Modelis - par visu maksā vīrs

 
Reitings 561
Reģ: 15.12.2022
Palasīju es te dažas diskusijas un komentārus, kur bieži sastapu tādu domu “man par visu maksā vīrs (komunālie, produkti, ceļojumi utt), es savu naudu tērēju, kā vien vēlos, bet ja jūs ar savu vīrieti maksājat uz pusēm, tad esi neveiksminiece, bezmaksas apkalpojošais personāls utt…”
Tad nu aizdomājos. Cik vīrietim ir jāpelna, lai tā varētu dzīvot? Uzskatu, ka mēs abi ar manu vīrieti pelnam salīdzinoši labi, taču maksājam visu aptuveni uz pusēm. Ja mēs dzīvotu pēc tāda modeļa kā daudzas te lielās, tad reāli būtu tā, ka visu vīrieša naudu iztērētu, bet man kontā krātos normāla summiņa + mēs nevarētu tik bieži ceļot. Varbūt varat padalīties ar aptuvenajiem ienākumiem, pie kuriem jums šāds modelis strādā? Es vienkārši esmu nedaudz apjukusi un vēlos saprast pievienoto vērtību šim. Nu vai arī saprast, ka, salīdzinājumā ar citiem, mums nav tās lielākās algas 😀
Kādas ir jūsu domas par šādu modeli vispār?
01.01.2023 17:33 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Wordrobe666 @ 02.01.2023 01:36

Kādēļ vēlies but vienlidziga ar virieti?

kādēļ nē gan? Sieviete nevar būt vienlīdzīga ar vīrieti? Vai tad mēs visi netiecamies būt vienlīdzīgi dzimuma, rases, seksualitātes utt. ziņā, bet ir cilvēki kuri tur atpakaļ dēļ steriotipiem un vecām tradīcijām/reliģijas?
02.01.2023 10:23 |
 
Reitings 30
Reģ: 24.08.2020
Mums kaut kā dabīgi tas iegājās no sākta gala, ka maksājumus (īri un komunālos) maksā draugs. Arī pērkoties kopā veikalā, kafejnīcā, restorānā, izklaides vietās utt. maksā viņš. Iepērkoties viena, protams, maksāju pati, kas ir aptuveni 1/3 no mēneša izdevumiem par pārtiku un saimniecības precēm. Ja pasūtam no wolt, tad kā kuru reizi, nav problēmu, ka arī es kādreiz pasūtu mums vakariņas vai ko citu. Mana alga ir tīri ok - virs Latvijas vidējās. Draugam - 2x lielāka kā man, un samaksājot obligātos maksājumus, viņam paliek pāri vairāk nekā es nopelnu kopā. Citādi naudu es viņam neprasu, savus skaistuma uc. tēriņus atļaujos pati. Ceļojumus gan, lielākā daļa viņš, bet arī es piedalos vismaz 1/3 no kopējām izmaksām, piemēram nopērku biļetes vai samaksāju par viesnīcu. Jāmin, ka esam kopā no brīža, kad studējām, dzīvojām kojās un nevienam nekas daudz nebija. Ja tagad būtu tā, ka skaitam katru eiro, tad drošvien šis modelis būtu savādāks.
02.01.2023 13:14 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Mans komentārs bija vairāk novērojums tam, ka tie attiecību modeļi, kuri ir 50/50, bieži vien tur nekāds 50/50 nesanāk

+++
Šis arī ir vien no iemesliem kāpēc es nekad nepiekristu 50/50, jo tas skan tikai labi "uz papīra", bet realitātē tā pat beigās būtu 80/20 labākajā gadījumā, bet savukārt mājas darbi būtu jāveic mums abiem, jo mums tak ir it kā "50/50". Tas šķiet baigais apisiens un galīgi neizdevīgi man.
02.01.2023 13:23 |
 
Patīk
Reitings 395
Reģ: 28.03.2020
Mans vīrietis pelna 4x vairāk nekā es un maksā par dzīvokli, jo man ir pašai savs dzīvoklis maksājams. Pārtiku pērkam +/- uz pusēm. Ja man kaut kam nesanāk, neliedz finansiālu atbalstu.
Bet sajūtu ziņā man neērtība saglabājas, lai gan esam par to runājuši. Diez vai man darbā tuvākā gada laikā būs algas pielikums, bet darbs man ļoti patīk, tad nu vīrietis saka, ka vajag situāciju pieņemt tādu, kāda tā ir.
02.01.2023 13:57 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
GhostGG @ 02.01.2023 13:23

+++
Šis arī ir vien no iemesliem kāpēc es nekad nepiekristu 50/50, jo tas skan tikai labi "uz papīra", bet realitātē tā pat beigās būtu 80/20 labākajā gadījumā, bet savukārt mājas darbi būtu jāveic mums abiem, jo mums tak ir it kā "50/50". Tas šķiet baigais apisiens un galīgi neizdevīgi man.

Labo, ja kļūdos, bet tad jau beigās sanāk, ka tas vīrieša uzskats par to, ka nodrošina ģimeni finansiāli beigās ir nevis par to, ka rūpējas par ģimeni,bet gan par to, lai netiek apbižots ar trauku mazgāšanu un grīdas tīrīšanu vairāk kā pati sieviete. 😄
02.01.2023 14:17 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Labo, ja kļūdos, bet tad jau beigās sanāk, ka tas vīrieša uzskats par to, ka nodrošina ģimeni finansiāli beigās ir nevis par to, ka rūpējas par ģimeni,bet gan par to, lai netiek apbižots ar trauku mazgāšanu un grīdas tīrīšanu vairāk kā pati sieviete.

Kas tu domā, ka vīrietim ir jāuztur sieviete tāpat vien, par skaistām acīm? Nē nu es saprotu, ka ir tādi gadījumi, kur vīrietis uztur, pērk, apmaksā visu sievietei tāpat vien un pretī to, ko viņš gribētu tā arī nesaņem. Bet tā ir pilnīgi cita kategorija - ir aitas ir cirpēji. Savās attiecības es nemūžam neko tādu nepieļautu. Mana filozofija šinī jautājumā ir ļoti vienkārša - sieviete saņem to, ko viņa vēlas un es saņemu to, ko es vēlos un nekā savādāk. Protams, ir cilvēki, kuriem tas nebūtu pieņemami - super, būs cita, kurai tas būs pieņemami un tas ir pilnīgi normāli, tāpēc jau mēs katrs tiekamies un veidojam attiecības ar sev līdzīgi domājušiem.
02.01.2023 14:37 |
 
10 gadi
Reitings 166
Reģ: 26.08.2012
Butu iNteresanti ari dzirdet savadaku modeli.
Mes ar viru nedzivojam LV bet tas lietas butibu nemaina.
Mana alga ir 3x lielaka kaa viira. Rekinus / partiku katrs parskaitam uz kopeju kontu kur viss tiek maksats un tad, ja piemeram pietrukst tad parejo maksaju es. Katrs uztur savas masinas / telefonus, bet es perku visas lielaas lietas maajai, celojumus malsaju es un tagad esot stavokli ari bernam visu perku es. Vina alga nav maza bet atskiriba ir liela. Vins reizem kada restorana samaksa vai reizem es. Reizem piedava apmalsat kadu manu pirkumu, piemeram ja pie kases maksaju par kurpeem, bet nu mums tas strada ok.
Vina iekrajumi saving konta ir lielaki kaa mani, jo ka jau teicu, ka es tomer perku visu maajai / celojumi, nu viss kas lielaaks.
Sobrid esot stavokli iesu dekretaa tikai uz paris menesiem un tad ies viirs, jo dzivojam valsti, kur diemzhel es zaudeju daudz naudu sezhot majaas, jo nav tik labveligi nosacijumi kaa jums LV, un tapec, ka pelnu krietni vairaak mums izdevigak ir modelis, ka dalu dekreta majas bus virs ar mazuli, jo musu gadijuma zaudejot manus ienakumus mes to jutisim daudz vairak.
Nevienam no mums ar tadu modeli attiecibas nav problemas. Kopaa esam no 18 gadiem (tagad pari 30) un diviem karjeristiem veidot gimeni kopa noteikti butu daudz grutaak. Vina stipraa puse ir majaa kaut ko uzbuvet, sataisiit tadas lietas un man par to nav jadomaa.
02.01.2023 16:16 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
YaeMiko @ 02.01.2023 10:23

kādēļ nē gan? Sieviete nevar būt vienlīdzīga ar vīrieti? Vai tad mēs visi netiecamies būt vienlīdzīgi dzimuma, rases, seksualitātes utt. ziņā, bet ir cilvēki kuri tur atpakaļ dēļ steriotipiem un vecām tradīcijām/reliģijas?

Sieviete, kas skrien būt vienlīdzīga ar vīrieti, zaudē savu sievišķību, pievilcību, protams,tas ir mans uzkats. Citi domā savādāk. ☺Un vienlīdzība var būt vairākās jomās netikai naudas pelnīšanas ziņā,bet arī izskata utt.
Sievietei nav jasacenšas ar vīrieti par varu un naudu, lai pieradītu ka viņa ir vienlīdzīga, nevis zemāk stāvoša vīrieša priekšā.
Mans mērķis nekad nav bijis būt vienlīdzīgai ar vīrieti, jo es saprotu ka musu dzimumi ir pārāk atšķirīgi it visā, īpaši domāšanā. 😀 Takā atbildė ir nē, visi netiecas būt vienlīdzīgi, un mani neattur ne reliģija, ne tradicijas ne stereotipi. 😀
02.01.2023 16:50 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
samba @ 02.01.2023 16:16
Butu iNteresanti ari dzirdet savadaku modeli.
Mes ar viru nedzivojam LV bet tas lietas butibu nemaina.
Mana alga ir 3x lielaka kaa viira. Rekinus / partiku katrs parskaitam uz kopeju kontu kur viss tiek maksats un tad, ja piemeram pietrukst tad parejo maksaju es. Katrs uztur savas masinas / telefonus, bet es perku visas lielaas lietas maajai, celojumus malsaju es un tagad esot stavokli ari bernam visu perku es. Vina alga nav maza bet atskiriba ir liela. Vins reizem kada restorana samaksa vai reizem es. Reizem piedava apmalsat kadu manu pirkumu, piemeram ja pie kases maksaju par kurpeem, bet nu mums tas strada ok.
Vina iekrajumi saving konta ir lielaki kaa mani, jo ka jau teicu, ka es tomer perku visu maajai / celojumi, nu viss kas lielaaks.
Sobrid esot stavokli iesu dekretaa tikai uz paris menesiem un tad ies viirs, jo dzivojam valsti, kur diemzhel es zaudeju daudz naudu sezhot majaas, jo nav tik labveligi nosacijumi kaa jums LV, un tapec, ka pelnu krietni vairaak mums izdevigak ir modelis, ka dalu dekreta majas bus virs ar mazuli, jo musu gadijuma zaudejot manus ienakumus mes to jutisim daudz vairak.
Nevienam no mums ar tadu modeli attiecibas nav problemas. Kopaa esam no 18 gadiem (tagad pari 30) un diviem karjeristiem veidot gimeni kopa noteikti butu daudz grutaak. Vina stipraa puse ir majaa kaut ko uzbuvet, sataisiit tadas lietas un man par to nav jadomaa.

Vecis labi iekartojies uz sivietes pleciem. 😁
02.01.2023 17:16 |
 
10 gadi
Reitings 166
Reģ: 26.08.2012
Wordrobe666 @ 02.01.2023 17:16

Vecis labi iekartojies uz sivietes pleciem. ?

Taapat kaa daudzas sievietes 😀
Es to taa neuztveru. Vinam ir labs darbs, bet vinam vienkarsi nav tads karjeras dzinulis. Abiem diviem sakuma mums nekaa nebija, jo kopaa esam no skolas laikiem. Tapec vien, ka vins nepelna tik cik es vins jau nav nevertigaks. Es to uzskatu par musu kopejo naudu. Noteikti, kad piedzims mazulis bus ipasi jutams vina atbalsts, jo lai man varetu but veikamiga karjera, kur mans darba pieprasa komandejumus, otram vecakam ir jabut flexiblam. Es ne vienmer majas naaku 17.00 no darba un domaju, ka tas ari nemainisies velaak.
02.01.2023 17:50 |
 
Reitings 3685
Reģ: 15.11.2022
Wordrobe666 @ 02.01.2023 17:16

Vecis labi iekartojies uz sivietes pleciem. ?
o jomajo, vecais labi uzsēdies 😀
02.01.2023 17:51 |
 
10 gadi
Reitings 2485
Reģ: 29.01.2009
Mums ar vīru ir kopīgs budžets, viņa nauda ir mana nauda un otrādi. Rēķinus maksājam kā kuru reizi sanāk, tad viņš, tad es, tāpat arī pārtiku. Viņš pelna vairāk, līdz ar to arī vairāk maksā. Ja man kādreiz vajag naudu, piemēram, kādai skaistumkopšanas procedūrai vai apģērbam vai somiņai un man uz konta nepietiek naudas, tad vīrs iedod. Nav tā, ka es nevaru nopirkt to, ko gribu tikai tāpēc, ka visa mana nauda aizgājusi rēķinu apmaksai. Par to man nav jāuztraucas.
Modelis 50/50 man gan nebūtu pieņemams. Dalīt visu precīzi uz pusēm, jo nedod Dievs, es samaksāšu par eiro vairāk nekā tu un tad tu būsi man parādā, nu nē, man tas būtu apkaunojoši kā sievietei un domāju, ka vēl apkaunojošāk tas būtu vīrietim - apzināties, ka neesi spējīgs parūpēties par savu ģimeni. Ja jūs esat studenti, kas vēl "draudzējas" un kuriem vēl algas nav tik lielas, tad ok, bet ja ģimene - sieva un vīrs tik strikti nodala, cik kurš maksās, tad gan diezgan jocīgi.
02.01.2023 17:54 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Es tikko sapratu kur ir daļa forumnieču problēma šajā tēmā.
Daļai vienkārši šķiet, ka vecim jāiet uz darbu, jānes mājās piķis, lielākoties tas jāizdod rēķinu nomaksā un sievietes lutināšanā, un sieviete kalpo kā mājas tīritāja, ēst gatavotāja, bērna auklētāja. Kaut kas ļoti līdzīgs tam, kā bija padomju laikos uzskats par to, kādai jābūt ģimenei. Un kolīdz te kādai ir savādāks modelis vai nedod Dies' pati pelna un pati nodrošina, tad nāk un izsmej. 😄 Sievietes arī mēdz būt patstāvīgas, karjeristes, tādas, kuras pašas sev var un grib visu nodrošināt. Bet tā ir kaut kāda problēma, acīmredzot visiem citiem.
Turklāt domāju, ka pie bērna ienākšanas ģimenē šis 50/50 izmainas un vīrietis finansiāli ieguldas vairāk.
02.01.2023 17:56 |
 
Reitings 668
Reģ: 10.03.2022
Dzīvoju vīram uz kakla un jūtos lieliski, bērnu mums nav. Ja kādā jauka dienā vīrs paņems vagu, mani tas nebaida, badā nemiršu, vienkārši vairs nebūs ceļojumu vairākas reizes gadā un drēbes/aksesuārus nepirkšu brendotus, bet kaut ko Zara/Mango līmeņa.
Bet vispār es pirms vīra vienmēr esmu tikusies ar vīriešiem, kuri paši automātiski visu izmaksāja/piedāvāja, neesmu nevienam neko prasījusi. Tas tā vienkārši ir instinktīvi noticis.
Es pelnu labi, vīrs pelna 4-5 reizes vairāk, konkrētas summas neminēšu. Attiecības ar vīriešiem, kuri prasītu piemest restorānā, kopīgā ceļojumā, komunālajiem, pārtikai, vispār neizskatu kā opciju. Tad es varu dzīvot viena nevis ar dzīvokļa biedru. Ā, un es runāju par vecuma kategoriju virs 30, tikko universitāti beigušiem var arī nebūt līdzekļu visam, bet, sasniedzot noteiktu vecumu, tāds minimums kā mājoklis un pārtika vīrietim jau nu būtu jānodrošina.
02.01.2023 17:58 |
 
Reitings 95
Reģ: 05.11.2022
Wordrobe666 @ 02.01.2023 16:50

Sieviete, kas skrien būt vienlīdzīga ar vīrieti, zaudē savu sievišķību, pievilcību, protams,tas ir mans uzkats. Citi domā savādāk. ☺Un vienlīdzība var būt vairākās jomās netikai naudas pelnīšanas ziņā,bet arī izskata utt.
Sievietei nav jasacenšas ar vīrieti par varu un naudu, lai pieradītu ka viņa ir vienlīdzīga, nevis zemāk stāvoša vīrieša priekšā.
Mans mērķis nekad nav bijis būt vienlīdzīgai ar vīrieti, jo es saprotu ka musu dzimumi ir pārāk atšķirīgi it visā, īpaši domāšanā. ? Takā atbildė ir nē, visi netiecas būt vienlīdzīgi, un mani neattur ne reliģija, ne tradicijas ne stereotipi. ?

Man jau šķiet, ka nav runa par mēģināšanu būt kaut kam, kas neesi, bet ir sievietes, kurām patīk strādāt, alga ir laba, un tur nav jautājums par to, vai viņa 'grib' šādā ziņā būt vienlīdzīga ar vīrieti vai mēģina kaut ko kādam pierādīt, bet tā situācija tāda vienkārši ir. Ko tad - algas samazinājumu prasīt, lai forumā varētu palielīties, ka vīrietis ar augstāko algu tevi uztur, kā tas dabā pieklājas? :D Nav arī 0 gadījumi, pat ne šajā diskusijā, kad sieviete pelna pat krietni vairāk kā vīrietis. Šaubos, ka viņām tā alga ir tāpēc, ka gribēja savam vecim kaut ko pierādīt.
02.01.2023 18:03 |
 
Reitings 668
Reģ: 10.03.2022
samba @ 02.01.2023 17:50

Taapat kaa daudzas sievietes ?
Es to taa neuztveru. Vinam ir labs darbs, bet vinam vienkarsi nav tads karjeras dzinulis. Abiem diviem sakuma mums nekaa nebija, jo kopaa esam no skolas laikiem. Tapec vien, ka vins nepelna tik cik es vins jau nav nevertigaks. Es to uzskatu par musu kopejo naudu. Noteikti, kad piedzims mazulis bus ipasi jutams vina atbalsts, jo lai man varetu but veikamiga karjera, kur mans darba pieprasa komandejumus, otram vecakam ir jabut flexiblam. Es ne vienmer majas naaku 17.00 no darba un domaju, ka tas ari nemainisies velaak.

Dekrēts pāris mēn? Šveice vai ASV?
02.01.2023 18:06 |
 
10 gadi
Reitings 166
Reģ: 26.08.2012
Sarma1986 @ 02.01.2023 18:06

Dekrēts pāris mēn? Šveice vai ASV?

Nee - UK.
Dekrets ir gadu, bet ir loti zema apmaksa ko sanem peec pirmajaam 6 nedelam, jo uznemumaa kur stradaju nav papildus labaks policy tapat kaa daudzos privatos uznemumos te. Sanak sanemt ap 600£ menesi pec pirmajam 6 nedelam. Kopaa 9 menesi. Tad 3 menesus var vel but majas bez samaksas 😀 taa kaa novertejiet LV dekreta naudu, ja maksajiet nodoklus
02.01.2023 18:11 |
 
10 gadi
Reitings 831
Reģ: 17.12.2010
Nu šis ir gan dīvaini, ja vīrietis pelna vairāk, tad pilnīgi pašsaprotami maksā vairāk, bet ja sieviete pelna vairāk vai līdzvērtīgi un maksā daļu izdevumus, tad vecis labi iekārtojies 😂 kāpēc vispār sievietes uzskata, ka vīrietim jāpelna obligāti vairāk? Un ko tad darīt tai sievietei, kura pelna tiešām labi, ne 500, ne 1000eur, bet daudz vairāk? Tad viņai neko nemaksāt ikdienas tēriņiem un lai vīrietis viens maksā un sieviete tikai pērk sev brendu drēbes un somas? 😂
02.01.2023 18:34 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Wordrobe666 @ 02.01.2023 16:50

Sieviete, kas skrien būt vienlīdzīga ar vīrieti, zaudē savu sievišķību, pievilcību, protams,tas ir mans uzkats. Citi domā savādāk. ☺Un vienlīdzība var būt vairākās jomās netikai naudas pelnīšanas ziņā,bet arī izskata utt.
Sievietei nav jasacenšas ar vīrieti par varu un naudu, lai pieradītu ka viņa ir vienlīdzīga, nevis zemāk stāvoša vīrieša priekšā.
Mans mērķis nekad nav bijis būt vienlīdzīgai ar vīrieti, jo es saprotu ka musu dzimumi ir pārāk atšķirīgi it visā, īpaši domāšanā. ? Takā atbildė ir nē, visi netiecas būt vienlīdzīgi, un mani neattur ne reliģija, ne tradicijas ne stereotipi. ?

Bet kāpēc tu netiecies but vienlīdzīga? Uzskati ka vīrietis un sieviete ir divas dažādas sugas - kā salīdzināt burkānu ar apelsīnu? Jo domā ka jau esi pārāka? Paskaidroja savu domu dziļāk.
02.01.2023 19:11 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
.Eksperte. @ 02.01.2023 17:56
Es tikko sapratu kur ir daļa forumnieču problēma šajā tēmā.
Daļai vienkārši šķiet, ka vecim jāiet uz darbu, jānes mājās piķis, lielākoties tas jāizdod rēķinu nomaksā un sievietes lutināšanā, un sieviete kalpo kā mājas tīritāja, ēst gatavotāja, bērna auklētāja. Kaut kas ļoti līdzīgs tam, kā bija padomju laikos uzskats par to, kādai jābūt ģimenei. Un kolīdz te kādai ir savādāks modelis vai nedod Dies' pati pelna un pati nodrošina, tad nāk un izsmej. ? Sievietes arī mēdz būt patstāvīgas, karjeristes, tādas, kuras pašas sev var un grib visu nodrošināt. Bet tā ir kaut kāda problēma, acīmredzot visiem citiem.
Turklāt domāju, ka pie bērna ienākšanas ģimenē šis 50/50 izmainas un vīrietis finansiāli ieguldas vairāk.

Manuprāt šeit izsmiešana notiek abos lauciņos, gan par majsaimniecēm, kas ir pilnībā atkarīgas no vīrieša naudas, gan par karjeristēm, kas maksā pusi no maksājumiem.
02.01.2023 19:29 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits