Cilvēki ar psihiskām saslimšanām

 
Reitings 3648
Reģ: 10.01.2023
Man vienai tikai liekas, ka patiesībā mums visapkārt ir psihiski slimi cilvēki?
Nu reāli, staigā apkārt bez diagnozes un neviens no Instagram sekotājiem to nepateiks, kamēr nesatiks to personu dzīvē..
tas ir vnk pzg. Tu seko līdzi dažādiem cilvēkiem, bez maz vai saskati viņos piemērus dzīvei, bet bladāc- patiesībā ir pzg.🙈 zeme atveries….
Un galvenais, ka neviena likumdošana neparedz pārbaudīt personas psihisko veselību piespiedu kārtā, kamēr neesi kādu novācis.
25.03.2023 18:01 |
 
Reitings 1461
Reģ: 10.02.2016
O.LENA @ 26.03.2023 20:00
Un kā izpaužas tai vīra sievai tā šizofrēnija?
Ko viņa tādu dara?

Runā ar iedomu tēliem. Kļūst agresīva.
Zvana cilvēkiem visiem pēc kārtas un runā ne pa tēmu, kā saka. Murgus.
28.03.2023 12:00 |
 
Reitings 1461
Reģ: 10.02.2016
Vārdotāja @ 26.03.2023 20:45
gan jau ja būtu kādi medikamenti, ko lietot dien dienā, tad jau varētu dzīvot arī ārpus. Es tik nesaprotu, kā cilvēki ar tādu diagnozi var strādāt.. kā viņi izdzīvo?

Medikamenti ir. Bet problēma tajā, ka viņa atsakās tos lietot. Un tur vīra brālis nekādi nevar pierunāt. Tur ir cīņa un skandāli. Tad pienāk atkal brīdis kad norauj jumtu un kārtējo reizi tvaicenē.
28.03.2023 12:01 |
 
Reitings 40
Reģ: 27.03.2023
Mocheato @ 28.03.2023 12:01

Medikamenti ir. Bet problēma tajā, ka viņa atsakās tos lietot. Un tur vīra brālis nekādi nevar pierunāt. Tur ir cīņa un skandāli. Tad pienāk atkal brīdis kad norauj jumtu un kārtējo reizi tvaicenē.

Tas gan nav labi. Es diemžēl arī zinu gadījumus, kur zāļu nelietošana beigusies slikti.
Varētu ieteikt viņai tuvam cilvēkam izrunāties, kādēļ viņa nevēlas lietot zāles. Tajā brīdī, kad viņai nav slimības saasinājums.
Es zinu, ka ir cilvēki, kuri nelieto zāles, jo to nevar atcerēties. Skan, iespējams, jocīgi, bet tuvinieku atgādināšana, telefonā atgādinājumu likšana palīdz.
Ja viņai apkārt ir zāļu atbalstoša cilvēku vide, šis nav tas gadījums, bet citkārt cilvēki nelieto zāles tieši šajā forumā jau uzskatāmi parādītu iemeslu dēļ - ka apkārtējie cilvēki to nesaprot, baumo par attiecīgo cilvēku un zālēm kā tādām, stāsta par zāļu bīstamību utt. Vai stāsta, ka ar sportu, pozitīvu domāšanu visu var atrisināt. Vai vēl ir tie, kas tic dziedniekiem vai kādai reliģijai, kas noliedz zāles. Tāpēc ir ļoti bīstami, ka cilvēki sāk runāt par sev nezināmam lietām un/vai uzspiest šo skatījumu. Reizēm arī komentāri no svešiem cilvēkiem pat to ietekmē, mēs jau nekad nevaram zināt, kādā mērā cilvēku ietekmē citu komentāri. Tepat blakus diskusijā par zāļu lietošanu Ghost uzrakstīja, ka tā ir dabiskā atlase, ja cilvēki pārjūtīgi uztver, jo citiem taču nomirst bērni u.tml un viņi tiek galā bez slimībām un zālēm. Es uzskatu, ka viņš nezina, par ko runā un šādā veidā var nodarīt kaitējumu.
28.03.2023 13:49 |
 
Reitings 40
Reģ: 27.03.2023
Tās sievietes vīrietim, iespējams, ieteiktu palasīt informāciju par līdzatkarību. Nezinu konkrēti viņu attiecības, bet kopumā jau nav normāli, ja viņš savu dzīvi patērē uz to, ka ar sievieti auklējas, ja vienlaikus pats jūtas slikti par šīm attiecībām un redz, ka sieviete tiešām nevēlas uzlabot savu dzīves kvalitāti.
28.03.2023 13:54 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Vai stāsta, ka ar sportu, pozitīvu domāšanu visu var atrisināt.

Neviens jau nerakstīja, ka šizofrēniju var ar sportu atrisināt, bet gan depresiju, kas turklāt nav smaga. Es gan nepiekristu tik striktam viegla/smaga nošķīrumam, drīzāk jautājums par cēloņiem un cik lielā mērā tā ir paša cilvēka dzīvesveida vaina. Tik lielā mērā tad dzīvesveida maiņa to arī risinās. Vai, piemēram, ja cilvēkam ir depresija te izslavēto bērnības traumu dēļ - ko viņam dos antidepresanti? Iluzoru labsajūtu, bet problēmu jau nerisinās.
28.03.2023 14:10 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Paturpinot iepriekšējo - lietot antidepresantus, ja problēma ir dzīvesveidā, kāreiz arī ir nepareizi. Ir tieši jāmaina dzīvesveidu. Nevis, metaforiski izsakoties, jāturpina pašam sevi sist, bet tagad jau iedzerot ibumetīnu, lai mazāk jūt sāpes.
28.03.2023 14:20 |
 
Reitings 40
Reģ: 27.03.2023
Es tiešām ieteiktu nerunāt par tēmām, par kurām nav nejausmas, jo citiem jūsu spriedelējumi par zāļu bezjēdzīgumu var beigties slikti. Arī depresijas gadījumā. Ja jums zāles nav jālieto, kāda jums starpība gar to, ka citi tās lieto?
28.03.2023 15:49 |
 
Reitings 40
Reģ: 27.03.2023
To, vai dzert vai nedzert zāles, kādas, cik daudz, nosaka psihiatrs, ja cilvēks atnāk pie viņa ar sūdzībām. Arī diagnozi uzstāda psihiatrs. Ja ir neticība vienam psihiatram, pie kura jūs bijāt, var aiziet pie otrā vai trešā. Tāpat kā ar citiem ārstiem - ir ar kuriem sadarbība neizveidojas, ir mazāk ieinteresēti utt. Galvenais, lai šie ir cilvēki patiešām ir psihiatri, nevis alternatīvās medicīnas piekritēji vai medicīnas noliedzēji.
Tiešām nesaprotu, kādēļ zāļu lietošana jūs nodalāt no ieteikumiem par sportu, pozitīvu domāšanu. Pārsvarā visi ārsti uzsver to, ka labākā kombinācija daudzu slimību ārstēšanā ir zāles + terapija + labs miegs, uzturs utt. Tikai reizēm sākumā ir jāsāk ar tikai zālēm, lai nonāktu līdz tam stāvoklim, kad var sākt nodarboties ar visu pārējo.
Tā kā, lūdzu, beidzam nodarboties ar spēlēšanu ārstos. Normāli cilvēki arī neiet un nesaka diabētiķim nelietot viņa zāles vai tamlīdzīgi. To parasti dara kaut kādi ezotēriķi.
Tā jau visiem ir tiesības uz savu viedokli, bet jūs spēlējat ar cilvēkiem, kuriem ir nestabils emocionāls stāvoklis un komentāri var ietekmēt viņu domāšanu. Ja jums sagādā baudu citiem darīt potenciālu sliktumu - OK, bet par labiem cilvēkiem jūs tas nepadara.
28.03.2023 16:02 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Pārsvarā visi ārsti uzsver to, ka labākā kombinācija daudzu slimību ārstēšanā ir zāles + terapija + labs miegs, uzturs utt.

Jā, jā. Cik cilvēkus esmu zinājusi, kas lieto antidepresantus, visiem ir vnk viņu tabletes un viss. Nekādas terapijas, nekādi uzturi, nekāds "utt". Tikai ik pa laikam jāiet uzpildīt zāļu bundžu.
28.03.2023 16:25 |
 
Reitings 3648
Reģ: 10.01.2023
Hulu @ 28.03.2023 16:02
To, vai dzert vai nedzert zāles, kādas, cik daudz, nosaka psihiatrs, ja cilvēks atnāk pie viņa ar sūdzībām. Arī diagnozi uzstāda psihiatrs. Ja ir neticība vienam psihiatram, pie kura jūs bijāt, var aiziet pie otrā vai trešā. Tāpat kā ar citiem ārstiem - ir ar kuriem sadarbība neizveidojas, ir mazāk ieinteresēti utt. Galvenais, lai šie ir cilvēki patiešām ir psihiatri, nevis alternatīvās medicīnas piekritēji vai medicīnas noliedzēji.
Tiešām nesaprotu, kādēļ zāļu lietošana jūs nodalāt no ieteikumiem par sportu, pozitīvu domāšanu. Pārsvarā visi ārsti uzsver to, ka labākā kombinācija daudzu slimību ārstēšanā ir zāles + terapija + labs miegs, uzturs utt. Tikai reizēm sākumā ir jāsāk ar tikai zālēm, lai nonāktu līdz tam stāvoklim, kad var sākt nodarboties ar visu pārējo.
Tā kā, lūdzu, beidzam nodarboties ar spēlēšanu ārstos. Normāli cilvēki arī neiet un nesaka diabētiķim nelietot viņa zāles vai tamlīdzīgi. To parasti dara kaut kādi ezotēriķi.
Tā jau visiem ir tiesības uz savu viedokli, bet jūs spēlējat ar cilvēkiem, kuriem ir nestabils emocionāls stāvoklis un komentāri var ietekmēt viņu domāšanu. Ja jums sagādā baudu citiem darīt potenciālu sliktumu - OK, bet par labiem cilvēkiem jūs tas nepadara.
nu diezin vai depresijas slimnieks te nāk un meklē informāciju par ārstēšanu.
28.03.2023 17:47 |
 
Reitings 3648
Reģ: 10.01.2023
Hulu @ 28.03.2023 13:54
Tās sievietes vīrietim, iespējams, ieteiktu palasīt informāciju par līdzatkarību. Nezinu konkrēti viņu attiecības, bet kopumā jau nav normāli, ja viņš savu dzīvi patērē uz to, ka ar sievieti auklējas, ja vienlaikus pats jūtas slikti par šīm attiecībām un redz, ka sieviete tiešām nevēlas uzlabot savu dzīves kvalitāti.
nu par līdzatkarību es piekrītu- cilvēkam blakus ir jāsaprot kādā situācijā ir nonācis piederīgais un viņš pats..
28.03.2023 17:49 |
 
Reitings 410
Reģ: 02.08.2022
greece @ 28.03.2023 16:25

Jā, jā. Cik cilvēkus esmu zinājusi, kas lieto antidepresantus, visiem ir vnk viņu tabletes un viss. Nekādas terapijas, nekādi uzturi, nekāds "utt". Tikai ik pa laikam jāiet uzpildīt zāļu bundžu.
ne visi var atļauties regulāri apmeklēt psihoterapeitu.
Katram ir savs viedoklis un tas ir Ok.
Es, piemēram, šeit dalījos savā pieredzē ar AD.
Joprojām lietoju, jau gan lēnām samazinu devu. Un viss ir kārtībā. Pirms sāku lietot pirms 4 gadiem arī ļoti baidījos un uzskatīju tos par nez kādu baisu medikamentu. Realitātē nekā tamlīdzīga. 🙂 Pateicoties AD uzveicu depresiju. Manā gadījumā es vairs nespēju funkcionēt. Bija ļoti smagi. Un vnm atcerēšos brīdi, kad sajutu, eu, es atkal spēju izjust prieku un atgriežas sajūtas 🙂
Es arī pirms tam lasīju daudzas pieredzes, viedokļus. Un, protams, klausīju ārstu. Mana ārste piemeklēja man AD, kuri manā gadījumā bija vispiemērotākie. Un viņa nekļūdījās.
Tādēļ, ja kāda/s šobrīd arī ir tajā tumšajā pusē, noteikti nebaidieties no AD. Ejiet pie ārsta, uzticieties, lietojiet AD un viss tiešām atkal būs kārtībā. 👌
28.03.2023 19:04 |
 
Reitings 218
Reģ: 18.03.2023
Vivian10 @ 28.03.2023 19:04
ne visi var atļauties regulāri apmeklēt psihoterapeitu.
Katram ir savs viedoklis un tas ir Ok.
Es, piemēram, šeit dalījos savā pieredzē ar AD.
Joprojām lietoju, jau gan lēnām samazinu devu. Un viss ir kārtībā. Pirms sāku lietot pirms 4 gadiem arī ļoti baidījos un uzskatīju tos par nez kādu baisu medikamentu. Realitātē nekā tamlīdzīga. ? Pateicoties AD uzveicu depresiju. Manā gadījumā es vairs nespēju funkcionēt. Bija ļoti smagi. Un vnm atcerēšos brīdi, kad sajutu, eu, es atkal spēju izjust prieku un atgriežas sajūtas ?
Es arī pirms tam lasīju daudzas pieredzes, viedokļus. Un, protams, klausīju ārstu. Mana ārste piemeklēja man AD, kuri manā gadījumā bija vispiemērotākie. Un viņa nekļūdījās.
Tādēļ, ja kāda/s šobrīd arī ir tajā tumšajā pusē, noteikti nebaidieties no AD. Ejiet pie ārsta, uzticieties, lietojiet AD un viss tiešām atkal būs kārtībā. ?
Diemžēl, AD ir ne tikai pozitīvs efekts. Kolēģe pieņēmās svarā par 20kg, pusgada laikā.
28.03.2023 20:27 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Ja nu kādam interesē, netīšām uzgāju, ka šizofrēniju var ārstēt arī ar B3 vitamīnu! Un pat ne tikai šizofrēniju...
28.03.2023 20:37 |
 
Reitings 173
Reģ: 14.02.2022
Ne pa velti saka, ka katram trešajam cilvēkam ir šizofrēnija, jo šizofrēnija jau nav tikai tādā veidā kā pierasts domāt, ka cilvēks redz un dzird skaņas un nevar sabiedrībā funkcionēt - nē, tā pavisam nav un jo vairāk ir saskarsme ar cilvēkiem, jo vairāk to var novērot. It kā normāli cilvēki pēkšņi tādas lietas stāsta vai dara, bet nekad iepriekš nepateiktu, ka ir kāds šizofrēnijas paveids. No otras puses paliek vieglāk to apzinoties, jo uz visiem nevar apvainoties vai ņemt nopietni. :) Protams, arī nevar visus pret paša gribu sūtīt pie ārsta. Vienkārši jāizvērtē ar kādiem cilvēkiem ikdienā notiek komunikācija, jo man pašai ir pieredze, ka cilvēku pazīst vairākus gadus un pēkšņi tādas lietas sāk darīt, ka liekas, ka cits cilvēks un kā iepriekš to varēja nepamanīt. Tas ir pats grūtākais, ka cilvēks var dzīvot pilnīgi normālu dzīvi un iekļauties sabiedrībā un neviens nekad pat nenojaustu, ka ir kāds šizofrēnijas paveids.
28.03.2023 21:17 |
 
Reitings 410
Reģ: 02.08.2022
Aniia @ 28.03.2023 20:27
Diemžēl, AD ir ne tikai pozitīvs efekts. Kolēģe pieņēmās svarā par 20kg, pusgada laikā.

Jo AD palēnina vielmaiņu. Es pieņēmos svarā par 10kg, lai gan pirms tam biju caurbira ar ļoti labu vielmaiņu.
Bet saņēmos un nometu 7 kg. Šobrīd, salīdzinoši ar pirms AD laiku, ir + kādi 3-4 kg. Ir jāseko līdzi, ko ēdu un tad ir Ok.
28.03.2023 21:52 |
 
Reitings 410
Reģ: 02.08.2022
greece @ 28.03.2023 14:10

Neviens jau nerakstīja, ka šizofrēniju var ar sportu atrisināt, bet gan depresiju, kas turklāt nav smaga. Es gan nepiekristu tik striktam viegla/smaga nošķīrumam, drīzāk jautājums par cēloņiem un cik lielā mērā tā ir paša cilvēka dzīvesveida vaina. Tik lielā mērā tad dzīvesveida maiņa to arī risinās. Vai, piemēram, ja cilvēkam ir depresija te izslavēto bērnības traumu dēļ - ko viņam dos antidepresanti? Iluzoru labsajūtu, bet problēmu jau nerisinās.
nē, AD nedod nekādas labsajūtas. Cilvēkam , kuram bioķīmiski viss ir kārtībā, AD nedos tieši neko.
28.03.2023 21:59 |
 
Reitings 40
Reģ: 27.03.2023
"Ne pa velti saka, ka katram trešajam cilvēkam ir šizofrēnija"
Sviests.
28.03.2023 22:00 |
 
Reitings 40
Reģ: 27.03.2023
.Putns. @ 28.03.2023 20:37
Ja nu kādam interesē, netīšām uzgāju, ka šizofrēniju var ārstēt arī ar B3 vitamīnu! Un pat ne tikai šizofrēniju...

Ko tik švaki, B vitamīns? Varbūt labāk ajavasku un šamaņa rituālu? Apskatījos, tu citā diskusijā par trauksmi ieteici ārstēties ar haluciogēnām sēnēm. Kā izklaide veseliem cilvēkiem droši vien OK. Ieteikt nopietnas slimības ārstēt ar vitamīniem vai ar narkotikām - ..
greece @ 28.03.2023 16:25

Jā, jā. Cik cilvēkus esmu zinājusi, kas lieto antidepresantus, visiem ir vnk viņu tabletes un viss. Nekādas terapijas, nekādi uzturi, nekāds "utt". Tikai ik pa laikam jāiet uzpildīt zāļu bundžu.

Jēziņ. Var taču skaidri redzēt, ka tev pašai nav pieredzes ar psihiatriju un psihorerapiju, nav nekas pat lasīts par to. Varbūt vienreiz esi satikusi tādu cilvēku, kādu apraksti, un tagad no viņa veido secinājumus par visiem.
28.03.2023 22:10 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Hulu @ 28.03.2023 22:10

Ko tik švaki, B vitamīns? Varbūt labāk ajavasku un šamaņa rituālu? Apskatījos, tu citā diskusijā par trauksmi ieteici ārstēties ar haluciogēnām sēnēm. Kā izklaide veseliem cilvēkiem droši vien OK. Ieteikt nopietnas slimības ārstēt ar vitamīniem vai ar narkotikām - ..
Jēziņ. Var taču skaidri redzēt, ka tev pašai nav pieredzes ar psihiatriju un psihorerapiju, nav nekas pat lasīts par to. Varbūt vienreiz esi satikusi tādu cilvēku, kādu apraksti, un tagad no viņa veido secinājumus par visiem.

B3 lielākās dozās.
Šizofrēniķiem lietot psihadēliķus uz savu roku varētu būt visai bīstami, jo tie ir cilvēki, kam nav saprašanas par to kas ir un kas nav realitāte. Iespējams, ka ja viņus sasietu sabarotu ar trifelēm un atstātu tumšā telpā, tad tas ar nekas slikts nenotiktu, bet nav tādi pētījumi veikti... Tieši šizofrēniķi ir tie, kam nevajadzētu lietot tādas vielas un šizofrēniķi ir tie daži, kas gājuši bojā dēļ psihadēliķiem.
Depresiju gan var ārstēt, ja ir kāds kam var uzticēties un kas Tevi pieskatīs.
Psihadēliķi ir rituāla sastāvdaļa un ir lietoti tūkstošiem gadu pirms tie tika aizliegti 70.gados.
Bet psihadēliķi nav izklaidei- tiem bez halucinācijām(kas ir ļoti reta parādība) ir daudzas citas ietekmes un tie ir dabas medicīna, dažādām psiholoģiskām problēmām, tie arī spēj stimulēt jaunu smadzeņu šūnu augšanu, var sekmēt smēķēšanas, alkohola un narkotiku atmešanu. Un paši par sevi nerada atkarību.
Psihadēliku lietošana vairāk saistāma ar prāta skaidrību kā apdulināšanos. Tieši dēļ skaidrības domāju ka tie ir pie aizliegtajām vielām.
Līdzīgu stāvokli var sasniegt ilgstoši meditējot, fastojot un nodarbojoties ar jogu.
28.03.2023 23:46 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits