Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Laulība

 
Reitings 1927
Reģ: 28.04.2019
Mūsdienās arvien vairāk pāru nolemj neprecēties.
Kā jūs redzat, kādi ir plusi un mīnusi reģistrētai laulībai?
Ļoti bieži dzirdu, ka sievietei (itkā) būtu labi būt laulībā, jo finansiāli viņa vairāk tiktu pasargāta, bet es tam īsti neticu. Toties vīrieši nevēlas laulību, jo viņi sevi grib finansiāli pasargāt. Tad kā īstenībā ir? Iespējams, ka pēc gadiem 10 laulības vairs nebūs tik aktuālas, un būs citi veidi kā reģistrēt attiecības un sadalot visu, kas kuram pieder.
04.01.2023 18:03 |
 
Reitings 4910
Reģ: 11.08.2022
Man tas papīrs ir ļoti svarīgs. Būsim godīgi, nav oficiāli viss sakārtots un tu esi nekas tam cilvēkam. Ne īsti slimnīcā varēsi apciemot (ja laiž pašus tuvākos), ne parakstīt kādus dokumentus, ja otra puse, nedod Dievs, kļūst rīcībnespējīga. Protams, arī citas juridiskas lietas, ko uz sitiena nevaru atcerēties.
Neuzskatu to par kaut kāda veida finansiālu pasargāšanu, bet par elementāru lietu, lai būtu pilnvērtīgs pāris. Labi... te jau drusku dramatiski uzrakstīju, taču kaut kā tā ir.
Man šķiet ļoti dīvaini, ja pāris izvēlas radīt bērnus un neprecēties. Saprotu, ka kāzas ir dārgs prieks, taču sarakstīšanās nemaksā kosmosu. Attaisnojums, ka negribās papīrus smērēt (dažas reizes esmu dzirdējusi no vīriešiem) vispār ir zem katras kritikas. Kā var būt kopā ar cilvēku, kas nešķiet papīru "smērēšanas" vērts?
04.01.2023 18:13 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Viss ir atkarīgs no Valsts, kurā šī laulība tiek reģistrēta. Latvijā samērā ir ok, ja vīrietis ir gudrs, tad var visu sakārtot tā, ka ja nu tomēr sanāk šķirties, tad tevi "neizdrāzīs" pēc pilnas programmas. Savukārt ārzemēs tur ir pilnīgs čau un kukū. Personīgi, es tiešām nespēju saprast, kā vispār tas tika pieļauts, ka tādi likumi un kā strādā "family court" vispār eksistē. Tur tiešām nav jābrīnās, ka vīrieši nevēlas precēties, jo ja tu dziļāk papēti kādi ir tie likumi, tad tu ātri vien saproti, ka sievietes pat tiek daļēji "iedrošinātas" sķirties, pat laulības līgumi tiek apieti. Tas ir apmēram tā - tu aplaupītu banku, ja tu zini, ka tev par to nekas nebūs? domāju 99% cilvēku teiktu, ka jā. Nedomāju, ka uz tādiem principiem būtu jāveido cilvēku savienība, bet nu, tā nav nejaušība, tas viss ir speciāli viedots ar tādu nodomu.
04.01.2023 18:20 |
 
Reitings 6878
Reģ: 16.02.2021
Kopumā neuzskatu par vajadzīgu no juridiskās puses. Gandrīz visu var sakārtot tāpat. Īpašuma tiesības, mantojumu, apdrošināšanu, pensiju otram novēlēt, visu. Vienīgie daži izņēmumi - ja otrs ir slimnīcā, tad teorētiski laiž tuviniekus/radiniekus, taču reālajā dzīvē es neesmu dzirdējusi, ka pie smagā stāvoklī esoša pacienta nepielaistu dzīvesbiedru/bērna otru vecāku, zinu vairākus, kuri ir tikuši klāt slimnīcā otram, teiktu, ka tas ir mīts. Nākamais kāzuss - sabrūk Maxima - kompensāciju dabūs tikai kopīgais bērns. Dzīvesbiedrs nē. Ja esi sieva/vīrs, tad dabūsi. Bet pašam sevi jāapdrošina un jānorāda labuma guvējs dzīvesbiedrs. Aizbildniecība par bērnu pie normālām attiecībām netiek maisīta ar laulību jautājumiem, tur problēmu nav. Un strīdu par aizbildniecību/saskarsmes tiesībām var atrast arī bez laulības šķiršanas. Es nenosodu laulību, esmu par, bet tas ir, manuprāt, vairāk emocionāls rituāls, savienība, tradīcija, cienījams, ļoti svarīgs un svēts elements attiecībās, bet tikai no juridiskā viedokļa tam nav gana stipru par argumentu.
04.01.2023 18:22 |
 
Reitings 6878
Reģ: 16.02.2021
GhostGG @ 04.01.2023 18:20
Viss ir atkarīgs no Valsts, kurā šī laulība tiek reģistrēta. Latvijā samērā ir ok, ja vīrietis ir gudrs, tad var visu sakārtot tā, ka ja nu tomēr sanāk šķirties, tad tevi "neizdrāzīs" pēc pilnas programmas. Savukārt ārzemēs tur ir pilnīgs čau un kukū. Personīgi, es tiešām nespēju saprast, kā vispār tas tika pieļauts, ka tādi likumi un kā strādā "family court" vispār eksistē. Tur tiešām nav jābrīnās, ka vīrieši nevēlas precēties, jo ja tu dziļāk papēti kādi ir tie likumi, tad tu ātri vien saproti, ka sievietes pat tiek daļēji "iedrošinātas" sķirties, pat laulības līgumi tiek apieti. Tas ir apmēram tā - tu aplaupītu banku, ja tu zini, ka tev par to nekas nebūs? domāju 99% cilvēku teiktu, ka jā. Nedomāju, ka uz tādiem principiem būtu jāveido cilvēku savienība, bet nu, tā nav nejaušība, tas viss ir speciāli viedots ar tādu nodomu.

Piekrītu. Latvijā sieva no vīra tāpat vien pusi nedabūs. Mums ir iestrādāts Civillikumā, kas ir atsevišķa manta un laulības laikā kopīgi iegūtā manta arī ir stiepjams jēdziens. Sieviete, kura finansiāli nav piedalījusies kopdzīvē var no tās arī aiziet plika un nabaga un pusi viņai neredzēt. Tas ir vairāk ASV un citur vai filmās.
04.01.2023 18:25 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3714
Reģ: 31.10.2010
Laulība nozīmē lielāku juridisku aizsardzību. Nereģistrētas attiecības valsts nesargā. Ja pāris nav precēts, likuma priekšā viņi viens otram ir svešinieki, pat ja nodzīvojuši kopā desmitiem gadu.
Un savstarpējie apzīmējumi arī ar laiku kļūst savādi. Jaunībā tas vēl ir neuzkrītoši, bet ja abiem ir 60 gadi, tad "tā ir mana draudzene" vai "tas ir mans draugs" izklausās dīvaini.
04.01.2023 18:28 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Piekrītu. Latvijā sieva no vīra tāpat vien pusi nedabūs. Mums ir iestrādāts Civillikumā, kas ir atsevišķa manta un laulības laikā kopīgi iegūtā manta arī ir stiepjams jēdziens. Sieviete, kura finansiāli nav piedalījusies kopdzīvē var no tās arī aiziet plika un nabaga un pusi viņai neredzēt. Tas ir vairāk ASV un citur vai filmās.

Tā ir. Ir pat valstis, kurās pat ja tu neesi precējies, bet tikai dzīvo kopā kādu laiku, tad sieviete var pieprasīt kaut ko no vīrieša WTF :D tas vispār sķiet brain dead. Tas ir vienkārši nākamais solis, lai vēl vairāk sarīdītu un atsvešinātu dzimumus viens no otra. (variet šo pierakstīt klāt pie sazvērestības teorijām).
04.01.2023 18:30 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Katrs jau pats izvēlas ko tad ar to savu pirkstu darīt. 😃
Man personīgi šķiet, ka tā ir cieņa vienam pret otru attiecībās un būšana tuvāk viens otram. Piederība. Kā arī citu meiteņu komentāri par juridisko pusi. Nekā slikta, nosodoša vai nepareiza neredzu apprecoties. Manuprāt forši. :)
04.01.2023 18:31 |
 
Reitings 4910
Reģ: 11.08.2022
Mercury6 @ 04.01.2023 18:22
Kopumā neuzskatu par vajadzīgu no juridiskās puses. Gandrīz visu var sakārtot tāpat. Īpašuma tiesības, mantojumu, apdrošināšanu, pensiju otram novēlēt, visu. Vienīgie daži izņēmumi - ja otrs ir slimnīcā, tad teorētiski laiž tuviniekus/radiniekus, taču reālajā dzīvē es neesmu dzirdējusi, ka pie smagā stāvoklī esoša pacienta nepielaistu dzīvesbiedru/bērna otru vecāku, zinu vairākus, kuri ir tikuši klāt slimnīcā otram, teiktu, ka tas ir mīts. Nākamais kāzuss - sabrūk Maxima - kompensāciju dabūs tikai kopīgais bērns. Dzīvesbiedrs nē. Ja esi sieva/vīrs, tad dabūsi. Bet pašam sevi jāapdrošina un jānorāda labuma guvējs dzīvesbiedrs. Aizbildniecība par bērnu pie normālām attiecībām netiek maisīta ar laulību jautājumiem, tur problēmu nav. Un strīdu par aizbildniecību/saskarsmes tiesībām var atrast arī bez laulības šķiršanas. Es nenosodu laulību, esmu par, bet tas ir, manuprāt, vairāk emocionāls rituāls, savienība, tradīcija, cienījams, ļoti svarīgs un svēts elements attiecībās, bet tikai no juridiskā viedokļa tam nav gana stipru par argumentu.

Vismaz ir pozitīvi, ka var tās lietas sakārtot neprecoties. Skatoties uz sevi, nevarētu teikt, ka atcerēšos katru sīkumu kur ko ierakstīt un kādas situācijas paredzēt. Tas, manuprāt, rada lieku stresu. Ja kādam tas sanāk, tad kāpēc ne?
04.01.2023 19:31 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Mīnusus neredzu, ja nu vienīgi kāds tiešām ir baigi biezais un otrs nabags, kurš varētu mēģināt kaut ko piedzīt pēc šķiršanās.
Mani vienmēr pārsteiguši pāri (nu labi, teiksim kā ir - vīrieši), kas laulībām nav gatavi, bet bērnus gan labprāt taisa. :D Štrunts par sīko, bet laulība, tas gan ir nopietns lēmums, nevar sasteigt. :D
Domāju, ka laulība ir forša, nezinu, vai tas prasa paskaidrojumus, tādi reāli praktiski plusi un mīnusi jau šai valstī īsti nav.
04.01.2023 19:46 |
 
Reitings 402
Reģ: 14.01.2020
Laulība kā drošība vairāk materiālā izpratnē ir tikai no vienas puses. Spēja uzņemties atbildību, apprecot savu mīļoto, patiesībā ceļ vīrišķības akcijas. Manās acīs vīrietis, kurš neapprec savu mīļoto vai savu bērnu mammu, ir bezatbildīgs. Un līdz ar to arī nevīrišķīgs. Jo vīrietība noteikti iet kopà ar spēju būt atbildīgam arī uzņemoties saistības.
04.01.2023 20:04 |
 
Patīk
Reitings 1743
Reģ: 24.05.2019
Visas situācijas dzīvē nevar paredzēt. Pēdējā laika notikumi starp manām paziņām -
Vīrietim infarkts, viņš ir komā pusgadu, slimības lapa darbā ir noformēta, par slimnīcu jāmaksā, rēķini jāmaksā, bērni jāuztur, nevar piekļūt kontam. Beigās viņš nomirst un nav naudas bērēm, visa nauda ir iesaldēta līdz tiesai.
Vīrietis pēkšņi mirst. Apdrošināšanas viņam nekādas nav (jā, slikti), viņš ir devis lielas naudas summas parādā saviem biznesa partneriem. Viņa partneri mazgā rokas, nav jau kam atdot parādu.
04.01.2023 20:22 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Spēja uzņemties atbildību, apprecot savu mīļoto, patiesībā ceļ vīrišķības akcijas. Manās acīs vīrietis, kurš neapprec savu mīļoto vai savu bērnu mammu, ir bezatbildīgs. Un līdz ar to arī nevīrišķīgs.

https://www.youtube.com/shorts/1W3wAXwg-gk
Mhm. Pasaki to viņam, es domāju, ka viņš tagad ar prieku pieņemtu sev apzīmējumu "nevīrišķīgs" un "nestu" to ar lielu lepnumu. :D Bet tas, protams, nav Latvijā, bet princips jau laikam ,pēc tava prāta, strādātu tāpat - ja neprec ,tā tad nevīrišķīgs.
04.01.2023 20:30 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Lula @ 04.01.2023 19:46
Mīnusus neredzu, ja nu vienīgi kāds tiešām ir baigi biezais un otrs nabags, kurš varētu mēģināt kaut ko piedzīt pēc šķiršanās.
Mani vienmēr pārsteiguši pāri (nu labi, teiksim kā ir - vīrieši), kas laulībām nav gatavi, bet bērnus gan labprāt taisa. :D Štrunts par sīko, bet laulība, tas gan ir nopietns lēmums, nevar sasteigt. :D
Domāju, ka laulība ir forša, nezinu, vai tas prasa paskaidrojumus, tādi reāli praktiski plusi un mīnusi jau šai valstī īsti nav.

Ārprāts, es šim tik ļoti piekrītu!
Bērnus sataisīt var, bet apprecēt - oi nē, par traku. 😃
Man arī šķiet, ka laulība ir jebkura normāla vīrieša vīrišķības pazīme.
04.01.2023 20:36 |
 
Reitings 4910
Reģ: 11.08.2022
GhostGG @ 04.01.2023 20:30

https://www.youtube.com/shorts/1W3wAXwg-gk
Mhm. Pasaki to viņam, es domāju, ka viņš tagad ar prieku pieņemtu sev apzīmējumu "nevīrišķīgs" un "nestu" to ar lielu lepnumu. :D Bet tas, protams, nav Latvijā, bet princips jau laikam ,pēc tava prāta, strādātu tāpat - ja neprec ,tā tad nevīrišķīgs.

Parādi 2 lietas - savu Tinder profilu (ja tāds ir, tad būs skaidrs, kādas žubes Tu neapzināti ķer) un meiteni, kura Tevi "izkastrēja". Taču netaisies visu mūžu raustīties, ka kāda Tevi apzags?
04.01.2023 20:38 |
 
Reitings 2977
Reģ: 19.09.2021
GhostGG @ 04.01.2023 20:30

https://www.youtube.com/shorts/1W3wAXwg-gk
Mhm. Pasaki to viņam, es domāju, ka viņš tagad ar prieku pieņemtu sev apzīmējumu "nevīrišķīgs" un "nestu" to ar lielu lepnumu. :D Bet tas, protams, nav Latvijā, bet princips jau laikam ,pēc tava prāta, strādātu tāpat - ja neprec ,tā tad nevīrišķīgs.
Nu iekš USA vīrietim precēties ir pilnīga pašnāvība.
04.01.2023 20:40 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Parādi 2 lietas - savu Tinder profilu (ja tāds ir, tad būs skaidrs, kādas žubes Tu neapzināti ķer) un meiteni, kura Tevi "izkastrēja". Taču netaisies visu mūžu raustīties, ka kāda Tevi apzags?

Kāds sakars tur ar mani? diskusija tak ir par to, kāpēc vajadzētu un kāpēc negrib precēties ne tā?
Mani neviena nav ne apzagusi, ne "izkastrējusi", jo tas vnk nebūtu iespējams, jā pat "izglītotās" nē :P Pārāk gudrs esmu šajos jautājumos. Bet tev gan tas video baigi iekoda, interesanti kāpēc. Varēji jau pajust līdz tam čālim.
04.01.2023 20:47 |
 
Reitings 2977
Reģ: 19.09.2021
Mušpapīrs @ 04.01.2023 20:38

Parādi 2 lietas - savu Tinder profilu (ja tāds ir, tad būs skaidrs, kādas žubes Tu neapzināti ķer) un meiteni, kura Tevi "izkastrēja". Taču netaisies visu mūžu raustīties, ka kāda Tevi apzags?
Var arī vienkārši "nedot zaglim iespēju" un neprecēties (lasi mācīties no citu kļūdām)
Sievietēm nepatīk ka vīrieši paliek gudrāki šajā jautājumā - tāpēc viņas dusmojas.
04.01.2023 20:48 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
GhostGG Mini, lūdzu, pāris piemērus, kapēc vajadzētu precēties. :)
04.01.2023 20:51 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
GhostGG Mini, lūdzu, pāris piemērus, kapēc vajadzētu precēties.

Protams runāšu, ja precās te pat Latvijā. Nu patiesībā es no savas un vīriešu puses redzu tikai vienu pamatotu iemeslu - Ja ir laba sieva, tad, ja es pēkšņi noliku karoti, tad viņai un bērniem nebūtu jāiet un jādzīvo uz ielas un viņai un bērniem paliktu viss manis plenītais un nevajadzētu knapināties.
04.01.2023 20:59 |
 
Reitings 4910
Reģ: 11.08.2022
GhostGG @ 04.01.2023 20:47

Kāds sakars tur ar mani? diskusija tak ir par to, kāpēc vajadzētu un kāpēc negrib precēties ne tā?
Mani neviena nav ne apzagusi, ne "izkastrējusi", jo tas vnk nebūtu iespējams, jā pat "izglītotās" nē :P Pārāk gudrs esmu šajos jautājumos. Bet tev gan tas video baigi iekoda, interesanti kāpēc. Varēji jau pajust līdz tam čālim.

Man neiekoda. Drīzāk palika žēl tā čaļa
Vienkārši tāds iespaids pēc citām diskusijām. Nekā personīga. Pat jūtu līdzi (nav sarkasms). Izklausies normāls, bet traumēts. Var jau būt, ka kļūdos
04.01.2023 21:04 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits