Cilvēki ar psihiskām saslimšanām

 
Reitings 3521
Reģ: 10.01.2023
Man vienai tikai liekas, ka patiesībā mums visapkārt ir psihiski slimi cilvēki?
Nu reāli, staigā apkārt bez diagnozes un neviens no Instagram sekotājiem to nepateiks, kamēr nesatiks to personu dzīvē..
tas ir vnk pzg. Tu seko līdzi dažādiem cilvēkiem, bez maz vai saskati viņos piemērus dzīvei, bet bladāc- patiesībā ir pzg.🙈 zeme atveries….
Un galvenais, ka neviena likumdošana neparedz pārbaudīt personas psihisko veselību piespiedu kārtā, kamēr neesi kādu novācis.
25.03.2023 18:01 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Hulu @ 27.03.2023 09:16
Sarakstīju pārdomas par tēmā lasīto.
1. Vispirms noderīga informācija:
https://www.spkc.gov.lv/lv/atpazisti-psihiskas-saslimsanas
https://www.spkc.gov.lv/lv/informativi-materiali-par-psihisko-veselibu
https://esparveselibu.lv/temturis/viss-ir-norma
2. Ne katrs cilvēks, kurš uzvedas mums nepieņemami, ir mentāli slims, tie var būt atšķirīgi dzīvesveidi, raksturi. Arī ne katrs cilvēks, kam ir kāda bērnības trauma vai tml, ir mentāli slims. Nemētājamies ar slimības nosaukumiem.
3. Mentālās saslimšanas nav zīmogs, šizofrēnija - sabiedrībai bīstams, nevar strādāt utt. Ir dažādas slimības pakāpes un slimību kontrolējošās zāles. No zālēm nav jābaidās.

Ne katrs cilvēks, kurš uzvedas mums nepieņemami, ir mentāli slims, tie var būt atšķirīgi dzīvesveidi, raksturi. Arī ne katrs cilvēks, kam ir kāda bērnības trauma vai tml, ir mentāli slims --
- Precīzi pateikts.👍
27.03.2023 17:39 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Hulu @ 27.03.2023 16:53

Tavs bijušais bija emocionāli vardarbīgs pret tevi. Tu esi emocionāli vardarbīga pret citiem, šajā gadījumā noliekot konkrētu personu no žurnāla vāka - nicinošā formā pasakot, ka viņai nav nekā cita ar ko lepoties bez slimības (it kā kāds speciāli izvēlētos saslimt, lai ar to lielītos). Viela pārdomām par to, kapēc cilvēki izturas emocionāli vardarbīgi.

Slavenais "2023. gads", kad jebkāds kritisks komentārs ir vardarbība :D
Bet tā jau ir ne tikai ar psihiskām slimībām. Ir cilvēki (parasti tieši sievietes), kurām nav cita sarunu temata kā vien visas viņu fiziskās slimības. Ja tagad nav nevienas, tad vismaz izstāstīs visu, kas bija sākot ar zīdaiņa vecumu.
27.03.2023 17:41 |
 
Reitings 364
Reģ: 02.08.2022
No AD noteikti nav jābaidās. Pateicoties AD cilvēki izkļūst no depresijām, tie palīdz panikas, trauksmes gadījumos. Ja lieto AD, nav papildus jālieto vēl 5 zāles - sirdij, nerviem, asinsspiedienam un kam tik vēl. Jo AD ĀRSTĒ bioķīmiski. Saved kārtībā izjaukto bioķīmiju. Ar laiku ( katram individuāli) var pārstāt tos lietot un mierīgi dzīvot bez. Paldies Dievam, ka tādi ir. Un glābj cilvēku dzīvības.
Tiesa, to, kas ir depresija sapratīs tikai un vienīgi tie, kuri ar šo klīnisko slimību ir saskārušies. Jo pie depresijas, kas ir izjaukta bioķīmija, cilvēks nu nekādi nevar vairāk saņemties un normāli dzīvot.
27.03.2023 17:48 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
greece @ 27.03.2023 17:41

Slavenais "2023. gads", kad jebkāds kritisks komentārs ir vardarbība :D
Bet tā jau ir ne tikai ar psihiskām slimībām. Ir cilvēki (parasti tieši sievietes), kurām nav cita sarunu temata kā vien visas viņu fiziskās slimības. Ja tagad nav nevienas, tad vismaz izstāstīs visu, kas bija sākot ar zīdaiņa vecumu.
A kāpēc viss, un visi ir jākritizē? Latvieši vispār ļoti skopi uz atbalstu vai slavēšanu. Vai nu čukst viss slikti. LV vai apdirš kādu. Par da jebko. Nostājies pret spoguli, un kritizē atsaspērusies sevi 😀
27.03.2023 17:52 |
 
Reitings 364
Reģ: 02.08.2022
Cilvēkam ar depresiju pateikt - saņemies taču, ārā spīd saule, ej pastaigājies, sporto, domā pozitīvi, viss taču ir labi - ir tieši tāpat kā cilvēkam ar lauztu kāju pateikt - ej un paskrien krosu. Abos gadījumos cilvēks to fiziski nespēj izdarīt. Un jutīsies vēl sliktāk.
27.03.2023 17:54 |
 
Reitings 364
Reģ: 02.08.2022
Vēl par AD - kad tie sāk ārstēt ( pie īstās devas, kas arī katram ir individuāla), cilvēks beidzot sāk atgūties. Novārgušais un izsmeltais organisms beidzot var mierīgi atpūsties un atgūt spēkus. Jo depresija bieži iet roku rokā ar spēcīgu trauksmi, panikas lēkmēm. Un AD NAV trankvilizatori, no kuriem rodas atkarība. AD nerada pilnīgi nekādu atkarību.
Par AD vēl joprojām ir daudz mītu, nezināšanas.
Starp citu, arī mediķi lieto AD.
27.03.2023 18:04 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Kalnos @ 27.03.2023 17:52
A kāpēc viss, un visi ir jākritizē? Latvieši vispār ļoti skopi uz atbalstu vai slavēšanu. Vai nu čukst viss slikti. LV vai apdirš kādu. Par da jebko. Nostājies pret spoguli, un kritizē atsaspērusies sevi ?

A kā tu zini, ka es to jau nedaru? :D Šeit ir diskusiju forums, kur katrs nāk un brīvi izsaka savu viedokli, nevis tava personīgā mentālā atbalsta un komplimentu teikšanas grupa.
27.03.2023 18:08 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
Turpini apdirst visu, un visus. Katrs dalās ar to, ar ko pats piepildīts. 👁
27.03.2023 18:10 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Interesanti, ka šāds komentārs nāk no tik leģendāra cilvēka :D
27.03.2023 18:15 |
 
Reitings 3521
Reģ: 10.01.2023
Hulu @ 27.03.2023 16:44
Vārdotāja :
Jo vairāk te komentē, jo jocīgāka šķieti (par slimu nesaucu, nejau katrs jocīgs cilvēks ir slims :) ). Es ne tevi zinu, ne to tavu personu. Ja tev šķiet, ka mani komentāri rezonē ar to konkrēto problēmu tavā dzīvē, tad acīmredzot tiešām man ir vairāk dzīves pieredzes nekā tev.
Protams, es nepateicu neko jaunu un tāds arī nebija mērķis, atspēkoju vairākas šeit rakstītās nepatiesības/vispārinājumus. Noteikti tūlīt būs jautājums "kādas", tāpat kā jau redzu jautājumu par likumiem (Google visiem strādā). Es nezinu, kādēļ tev niez kašķēties, man neniez. Vien tiešām jocīgi šķita, ka tev liekas, ka zinu kaut kādu tavā galvā iedomāto personu. :D
paklau, kāpēc šī tēm tev ir tik tuva?
27.03.2023 18:35 |
 
Reitings 3521
Reģ: 10.01.2023
Vārdotāja @ 27.03.2023 13:03
ieliec, lūdzu, saites uz likumu pantiem. Izglīto līdz galam.

Hulu… gaidu….
27.03.2023 18:36 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Vārdotāja @ 27.03.2023 14:40
jā, un cilvēkiem, kuriem ir depresija un ir suicidālas domas, antidepresantu lietošana ir īpaši jāuzmana, jo viens no blakusefektiem ir tieši tāds.
https://www.rsu.lv/sites/default/files/imce/Dokumenti/pnk/LPA_Depresijas_vadlinijas_2015.pdf 28 vai 29.lpp.

🤦‍♀️ pateicoties AD, cilvēki NEizdara pašnāvību. Strauji nolecot no stipriem AD, piemēram, bipolāram cilvēkam, depresijas posms var būt vēl dziļāks, un citi specifiski gadījumi, kad AD (ne)lieto ne pēc instrukcijas, un paliek vēl sliktāk, nekā bija, bet AD tieši liek smadzenēm strādāt "pareizāk" lai domu par pašnāvību nebūtu. Nav nekāds pārsteigums, ka cilvēki, kas lieto (nevar zināt, kā lieto) AD, mēdz izdarīt pašnāvības, jo viņi, rupji sakot, ir AD pamata mērķauditorija.
Esmu lietojusi vājus AD pret trauksmi, un tur blakusparādībās bija "pēkšņa nāve". Amazing, ne? Tāpēc visas zāles, it sevišķi psihi ietekmējošas, ir jālieto stingrā ārsta uzraudzībā. Tas nenozīmē ka zāles ir sliktas un nav jālieto. Ir jālieto, ja vajag, un no tā nav jābaidās, ja bez zālēm ir sliktāk, nekā ar.
27.03.2023 19:10 |
 
Reitings 40
Reģ: 27.03.2023
Vārdotāja @ 27.03.2023 18:36

Hulu… gaidu….

Ko tieši tu gaidi? Varbūt, ja tu lasītu citu rakstīto (jo tad neuzdotu man jautājumu, kādēļ man šī tēma svarīga) un varētu savus jautājumus izteikt saprotamā formā (kādus tieši likumus), tad es tev atbildētu. Kaut gan, ja tevi tiešām interesētu kaut kas no tā, tu atrastu Google.
27.03.2023 19:19 |
 
Reitings 3521
Reģ: 10.01.2023
Motherofdragons @ 27.03.2023 19:10

?‍♀️ pateicoties AD, cilvēki NEizdara pašnāvību. Strauji nolecot no stipriem AD, piemēram, bipolāram cilvēkam, depresijas posms var būt vēl dziļāks, un citi specifiski gadījumi, kad AD (ne)lieto ne pēc instrukcijas, un paliek vēl sliktāk, nekā bija, bet AD tieši liek smadzenēm strādāt "pareizāk" lai domu par pašnāvību nebūtu. Nav nekāds pārsteigums, ka cilvēki, kas lieto (nevar zināt, kā lieto) AD, mēdz izdarīt pašnāvības, jo viņi, rupji sakot, ir AD pamata mērķauditorija.
Esmu lietojusi vājus AD pret trauksmi, un tur blakusparādībās bija "pēkšņa nāve". Amazing, ne? Tāpēc visas zāles, it sevišķi psihi ietekmējošas, ir jālieto stingrā ārsta uzraudzībā. Tas nenozīmē ka zāles ir sliktas un nav jālieto. Ir jālieto, ja vajag, un no tā nav jābaidās, ja bez zālēm ir sliktāk, nekā ar.
daļēji piekrītu, bet atslēgvārdi- stingrā ārsta uzraudzībā- ir tie galvenie.
27.03.2023 19:19 |
 
Reitings 3521
Reģ: 10.01.2023
Hulu @ 27.03.2023 19:19

Ko tieši tu gaidi? Varbūt, ja tu lasītu citu rakstīto (jo tad neuzdotu man jautājumu, kādēļ man šī tēma svarīga) un varētu savus jautājumus izteikt saprotamā formā (kādus tieši likumus), tad es tev atbildētu. Kaut gan, ja tevi tiešām interesētu kaut kas no tā, tu atrastu Google.
ja nemaldos tu speciāli pereģistrējies, lai te komentētu.
Patiesībā es neko negaidu..
27.03.2023 19:22 |
 
Reitings 364
Reģ: 02.08.2022
Vārdotāja @ 27.03.2023 19:19
daļēji piekrītu, bet atslēgvārdi- stingrā ārsta uzraudzībā- ir tie galvenie.
Tieši tā. Antidepresantus vislabāk un pareizāk piemeklēs psihiatrs. Gan kurus, gan kādu devu. Un kā/ kad lietot. Noteikti nevajag paļauties uz ĢĀ. Viņi mēdz neatbilstošas devas un nepiemērotus AD izrakstīt.
Un blakusparādības ir labāk nelasīt. Tādas ir minētas praktiski visiem medikamentiem. Lai ražotājam pēc tam nebūtu problēmas ar tiesu darbiem.
27.03.2023 19:44 |
 
Reitings 4904
Reģ: 11.08.2022
Man liekas, ka par antidepresantiem ir bezjēdzīgi strīdēties. Tagad ir jauni pētījumi par depresiju un atklājās, ka antidepresanti neregulē to, ko ir sašķobījusi depresija. Zinātniskiem termininien nemācēšu paskaidrot. Google ir brīvi pieejama.
Jebkurā gadījumā ir solis tuvāk atrast efektīvākus līdzekļus
28.03.2023 02:15 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Vivian10 @ 27.03.2023 17:54
Cilvēkam ar depresiju pateikt - saņemies taču, ārā spīd saule, ej pastaigājies, sporto, domā pozitīvi, viss taču ir labi - ir tieši tāpat kā cilvēkam ar lauztu kāju pateikt - ej un paskrien krosu. Abos gadījumos cilvēks to fiziski nespēj izdarīt. Un jutīsies vēl sliktāk.

Nepiekrītu. 👎Manuprāt vispirms jānoskaidro cik nopietna depresija ir cilvekam. Ja tie ir viegli depresijas simptomi, tad ir krietni savādāk nekā smaga depresija. Cilveks, kam ir viegla depresija, bez problēmām var piemeram, iziet ārā pastaigāties. Sākt domāt labas patīkamas domas. Un tas viņam nav nekas neiespējams. Ja tu sev pats iegalvo, ka man ir slikti es nevaru. Tad arī tu nevarēsi un negribēsi neko darīt. Bet ja tu sāksi ar maziem solīšiem darboties tad jau būs progress.☝🏼 Šeit es nerunāju par cilveku ar smagu depresiju, jo tur būs daudz savādāk.
Es. Domāju, ka cilvēks spēj fiziski Idarīt, bet tas viņam ir krienti emocionāli grūtāk, laikietilpīgāk nekā cilvekam, kam nav depreisijas simptomi. Sevi ir daudz reiz jāpiespiež, kas izdarīt.piemēram nomazgāt traukus, cilvekam ar nopietnu depresiju, būs ļoti grūti nomazgāt, jo viņs sevi nevar piespiest to izdarīt.
Ja depresīvs cilvēks, bus nosedejis mājās nedeļu piemēram, un tad izies pastaigāties ārā, viņs jutīsies krietni labāk, nekā turpinot sēdēt majās, protams ar nosacijumu, ka veseliba ir ok.
28.03.2023 03:00 |
 
Reitings 3521
Reģ: 10.01.2023
Beverly Hilza @ 28.03.2023 03:00

Nepiekrītu. ?Manuprāt vispirms jānoskaidro cik nopietna depresija ir cilvekam. Ja tie ir viegli depresijas simptomi, tad ir krietni savādāk nekā smaga depresija. Cilveks, kam ir viegla depresija, bez problēmām var piemeram, iziet ārā pastaigāties. Sākt domāt labas patīkamas domas. Un tas viņam nav nekas neiespējams. Ja tu sev pats iegalvo, ka man ir slikti es nevaru. Tad arī tu nevarēsi un negribēsi neko darīt. Bet ja tu sāksi ar maziem solīšiem darboties tad jau būs progress.☝? Šeit es nerunāju par cilveku ar smagu depresiju, jo tur būs daudz savādāk.
Es. Domāju, ka cilvēks spēj fiziski Idarīt, bet tas viņam ir krienti emocionāli grūtāk, laikietilpīgāk nekā cilvekam, kam nav depreisijas simptomi. Sevi ir daudz reiz jāpiespiež, kas izdarīt.piemēram nomazgāt traukus, cilvekam ar nopietnu depresiju, būs ļoti grūti nomazgāt, jo viņs sevi nevar piespiest to izdarīt.
Ja depresīvs cilvēks, bus nosedejis mājās nedeļu piemēram, un tad izies pastaigāties ārā, viņs jutīsies krietni labāk, nekā turpinot sēdēt majās, protams ar nosacijumu, ka veseliba ir ok.
un ja blakus nav saprotošs cilvēks, tad traki grūti saņemties
28.03.2023 10:43 |
 
Reitings 1460
Reģ: 10.02.2016
Aniia @ 26.03.2023 19:02
Vai vīra brālim nav bail ar viņu kopā dzīvot? Bija taču viens latviešu aktieris, kurš savu sievu noslepkavoja. Arī slims ar šizofrēniju.

Domāju, ka ir bail. Nezinu kāpēc nešķiras.
28.03.2023 11:59 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (1)