Laulība

 
Reitings 1927
Reģ: 28.04.2019
Mūsdienās arvien vairāk pāru nolemj neprecēties.
Kā jūs redzat, kādi ir plusi un mīnusi reģistrētai laulībai?
Ļoti bieži dzirdu, ka sievietei (itkā) būtu labi būt laulībā, jo finansiāli viņa vairāk tiktu pasargāta, bet es tam īsti neticu. Toties vīrieši nevēlas laulību, jo viņi sevi grib finansiāli pasargāt. Tad kā īstenībā ir? Iespējams, ka pēc gadiem 10 laulības vairs nebūs tik aktuālas, un būs citi veidi kā reģistrēt attiecības un sadalot visu, kas kuram pieder.
04.01.2023 18:03 |
 
Reitings 399
Reģ: 09.08.2022
Oh jesus, Tev laikam cosmo visu laiku vaļā.. tik daudz komentāru.
Manā diskusijā rakstīji gan, nu kamon man tiešām jākopē Tevis rakstītais lai atmiņa uzlabotos? Vari fantazēt cik gribi par to kas man saasinājās vai ne. Manis pēc piemini zsvetkus lai stāstu dramatizētu. Bet tur jau tā atšķirība - tu spodrini gudra, bagāta un privātā dzīvē veiksmīga vīrieša tēlu, jo Tev ir svarīgi veidot savu iedomāto autoritāti, kamēr es rakstu visu ko vēlos, jo man ir vienalga par to.
Protams, ka Tev draudzene būs jauna, jo pēc rakstīta spriežot pats esi ļoti jauns…
Tavai zināšanai nevajag but tik primitīvam lai apgalvotu, ka vīrieša emocijas viņu padara sievišķīgu un it īpaši izraudāšanās, tie laiki sen ir garām, ir 2023.gads ja kas :D novēlu to daudz produktīvāku ka iepriekšējo un samazināt savu anonīmo uzdarbošanos šeit. Vairāk nerakstīšu, vāries savā sulā vien tālāk..
04.01.2023 22:57 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Manis pēc piemini zsvetkus lai stāstu dramatizētu. Bet tur jau tā atšķirība - tu spodrini gudra, bagāta un privātā dzīvē veiksmīga vīrieša tēlu, jo Tev ir svarīgi veidot savu iedomāto autoritāti, kamēr es rakstu visu ko vēlos, jo man ir vienalga par to.

Kļūdies, es tikai dalos ar savu pieredzi, viedokli, jo šo to esmu dzīvē pieredzējis un redzējis un uzskatu, ka esmu visu pareizi darījis, lai būtu kvalificēts ieteikt, vai apstrīdēt kāda viedokli saistībā ar attiecībām vai kādu citu tēmu, kurā man ir kaut kādas zināšanas. Ko tu zini, varbūt te ir pilns ar jaunām meitenēm, klusajām lasītājām, kurām mani ieteikumi noderēs un padomās pie sevis "vot tāda kā rentāte es negribētu but" :)
Protams, ka Tev draudzene būs jauna, jo pēc rakstīta spriežot pats esi ļoti jauns…

Tev gan uzminēt gaīgi nesanāk. Nu, teiksim 30 man ir un kas zin, varbūt jauna draudzene arī.
ir 2023.gads ja kas novēlu to daudz produktīvāku ka iepriekšējo un samazināt savu anonīmo uzdarbošanos šeit. Vairāk nerakstīšu, vāries savā sulā vien tālāk..

Mīļš paldies par novēlējumu. Tev arī, lai izdevies šis gads. Lai piepildās viss ietcerētais un pats galvenais, lai atrodi to, ko meklē, ja tomēr nē ,tad tiksimies nākamajās gaudu diskusijās 🙃
04.01.2023 23:11 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Londine @ 04.01.2023 22:56

galīgi garàm - vīrišķība nav tikai ārējs noformējums, tā ir attieksme, uzvedība, rīcība arīdzan. Un gudrība noteikti! Es tādus neprecētus un pārgudrus bieži klausos vaimanājam pa dzīvi un sievietēm (pie manis uz psihoterapeita dīvāniņa ?).

Nu ja šitādas muļķibas raksta psihoterapeite, tad vispār ir brīnums, ka kāds klients apmeklē tādu. Psihoterapeits kas aprunā savus klientus. Esi tāda pati kā tā Aina Poiša. 😀
05.01.2023 00:38 |
 
Reitings 402
Reģ: 14.01.2020
Wordrobe666 @ 05.01.2023 00:38

Nu ja šitādas muļķibas raksta psihoterapeite, tad vispār ir brīnums, ka kāds klients apmeklē tādu.

Brīnies nu!
05.01.2023 00:42 |
 
Reitings 4911
Reģ: 11.08.2022
Wordrobe666 @ 05.01.2023 00:38

Nu ja šitādas muļķibas raksta psihoterapeite, tad vispār ir brīnums, ka kāds klients apmeklē tādu.

Kas tur tieši ir muļķības?
05.01.2023 00:42 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Mušpapīrs @ 05.01.2023 00:42

Kas tur tieši ir muļķības?

Manās acīs vīrietis, kurš neapprec savu mīļoto vai savu bērnu mammu, ir bezatbildīgs. Un līdz ar to arī nevīrišķīgs
Sanāk ka puse jeb vairāk no Latvijas vīriešiem ir bezatbildīgi un nevīrišķīgi.
Šitadas muļķības raksta psihoterapeite. Protams, ja viņa tāda ir. 😀
05.01.2023 00:55 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
.Eksperte. @ 04.01.2023 22:08

Laulība nav par vairāk mīlēšanu vai mazāk melošanu pēc tās norises. Normālās attiecībās pēc laulībām savstarpēji nekas nemainās. Taču esmu tīši prasijusi sievietēm, kā tad ir. Un visas kā viena apgalvo - piederības sajūta. Šķiet, ka esat viens vesels un esi atbildīgs ne tikai par sevi, bet arī otru cilvēku. Mīlēt un gādāt.

Ir sievietes kam 100 gadus nevajag to piederības sajūtu, ko sniedz precības. 😀Manuprāt tas viss ir pārāk romantizēts, kā filmās. Man tomēr liekas, ka šo visu domā sievietes, kam ir rozā brilles uz acīm. 😁
05.01.2023 01:36 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Lucida @ 04.01.2023 22:01
Nu pirmais mīnuss, kas nāk prātā, ir naudas skaitīšana. Latvijā gada laikā “svešam” cilvēkam var nosūtīt līdz 1400€, kas netiks aplikts ar nodokli. No katra nākamā eiro jāmaksā ienākumu nodoklis. Ja apprecas, tad tādas problēmas vairs nav.

Toties pēc precēšanās ir cita veida problēmas, - piemēram - sķiršanās, jamaksā nauda. Utt. 😁
05.01.2023 01:46 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Minelūše @ 04.01.2023 18:28
Laulība nozīmē lielāku juridisku aizsardzību. Nereģistrētas attiecības valsts nesargā. Ja pāris nav precēts, likuma priekšā viņi viens otram ir svešinieki, pat ja nodzīvojuši kopā desmitiem gadu.
Un savstarpējie apzīmējumi arī ar laiku kļūst savādi. Jaunībā tas vēl ir neuzkrītoši, bet ja abiem ir 60 gadi, tad "tā ir mana draudzene" vai "tas ir mans draugs" izklausās dīvaini.

60 gados teiks ka ir dzîvesbiedri nevis draudzene/draugs. 😑😁Kāda starpība, kas kuram izklausas dīvaini? 😒😀
05.01.2023 01:53 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Londine @ 04.01.2023 20:04
Laulība kā drošība vairāk materiālā izpratnē ir tikai no vienas puses. Spēja uzņemties atbildību, apprecot savu mīļoto, patiesībā ceļ vīrišķības akcijas. Manās acīs vīrietis, kurš neapprec savu mīļoto vai savu bērnu mammu, ir bezatbildīgs. Un līdz ar to arī nevīrišķīgs. Jo vīrietība noteikti iet kopà ar spēju būt atbildīgam arī uzņemoties saistības.

Un ja sieviete nevēlas precēties vispār savas dzīves laikā, tad varbūt sanāk, ka sieviete arī ir bezatbildīga un nesievišķīga??
05.01.2023 02:13 |
 
Reitings 746
Reģ: 14.05.2019
Manuprāt, iemesli, kāpēc neprecas ir dažādi un tostarp kādi no šiem:
1) vīrietis nemīl pietiekami stipri un nebildina.
2) vīrietis neaizdomājas, ka vajadzētu bildināt. (Nav precētu pāru radu un draugu lokā, ir pārāk jauns utt).
3) nebildina, jo domā, vai zina, ka sieviete gribēs lielas kāzas un tas daudz maksā
4) neprecas, jo grib lielas kāzas, bet negrib tērēt naudu
5) kāds arī noteikti spītības pēc dēļ radu, draugu spiediena
6) ir sajūta, ka nekas jau nemainīsies
7) kaut kādā ziņā tomēr vēlas to “ja nu kas aiziešu” sajūtu.
8) ir bijusi saruna, ka sieviete nevēlas uzvārdu vai plano likt aiz “-“ un vīrietim tas nav pa prātam.
9) nav īstā
05.01.2023 02:19 |
 
Reitings 3339
Reģ: 23.01.2022
Minēšu vēl vienu aspektu, kas būtu noderīgs. Ja arī visi papīri ir sakārtoti (tajā skaitā testaments), tas otrs tāpat ir svešs, un mantojuma kārtībā ir svešs cilvēks. Pirmkārt, jādalās ar 1. pakāpes radiniekiem un tad var saņemt savu daļu, un vēl samaksāt 15% mantojuma nodokli.
Sieva/vīrs jau ir 1.pakāpes radinieks un jāmaksā tikai 2% laikam nodoklis.
05.01.2023 08:45 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
Neredzu baigos mīnusus laulībai,ja kāds saka,ka ko noņems/pieprasīs šķiroties,tak elementāri var sakārtot visus papīrus pirms laulības,ja ir tāda fobija.
Un ja vīrietis neredz atšķirību precējies vai dzīvo tāpat kopā-tad viņš vienkārši negrib precēties ar konkrēto sievieti un meklē visādas atmazkas.
Esmu par laulību,ja divi cilvēki ir izlēmuši būt kopā, kāpēc neprecēties? Ģimeni veidotu tikai laulībā,tas tomēr ir sava veida drošībai, dzīvē gadās visādi.
05.01.2023 09:14 |
 
Reitings 3339
Reģ: 23.01.2022
Annija35 @ 05.01.2023 09:14
Neredzu baigos mīnusus laulībai,ja kāds saka,ka ko noņems/pieprasīs šķiroties,tak elementāri var sakārtot visus papīrus pirms laulības,ja ir tāda fobija.
Un ja vīrietis neredz atšķirību precējies vai dzīvo tāpat kopā-tad viņš vienkārši negrib precēties ar konkrēto sievieti un meklē visādas atmazkas.
Esmu par laulību,ja divi cilvēki ir izlēmuši būt kopā, kāpēc neprecēties? Ģimeni veidotu tikai laulībā,tas tomēr ir sava veida drošībai, dzīvē gadās visādi.

Jup!
Un vispār, ir citas sajūtas. Tie, kuri nekad nav precējušies, vispār nevarētu teikt, cik slikti ir būt precētam, jo nezin cik labi ir. Hehe
05.01.2023 09:33 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Wordrobe666 @ 05.01.2023 01:36

Ir sievietes kam 100 gadus nevajag to piederības sajūtu, ko sniedz precības. ?Manuprāt tas viss ir pārāk romantizēts, kā filmās. Man tomēr liekas, ka šo visu domā sievietes, kam ir rozā brilles uz acīm. ?

Nu ir sievietes, kuras arī 100 gadus ne bērnu grib un veci nevajag ne sekundi. Es runāju par tām, kurām tas ir svarīgi, ne tām, kurām to nevajag. Brilles lai paliek pie iemīlēšanās posma. Manuprāt laulībai un iemīlēšanās posmam starpā jābūt vairākiem gadiem. Tad arī tās brilles nokrīt. Lai nesanāk tā, ka pēc kāzām, izrādās, vīrietis met zeķes apkārt un sieviete mēdz noslinkot ar mājas soli.
05.01.2023 09:37 |
 
Reitings 4911
Reģ: 11.08.2022
Wordrobe666 @ 05.01.2023 00:55

Manās acīs vīrietis, kurš neapprec savu mīļoto vai savu bērnu mammu, ir bezatbildīgs. Un līdz ar to arī nevīrišķīgs
Sanāk ka puse jeb vairāk no Latvijas vīriešiem ir bezatbildīgi un nevīrišķīgi.
Šitadas muļķības raksta psihoterapeite. Protams, ja viņa tāda ir. ?

Man liekas, ka viss pareizi, it īpaši, ja taisa bērnus bez dokumentu sakārtošanas. Pazīstamai meitenei nomira tēvs (ar māti nebija precējies), pēc tam ļoti smagi gāja ar formalitātēm
05.01.2023 10:30 |
 
10 gadi
Reitings 15
Reģ: 12.06.2012
Nespēju iedomāties kopdzīves veidošanu, bērnu radīšanu, utt. ar vīrieti, kurš nevēlas mani apprecēt. Jā, man ir svarīga laulība un nekad nepiekritīšu visu dzīvi pavadīt draudzenes statusā. Par laimi, ne visi vīrieši uzskata laulību par bezmaz vai iešanu uz ešafotu, kā te var izlasīt.
05.01.2023 10:57 |
 
Reitings 180
Reģ: 01.03.2022
Man šķiet, ka katram ir savi uzskati par laulībām un izcili, ja tie saskan ar partneri. Un tad arī plusi/mīnusi veidojas absolūti citā prizmā.
Piemēram, draugu lokā ir pāris, kas ir kopā padsmit gadus, ir bērni, bet nevienam no viņiem vienkārši nav būtiski precēties. Ir labi kopā kā ir. Un nav tur nekādu zemūdens akmeņu vai vēl kā. Viens no saskanīgākajiem pāriem, ko zinu. Abi gudri, izglītoti, izteikti monogāmi. Un sakārtojuši visu iespējamo ar mantojuma tiesībām, īpašumiem, krājkontu pieejām utt, lai worst case scenario viss ir nodrošināts.
Un tad viņu pluss, piemeram, ir šī nepiespiestības sajūta neprecoties un dzīvojot dzīvi nost, kamēr citam pluss ir birokrātiska sakārtotība, apliecinājums, ka vīrietis nobriedis utt.
Domāju, ka mazāk vajag nosodīt citus un teikt, kā labāk, pareizāk, drošāk. Katram ir pilnīgi cita uztvere un skatījums, un kaut kādu risku vadības plāns.
05.01.2023 16:10 |
 
Reitings 668
Reģ: 10.03.2022
Kurā slimnīcā liek uzrādīt laulības reģistrācijas apliecību? Šito pasaku apnicis lasīt.
05.01.2023 16:37 |
 
Reitings 668
Reģ: 10.03.2022
Pasaku par materiālo nodrošinātību ar var iebāzt dziļi kaut kur, Fiļa ex-sievas miljonāres? Vai gluži otrādi, vienai pat dāvanas pieprasīja atpakaļ. Latvijā to laulības apliecību var pakārt uz nagliņas, ja vien laulība nav ar uz nāves gultas gulošu miljonāru.
05.01.2023 16:48 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits