaši, ja tie sāk skaļi riet. Visu laiku noraustos no skaņas.
Vienkārši turos pa gabalu, ja iet pretī, pāreju otrā ceļa pusē.
Vienīgais, daudzi ir diezgan bezatbildīgi un ļauj suņiem - publiskās vietās - skriet bez pavadiņas. Ir vairākas reizes gadījies, ka suns skrien virsū un rej, bet saimnieks tik no tālumā nobrēc “viņš draudzīgs”. Kā tad, es pēc sava kaķa ožu.
01.04.2023 21:44 |
 
10 gadi
Reitings 2654
Reģ: 29.01.2009
Lai gan man patīk suņi, no svešiem kaut kur skrienošiem es arī baidos, jo man ir pārliecība, ka tas ir stulbu saimnieku suns = tātad arī pats suns stulbs un neapmācīts, no kura var visu sagaidīt.
Arī man bērnībā uz ielas ir vairākas reizes lēkuši virsū, iekoda kājā. Bija tāda maza ieliņa, pa kuru pie draudzenes gāju, tur daudz privātmājas un vienmēr kaut kāds nepieskatīts lops vazājās. No tā arī tās bailes.
01.04.2023 21:54 |
 
Reitings 4933
Reģ: 27.03.2023
Man vairāk ne tās bailes, bet gan nepatika.
Visvairāk besī, kad saimnieki atstāj uz ielas suņu kakšus un nesavāc.
Cik zinu, ja izskrien pretī suns, tad nedrīkst sākt pašai skriet.
01.04.2023 23:17 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Telepatia66 @ 01.04.2023 20:11
Vēl mums kaimiņos tgd ir rotveilers. Esmu dzirdējusi, ka tie ir asins suņi, un tas ir tas pats kas pirms dažiem gadiem izskrēja man uz ceļa. Tur jabūt laikam iekšām, lai mierīgi, vēsā prātā paietu garām tādam briesmonim?

Rotveilers, pitbuls vai stafords nav nekādi asins suņi jeb agresīvie dusmīgie suņi, beidziet popularizēt šito nepareizo stereotipu. 👎🦮Tas pats rotveilers var būt ģimenes mīlulis un draudzīgs gandrīz ar visiem. Ja suns tiek sists vai turēts pie ķēdes vai vel kādi mocīts, nepareizi audzināts, tad viņs var būt agresīvs, neprognozējams utt.
No jebkura suņa, ir jauzmanās neatkarīgi no suņa sķirnes vai bezšķirnes vai jaukteņa. Jo mazs izmēra suns piemēram, chihuahua suns var ļoti stipri iekost cilvēkam.
Viss ir atkarīgs no suņa saimnieka vai to kādi bija iepriekšējie suņa saimnieki. Rotveilers nav nekāds monstrs. 👎
Kā reizi, man pirms nedēļas pagāja garām rotveilera suņa meitene, pavadā, audzināta klausija saimnieci. Viss kartībā.
Ja suns ir audzināts skolots un dresēts. Tad nav tik traki jābaidas no viņa. Vajag proyams, būt piesardzīgam, kā ar jebkuru svešu suni. Bet panikai nav iemesla.
Man arī nebūtu nedrošības baiļu sajūta, ja tas suns ietu bez saites, brīvsolī. Ja saimnieks blakus. Tad viss ok. Beidziet pārspīlēt.
Un vēl lielu iespaidu ir atstājis filmu efekts uz cilvēkiem. Filmās rotveilerus un dobermaņus pataisa par niknajiem suņiem, lai gan viņi pēc dabas tādi nav.
Un protams, tad pasniedz kolijus(lesija) retrīverus, labradorus par labdirdīgajiem mīluļiem. 😀
02.04.2023 01:12 |
 
Patīk
Reitings 1750
Reģ: 24.05.2019
Nu, čivauva ne pie kādiem apstākļiem nesakodīs tik nopietni, kā rotveilers, liels suns ar spēcīgu žokli ir spējīgs sakropļot uz mūžu vai nokost līdz nāvei pieaugušu cilvēku. Ir "neliela" atšķirība, salīdzinot ar sīkajiem kvekšķiem, kurus sliktākajā gadījumā var aizspert prom pat bērns.
02.04.2023 07:22 |
 
Patīk
Reitings 2689
Reģ: 08.05.2022
Bērnībā redzēju ļoti nepatīkamu skatu, kad acu priekšā lielais kaimiņu suns nokoda mūsu ģimenes mazo suni, raudāju ilgi, jo ilgi, bet dīvainā kārtā paniskas bailes no suņiem nav. Neomulīgi ir kad redzu nepieskatītu dzīvnieku, jo Tu nevari zināt kas viņam pratā suņi ir suņi, un Latvijā diemžēl daudzi ir pamesti novārtā vai audzināti tā, ka viņi ir tik ļoti agresīvi, pietiktu ar mazāko sīkumu lai suns varētu zaudēt kontroli un uzbrukt. Valstī kurā es dzīvoju pret dzīvniekiem izturas pavisam savādāk, kurš katrs dzīvnieciņu mājas audzināt nevar dabūt, tādejādi arī katram suni ir dota 100% mīlestība un kārtīga audzināšana, šeit nu nevienu neatradīsi nepieskatītu bez pavadas vai vienu klaiņojošu. (kaut kur gan jau ir tādi reti gadījumi).
Bailes pret suņiem ir normālas un saprotamas, varbūt līdzi kabatā vari nesāt mazu piparu gāzi lai būtu Tev drošības sajuta, zināsi, ja nu kādreiz notiek kas slikts, Tev kabatā ir ar ko aizstāvēties ja nu kas….
Draugs stāstīja, kad viņam uzbruka suns viņš paspēja sunim rīklē iegrūst savu dūri un līdz ko suns iekodās dūre vairs neko nevarēja normāli izdarīt un manējās spēja kaut kā savaldīt un tad jau saimnieks bija atskrējis, nobrāzta roka gan bija, bet vismaz tika galā. Sievietei noteikti laikam tas būtu daudz sarežgītāk. 👀
02.04.2023 11:25 |
 
Patīk
Reitings 2689
Reģ: 08.05.2022
Motherofdragons @ 02.04.2023 07:22
Nu, čivauva ne pie kādiem apstākļiem nesakodīs tik nopietni, kā rotveilers, liels suns ar spēcīgu žokli ir spējīgs sakropļot uz mūžu vai nokost līdz nāvei pieaugušu cilvēku. Ir "neliela" atšķirība, salīdzinot ar sīkajiem kvekšķiem, kurus sliktākajā gadījumā var aizspert prom pat bērns.

Jā, pierkītu. Nevar salīdzināt maza suņa zobiņus ar liela suņa kārtīgiem ilkņiem. Zinu kādi mazie sunīši var būt naidīgi, ir gadījies kad mazais suņuks ieķeras kājās un sāk plucināt, palika protams zobu nospiedumi, nedaudz asinis, bet nu lielam sunim taču ir liels spēks un tur kodumi un sekas atšķirsies par visiem 100%.
02.04.2023 11:29 |
 
Reitings 623
Reģ: 07.09.2018
Telepatia66 @ 01.04.2023 20:11
Vēl mums kaimiņos tgd ir rotveilers. Esmu dzirdējusi, ka tie ir asins suņi, un tas ir tas pats kas pirms dažiem gadiem izskrēja man uz ceļa. Tur jabūt laikam iekšām, lai mierīgi, vēsā prātā paietu garām tādam briesmonim?

Tas ir mīts. Atkarīgs kā audzina. Ja speciāli audzina par tādu (vai arī raksturs izveidojies tieši NEaudzinātības rezultātā), tad viņš tāds arī būs. Draudzenei bija rotveilers - normāls suns. 🤷🏼‍♀️
02.04.2023 11:41 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Motherofdragons @ 02.04.2023 07:22
Nu, čivauva ne pie kādiem apstākļiem nesakodīs tik nopietni, kā rotveilers, liels suns ar spēcīgu žokli ir spējīgs sakropļot uz mūžu vai nokost līdz nāvei pieaugušu cilvēku. Ir "neliela" atšķirība, salīdzinot ar sīkajiem kvekšķiem, kurus sliktākajā gadījumā var aizspert prom pat bērns.

Apstākļi var būt dažādi, tikpat labi mazs suns var iekost sejā - vaigā un deguna rajonā. Kas atstās neglītu retu, kas būs visiem redzama,bet tas pats lielais suns var iekost kājā vai rokā un nepaspēt nodarīt lielu bojājumu. Takā nepiekrītu 👎apgalvojumam, ka mazs suns nevar būt bīstams. 🦮Tas tāpat ir suns. Un tam ir suņa instinkts. Tāds pats kā visiem suņiem.👍
02.04.2023 13:52 |
 
Reitings 286
Reģ: 29.03.2021
Ja tu izmanto tādus aplamus terminus kā ''asins suņi'', tad skaidrs, ka tev vispirms derētu kaut nedaudz kaut ko saprast no suņiem.
02.04.2023 13:58 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Stefania @ 02.04.2023 13:58
Ja tu izmanto tādus aplamus terminus kā ''asins suņi'', tad skaidrs, ka tev vispirms derētu kaut nedaudz kaut ko saprast no suņiem.

Izklausas ka autore vel ir bērns jeb pusaudzis. Vai tiešām maz ko saprot par suņiem kā tādiem.
02.04.2023 14:02 |
 
Patīk
Reitings 1750
Reģ: 24.05.2019
Beverly Hilza @ 02.04.2023 13:52

Apstākļi var būt dažādi, tikpat labi mazs suns var iekost sejā - vaigā un deguna rajonā. Kas atstās neglītu retu, kas būs visiem redzama,bet tas pats lielais suns var iekost kājā vai rokā un nepaspēt nodarīt lielu bojājumu. Takā nepiekrītu ?apgalvojumam, ka mazs suns nevar būt bīstams. ?Tas tāpat ir suns. Un tam ir suņa instinkts. Tāds pats kā visiem suņiem.?

Mazs suns iekodīs tev degunā tikai, ja tu viņu pacelsi rokās vai pati pielieksies, viņš neaizleks līdz tavam degunam.
Liels suns man iekoda kājā un izrāva 2 gabalus, ja es būtu tajā brīdī nedaudz vecāka, muskulis neataugtu un es visu mūžu klibotu. Tāpat tagad kājas nav vienādas. Atšķirība tomēr "drusciņ" ir. Suņu fiziskās spējās nodarīt kaitējumu, ne tikai instinktos.
02.04.2023 14:24 |
 
Patīk
Reitings 2689
Reģ: 08.05.2022
Beverly Hilza @ 02.04.2023 14:02

Izklausas ka autore vel ir bērns jeb pusaudzis. Vai tiešām maz ko saprot par suņiem kā tādiem.

Jūs saprotat, ka autorei ir paniskas bailes no suņiem?
02.04.2023 14:32 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits