Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

PIRMSKOLAS SKOLOTĀJS

 
Reitings 2126
Reģ: 10.04.2022
Sveikas, apsveru domu mācīties LU par pirmskolas skolotāju. Vai ir kāda šeit, kas pārzina šo sfēru? Vai ir tā vērts mācīties? Kur jūsuprāt būtu labāk iet, uz bērnudàrzu vai skoliņu? Kurā vietā ir lielāka alga attiecīgi padarîtajam? Šobrīd ir apjukums kāda ir ikdiena bērnudārzā, skoliņā būtu skaidrs, kādi pienākumi un ikdiena. Protams bērni ļoti patīk, kā arī patīk mācīt.
12.01.2023 18:41 |
 
10 gadi
Reitings 1165
Reģ: 18.08.2011
Iemetīšu savas 5 kapeikas.. Ir tiešām jābūt ļoti lielai mīlestībai pret bērniem, lai strādātu par audzinātāju, jo tev ir jāmīl pilnīgi visi bērni vienādi, arī tādi bērni, kas nāk no maznodrošinātām ģimenēm, tādiem, kas nevar nomazgāties katru dienu, bet reizi nedēļā.. Bērni, ar sliktām manierēm, sliktu audzināšanu. Ir bērni, kas nokārtojas gultā, un neiet runa par čurāšanu.. Vēl būs arī tādi bērni, kuriem klāt nāks asistents, bērni ar traucējumiem, to sauc par integrēšanu.. Ir ļoti emocionāli grūti strādāt ar bērniem, kuriem ir autiskā spektra traucējumi vai UDHS, un priekšniecība neprasīs tavu viedokli, vai tu gribi, tev būs jāpieņem tāds bērns savā grupiņā, bērns, kurš pilnīgi nojauc visu dienas ritmu un kopējo atmosfēru grupā. Es atceros laiku, kad man bija tāds bērns, es nācu mājās pilni emocionāli izsmelta, es pat vakarā negribēju ne ar vienu runāt.. Un vēl viens svarīgs fakts, ja tu proti nolaisties līdz bērna intelekta līmenim un komunicēt tajā, tad jā, viss sanāks, bet ja ceri, ka bērns pamatos savu rīcību, un paskaidros kāpēc viņš negrib pildīt kādu uzdevumu, tad nav jēgas censties prasīt no bērna pieauguša cilvēka uzvedību.
16.01.2023 23:54 |
 
Reitings 59
Reģ: 14.09.2022
Es arī apsveru domu iet mācīties , bet ietu neklātienē , jo neesmu patstāvīgi LV .bet es nezinu vai tas būs viegli . Bet apsveru domu varbūt iziet par auklīti , ja iziet auklīšu kursus, var taču berndārzā strādāt ne ? Un auklītes var saņemt ap 600-700€ bet lai 2 gadus mācītītos augstskolā tu saņem 900€ . Vai ir to vērts mācīties . Dodat padomu . :)
16.01.2023 23:38 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Riry @ 15.01.2023 23:34
Pirmsskolas skolotājs (tautā saukta - audzinātāja) pašvaldības bērnudārzā Rīgā par pilnu slodzi pirms nodokļiem saņem 981 eur. Es nezinu, kādai ir jābūt mīlestībai pret bērniem, lai tērētu savu laiku un naudu augstskolai, lai pēc tam par tādām kapeikām strādātu. Meitenes benzīntankos nopelna vairāk bez nekādas izglītības. Bet ne visiem laikam nauda ir būtiska. Ja sanāk mācīties budžetā, tad vēl varbūt, bet ja par to vēl maksāt, tad es neredzu ieguvumus.

Ieguvums autorei varētu būt - ikdienu pavadīt kopā ar bērniem, jo pašai bērnu nav. Un bonusā varbūt bezmaksas vai daļēji apmaksātas pusdienas. 😀
16.01.2023 03:43 |
 
Reitings 286
Reģ: 06.05.2013
Esmu skolotāja. Biju strādājusi gan pirmsskolā, gan sākumskolā un pamatskolā.
Studiju laikā pierādījās tas, ka tās meitenes, kurām zināšanu bija mazāk (t.i. skolā mācīto pienācīgi neiemācījās) , skolā strādāt nevarēja - aizgāja uz pirmsskolu ( ar sākumskolas skolotājas izglītību, tāpēc var abās vietās strādāt) vai strādā vispār nesaistīti šai profesijai.
16.01.2023 00:47 |
 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
Pirmsskolas skolotājs (tautā saukta - audzinātāja) pašvaldības bērnudārzā Rīgā par pilnu slodzi pirms nodokļiem saņem 981 eur. Es nezinu, kādai ir jābūt mīlestībai pret bērniem, lai tērētu savu laiku un naudu augstskolai, lai pēc tam par tādām kapeikām strādātu. Meitenes benzīntankos nopelna vairāk bez nekādas izglītības. Bet ne visiem laikam nauda ir būtiska. Ja sanāk mācīties budžetā, tad vēl varbūt, bet ja par to vēl maksāt, tad es neredzu ieguvumus.
15.01.2023 23:34 |
 
Reitings 8
Reģ: 14.01.2023
sauliiite.paula @ 15.01.2023 22:56
Tagad man visa vèlme pārgāja iet mācīties

Kad es iestājos LU mani centās atrunāt viena pazīstama skolotāja ar pieredzi. Es tāpat iestājos! Vai es kaut ko nožēloju? Nē! Jā, viegli nav, bet man patīk. Tev pašai jāizlemj, nevis jāpieņem lēmums no kaut kāda foruma viedokli..
15.01.2023 23:01 |
 
Reitings 2126
Reģ: 10.04.2022
Tagad man visa vèlme pārgāja iet mācīties
15.01.2023 22:56 |
 
Reitings 4904
Reģ: 11.08.2022
sauja @ 15.01.2023 22:45

Jā!

Tagad saprotu, kā jutās mana mamma, kad uzsāku skolas gaitas 😅
15.01.2023 22:49 |
 
Reitings 8
Reģ: 14.01.2023
Mušpapīrs @ 15.01.2023 22:43
Tizls jautājums, bet ... bērnudārzniekiem arī ir eklase?

Jā!
15.01.2023 22:45 |
 
Reitings 4904
Reģ: 11.08.2022
Tizls jautājums, bet ... bērnudārzniekiem arī ir eklase?
15.01.2023 22:43 |
 
Reitings 234
Reģ: 16.08.2017
Esmu mūziķis, kas varētu strādāt citā sektorā, kur, protams, būtu labāk, kur strādātu tikai ar pieaugušajiem, bet tur atkal nebūtu normāla alga. Latvijā šis īsti nekotējās. Un apvienot nevarētu ar citu darbu. Varētu strādāt tikai privāti, bet tur ir jādabū savs pulciņš cilvēku. Sākums varētu būt pagrūts. Nu jā, te arī jautājums par manu pašpietiekamību un velmi uzdrīkstēties. Un arī, kas kuram ir maza vai liela alga. Šobrīd uz rokas 1500. Bet enerģiski low, low, low. Te noteikti arī varbūt ir izdegšanas vaina, kas protams, nav apstiprināta, lai gan šo jau mūsdienās piešuj visu laiku. Arī tas, ka viens no darbiem ir pārāk tālu. Pirmskolā un skolā uz rokas par full time varbūt varētu 1000euro dabūt. Bet tas, cik ļoooti tas izsūc enerģiski...Es paklanos visām audzinātājām, skolotājiem, pirmskolas darbiniekiem par izturību. Vēl vairāk mani apbrīno, cik ļoti pedagogi apmeklē šos izglītības kursus un veic papildus darbu bez atlīdzības. Pieņem visas reformas un pakļaujas tām, bet gadiem nesaņem par to neko.
15.01.2023 17:23 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Meitene. @ 15.01.2023 13:33
Esmu ļoti daudz nostrādājusi pedagoģijā un varu teikt,ka diezgan crazy. Man viss saistīts ar mūzikas/vokāla mācīšanu. No 2 - 16 gadiem. Individuāli un klases/grupas ietvaros. Darbs ļoti grūts. Lai nopelnītu ir jābūt vairākiem darbiem. Psiholoģiski jābūt izturīgam. Grupās var būt dažādi bērni. Izdevīgāk,protams, privātajos strādāt. Bet pēc sevis,ja man jāstrādā līdz vecumdienām, nu nezinu. Jau tagad cīnos ar nogurumu. Alga ir tik maza.... ja tiešām vēlies reāli labi dzīvot. Nu ja otra pusīte pelna, bet tāpat,iekrājumi ir jāveido... Tā enerģijas kapacitāte nepaliek liekāka,bet varbūt neesmu pareizajā vietā. Varbūt tas tiešām kādam sagādā prieku un iet uz darbu kā uz mājām.

Kādēļ nemaini darbu.?
15.01.2023 16:39 |
 
Reitings 234
Reģ: 16.08.2017
Esmu ļoti daudz nostrādājusi pedagoģijā un varu teikt,ka diezgan crazy. Man viss saistīts ar mūzikas/vokāla mācīšanu. No 2 - 16 gadiem. Individuāli un klases/grupas ietvaros. Darbs ļoti grūts. Lai nopelnītu ir jābūt vairākiem darbiem. Psiholoģiski jābūt izturīgam. Grupās var būt dažādi bērni. Izdevīgāk,protams, privātajos strādāt. Bet pēc sevis,ja man jāstrādā līdz vecumdienām, nu nezinu. Jau tagad cīnos ar nogurumu. Alga ir tik maza.... ja tiešām vēlies reāli labi dzīvot. Nu ja otra pusīte pelna, bet tāpat,iekrājumi ir jāveido... Tā enerģijas kapacitāte nepaliek liekāka,bet varbūt neesmu pareizajā vietā. Varbūt tas tiešām kādam sagādā prieku un iet uz darbu kā uz mājām.
15.01.2023 13:33 |
 
Reitings 8
Reģ: 14.01.2023
Jūras ezis @ 15.01.2023 01:11
T Visu vari paveikt,kamēr bērni guļ. Es,auklīte būdama,arī dažreiz iekārtojos brīva gulta pēc izdarītiem darbiem nosnauties. Īstenībā dārziņā,kamēr bērni guļ,ir ļoti daudz brīva laika. Vari arī pavingrot uz paklājiņa.

Tu tagad stāsti skolotājas pieredzi vai auklītes? Jā, auklītēm pusdienlaikā laiks ir brīvs, daudzas pat šajā laikā neatrodas darbā! Ja auklītēm nebūtu tik zema alga es arī labprāt strādātu par auklīti. Runājot par gulēšanu, manā darba vietā viena skolotāja dabūja rakstīt paskaidroju par to, ka gulēja diendusas laikā.. Vispār tas izklausās ideāli, ka diendusas laikā visi bērni uzreiz aizmieg, var paspēt sarakstīt dokumentāciju un vēl uz paklājiņa pavingrot! 🙂
15.01.2023 10:16 |
 
Reitings 643
Reģ: 09.01.2015
Jūras ezis @ 15.01.2023 01:11
T Visu vari paveikt,kamēr bērni guļ. Es,auklīte būdama,arī dažreiz iekārtojos brīva gulta pēc izdarītiem darbiem nosnauties. Īstenībā dārziņā,kamēr bērni guļ,ir ļoti daudz brīva laika. Vari arī pavingrot uz paklājiņa.

Šis gan ir aplami teikts,varbūt mēnesī reizi jā. Kad auklīte ir apdarījusi savus darbus,nomaina sēdēšanu guļamistabā,es dodos uz grupu un gatavojos nākamajām nodarbībām,citreiz ir sapulces,dažādas atskaites,e klases,neatliek laika domāt par vingrošanu uz paklāja
15.01.2023 01:21 |
 
Reitings 43
Reģ: 31.10.2022
sauja @ 15.01.2023 00:09

Pusdienas laikā arī gatavosies nākamās dienas nodarbībām, ja paveiksies.. kad bērni guļ ir jāpaspēj sarakstīt e-klase un ne tikai.. būs iestādes, kas prasīs bērna dinamikas atskaiti, tematiskos plānus. Būs mājās jāstrādā! Pirmos gadus noteikti! Par vecākiem.. lielākai daļai ir pie kājas Tavs darba laiks, rakstīs/ zvanīs arī vakaros! Bet šo, protams, jau pašā sākumā vari pateikt, ka uz saziņu esi gatava tikai savā darba laikā. Arguments “patīk bērni” nebūs īstais, lai strādātu pirmsskolā, lai strādātu par skolotāju ar to diemžēl ir stipri par maz!
sauja @ 15.01.2023 00:09

Pusdienas laikā arī gatavosies nākamās dienas nodarbībām, ja paveiksies.. kad bērni guļ ir jāpaspēj sarakstīt e-klase un ne tikai.. būs iestādes, kas prasīs bērna dinamikas atskaiti, tematiskos plānus. Būs mājās jāstrādā! Pirmos gadus noteikti! Par vecākiem.. lielākai daļai ir pie kājas Tavs darba laiks, rakstīs/ zvanīs arī vakaros! Bet šo, protams, jau pašā sākumā vari pateikt, ka uz saziņu esi gatava tikai savā darba laikā. Arguments “patīk bērni” nebūs īstais, lai strādātu pirmsskolā, lai strādātu par skolotāju ar to diemžēl ir stipri par maz!
T
sauja @ 15.01.2023 00:09

Pusdienas laikā arī gatavosies nākamās dienas nodarbībām, ja paveiksies.. kad bērni guļ ir jāpaspēj sarakstīt e-klase un ne tikai.. būs iestādes, kas prasīs bērna dinamikas atskaiti, tematiskos plānus. Būs mājās jāstrādā! Pirmos gadus noteikti! Par vecākiem.. lielākai daļai ir pie kājas Tavs darba laiks, rakstīs/ zvanīs arī vakaros! Bet šo, protams, jau pašā sākumā vari pateikt, ka uz saziņu esi gatava tikai savā darba laikā. Arguments “patīk bērni” nebūs īstais, lai strādātu pirmsskolā, lai strādātu par skolotāju ar to diemžēl ir stipri par maz!
Visu vari paveikt,kamēr bērni guļ. Es,auklīte būdama,arī dažreiz iekārtojos brīva gulta pēc izdarītiem darbiem nosnauties. Īstenībā dārziņā,kamēr bērni guļ,ir ļoti daudz brīva laika. Vari arī pavingrot uz paklājiņa.
15.01.2023 01:11 |
 
Reitings 43
Reģ: 31.10.2022
Knabsab @ 14.01.2023 22:47
Man nav viedokļa par profesiju, bet es klanos mūs privātā bērnudārza grupiņas skolotājai (meitene ap 22 gadus jauna), ka viņa ir izvēlējusies šo profesiju. Bērni viņu dievina, mēs vecāki cenšamies but cik vien adekvāti iespējams, lai tikai viņa ar mums paliktu. Katrā ziņā - ja darbs ar maziem bērniem ir aicinājums, tad lai viss izdodas :)
Mana grupiņa bērni mani dievināja un mājas aktuālāka tēma no bērna puses biju es. Mana mamma strādāja kopā ar mana grupa esošās meitenes mammu un viņa pastāstīja,ka mājas par mani tikai runa. Šobrīd īstenībā nožēloju,ka nestudeju pedagoģiju.Es tanī laika saņemu neizmērojamu mīlestības devu no tiem bērniem. Mani mīlēja vairāk ka visus pedagogus,jo juta/zināja ka man vini nebija vienaldzīgi. Bērnus un dzīvniekus apmānīt nevar. Ja juti,ka tas ir tavs,busi laimīga tanī profesija. Ja ne,galvassāpes…
15.01.2023 01:07 |
 
Reitings 8
Reģ: 14.01.2023
sauliiite.paula @ 14.01.2023 14:47
Man vēl aktuāls jautājums - vai es varēšu pati izvēlēties ar cik jauniem bērniņiem strādāt, vai kur ieliks tur strādāsi?
Mana doma ir tāda, ka takā man nav ne bērnu, ne sajēga par visu to organizāciju kas tur notiek, gribētos ar 1,5-3gadniekiem iesākumā, jo šķiet, ka ar viņiem būtu vieglāk un tiktu galā.
Un vēl jautājums vai skolotājām arī pēc darba laika ir jāgatavojas un ko skolotājas dara kad mazie čuč?
Bet bailes ir vājprātīgas, ir sajūta, ka es netikšu galā, nezināšu kā mācît utt, iznesīs smadzenes.

Pusdienas laikā arī gatavosies nākamās dienas nodarbībām, ja paveiksies.. kad bērni guļ ir jāpaspēj sarakstīt e-klase un ne tikai.. būs iestādes, kas prasīs bērna dinamikas atskaiti, tematiskos plānus. Būs mājās jāstrādā! Pirmos gadus noteikti! Par vecākiem.. lielākai daļai ir pie kājas Tavs darba laiks, rakstīs/ zvanīs arī vakaros! Bet šo, protams, jau pašā sākumā vari pateikt, ka uz saziņu esi gatava tikai savā darba laikā. Arguments “patīk bērni” nebūs īstais, lai strādātu pirmsskolā, lai strādātu par skolotāju ar to diemžēl ir stipri par maz!
15.01.2023 00:09 |
 
Reitings 11359
Reģ: 29.04.2022
Man nav viedokļa par profesiju, bet es klanos mūs privātā bērnudārza grupiņas skolotājai (meitene ap 22 gadus jauna), ka viņa ir izvēlējusies šo profesiju. Bērni viņu dievina, mēs vecāki cenšamies but cik vien adekvāti iespējams, lai tikai viņa ar mums paliktu. Katrā ziņā - ja darbs ar maziem bērniem ir aicinājums, tad lai viss izdodas :)
14.01.2023 22:47 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Jūras ezis @ 14.01.2023 22:20
Jaunība gadu nostrādāju bērnudārza par aukliti. Ļoti labas atminas par to laiku. Mīlu bērnus un man bija prieks darīt vairāk par maniem tiešajiem pienākumiem. Iesaistijos dažādas spēles ar bērniem par ko skolotājai bija milzīgs prieks. Bērnudārza bija 4 grupas. Biju pie 2.vecākas. Ideāls vecums. Jau diezgan patstāvīgi,jo paši var apģērbties,aizsiet striķīšus uz apaviem,bet vēl mazi un mili. Ar mazākajam grupām manuprāt būs tieši grūtāk. Pirms un pec pastaigas visus jāsaģērbj un jaizgerbj. Apģērbtie besas,jo ir karsti telpā satuntetiem un gaidīt uz citiem. Būs jāpalīdz est,nokārtoties utt.Un vēl mazākajā grupa būs jābūt riktigai mammai,jo berni ne vienmēr var ātri var pierast pie pārmaiņām. Raudas,prasīs mammu utt. Tur galva varētu sāpēt. Man personīgi tā nekad nav sāpējusi pat pie vistrakākajām un skaļākajām spelem.

Piekrītu tev. Tiem cilvekiem, kam ir palielināta jūtība uz troksni, būs ļoti grūti tur strādāt.
14.01.2023 22:39 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits