Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Uzvārds

 
Reitings 5
Reģ: 10.03.2023
Sveikas. Vai kada apprecoties ir palikusi savā uzvārdā? Vīram un bērniem viens, sievai cits. Kādas ir jūsu domas par šo?
10.03.2023 14:29 |
 
Reitings 2977
Reģ: 19.09.2021
gribuiemestkapeiku @ 12.03.2023 11:35
galīgi ne tuvu un nav tizlie latviešu parastie?

Bella/Gomez/Rozallina?
Titova/Zaitseva/Golubeva?
https://www.thoughtco.com/russian-surnames-4589727
12.03.2023 12:12 |
 
Reitings 3059
Reģ: 29.12.2022
Aldis15 @ 11.03.2023 16:09
Roze/Ozola?
galīgi ne tuvu un nav tizlie latviešu parastie🤣
12.03.2023 11:35 |
 
Reitings 235
Reģ: 11.03.2023
Man arī ļoti patīk savs uzvārds, īpaši tāpēc, ka tas ļoti labi saskan ar vārdu. :) Ņemtu otra uzvārdu tikai tad, ja jaunais salikums būtu tikpat skanīgs. Manuprāt, tas ir tīri okei veikt šādu izvēli, galu galā vārds ir kas tāds ar ko jāsadzīvo visu dzīvi. Ņemt tikai tāpēc, lai otrs neapvainojas (kā jau te pirmstam kāda minēja, ka ir vīrieši, kuriem ir grūti to pieņemt), ir, manuprāt, muļķīgi.
11.03.2023 21:35 |
 
Reitings 2977
Reģ: 19.09.2021
gribuiemestkapeiku @ 11.03.2023 15:45
Manam bijušajam bija briesmīgs uzvārds, vienmēr teicu,ka atstāšu savu un viņa klāt arī neņemšu. Vienmēr dusmojās uz manis,ka nu jā,protams, tev tak tik skaists uzvārds,mans stulbs (tā teica,jo es vienmēr ar savējo lepojos,ļoti patīk). Problēma atrisinājās brīdī,kad pametu viņu un tagadējais jau vīrs ir ar tik pat foršu uzvārdu, paņēmu kā otro. Vienmēr kad jārāda dokumenti vai jāraksta vārds uzvārds tieku nolielīta ???
Roze/Ozola?
11.03.2023 16:09 |
 
Reitings 3059
Reģ: 29.12.2022
Manam bijušajam bija briesmīgs uzvārds, vienmēr teicu,ka atstāšu savu un viņa klāt arī neņemšu. Vienmēr dusmojās uz manis,ka nu jā,protams, tev tak tik skaists uzvārds,mans stulbs (tā teica,jo es vienmēr ar savējo lepojos,ļoti patīk). Problēma atrisinājās brīdī,kad pametu viņu un tagadējais jau vīrs ir ar tik pat foršu uzvārdu, paņēmu kā otro. Vienmēr kad jārāda dokumenti vai jāraksta vārds uzvārds tieku nolielīta 😅😅😅
11.03.2023 15:45 |
 
Reitings 10736
Reģ: 22.12.2022
Paņēmām no dzimtas citu uzvārdu, jo mums abiem nebija forši uzvārdi. Vienāds abiem.
11.03.2023 14:18 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
Aiz katra cilvēka ir sava dzimta, senči. Ja sievietes dzimta ir spēcīga, bet viņas vīrieša dzimta - ņuņņas un alkoholiķi, vai tiešām viņai obligāti jāmaina uzvārds? Jautājums: kuru dzimtu gribat turpināt? Uzvārds ir katra brīva izvēle. Iepriekš te rakstīja par numerologiem, astrologiem. Viņi uzvārda un vārda ietekmi uz cilvēku skaidro pavisam vienkārši: katrai skaņai ir sava atšķirīga enerģētiska vibrācija, kas atšķirīgi ietekmē cilvēku. Esat redzējuši, kā mēdz mainīties cilvēki pēc uzvārda maiņas? Ne visiem, bet kādai daļai cilvēku pēc uzvārda maiņas mainās raksturs un ne tikai tas. Ar pilnu jaudu jaunais uzvārds strādājot pēc aptuveni 1,5 gadiem.
Un ko tad, ja vīrietim ir smieklīgs, viegli pārprotams uzvārds? Kā bērni jutīsies skolā, kad viņus apcels par uzvārdu? Jāskatās un jādomā tālāk par savu ego, un jāpadomā, vai sievai un bērniem būs patīkami nest vīrieša uzvārdu. Latviešiem ir daudz senu uzvārdu, kādus diezin vai kāds sev izvēlētos. https://www.lsm.lv/raksts/dzive--stils/vesture/pauts-drazejs-mauceklis-un-dirss--nevainigi-latviesu-uzvardi-skaidro-ilmars-mezs.a481781/
Rakstā minētie uzvārdi būtu atbilstoši dažam labam forumniekam. 🤣 Drāzējs un Mauceklis ir pat ļoti mūsdienīgi uzvārdi. 🤣
11.03.2023 13:09 |
 
10 gadi
Reitings 1983
Reģ: 29.01.2009
Esam saderinājšies, bet nepatīk mana drauga uzvārds, 100% neņemšu, bet viņam patīk savs un manu arī neņems :D Tā kā, laikam katrs savā paliksim. Smējāmies, ka varētu izveidot hibrīdu, saliekot abus uzvārdus kopā un izveidot vienu.
11.03.2023 10:40 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Piemēram, mans vīrs ļoti uzstāja, ka grib sev manu uzvārdu un mana atbilde bija ļoti vienkārša - ok, ņem

Vot neģēlis!!! Kā viņš vispār uzdrošinājās kaut ko uzstāt. Nu tu dabūsi brāzienu no forumnieču "sievietēm ar raksturu" :(
10.03.2023 23:35 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 4938
Reģ: 03.11.2012
Manuprāt, ja vīrietis ļoti grib, lai sieviete pieņem viņa uzvārdu, tas nav nekas traks, pat ja viņš to paziņo uzstājīgā formā. Jo daudziem vīriešiem uzvārda tēma ir ļoti “jūtīga”, to var izskaidrot ar to, ka viņš ar savu uzvārdu grib turpināt savu dzimtu un bla bla bla :D
Bet vienmēr jau ir vidusceļš, sieviete var atstāt savu uzvārdu un piekabināt klāt vīrieša uzvārdu.
Piemēram, mans vīrs ļoti uzstāja, ka grib sev manu uzvārdu un mana atbilde bija ļoti vienkārša - ok, ņem 😀👍🏻 lai gan viņa vecais uzvārds nav briesmīgs, drīzāk pat ļoti skanīgs, tomēr gribēja manu un viss. Bet bērnam tomēr izlēmām atstāt viņa uzvārdu.
10.03.2023 23:31 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Varbūt laid uz kādu islama paradīzi, varēsi kačāt savus noteikumus.

Man nekur nav jābrauc, es to lieliski esmu darījīs un tuprinu darīt Latvijā, un, kas pats galvenais, vienmēr esmu atradis / dabūjis to, ko meklēju un tā kā man tas ir vajadzīgs.
Varbūt apgriežam otrādi - sieviete atcels kāzas, ja nepāriesi viņas uzvārdā, tā taču tāda
normāla prasība.
Sāksim ar to, ka sieviete to nekad nedarīs, un pat ja darītu - viss ok, tā ir viņas izvēlē un varētu meklēt citu vīrieti un es meklētu citu sievieti. Tieši tik vienkārši.
Tev nekad nebūs sieviete ar raksturu, tikai zem tupeles pabāžamas muļķes, kuras māj ar galvu 🤣🤣🤣 Tāpēc jau tāda vēlme pēc 10-15 gadus jaunākas, lai var uzkāpt uz galvas un lai ir bez prasībām un sava “es”.
Tev 30+?
10.03.2023 23:08 |
 
Reitings 753
Reģ: 14.12.2019
GhostGG @ 10.03.2023 17:13

Pirmārt, tādas lietas noskaidro jau attiecību sākumā, nevis tad, kad ir jāiet pie altāra.
Otrkārt, pirms runāt par sakaranajiem karogiem - Ar ko mana vēlme gribēt, lai manai sievai būtu mans uzvārds ir sliktāka un nosodāmāka, nekā tava vēlme atstāt savu uzvārdu? Kārtējais piemērs, kur sievietei drīkst būt prasības, bet vīrietim nē. Diezgan divkosīgi.

Varbūt laid uz kādu islama paradīzi, varēsi kačāt savus noteikumus. Atšķirība tāda, ka sieviete izvēlas, ko darīt ar SAVU uzvārdu nevis ar TAVU, savukārt tu gribi izvēlēties, kas viņai ar SAVU jādara, it kā viņa būtu tavs īpašums. Varbūt apgriežam otrādi - sieviete atcels kāzas, ja nepāriesi viņas uzvārdā, tā taču tāda normāla prasība.
Tev nekad nebūs sieviete ar raksturu, tikai zem tupeles pabāžamas muļķes, kuras māj ar galvu 🤣🤣🤣 Tāpēc jau tāda vēlme pēc 10-15 gadus jaunākas, lai var uzkāpt uz galvas un lai ir bez prasībām un sava “es”. 🤣🤣🤣
10.03.2023 22:38 |
 
Reitings 3222
Reģ: 06.07.2022
Lovisa @ 10.03.2023 18:54

Man šķiet mīļi, ka vīrietis grib sievai dot savu uzvārdu, tādā veidā parādot, ka ņem viņu savā paspārnē un parūpēsies par viņu. Bet es ceru, ka Tu ar savu draudzeni par šo runāji ne tik uzstājīgi agresīvā tonī. :D
Jo, ja man tā pateiktu, ka vai nu tu pieņem manu uzvārdu vai arī es tevi neprecēšu, tad es visticamāk nopietni aizdomātos, vai man tāds cilvēks vispār vajadzīgs, kurš tik autoratīvi pieņem lēmumus, nemaz nepajautājot manu viedokli.

Tieši tā, ja man tā pateiktu, spītības dēļ vien attiecības izbeigtu. Tādi jautājumi jārisina savādāk, nevis uzstājīgi jānoliek fakta priekšā.
10.03.2023 20:16 |
 
10 gadi
Reitings 2485
Reģ: 29.01.2009
GhostGG @ 10.03.2023 17:13

Pirmārt, tādas lietas noskaidro jau attiecību sākumā, nevis tad, kad ir jāiet pie altāra.
Otrkārt, pirms runāt par sakaranajiem karogiem - Ar ko mana vēlme gribēt, lai manai sievai būtu mans uzvārds ir sliktāka un nosodāmāka, nekā tava vēlme atstāt savu uzvārdu? Kārtējais piemērs, kur sievietei drīkst būt prasības, bet vīrietim nē. Diezgan divkosīgi.

Man šķiet mīļi, ka vīrietis grib sievai dot savu uzvārdu, tādā veidā parādot, ka ņem viņu savā paspārnē un parūpēsies par viņu. Bet es ceru, ka Tu ar savu draudzeni par šo runāji ne tik uzstājīgi agresīvā tonī. :D
Jo, ja man tā pateiktu, ka vai nu tu pieņem manu uzvārdu vai arī es tevi neprecēšu, tad es visticamāk nopietni aizdomātos, vai man tāds cilvēks vispār vajadzīgs, kurš tik autoratīvi pieņem lēmumus, nemaz nepajautājot manu viedokli.
10.03.2023 18:54 |
 
Reitings 3222
Reģ: 06.07.2022
Man patiktu būt vīra uzvārdā. Nemainītu tikai, ja nu tiešām tas uzvārds nepatiktu vai ar ko sliktu asociētos. Bet gribētu, lai visa ģimene ir vienā uzvārdā.
Man tā ir vairāk kā tāda vienotība un kopība. Negribētos, lai vīram un bērniem uzvārdi ir kopīgi, bet es tāda takā atstumtā. Saprotu, protams, ka nekāda atstumšana tur nav, bet viens uzvārds tomēr foršāk.
Un tieši manā gadījumā, man ar savu uzvārdu vēl patīk savai ģimenei pakrist uz nerviem :D kamēr neesmu precējusies, tikmēr tēvam varu pateikt; ''es taču tomēr vēl -mūsu uzvārds-, tev kā tēvam par mani jārūpējas, kad būšu precēta, cita lieta'' :D un tā pieeja man strādā, lai tēvs atbrauktu vīriešu lietas izdarīt uz manu dzīvokli, gan santehniku salabot, gan mēbeles salikt. Tikai arvien biežāk dzirdu, lai vīru meklēju :D
10.03.2023 17:58 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
hanney @ 10.03.2023 17:44

Tieši tā.. ir liela atšķirība, vai sieviete nepieņem vīra uzvārdu (un tas nekādā veidā neietekmē vīra identitàti vai dzīvi) vai otrā gadījumā, kur vīrietis par visām varītēm grib, lai sieviete sevī ko maina.
Labi, ka vismaz šo izrunā laicīgi, lai sieviete var laikus sastapties ar tādu kategorismu un zilemt, vai viņai tas ir pieņemami. Protams, 95% sieviešu un es tai skaitā gribētu mainīt uzbārdu tradīciju dēļ, bet tieši tā nianse par obligātu uzspiešanu ir tāda.. brutāla otra cilvēka robežu pārkāpšana stereotipu un tradīciju vārdā. Jocīgi, ja šis var būt svarīgāks par jebko citu sievietē.

Man arī likās interesanti, ka uzvārda nepieņemšana pat varētu būt iemesls atcelt kāzas. Bet nu, katrs esam audzināti citādāk, katram citas tradīcijas un vērtības. Varbūt ir kāda sieviete, kas par visām varītēm grib vīra uzvārdu, bet vīrs tieši grib sievas uzvārdu, vai negrib vispār mainīt neko.
10.03.2023 17:49 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Nu nezinu, Tu tomēr esi tas, kurš grib, lai otrs cilvēks kaut ko maina. Šajā situācijā jau sieva savu uzvārdu vīram ņemt neliek.

Sieviete tak to var nedarīt, ja viņa to nevēlas, un kā gan es varu kaut ko likt kādam darīt? Vergturība Latvijā ir ar likumu aizliegta. Tieši tāpēc arī mēs katrs tiekamies ar sev līdzīgi domājušiem cilvēkiem un mums katram, neatkrīgi no tā vai tā ir sieviete vai vīrietis, ir tiesības izvēlēties partneri, kurš atbilst mūsu vēlmēm. Es tiešam nesaprotu, kuri ir problēma.
10.03.2023 17:48 |
 
10 gadi
Reitings 932
Reģ: 21.10.2009
Lula @ 10.03.2023 17:37

Nu nezinu, Tu tomēr esi tas, kurš grib, lai otrs cilvēks kaut ko maina. Šajā situācijā jau sieva savu uzvārdu vīram ņemt neliek.
Man tas neliekas kā red flag, visu var izrunāt, katras attiecības citādākas, bet divkosību arī tur neredzu.

Tieši tā.. ir liela atšķirība, vai sieviete nepieņem vīra uzvārdu (un tas nekādā veidā neietekmē vīra identitàti vai dzīvi) vai otrā gadījumā, kur vīrietis par visām varītēm grib, lai sieviete sevī ko maina.
Labi, ka vismaz šo izrunā laicīgi, lai sieviete var laikus sastapties ar tādu kategorismu un zilemt, vai viņai tas ir pieņemami. Protams, 95% sieviešu un es tai skaitā gribētu mainīt uzbārdu tradīciju dēļ, bet tieši tā nianse par obligātu uzspiešanu ir tāda.. brutāla otra cilvēka robežu pārkāpšana stereotipu un tradīciju vārdā. Jocīgi, ja šis var būt svarīgāks par jebko citu sievietē.
10.03.2023 17:44 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
GhostGG @ 10.03.2023 17:13

Pirmārt, tādas lietas noskaidro jau attiecību sākumā, nevis tad, kad ir jāiet pie altāra.
Otrkārt, pirms runāt par sakaranajiem karogiem - Ar ko mana vēlme gribēt, lai manai sievai būtu mans uzvārds ir sliktāka un nosodāmāka, nekā tava vēlme atstāt savu uzvārdu? Kārtējais piemērs, kur sievietei drīkst būt prasības, bet vīrietim nē. Diezgan divkosīgi.

Nu nezinu, Tu tomēr esi tas, kurš grib, lai otrs cilvēks kaut ko maina. Šajā situācijā jau sieva savu uzvārdu vīram ņemt neliek.
Man tas neliekas kā red flag, visu var izrunāt, katras attiecības citādākas, bet divkosību arī tur neredzu.
10.03.2023 17:37 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Viedoklis varbūt, bet tas tomēr ir dīvains un aizdomīgs "kalns uz kura nomirt". "es tevi neprecēšu, ja tu neapliecināsi savu vēlmi pakļauties"? Red flags.

Pirmārt, tādas lietas noskaidro jau attiecību sākumā, nevis tad, kad ir jāiet pie altāra.
Otrkārt, pirms runāt par sakaranajiem karogiem - Ar ko mana vēlme gribēt, lai manai sievai būtu mans uzvārds ir sliktāka un nosodāmāka, nekā tava vēlme atstāt savu uzvārdu? Kārtējais piemērs, kur sievietei drīkst būt prasības, bet vīrietim nē. Diezgan divkosīgi.
10.03.2023 17:13 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits