Fiziska/emocionāla ietekmēšana no mātes/ģimenes puses pret pilngadīgu bērnu

 
Reitings 623
Reģ: 07.09.2018
Ar nepilngadīgiem viss skaidrs - tur atņem, ja konstatē, ka ir vardarbība (ok, Latvijā nav tik bieži, bet nu es vispārīgi saku).
Bet kā ir ar pilngadīgiem, kas turpina dzīvot pie vecākiem/pie savas ģimenes, es nezinu. Vai tad arī var likt doties prom no ģimenes/piespiedu kārtā nošķir, ja fiziska/emocionāla vardarbība notiek/turpinās pret bērnu jau pieaugušā vecumā?
16.03.2023 11:29 |
 
Reitings 623
Reģ: 07.09.2018
Lula @ 17.03.2023 13:47

Kāpēc nevari jau tagad pārcelties citur?

Nav jau kur
17.03.2023 16:36 |
 
Reitings 623
Reģ: 07.09.2018
Latte5 @ 17.03.2023 14:26
Vai šobrīd esi bezdarbniekos, kaut ko strādā vai studē? Varbūt ir jau iegūta kāda specislitāte, grāds? Kādā nozarē? Kādi apstākļi šobrīd kavē iegūt atalgotu darbu, lai tiktu prom? Tu dzīvo Rīgā, pierīgā, vai mazā LV vietā?
Vai zināji, ka, ja persona trako, sauc ātro palīdzību, ja aizdomas par psihisku saslimšanu? To var saukt arī policija konstatējot personas neadekvātumu. Nesaprotu, kāds te risks saukt policiju, labāk paciest to? Nu un tad, ja rajons zinās? Dzīvo jau sev, ne rajonam.

Studēju, jā. Bet neko daudz es strādāt nevaru. Lielāko daļu darbu es nevaru strādāt. Un to, ko es gribu (un ko man būtu pa spēkam veikt) pagaidām nevar, jo ir dažādi šķēršļi, kāpēc nevar.
Rīgā dzīvoju.
17.03.2023 16:40 |
 
Reitings 24
Reģ: 23.02.2023
Tigeriene @ 17.03.2023 16:40

Studēju, jā. Bet neko daudz es strādāt nevaru. Lielāko daļu darbu es nevaru strādāt. Un to, ko es gribu (un ko man būtu pa spēkam veikt) pagaidām nevar, jo ir dažādi šķēršļi, kāpēc nevar.
Rīgā dzīvoju.

Kādā nozarē studē, kurā kursā?
Vai kasiera darbs, vai darbs veikala preču izkārtošanā arī nav pa spēkam?
17.03.2023 16:42 |
 
Reitings 64
Reģ: 15.03.2023
Kāpēc lielāko daļu darbu nevari strādāt? Ir kādas veselības problēmas?
17.03.2023 17:01 |
 
Reitings 623
Reģ: 07.09.2018
Latte5 @ 17.03.2023 16:42

Kādā nozarē studē, kurā kursā?
Vai kasiera darbs, vai darbs veikala preču izkārtošanā arī nav pa spēkam?

Uzņēmējdarbība, vadīšana, ekonomika. 2. kursā.
Par kasieriem jau diezgan neglaimojoši stāsti ir dzirdēti - ka neļauj uz tualeti iet vai vispār atpūsties. Bet nu man ūdeni ir nepieciešams dzert visu laiku, tā kā nu...😄. Izkārtot preces nevaru. Par smagu.
Ā, un vēl kasieriem svešvalodas prasa. Nu vismaz lielākajā daļā vakanču.
17.03.2023 17:15 |
 
Reitings 24
Reģ: 23.02.2023
Nesaprotam, kurus darbus tad tu varētu, gribētu, bet kurus nevarētu strādāt? Kādi iemesli? Ja tas ir garīgs darbs, droši vien kompetences, izglītība?
17.03.2023 17:15 |
 
Reitings 623
Reģ: 07.09.2018
lookatyourself @ 17.03.2023 17:01
Kāpēc lielāko daļu darbu nevari strādāt? Ir kādas veselības problēmas?

Jā, ir gan. Ja jau nebūtu, tad šis viss atkristu.
17.03.2023 17:15 |
 
Reitings 623
Reģ: 07.09.2018
Latte5 @ 17.03.2023 17:15
Nesaprotam, kurus darbus tad tu varētu, gribētu, bet kurus nevarētu strādāt? Kādi iemesli? Ja tas ir garīgs darbs, droši vien kompetences, izglītība?

Ļoti gribu būt grafikas dizaineris. Bet šobrīd nav neviena skola, kas būtu bez maksas un izbraukājama. Un vienkārši kursi jau arī nav par velti. Turklāt programmas neviens tādos nenodrošina (visbiežāk jāabonē par savu naudu.)
17.03.2023 17:18 |
 
Reitings 623
Reģ: 07.09.2018
Tigeriene @ 17.03.2023 17:15

Uzņēmējdarbība, vadīšana, ekonomika. 2. kursā.
Par kasieriem jau diezgan neglaimojoši stāsti ir dzirdēti - ka neļauj uz tualeti iet vai vispār atpūsties. Bet nu man ūdeni ir nepieciešams dzert visu laiku, tā kā nu...?. Izkārtot preces nevaru. Par smagu.
Ā, un vēl kasieriem svešvalodas prasa. Nu vismaz lielākajā daļā vakanču.

Bet godīgi saku, ka to, ko šobrīd studēju, daru to tikai tāpēc, lai nebūtu mājās tupi jāsēž. 😪 Jo sēdēt mājās un neko nedarīt nav variants. Bet šī nozare mani gandrīz vai vispār neinteresē. Vārgi cerēju, ka otrajā kursā iepatiksies, taču tas nav noticis. Tagad skatos ko citu labāk studēt, kas mazliet vairāk man patiktu. Bet žēl, ka nevar to reklāmas dizainu šobrīd. 😭💔
17.03.2023 17:22 |
 
Reitings 326
Reģ: 25.01.2021
Lai labi dzīvotu, nepieciešams darīt arī lietas, kas nepatīk/sagādā grūtības. Tev ir 24, tātad vairākas nepabeigtas augstākās. Es mammas vietā arī nebūtu sajūsmā uzturēt 24 gadīgu atvasi, kas svaidās pa dzīvi. Ļoti lielai daļai jauniešu 24 gados jau ir pabeigta augstākā, labs darbs un hipotēka. Māti vainot ir par vēlu.
17.03.2023 17:28 |
 
10 gadi
Reitings 934
Reģ: 21.10.2009
Tev galvenais un pats, pats, pats svarigakais ir vnk tikt no maajas prom. Tad iespejams ari attiecibas kaut cik stabilizesies ar mati. Met kaunu pie malas, un saproti, ka jasamekle kkas savs, kaut vai mikroistabina, tas maksaas liidz 150-200eur visdrizak. Sis nekad tapat vien pats no sevis neatrisinasies, un tev ir jauznemas atbildiba par savu dziivi. Saproti, ka tikai tu pati veido dzives apstaklus, lai vai kaa to negribetos dzirdet.
17.03.2023 17:33 |
 
10 gadi
Reitings 934
Reģ: 21.10.2009
hanney @ 17.03.2023 17:33
Tev galvenais un pats, pats, pats svarigakais ir vnk tikt no maajas prom. Tad iespejams ari attiecibas kaut cik stabilizesies ar mati. Met kaunu pie malas, un saproti, ka jasamekle kkas savs, kaut vai mikroistabina, tas maksaas liidz 150-200eur visdrizak. Sis nekad tapat vien pats no sevis neatrisinasies, un tev ir jauznemas atbildiba par savu dziivi. Saproti, ka tikai tu pati veido dzives apstaklus, lai vai kaa to negribetos dzirdet.

Piemineesu, ka zinu, ka ar valdonigu maati komplektaa, kas, iespejams, strosteejusi visu dziivi, ir arkartigi gruti uznemties atbildibu un izbeegt no esosas situaacijas. Vina visdrizak Tevii ir ieviesusi milzigas saubas un, iespejams, bailes no atbildibas, lai gan kas var but vel stulbaak kaa diendienaa dziivot toksisku attiecibu ielenkumaa. Sanemies un izraujies no sii visa. Jo citadak visdrizak attapsies citaas toksiskaas attiecibas, bet tad jau ar viirieti, un tur jau sekos pilns komplekts - visa veida vardarbiba, kontrole ar bernu starpniecibu utjp.
17.03.2023 17:37 |
 
Reitings 64
Reģ: 15.03.2023
Zinu vienu meiteni, kas visus grafiskā dizaina pamatus iemācījās internetā bez maksas, un šobrīd strādā ļoti labi apmaksātu darbu vadošā amatā, saistībā ar šk. Ir pilns ar kursiem, tik ieguglē un sāc visu pēc kārtas, kas ir bez maksas. Codeacademy, piemēram. Ja gribi IT sfēru, tad angłu valodas pamati būs gan jāzina.
17.03.2023 17:50 |
 
Reitings 623
Reģ: 07.09.2018
Derisa @ 17.03.2023 17:28
Lai labi dzīvotu, nepieciešams darīt arī lietas, kas nepatīk/sagādā grūtības. Tev ir 24, tātad vairākas nepabeigtas augstākās. Es mammas vietā arī nebūtu sajūsmā uzturēt 24 gadīgu atvasi, kas svaidās pa dzīvi. Ļoti lielai daļai jauniešu 24 gados jau ir pabeigta augstākā, labs darbs un hipotēka. Māti vainot ir par vēlu.

Es zinu, ka viņu nevar vainot, bet tāpat nav attaisnojuma tam, ka kliedz. Kliegšanai un sišanai nevajadzētu būt attaisnojumam.
17.03.2023 18:03 |
 
Reitings 336
Reģ: 29.07.2020
Tu ej mācīties un mācīties visu pēc kārtas kas patīk un kas nē, lai būtu atrunas vecākiem kāpēc nestrādā?
Neesi iedomājusies, ka radiniece tik nejauki izturās, jo viņai jau ir apnikusi Tava sēdēšana uz viņas kakla un viņa mēģina ar savu uzvedību Tevi aizbiedēt prom no mājām, lai lielāks miers būtu un mazāk izdevumi?
Ja viņai pieder dzīvoklis, tad viņai ir galvenās tiesības tur atrasties.
Ļoti gribu būt grafikas dizaineris. Bet šobrīd nav neviena skola, kas būtu bez maksas un izbraukājama.

Neesi iedomājusies pastrādāt kaut pāris mēnešus, lai būtu nauda kursiem. Tā gaidīt var arī 10 gadus, kamēr uzradīsies bezmaksas variants.
Bezdarbnieki arī piedāvā dažādus bezmaksas kursus, bet tas arī nebūs tulīt un uzreiz.
17.03.2023 18:12 |
 
Reitings 623
Reģ: 07.09.2018
hanney @ 17.03.2023 17:37

Piemineesu, ka zinu, ka ar valdonigu maati komplektaa, kas, iespejams, strosteejusi visu dziivi, ir arkartigi gruti uznemties atbildibu un izbeegt no esosas situaacijas. Vina visdrizak Tevii ir ieviesusi milzigas saubas un, iespejams, bailes no atbildibas, lai gan kas var but vel stulbaak kaa diendienaa dziivot toksisku attiecibu ielenkumaa. Sanemies un izraujies no sii visa. Jo citadak visdrizak attapsies citaas toksiskaas attiecibas, bet tad jau ar viirieti, un tur jau sekos pilns komplekts - visa veida vardarbiba, kontrole ar bernu starpniecibu utjp.

Nu jā. No tā arī baidos. Kaut gan esmu svēti nosolījusies, ka nekad, nekad, nekad nedarīšu pāri saviem bērniem, tomēr nezinu, ko tad tajā vietā darīt? Jo iespēja, ka bērni būs labiņie un patiešām nekādu palaidnību nesastrādās, ir praktiski neiespējama. Naivi cerēt, ka nekad neko sliktu nedarīs. Bērni ir bērni. Un lai arī netaisos savus bērnus ne sist, ne lamāt, lai arī ko viņi būtu sastrādājuši, zinu to, ka ir cilvēki, kas tāpat ir domājuši, tomēr nav izdevies un kādā brīdī tomēr rokas ir palaistas. Un tādi cilvēki paši nāk no nelaimīgām ģimenēm. Jo tas visu laiku ir bijis kā paraugs, pat ja apzinies, ka tas viss ir slikti, kas ticis darīts pret Tevi, un pēc tam Tu to dari jau savā ģimenē.
Bet es tiešām ceru, ka es turēšu savu solījumu, un mani bērni netiks iespaidoti. Lai gan pagaidām nezinu, kāda būtu laba alternatīva - nekaitīga, tomēr tāda, lai bērns tiešām saprot, ka to, ko izdarījs (vai neizdarījis), ir slikti. Droši vien tā būtu kāda efektīva frāze, bet kāda - nudien nezinu.
17.03.2023 18:17 |
 
10 gadi
Reitings 934
Reģ: 21.10.2009
Tigeriene @ 17.03.2023 18:17

Nu jā. No tā arī baidos. Kaut gan esmu svēti nosolījusies, ka nekad, nekad, nekad nedarīšu pāri saviem bērniem, tomēr nezinu, ko tad tajā vietā darīt? Jo iespēja, ka bērni būs labiņie un patiešām nekādu palaidnību nesastrādās, ir praktiski neiespējama. Naivi cerēt, ka nekad neko sliktu nedarīs. Bērni ir bērni. Un lai arī netaisos savus bērnus ne sist, ne lamāt, lai arī ko viņi būtu sastrādājuši, zinu to, ka ir cilvēki, kas tāpat ir domājuši, tomēr nav izdevies un kādā brīdī tomēr rokas ir palaistas. Un tādi cilvēki paši nāk no nelaimīgām ģimenēm. Jo tas visu laiku ir bijis kā paraugs, pat ja apzinies, ka tas viss ir slikti, kas ticis darīts pret Tevi, un pēc tam Tu to dari jau savā ģimenē.
Bet es tiešām ceru, ka es turēšu savu solījumu, un mani bērni netiks iespaidoti. Lai gan pagaidām nezinu, kāda būtu laba alternatīva - nekaitīga, tomēr tāda, lai bērns tiešām saprot, ka to, ko izdarījs (vai neizdarījis), ir slikti. Droši vien tā būtu kāda efektīva frāze, bet kāda - nudien nezinu.

Nav pat runa sobrid par Taviem berniem, bet gan galvenokart Tevi pasu - ka trapisies pie cita valdoniigaa viiriesa, kurs Tevi panems paspaarnee, ja no si briza situacijas izkaarpiisies tikai tad, kad kads no malas atkal Tevi panems paspaarnee (un soreiz - viirietis). Ja nenostaasies laikus uz savam kajam, neuznemies par sevi atbildibu, tad naaks maates vietaa cits, kurs kontroles Tavu dzivi tavaa vietaa.
Visu so saku nu pieredzes. Mana maate valdoniiga, kontroleejosa, no majam tiku prom (jo pati nesaneemos) tad, kad sakaas attiecibas ar taadu bosiigu teevaini - sakotneji likaas, ka tas ir viirietis, kaadu gribu - lemtspejiigs, speeciigs, bet tagad saprotu, ka tas bija vnk cits mana dziives saimnieka aizvietotaajs. Ja es laikus buutu aizvaakusies no mates un sakusi patstavigu dzivi, iespejams, mani saads kontroleejoss (beigas izraadiijaas varmaaka) neuzrunaatu.
Vnk beidz aukleeties ar sevi, un tiec laukaa. Kmer esi jauna un bez beerniem, tad realitate ir easy.
17.03.2023 18:29 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
hanney @ 17.03.2023 18:29

Nav pat runa sobrid par Taviem berniem, bet gan galvenokart Tevi pasu - ka trapisies pie cita valdoniigaa viiriesa, kurs Tevi panems paspaarnee, ja no si briza situacijas izkaarpiisies tikai tad, kad kads no malas atkal Tevi panems paspaarnee (un soreiz - viirietis). Ja nenostaasies laikus uz savam kajam, neuznemies par sevi atbildibu, tad naaks maates vietaa cits, kurs kontroles Tavu dzivi tavaa vietaa.
Visu so saku nu pieredzes. Mana maate valdoniiga, kontroleejosa, no majam tiku prom (jo pati nesaneemos) tad, kad sakaas attiecibas ar taadu bosiigu teevaini - sakotneji likaas, ka tas ir viirietis, kaadu gribu - lemtspejiigs, speeciigs, bet tagad saprotu, ka tas bija vnk cits mana dziives saimnieka aizvietotaajs. Ja es laikus buutu aizvaakusies no mates un sakusi patstavigu dzivi, iespejams, mani saads kontroleejoss (beigas izraadiijaas varmaaka) neuzrunaatu.
Vnk beidz aukleeties ar sevi, un tiec laukaa. Kmer esi jauna un bez beerniem, tad realitate ir easy.

Klausi šo cilvēku, zina, ko runā.
17.03.2023 19:02 |
 
Reitings 89
Reģ: 17.03.2023
Un ko tēvs par visu šo saka?
Brāļi un māsas ir?
17.03.2023 19:08 |
 
Reitings 89
Reģ: 17.03.2023
Nu, nezinu.
Varbūt, ka ne paņēmu.
Skolu beidzu 2008.gadā. Manā laikā skolā 4 meitenēm piedzima bērni.
Visām bija stabilas kopdzīves jau.
17.03.2023 19:10 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits