Olvadu nosiešana

 
Reitings 28
Reģ: 30.01.2023
Sveikas meitenes, ja jau esmu piereģistrējusies, gribēju dzirdēt Jūsu viedokli.
Man ir 32 gadi, esmu brīva un man nav bērni, nekad arī nav gribējies un jūtu ka man patīk vairāk plūst pa dzīvi, nekā būt piesietai ģimenes dzīvei un bērniem. Vai Jūs esat veikušas procedūru olvadu nosiešana un varat padalīties pieredzē? Es saprotu, ka ārsti mēģinās atrunāt, bet par šo operāciju es domāju jau pēdejos piecus gadu, bet nevaru saņemties, vienreiz centos runāt par šo ar savu ginekoloģi, bet viņa man rupji atcirta, ka esmu vēl par jaunu, lai lemtu par tik drastisku soli. Tātad būtībā, tās kurām ir veikta šī operācija, varat padalīties pieredzē un ja varat ieteikt ginekologu, kas nepārmestu bet uzklausītu!!! Paldies. :)
05.02.2023 18:31 |
 
Reitings 28
Reģ: 30.01.2023
Bonbonga @ 07.02.2023 15:43
Es arī ilgi nevēlējos bērnus, bet dzīvē viss mainās un diezgan strauji šajā laikā. Par olnīcu nosiešanu īsti neko nespēšu pastāstīt. Es saprotu, ka jau 5 gadus to kārtīgi apdomā, bet ja ļoti gribētu sen būtu atradusi pati īsto ginekologu un izdarījusi, varbūt liktenis dod vēl Tev laiku padomāt, varbūt izmēģini spirāli, ja nu domas nemainīsies ej un dari, bet ja uzradīsies vīrietis ar kuru vēlēsies bērniņu, būs vēl iespēja ko manīt, es nemēģinu Tevi atrunāt, vienkārši laiku padomāt vēl. ?

Es domāju par šo soli jau piecus gadus, jā. Bet ja būtu tik viegli , aiziet, izdarīt. Es to izdarītu, diemžēl, esmu bijusi pie ginekologiem dažādiem arī pie savas patstāvīgās, bet visas nemitīgi atcērt man diezgan rupji, ka esmu vēl par jaunu. Tad šeit rodas jautājums, kad tad es būšu pietiekami veca, lai to reāli izdarītu??
07.02.2023 18:27 |
 
10 gadi
Reitings 150
Reģ: 30.09.2012
Saldabols69 @ 07.02.2023 18:27

Es domāju par šo soli jau piecus gadus, jā. Bet ja būtu tik viegli , aiziet, izdarīt. Es to izdarītu, diemžēl, esmu bijusi pie ginekologiem dažādiem arī pie savas patstāvīgās, bet visas nemitīgi atcērt man diezgan rupji, ka esmu vēl par jaunu. Tad šeit rodas jautājums, kad tad es būšu pietiekami veca, lai to reāli izdarītu??

Es saprotu, ka no tīras sirdsapziņas ārsti dara visu, lai Tu pārdomātu. Jā, ārsti ir rupji, tāpēc eju uz privātpraksēm, tur neucinās, bet uzklausa un sniedz atbildes bez pārmetumiem. Varbūt šeit kādā diskusijā atradīsi labu ginekologu.
07.02.2023 23:06 |
 
Reitings 509
Reģ: 28.01.2023
Cik saprotu arī nav stabilu attiecību, tātad sekss ir neregulārs. Par ko vispār satraucies, ka ir jāpieņem šis lēmums?
Plūsti tālāk pa dzīvi kā lidz šim. Ieliec spirāli, un izmanto prezervatīvus jo spirāli vai olvadu nosiešana tāpat nepasargā no STS!!!! Taka prezervativs tapat bus jaizmanto un bus tev dubultà drošība. Kur loģika tam. Mošk pēc mēneša iepazīsies ar vīrieti kas gatavs tevi aplidot no visām pusēm, precēt un mīlēt un tad arī pati atmaigsi par šito skepsi, ka -“neko man nevajag man vienai labi”
08.02.2023 00:11 |
 
Reitings 4914
Reģ: 11.08.2022
Ginekokoģe man teica par spirāli, ka to var likt, ja pastāvīgs partneris. Ja norausies kādu STS ar spirāli, tad tas būs daudz ļaunāk nekā bez
08.02.2023 02:33 |
 
Reitings 4916
Reģ: 05.07.2022
Es teiktu ka ja tu domā pēdējos 5 gadus un tev ir tikai 32 ,tad vēl daudz kas var mainīties. Tikai 32 gadi !
Un ko tavs partneris saka? Vai tāds vispār ir vai nē. Zinu sievieti ,kas negribēja ne kāzas,ne bērnus līdz satika vīrieti ,kas viņas dzīves uztveri pilnībā mainīja,lai gan sākumā pirmajam ilgi nevarēja saņemties ! Un šobrīd jau ir divi bērni un viņa grib vēl,jo saprata ka viņai ja nepatīk sveši,tad savus dievina!
Es , protams,esmu par to lai tie dzemdēti tikai tie bērni kurus vecāki vēlas un , protams, ja tu kategoriski zini,ka negribesi tad jau ej un taisīt,bet manuprāt,ja tevi ārste jau atrunāja tātad ir kaut kāda daļiņa kas šaubās un visticamāk kādreiz ņems virsroku
08.02.2023 08:44 |
 
Reitings 28
Reģ: 30.01.2023
Meitenearputniem @ 08.02.2023 08:44
Es teiktu ka ja tu domā pēdējos 5 gadus un tev ir tikai 32 ,tad vēl daudz kas var mainīties. Tikai 32 gadi !
Un ko tavs partneris saka? Vai tāds vispār ir vai nē. Zinu sievieti ,kas negribēja ne kāzas,ne bērnus līdz satika vīrieti ,kas viņas dzīves uztveri pilnībā mainīja,lai gan sākumā pirmajam ilgi nevarēja saņemties ! Un šobrīd jau ir divi bērni un viņa grib vēl,jo saprata ka viņai ja nepatīk sveši,tad savus dievina!
Es , protams,esmu par to lai tie dzemdēti tikai tie bērni kurus vecāki vēlas un , protams, ja tu kategoriski zini,ka negribesi tad jau ej un taisīt,bet manuprāt,ja tevi ārste jau atrunāja tātad ir kaut kāda daļiņa kas šaubās un visticamāk kādreiz ņems virsroku

Paldies par komentāru. Attiecības ir bijušas šobrīd nav. Ārstes būtībā vienmēr atrunā vai nevēlas par to runāt, jo uzskata, ka es esmu pārāk jauna. Pagaidām pie tiem ārstiem kuriem es esmu gājusi, visas saka tā- Mūsu praksē, šajā jautājumā nāk tikkai sievietes ap gadiem 50, tu vēl esi pārāk jauna, lai domātu par tik drastisku soli. Es cenšos skaidrot, runāt, bet visas saka, lai gaidu. Esmu pierakstijusies šobrīd pie dažādiem arstiem, maksas protams, privātie.
08.02.2023 10:01 |
 
Reitings 28
Reģ: 30.01.2023
Nav jau arī tā ka es nezinu, ko nozīmē audzināt mazo. Man vienmēr ir bijis jāpieskata mazos brāļus un pieaugot es esmu atbalstijusi savas abas draudzenes, kad viņām piedzima mazie. Pirmajai draudzenei vīrs strādaja ārzemēs, viņa bija viena ar tikko dzimušu mazulīti. Es paņēmu darbā atvaļinājumu, un dzīvojos pie viņas, palīdzēju. Nu jāsaka gan, ka ļoti grūti arī cilvēkam no malas. Tikām galā. Otrai draudzenei bija pēcdzemdību depresija, jo čalis viņu nokrāpa, kad viņai piedzima mazais. Es atbalstiju, palīdzēju, viņas vietā devos ārā ar mazo ratu pastaigās, ļāvu draudzenei pa nakti gulēt, kamēr šūpināju mazo pa rokām. Meitenes es to nevēlos uz sevis, es varu palīdzēt, atbalstīt, uzklausīt. Bet nē, es tam nevēlos iet ne fiziski, ne emocionāli cauri. Tieši tāpec vēlos pieņemt šādu soli.
08.02.2023 10:05 |
 
Reitings 4916
Reģ: 05.07.2022
Saldabols69 @ 08.02.2023 10:01

Paldies par komentāru. Attiecības ir bijušas šobrīd nav. Ārstes būtībā vienmēr atrunā vai nevēlas par to runāt, jo uzskata, ka es esmu pārāk jauna. Pagaidām pie tiem ārstiem kuriem es esmu gājusi, visas saka tā- Mūsu praksē, šajā jautājumā nāk tikkai sievietes ap gadiem 50, tu vēl esi pārāk jauna, lai domātu par tik drastisku soli. Es cenšos skaidrot, runāt, bet visas saka, lai gaidu. Esmu pierakstijusies šobrīd pie dažādiem arstiem, maksas protams, privātie.
pastāstīšu no savas pieredzes- es gribēju vienmēr divus bērnus ,vīrs 3 kā minimums . Bija jau sarunats ka otrā ķeizara laikā taisišu pie reizes šo procedūru,jo pie ķeizara to var veikt uzreiz. Bet kad ieraudzīju savu otro bērnu ,mani pārņema emocijas un hormoni nostrādāja un pateicu ka nē. Šobrīd jau trešajam bērnam būs pieci mēneši tūlīt un zinu ,ka būs vēl ceturtais tuvāko gadu laikā. Varu tikai pateikt ,ka ar katru bērnu un dzīves gadu tā pieredze mainās,ja es pēc pirmā bērna nevarēju ilgi saņemties nākamajam ,tad šobrīd es izbaudu bērniņus vairāk nekā jebko citu dzīvē. Vienīgais es nedzīvoja LV un šeit uz šo nemaz nemēģina atrunāt,ja vēlies tad taisa uzreiz un pat pēc trešā ieminas paši ārsti . Bet ja es tomēr domāju,ka pie šāda lēmuma janonak kopā pārim ,ja , protams vēlme pēc attiecībām nākotnē,jo citādāk var šo soli nākties nožēlot ,jo tomēr vienam attiecībās gribas turpinājumu ,bet otrs dabīgi vairs to nespēj sniegt. Bet , protams,ja nākotnē plānos nav arī attiecības ilgstošas ,tad drošāk šādi,bet atkal jantie partneri mainās biežāk kā zeķes ,tad tāpat šī nav drošāka metode visos punktos.bet protams,neviens jau nesaka ka visiem vajag bērnus ,bet šis patiešām ir sarežģīts jautājums ,kad šo veikt un tomēr ja nākotnē sagribas bērnus ir mūsdienās daudz dažādas metodes arī adopcija,bet , protams,pats gala vārds ir tev ,neviens ārsts nevar aizliegt,bet es vairāk pārdomātu ar kādiem paņēmieniem liek atlikt šo,jo varbūt zemapziņā kaut kur tomēr vēlies un apdomā to?
08.02.2023 11:48 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Tiešām liekas interesanti, kādēļ par šo tēmu cilvēkiem ir tik liela vēlme iejaukties ar savu viedokli. Ja kāds kādreiz pajautātu, varbūt zemapziņā tu savus bērnus NEvēlies, tad tik ietu uguņi pa gaisu...
08.02.2023 12:08 |
 
Reitings 4916
Reģ: 05.07.2022
Saldabols69 @ 08.02.2023 10:05
Nav jau arī tā ka es nezinu, ko nozīmē audzināt mazo. Man vienmēr ir bijis jāpieskata mazos brāļus un pieaugot es esmu atbalstijusi savas abas draudzenes, kad viņām piedzima mazie. Pirmajai draudzenei vīrs strādaja ārzemēs, viņa bija viena ar tikko dzimušu mazulīti. Es paņēmu darbā atvaļinājumu, un dzīvojos pie viņas, palīdzēju. Nu jāsaka gan, ka ļoti grūti arī cilvēkam no malas. Tikām galā. Otrai draudzenei bija pēcdzemdību depresija, jo čalis viņu nokrāpa, kad viņai piedzima mazais. Es atbalstiju, palīdzēju, viņas vietā devos ārā ar mazo ratu pastaigās, ļāvu draudzenei pa nakti gulēt, kamēr šūpināju mazo pa rokām. Meitenes es to nevēlos uz sevis, es varu palīdzēt, atbalstīt, uzklausīt. Bet nē, es tam nevēlos iet ne fiziski, ne emocionāli cauri. Tieši tāpec vēlos pieņemt šādu soli.
vai nav tā ka tu sevi noskaņo uzreiz uz to ka dzemdības un bērni ir tikai nelaimīgas ģimenes?
09.02.2023 13:42 |
 
Reitings 28
Reģ: 30.01.2023
Meitenearputniem @ 09.02.2023 13:42
vai nav tā ka tu sevi noskaņo uzreiz uz to ka dzemdības un bērni ir tikai nelaimīgas ģimenes?

Nē protams, tā nav. Es vienkārši to visu nevēlos un ja vīrietis kuru nākotnē satikšu, nevarēs pieņemt to, ka bērnus negribu/ vai nevar būt, tad diemžēl mūsu ceļi šķirsies.
Es zinu, ka mazulīši ienes laimi un daudz citas jaukas lietas, atmiņas, īstos dzīves mērķus. Bet man ir labi, kā ir tagat, esmu laimīga bez bērnu sieviete :)
09.02.2023 18:18 |
 
Reitings 1400
Reģ: 19.05.2016
Neesmu veikusi operāciju lai arī interesējos par to jau kopš man bija 20+. Man ir 40 tagad un es joprojām bērnus negribu. Kad savā laikā gūglēju infu, operāciju vispār drīkstēja veikt tikai ja tev ir 45 or smth vai 3 bērni. Nu tur bija bez maz valsts aizliegums no brīva prāta taisīt. Tagad, cik saprotu, pietiek, ja ir 25 un tu paraksti papīru, ka zini ko dari. Man arī lasa lekcijas visu mūžu par to kā es pārdomāšu vai man sapņu vīrietis gribēs un taml. Es neesmu pārdomājusi un mans sapņu vīrietis par to diskutē tikai kā - kurš no mums taisīs, jo abi vienādi negrib bērnus. Ieklausies sevī nevis tantiņās, tu neesi nenormāla vai crazy.
09.02.2023 18:50 |
 
Reitings 668
Reģ: 10.03.2022
Kad izlasīju to autores tekstu par izvarotajām ukrainietēm, tur skaidrs, ka psihiatru ne ginekologu vajag. Autore domā, ka nāks krievi, izvaros tieši autori un tad iespundēs kādā pagrabā uz 9 mēnešiem, lai šī dzemdē? Tajā pašā nelaimīgajā Ukrainā izvarotās ir, taču pie abortiem tiek tāpat, ja vajag. Tik traku vēlmi operēties varētu radīt kontracepcijas vai abortu nepieejamība, kas nav Latvijas variants. Normāla sieviete lietotu kontracepciju un nefantazētu visādas muļķības par nevajadzīgam operācijām. Te princesei neviena kontracepcijas metode nav gana laba, ar tiem pārgrieztajiem olvadiem absolūta laime sāksies? Varēs seksot uz nebēdu? Un kā tad ar HIV? Tas laikam arī pie vienas vietas, gavenais nesagrūsnēt, HIV tads sīkums vien ir. Un 5 gadus ar savu trako vēlmi operēties neatrada nevienu privatklīniku Rīgā, bet spītīgi gāja uz to 50gadīgo sieviešu privātpraksi? Tad teksti, ka, ja sagribēs tomēr bērnu, tad adoptēs. Pašai turklāt nekādu attiecību. Tas viss vispār liekas kopā? Kaut kāda ne visai gudra, iespējams, ka pat ne īsti adekvāta, tapēc tās dakteres raustās, lai vēlāk nesanāk, ka nepieskaitāmu sterilizēja. Un ceļi šķirsies, ja vecis gribēs bērnus? Tiešām? Diemžēl pēc tiem naivajiem, ņuņņīgajiem tekstiem neesi tāda sieviete, kura tā vēsi lielajai mīlai spētu nodeklarēt to visu, te drīzāk velk uz šņukstēšanu spilventiņā. Olvadu izņemšana ir galēja metode, kad ir augsts risks uz olnīcu vēzi vai iespējamā grūtniecība var būt letāla, visos pārējos gadījumos jebkurš normāls ārsts, jā, arī tie privātie, ieteiks normālas kontracepcijas metodes, neraugoties uz to, ka ar operācijām nauda ripot ripo. Ētika un smadzenes vairumam par laimi tomēr vēl ir. Bet kāda jēga kaut ko skaidrot ne īsti gudrai būtnei.
09.02.2023 21:43 |
 
Reitings 4914
Reģ: 11.08.2022
Sarma1986 @ 09.02.2023 21:43
Kad izlasīju to autores tekstu par izvarotajām ukrainietēm, tur skaidrs, ka psihiatru ne ginekologu vajag. Autore domā, ka nāks krievi, izvaros tieši autori un tad iespundēs kādā pagrabā uz 9 mēnešiem, lai šī dzemdē? Tajā pašā nelaimīgajā Ukrainā izvarotās ir, taču pie abortiem tiek tāpat, ja vajag. Tik traku vēlmi operēties varētu radīt kontracepcijas vai abortu nepieejamība, kas nav Latvijas variants. Normāla sieviete lietotu kontracepciju un nefantazētu visādas muļķības par nevajadzīgam operācijām. Te princesei neviena kontracepcijas metode nav gana laba, ar tiem pārgrieztajiem olvadiem absolūta laime sāksies? Varēs seksot uz nebēdu? Un kā tad ar HIV? Tas laikam arī pie vienas vietas, gavenais nesagrūsnēt, HIV tads sīkums vien ir. Un 5 gadus ar savu trako vēlmi operēties neatrada nevienu privatklīniku Rīgā, bet spītīgi gāja uz to 50gadīgo sieviešu privātpraksi? Tad teksti, ka, ja sagribēs tomēr bērnu, tad adoptēs. Pašai turklāt nekādu attiecību. Tas viss vispār liekas kopā? Kaut kāda ne visai gudra, iespējams, ka pat ne īsti adekvāta, tapēc tās dakteres raustās, lai vēlāk nesanāk, ka nepieskaitāmu sterilizēja. Un ceļi šķirsies, ja vecis gribēs bērnus? Tiešām? Diemžēl pēc tiem naivajiem, ņuņņīgajiem tekstiem neesi tāda sieviete, kura tā vēsi lielajai mīlai spētu nodeklarēt to visu, te drīzāk velk uz šņukstēšanu spilventiņā. Olvadu izņemšana ir galēja metode, kad ir augsts risks uz olnīcu vēzi vai iespējamā grūtniecība var būt letāla, visos pārējos gadījumos jebkurš normāls ārsts, jā, arī tie privātie, ieteiks normālas kontracepcijas metodes, neraugoties uz to, ka ar operācijām nauda ripot ripo. Ētika un smadzenes vairumam par laimi tomēr vēl ir. Bet kāda jēga kaut ko skaidrot ne īsti gudrai būtnei.

Savācies, vecenīt, nav jau tavas olas
Tu neapjēdz, cik sāpīgi ir būt negribētam bērnam
09.02.2023 21:56 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Sarma, Tavus olvadus tak neviens naiztiek, ej pabaudi dzīvīti.
09.02.2023 23:02 |
 
Reitings 1318
Reģ: 19.07.2019
Sarma1986 @ 09.02.2023 21:43
Kad izlasīju to autores tekstu par izvarotajām ukrainietēm, tur skaidrs, ka psihiatru ne ginekologu vajag. Autore domā, ka nāks krievi, izvaros tieši autori un tad iespundēs kādā pagrabā uz 9 mēnešiem, lai šī dzemdē? Tajā pašā nelaimīgajā Ukrainā izvarotās ir, taču pie abortiem tiek tāpat, ja vajag. Tik traku vēlmi operēties varētu radīt kontracepcijas vai abortu nepieejamība, kas nav Latvijas variants. Normāla sieviete lietotu kontracepciju un nefantazētu visādas muļķības par nevajadzīgam operācijām. Te princesei neviena kontracepcijas metode nav gana laba, ar tiem pārgrieztajiem olvadiem absolūta laime sāksies? Varēs seksot uz nebēdu? Un kā tad ar HIV? Tas laikam arī pie vienas vietas, gavenais nesagrūsnēt, HIV tads sīkums vien ir. Un 5 gadus ar savu trako vēlmi operēties neatrada nevienu privatklīniku Rīgā, bet spītīgi gāja uz to 50gadīgo sieviešu privātpraksi? Tad teksti, ka, ja sagribēs tomēr bērnu, tad adoptēs. Pašai turklāt nekādu attiecību. Tas viss vispār liekas kopā? Kaut kāda ne visai gudra, iespējams, ka pat ne īsti adekvāta, tapēc tās dakteres raustās, lai vēlāk nesanāk, ka nepieskaitāmu sterilizēja. Un ceļi šķirsies, ja vecis gribēs bērnus? Tiešām? Diemžēl pēc tiem naivajiem, ņuņņīgajiem tekstiem neesi tāda sieviete, kura tā vēsi lielajai mīlai spētu nodeklarēt to visu, te drīzāk velk uz šņukstēšanu spilventiņā. Olvadu izņemšana ir galēja metode, kad ir augsts risks uz olnīcu vēzi vai iespējamā grūtniecība var būt letāla, visos pārējos gadījumos jebkurš normāls ārsts, jā, arī tie privātie, ieteiks normālas kontracepcijas metodes, neraugoties uz to, ka ar operācijām nauda ripot ripo. Ētika un smadzenes vairumam par laimi tomēr vēl ir. Bet kāda jēga kaut ko skaidrot ne īsti gudrai būtnei.

Ak, veselais saprāt, kur tu rodies...
09.02.2023 23:55 |
 
Reitings 28
Reģ: 30.01.2023
@Sarma, pirmām kārtām par Ukrainu tas bija tikkai un vienīgi piemērs, scenāriji var būt daudz un dažadi, bet es nesaku, ka ar mani notiks tā pat. Otrs, kāpēc Tev šķiet, ka brīdī, kad es nosiešu savus olvadus, es sākšu uzdzīvot un seksot pa labi pa kreisi? Pilnīgs debīlisms. Pat ja arī man būs vienas nakts sakars, noteikti tiks izmantots prezervatīvs, jo pats galvenais šajā visā ir sevi pasargāt no SST. Pēc tava teksta es noprotu, ka Es to nedarīšu un laidīšos pa riņķi. Paldies Tev par taviem komentāriem, par taviem satraukumiem par mani un manu veselību, es to tiešām novērtēju, ka pat Anonīma bāba spēj izrādīt rūpes pret otru cilvēku interneta vidē :)
10.02.2023 16:51 |
 
Reitings 28
Reģ: 30.01.2023
Sarma mīļā ,kāpēc tu tā satraucies un beigās saki nav jēga skaidrot, nu mīļā sirds, tak nedari to, es tā pat Tevī neklausos. ♥ Un neklausīšos. Hihi hi 😜😛☺:D
10.02.2023 16:55 |
 
Reitings 399
Reģ: 09.08.2022
Ir te kas lamā Sarma izteikto komentāru, bet es godīgi sakot zināma mēra piekritu viņai. Jebkurā gadījumā savus iekšējos orgānus pēc iespējas tomēr ir jāsaglabā un operācijām ir komplikāciju risks, tāpēc griezt sev kaut ko ārā nevajadzētu uzstādīt kā galveno opciju.
10.02.2023 17:23 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Renaate301 @ 10.02.2023 17:23
Ir te kas lamā Sarma izteikto komentāru, bet es godīgi sakot zināma mēra piekritu viņai. Jebkurā gadījumā savus iekšējos orgānus pēc iespējas tomēr ir jāsaglabā un operācijām ir komplikāciju risks, tāpēc griezt sev kaut ko ārā nevajadzētu uzstādīt kā galveno opciju.

Nu tad Tev tāpat kā sarmai derētu atcerēties, ka Tavus orgānus neviens neaiztiek un autore var darīt, ko vēlas. :)
10.02.2023 17:29 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits