Dzīvokļa iegāde

 
Reitings 211
Reģ: 12.11.2017
Labdien!
Man ir 26 gadi, ir izglītība un labi apmaksāts darbs (uz rokas vidēji 1,5 k). Pēdējo gadu nomoka jautājums par dzīvokļa iegādi, daudz par to esmu domājis, daudz runāts arī ar kolēģiem. Ir arī iekrāta normāla summa. Noteikti jautāsiet - par ko, tad es satraucos? Un kāpēc man jau nav dzīvoklis?
Atbildes ir divas:
1. Kad biju ļoti jauns, kā ģimene visi dzīvojām savā dzīvoklī, bet viņš bija ieķīlāts. Tā nu apstākļi sagrozijās (vecāki izšķīrās, bija arī kaut kādas veselības problēmas utt), beigās uzauga parāds un dzīvokli izsolē pārdeva. Tātad rezumē - daļēji man ir mazliet bail, ka vēsture neatkārtojās.
2. Pasaulē situācija ir ļoti nestabila, dzīvokļiem summas ir kosmiskas un arī Euribor likmes visu laiku aug.
Ko jūs manā vietā darītu? Turpinātu īrēt dzīvokli un maksāt īres naudu 250 e (šobrīd tik maksāju). Principā pirms kara, es jau par 90% biju nolēmis dzīvokli pirkt un caur Altumu ņemt kredītu, bet tas karš un naturālais cenu kāpums man mazliet lika padomāt.
09.02.2023 14:38 |
 
Reitings 211
Reģ: 12.11.2017
Motherofdragons @ 09.02.2023 14:56
Tev ir ļoti laba īres cena, ja tā ir Rīga. Ja nav Rīga, tad es tavā vietā atrastu konkrētu dzīvokli, parunātu ar bankām par konkrētu aizdevumu un aprēķinātu, kāds būtu mēneša maksājums, tad skatītos, vai izdevīgāk krāt, vai ņemt kredītu tagad. Tev vēl jāatrod dzīvoklis, kuru gribētu nopirkt, dažreiz tas process ievelkas uz gadiem, ja nav steidzami.
Kopumā nekustamais īpašums joprojām ir labs ieguldījums, viss atkarīgs no īpašuma.

Vēlētos pirkt šo pašu, kurā dzīvoju, jo īpašnieks jau sen teica, ka te nekad nedzīvos. Un plus kaimiņi visi zināmi, nekāds pritons blakus nekur nav, rajons samērā mierīgs.
09.02.2023 15:31 |
 
Reitings 211
Reģ: 12.11.2017
2021. Gada septembrī biju aizpildījis pieteikumu SEB bankā ar Altumu. Tobrīd dzīvokļa īpašnieks bija gatavs pārdot dzīvokli par 43k. Bet dzīvoklis ir ar ļoti pieticīgu remontu un māja nav renovēta, tātad dzīvoklim dos mazu vērtējumu.
Pieteikumu biju pildijis par 40k ar mēneša maksājumu 210 e. Tobrīd sanāca, ka man būtu jāmaksā 17 gadi.
Īrēju dzīvokli reģionā, nav Rīga.
Dzīvoklis 2 ist, 50 kvadrāti.
09.02.2023 15:29 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
BellaCiao @ 09.02.2023 14:55
Īrēt, vai pēc laika atņem banka, rezultāts taču ir viens un tas pats, atdota nauda svešam cilvēkam, vai bankai.
Pērkot ir daudz lielāka iespēja, ka dzīvoklis paliks tavs, nekā to atņems.
Protams, tieši šobrīd cenas ir neadekvāti augstas, varbūt ir vērts kādu gadu pagaidīt un pavērot situāciju.

Piekrītu, tāpat naudu kādam tu maksā, bet pērkot dzīvokli tomēr ir daudz lielāka iespēja, ka tas beigās būs tavs īpašums. Vienīgi tiešām jāčeko, cik ļoti kredīta mēneša maksājums atšķirtos no šībrīža īres maksājuma.
09.02.2023 15:19 |
 
10 gadi
Reitings 1533
Reģ: 29.01.2009
mazaaduuda @ 09.02.2023 15:17
Pirkt. Varbūt nav īstais laiks, bet īrēt pa tukšo, t.i. maksāt svešam cilvēkam arī nav prātīgi. Šobrīd paņemt kredītu un maksāt procentus ir gandrīz kā sakrāt.
Un vienmēr var pārkreditēt, ja nu kas.

Iesaku aiziet uz savu banku (vai vēl kādu, ja prognozes neapmierina) uz konsultāciju par kredītu. Vispār saprast ko vari atļauties un ko nē. Un tad likt kopā ar savām šī brīža iespējām un vēlmēm.
09.02.2023 15:19 |
 
10 gadi
Reitings 1533
Reģ: 29.01.2009
Pirkt. Varbūt nav īstais laiks, bet īrēt pa tukšo, t.i. maksāt svešam cilvēkam arī nav prātīgi. Šobrīd paņemt kredītu un maksāt procentus ir gandrīz kā sakrāt.
Un vienmēr var pārkreditēt, ja nu kas.
09.02.2023 15:17 |
 
Patīk
Reitings 1744
Reģ: 24.05.2019
Tev ir ļoti laba īres cena, ja tā ir Rīga. Ja nav Rīga, tad es tavā vietā atrastu konkrētu dzīvokli, parunātu ar bankām par konkrētu aizdevumu un aprēķinātu, kāds būtu mēneša maksājums, tad skatītos, vai izdevīgāk krāt, vai ņemt kredītu tagad. Tev vēl jāatrod dzīvoklis, kuru gribētu nopirkt, dažreiz tas process ievelkas uz gadiem, ja nav steidzami.
Kopumā nekustamais īpašums joprojām ir labs ieguldījums, viss atkarīgs no īpašuma.
09.02.2023 14:56 |
 
Reitings 1445
Reģ: 03.03.2020
Īrēt, vai pēc laika atņem banka, rezultāts taču ir viens un tas pats, atdota nauda svešam cilvēkam, vai bankai.
Pērkot ir daudz lielāka iespēja, ka dzīvoklis paliks tavs, nekā to atņems.
Protams, tieši šobrīd cenas ir neadekvāti augstas, varbūt ir vērts kādu gadu pagaidīt un pavērot situāciju.
09.02.2023 14:55 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Paskatījies, aptuveni, kāda summa tev varētu būt ikmēneša kredīta maksājums?
09.02.2023 14:52 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits