rīgas dzīves izmaksas

 
Reitings 1932
Reģ: 28.04.2019
Cik jums maksā dzīve Rīgā, cik cilvèki ģimenē, vai ir bērni? Cik rents/hipotēka, komunālie, elektrība viss kopà mēnesi? Cik pārtikai? Cik viss kopā jums iznāk? Kādai jābūt algai 2023, lai dzīvotu komfortabli?
17.03.2023 15:49 |
 
Reitings 506
Reģ: 28.01.2023
greece @ 18.03.2023 08:10

Kāpēc uzreiz skaudība - ja tu uzrakstītu, ka Tev katru mēnesi ir vismaz 5 boyfrendi, mani arī interesētu uzzināt sīkāk par šādu dzīvesveidu :D Un ne jau nu tāpēc, ka es pati gribētu tā dzīvot. Tagad atraksties, ka mašīnai apkope dārga? :D
Man tas šķiet absolūti fascinējoši. Gandrīz 2 tūkstošus mēnesī noēd paikā, bet uzkrājumus neveido, jo "nevar".
tev vismaz pašai ir sava mašīna un kaut reizi esi iedziļinājusies tajā, cik maksā apkope ? Kvalitatīva eļļa, filtri, bremžu diski, ziemas riepas/vasaras riepas, diski, un nerunājot par dažādiem elektriķu pakalpojumiem un citām daudzām detaļām, kā sveces, akumulatori utt?
Saprotu, ka tev laikam mašīna nav, un nekad neesi atvērusi motora pārsegu, līdz ar to tas tev nedod spriest par to, cik un kas izmaksā. Man patīk, kad manā dzīvē viss ir sakārtots, kārtīgs un izdarīts. Tas ietver sevī visu. Gan veselību,starpcitu esi redzējusi cik maksā zobārsta apmeklējums, ginekologa apmeklējums. Protams , var iet uz valsts apmaksātu ginekologu pa 4 eur un zobu gan jau salabot pa 30 eur kaut kādā pagrīdes kantorī, bet dod kaut vienu iesmelu ,lai es to darītu ?
Un cik tad tev pašai ir mēneša ienākumi, ja summa ap 2k tev liekas tik ļoti wow ?
18.03.2023 12:08 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
debestinaa @ 18.03.2023 12:08
tev vismaz pašai ir sava mašīna un kaut reizi esi iedziļinājusies tajā, cik maksā apkope ? Kvalitatīva eļļa, filtri, bremžu diski, ziemas riepas/vasaras riepas, diski, un nerunājot par dažādiem elektriķu pakalpojumiem un citām daudzām detaļām, kā sveces, akumulatori utt?
Saprotu, ka tev laikam mašīna nav, un nekad neesi atvērusi motora pārsegu, līdz ar to tas tev nedod spriest par to, cik un kas izmaksā. Man patīk, kad manā dzīvē viss ir sakārtots, kārtīgs un izdarīts. Tas ietver sevī visu. Gan veselību,starpcitu esi redzējusi cik maksā zobārsta apmeklējums, ginekologa apmeklējums. Protams , var iet uz valsts apmaksātu ginekologu pa 4 eur un zobu gan jau salabot pa 30 eur kaut kādā pagrīdes kantorī, bet dod kaut vienu iesmelu ,lai es to darītu ?
Un cik tad tev pašai ir mēneša ienākumi, ja summa ap 2k tev liekas tik ļoti wow ?

Nu tu runā tā itkā viss nosauktais būtu jādara katru mēnesi. 😀
Nedomāju, ka kādam ir tiesības citu kritizēt par naudas tērēšanu, tā ir katra paša darīšana. Bet tu arī, šķiet, pārspīlē. Nu nav tā, ka vienīgais variants ir Pepco vai 500 eur šmotkās. Vai arī ārsts par pāris eirikiem
18.03.2023 12:13 |
 
Reitings 1398
Reģ: 19.05.2016
debestinaa @ 18.03.2023 12:08
tev vismaz pašai ir sava mašīna un kaut reizi esi iedziļinājusies tajā, cik maksā apkope ? Kvalitatīva eļļa, filtri, bremžu diski, ziemas riepas/vasaras riepas, diski, un nerunājot par dažādiem elektriķu pakalpojumiem un citām daudzām detaļām, kā sveces, akumulatori utt?
Saprotu, ka tev laikam mašīna nav, un nekad neesi atvērusi motora pārsegu, līdz ar to tas tev nedod spriest par to, cik un kas izmaksā. Man patīk, kad manā dzīvē viss ir sakārtots, kārtīgs un izdarīts. Tas ietver sevī visu. Gan veselību,starpcitu esi redzējusi cik maksā zobārsta apmeklējums, ginekologa apmeklējums. Protams , var iet uz valsts apmaksātu ginekologu pa 4 eur un zobu gan jau salabot pa 30 eur kaut kādā pagrīdes kantorī, bet dod kaut vienu iesmelu ,lai es to darītu ?
Un cik tad tev pašai ir mēneša ienākumi, ja summa ap 2k tev liekas tik ļoti wow ?
Tu pārspīlē smagi, tas pirmkārt. Otrkārt - neviens Tev ar varu turēt auto nespiež. Ja tās izmaksas ir TIK kriminālas, izanalizē vajadzības un neturi auto. Tā nav neviena cita vaina, ka Tavs auto tev tādas izmaksas sagādā.
18.03.2023 12:16 |
 
Reitings 3685
Reģ: 15.11.2022
sla @ 17.03.2023 15:49
Cik jums maksā dzīve Rīgā, cik cilvèki ģimenē, vai ir bērni? Cik rents/hipotēka, komunālie, elektrība viss kopà mēnesi? Cik pārtikai? Cik viss kopā jums iznāk? Kādai jābūt algai 2023, lai dzīvotu komfortabli?
vaitad Tu nedzīvoji pati Rīgā?😀
sla @ 17.03.2023 15:49
Cik jums maksā dzīve Rīgā, cik cilvèki ģimenē, vai ir bērni? Cik rents/hipotēka, komunālie, elektrība viss kopà mēnesi? Cik pārtikai? Cik viss kopā jums iznāk? Kādai jābūt algai 2023, lai dzīvotu komfortabli?
🤦‍♀️
18.03.2023 12:22 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
debestinaa @ 18.03.2023 12:08
tev vismaz pašai ir sava mašīna un kaut reizi esi iedziļinājusies tajā, cik maksā apkope ? Kvalitatīva eļļa, filtri, bremžu diski, ziemas riepas/vasaras riepas, diski, un nerunājot par dažādiem elektriķu pakalpojumiem un citām daudzām detaļām, kā sveces, akumulatori utt?
Saprotu, ka tev laikam mašīna nav, un nekad neesi atvērusi motora pārsegu, līdz ar to tas tev nedod spriest par to, cik un kas izmaksā. Man patīk, kad manā dzīvē viss ir sakārtots, kārtīgs un izdarīts. Tas ietver sevī visu. Gan veselību,starpcitu esi redzējusi cik maksā zobārsta apmeklējums, ginekologa apmeklējums. Protams , var iet uz valsts apmaksātu ginekologu pa 4 eur un zobu gan jau salabot pa 30 eur kaut kādā pagrīdes kantorī, bet dod kaut vienu iesmelu ,lai es to darītu ?
Un cik tad tev pašai ir mēneša ienākumi, ja summa ap 2k tev liekas tik ļoti wow ?

Tu rakstīji: "tērēju sev, brīvdienām, atpūtai, vienkārši pirkumiem, kurus vēlos"
Ne par kādiem ginekologiem un apkopēm tur nebija runa. Neviens nedomā - davai es sevi šomēnes palutināšu un aiziešu salabot zobus :D Došos kādu stundiņu atpūsties ginekologa krēslā, esmu to pelnījusi :D
Beigās izrādās, ka runājam par šādiem piespiedu izdevumiem.
18.03.2023 12:25 |
 
Reitings 506
Reģ: 28.01.2023
Jupiter @ 18.03.2023 12:16
Tu pārspīlē smagi, tas pirmkārt. Otrkārt - neviens Tev ar varu turēt auto nespiež. Ja tās izmaksas ir TIK kriminālas, izanalizē vajadzības un neturi auto. Tā nav neviena cita vaina, ka Tavs auto tev tādas izmaksas sagādā.
nu principā pārspīlē vai nē, es varu to atļauties un man nav problēmu to apmaksāt😄
Žēl, ka kādam liekas ka 2k ir briesmīgi liela nauda, tas arī ir Latvijas līmenis.
18.03.2023 12:25 |
 
Reitings 4911
Reģ: 11.08.2022
Kāpēc šeit sakarīgiem komentāriem ir tik liels mīnusu īpatsvars? 🤔
18.03.2023 12:32 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Mušpapīrs @ 18.03.2023 12:32
Kāpēc šeit sakarīgiem komentāriem ir tik liels mīnusu īpatsvars? ?

Jo tagad tas ir publiski redzams. Kādreiz tik aktīvi nemīnusoja. Turklāt domāju, ka to dara tās, kuras nepiekrīt no saviem 10 fake acc un daža laba personisku motīvu vadīta. Nav pat jālasa, lai nomīnusotu.
18.03.2023 12:35 |
 
10 gadi
Reitings 1533
Reģ: 29.01.2009
.Eksperte. @ 18.03.2023 12:05

Tas ir pie nosacījuma, ja alga pārsniedz obligātās prasības dzīvošanai. Pretējā gadijumā ne kapeiku neiekrāsi pat gribēdama.

Jāpelna vairāk. Vai jātērē mazāk. Obligātajiem maksājumiem pietrūkst?- tad ir jāizvērtē vai vajag 3 istabu dzīvoklī dzīvot, varbūt pietiek ar 2 istabām. Brauc ar auto uz darbu? Varbūt pietiek tās 20 minūtes braukt ar sabiedrisko? Citu variantu nav kā iekrāt. Tas, ka puse Latvijas dzīvo no algas līdz algai (un tad vēl nepietiek) nav jānormalizē.
Šī ziema visiem ir smaga, par to nav runa, bet tendence dzīvot pāri saviem līdzekļiem Latvijā tikai vēršas plašumā.
18.03.2023 12:43 |
 
Reitings 4911
Reģ: 11.08.2022
debestinaa @ 18.03.2023 12:08
tev vismaz pašai ir sava mašīna un kaut reizi esi iedziļinājusies tajā, cik maksā apkope ? Kvalitatīva eļļa, filtri, bremžu diski, ziemas riepas/vasaras riepas, diski, un nerunājot par dažādiem elektriķu pakalpojumiem un citām daudzām detaļām, kā sveces, akumulatori utt?
Saprotu, ka tev laikam mašīna nav, un nekad neesi atvērusi motora pārsegu, līdz ar to tas tev nedod spriest par to, cik un kas izmaksā. Man patīk, kad manā dzīvē viss ir sakārtots, kārtīgs un izdarīts. Tas ietver sevī visu. Gan veselību,starpcitu esi redzējusi cik maksā zobārsta apmeklējums, ginekologa apmeklējums. Protams , var iet uz valsts apmaksātu ginekologu pa 4 eur un zobu gan jau salabot pa 30 eur kaut kādā pagrīdes kantorī, bet dod kaut vienu iesmelu ,lai es to darītu ?
Un cik tad tev pašai ir mēneša ienākumi, ja summa ap 2k tev liekas tik ļoti wow ?

Zinot servisu aizkulises, praktiski viss izmaksā 3-4x mazāk nekā saka servisa čaļi 😉 ceru, ka arī pārbaudi, vai filtri ir nomainīti
18.03.2023 13:01 |
 
Reitings 4911
Reģ: 11.08.2022
.Eksperte. @ 18.03.2023 10:18
500 EUR apģērbā? Piedodiet, bet jūs debīlas esat? Nav brīnums, ka nekādi iekrājumi nesanāk. Ja grib kaut ko sev drošības spilvenam, jābeidz rīt kur un ko gribas. Tas pirmkārt. Otrkārt, es saprotu, ka stilīgāk ir HM vai Mango vai es nezinu kādi tur jums vel brendi tai Rīgā ir topā, bet zini, NewYorker nav nemaz tik slikts deal, ja gribas sev džinsenes nopirkt un kādu pilnīgi parastu maiku bez bļembukiem virsū.

Man patīk, ka dažas stāsta, ka ļoti kvalitatīvas drēbes un daudz nevajag. Un tad ir 500€ gandrīz katru mēnesi drēbēs ...
18.03.2023 13:04 |
 
Reitings 72
Reģ: 24.04.2021
Autore prasa - kādai jābūt algai Rīgā ????🤠 Algu cilvēks nevar gribēt skatoties no tāda punkta- gribu auto, 80km² dzivokli utt
Kāpēc cilvēki nedomā šādi - kādas ir manas prasmes, kompetence, spējas uzņēmumam palielināt apgrozījumu, lai uzņēmējs pats nopelnītu un varētu man samaksāt algu. 👍
18.03.2023 13:05 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
mazaaduuda @ 18.03.2023 12:43

Jāpelna vairāk. Vai jātērē mazāk. Obligātajiem maksājumiem pietrūkst?- tad ir jāizvērtē vai vajag 3 istabu dzīvoklī dzīvot, varbūt pietiek ar 2 istabām. Brauc ar auto uz darbu? Varbūt pietiek tās 20 minūtes braukt ar sabiedrisko? Citu variantu nav kā iekrāt. Tas, ka puse Latvijas dzīvo no algas līdz algai (un tad vēl nepietiek) nav jānormalizē.
Šī ziema visiem ir smaga, par to nav runa, bet tendence dzīvot pāri saviem līdzekļiem Latvijā tikai vēršas plašumā.

Tieši tā. Bet ļoti daudzi nespēj tikt līdz tam mindset, kursš sastav no if you can't afford it, don't buy it. Vispār latvietim vidējam ir tieksme lekt augstāk par savu pēcpusi.
18.03.2023 13:23 |
 
Patīk
Reitings 1747
Reģ: 24.05.2019
Daudz. It sevišķi tagad. Pārtika ir drausmīgi dārga (nerunāju par ēšanu restorānos vai delikatesēm Āgenskalna tirgū, vienkārši nopirkt parastu ēdienu parastā lielveikalā), visi pakalpojumi, pie ārstiem jāiet pārsvarā pa pilnu maksu, īpašumu cenas ir kosmosā, kvalitatīvs apģērbs (atzīstos, Pepco nespēju vilkt mugurā). Savas izmaksas neteikšu, jo tad mani noēdīs bez sāls (kāpēc jādzīvo mājā, ja var dzīvot hruščovenē, priekš kam vajag auto, ja var iet kājām, kam vajag mājdzīvniekus, bērnus utt. 😁)
Daudzas lietas Londonā vai Telavivā tagad ir lētākas, vai tādā pašā cenā, kā šeit, reāli.
Vidējais pārtikas un saimniecības preču grozs mums uz 3 cilvēkiem uz nedēļu ir 80 eur - tas bez lašiem, garnelēm, viss uz atlaidēm, plus ik pa pāris dienām jāpiepērk svaigi dārzeņi, piens. Pagājušogad par to pašu bija 50. Gāze x4, nepārspīlējot, elektrība x2, kredīts +20% ar jauno Euribor. Sajūta, ka dzīvojam kādā ekskluzīvā vietā (neapstrīdu, ka tā tas ir 😁) un dzīvot kkur Spānijā Vidusjūras krastā būtu daudz lētāk un mazāk stresaini.
18.03.2023 13:26 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Mušpapīrs @ 18.03.2023 13:04

Man patīk, ka dažas stāsta, ka ļoti kvalitatīvas drēbes un daudz nevajag. Un tad ir 500€ gandrīz katru mēnesi drēbēs ...

Nu ja var atļauties ik mēnesi 500€ par drēbēm, aiziet. Man toč nav žēl. Ja kaut kur tamdēļ sanāk par īsu, tad gan jāpārlūko finanšu sadalījums. Bet man vispār liekas, ka naudu var ieguldīt daudz foršākās lietās.
18.03.2023 13:26 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
.Eksperte. @ 18.03.2023 13:23

Tieši tā. Bet ļoti daudzi nespēj tikt līdz tam mindset, kursš sastav no if you can't afford it, don't buy it. Vispār latvietim vidējam ir tieksme lekt augstāk par savu pēcpusi.

Tas jau ne tuvu tikai latviešiem. 2008. gadā taču visa pasaule bija sagrābusies kredītus, ko vispār nevarēja atļauties. Amerikāņi tagad visur internetā čīkst, ka ir ''uz nabadzības sliekšņa'', jo cilvēkiem ir vismaz 1 mašīna uz mājsaimniecību, jauni telefoni bez maz vai katru gadu, iPadi un iPodi, starbakši katru dienu, aprijušies jau līdz bezjēdzībai, bet joprojām it kā "nevarot izdzīvot". Ja cilvēki nespēj normāli organizēt savas finanses, tad nespēj. Esošais pasaules dzīvesveids ir tīra uzprasīšanās uz jaunām krīzēm. Latviešiem tas nebūs tik bēdīgi, jo tomēr latvieši māk izdzīvot daudz labāk nekā, piemēram, NYC iedzīvotāji, kas ir 100% atkarīgi no sistēmas.
18.03.2023 13:32 |
 
Reitings 3685
Reģ: 15.11.2022
.Eksperte. @ 18.03.2023 13:26

Nu ja var atļauties ik mēnesi 500€ par drēbēm, aiziet. Man toč nav žēl. Ja kaut kur tamdēļ sanāk par īsu, tad gan jāpārlūko finanšu sadalījums. Bet man vispār liekas, ka naudu var ieguldīt daudz foršākās lietās.
500 nedela 😀
18.03.2023 13:43 |
 
10 gadi
Reitings 1533
Reģ: 29.01.2009
Ja par finanšu lietām, tad IG ir konts @alina.zela .
Stāsta kā veidot budžetu, kā iekrāt, kā investēt, kā nedzīvot uz kredīta utt. Iesaku piesekot tām, kurām pietrūkst līdz algai.
18.03.2023 13:47 |
 
Reitings 2977
Reģ: 19.09.2021
HARDLUXURY @ 18.03.2023 13:43
500 nedela ?
man 500e uz drēbēm varbūt 2-3 gados aiziet - low priority
18.03.2023 14:04 |
 
Reitings 306
Reģ: 31.12.2022
greece @ 18.03.2023 13:32

Tas jau ne tuvu tikai latviešiem. 2008. gadā taču visa pasaule bija sagrābusies kredītus, ko vispār nevarēja atļauties. Amerikāņi tagad visur internetā čīkst, ka ir ''uz nabadzības sliekšņa'', jo cilvēkiem ir vismaz 1 mašīna uz mājsaimniecību, jauni telefoni bez maz vai katru gadu, iPadi un iPodi, starbakši katru dienu, aprijušies jau līdz bezjēdzībai, bet joprojām it kā "nevarot izdzīvot". Ja cilvēki nespēj normāli organizēt savas finanses, tad nespēj. Esošais pasaules dzīvesveids ir tīra uzprasīšanās uz jaunām krīzēm. Latviešiem tas nebūs tik bēdīgi, jo tomēr latvieši māk izdzīvot daudz labāk nekā, piemēram, NYC iedzīvotāji, kas ir 100% atkarīgi no sistēmas.

Diemžēl arī LV daudzi ņem kredītus pāri saviem līdzekļiem un daudzi ar mazākiem ieņēmumiem vēl saņemās ātros kredītus, kas vispār ir bēdu ieleja…
Ja godīgi, reizēm paskatoties uz cilvēku izpratni par finansēm, šķiet, ka vidusskolā vajadzētu ieviest obligātu priekšmetu, kur jauniešiem iemāca izpratni par elementāram finanšu lietām.
18.03.2023 14:28 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits