Modelis - par visu maksā vīrs

 
Reitings 561
Reģ: 15.12.2022
Palasīju es te dažas diskusijas un komentārus, kur bieži sastapu tādu domu “man par visu maksā vīrs (komunālie, produkti, ceļojumi utt), es savu naudu tērēju, kā vien vēlos, bet ja jūs ar savu vīrieti maksājat uz pusēm, tad esi neveiksminiece, bezmaksas apkalpojošais personāls utt…”
Tad nu aizdomājos. Cik vīrietim ir jāpelna, lai tā varētu dzīvot? Uzskatu, ka mēs abi ar manu vīrieti pelnam salīdzinoši labi, taču maksājam visu aptuveni uz pusēm. Ja mēs dzīvotu pēc tāda modeļa kā daudzas te lielās, tad reāli būtu tā, ka visu vīrieša naudu iztērētu, bet man kontā krātos normāla summiņa + mēs nevarētu tik bieži ceļot. Varbūt varat padalīties ar aptuvenajiem ienākumiem, pie kuriem jums šāds modelis strādā? Es vienkārši esmu nedaudz apjukusi un vēlos saprast pievienoto vērtību šim. Nu vai arī saprast, ka, salīdzinājumā ar citiem, mums nav tās lielākās algas 😀
Kādas ir jūsu domas par šādu modeli vispār?
01.01.2023 17:33 |
 
Reitings 200
Reģ: 09.06.2015
Wordrobe666 @ 01.01.2023 21:33

Precīzāk, Ja atrod virieti, kas ir ar mieru visu apmaksāt, tad var! ?

Nebūt ne! Par mājsaimnieci neizvēlējos būt es! Vīrs- lai viņš varetu pildit darba pienakumus un nebutu jalauza galva,kad,kur cikos būt pie bērniem.
Un,ja godigi!?- es labak stradatu,neka būtu šajā amatā. Nezinu vai tas ir pareizi, bet,ja esi majsaimniece, tad maja visam ir jabut perfekti. Labi, nedelu,kamer berni apmekle bd, viss labi, un nakošās 2 nedeļas ir jājūk prātā.
01.01.2023 21:52 |
 
Reitings 1887
Reģ: 26.12.2021
.Eksperte. @ 01.01.2023 21:45

Oi, man vel uzdeva jautājumu kad tad būs bērns un kapēc tad es tik daudz strādāju, kam man to naudiņu vajag. Jautāšu tev kā manu attiecību speciālistei, ko tas liecina par manu kopdzīvi un attiecībām, kopš citu cilvēku jautājumi ir kaut kāds rādītājs ne tikai līšana manās apakšbiksēs?
Šķiet, ka tev ir ļoti ziņkārīgi draugi 😁
01.01.2023 22:06 |
 
Reitings 994
Reģ: 08.05.2014
TimeToDream kas tieši ir čābīgs?
01.01.2023 22:07 |
 
Reitings 1887
Reģ: 26.12.2021
.Eksperte. @ 01.01.2023 21:50

Kapēc gan? Jo pati traktēji savu modeli kā sēdēšanu uz kakla un pati apvainojies? Izlasi manu pirmo komentāru šajā diskusijā. Es joprojām pie šī viedokļa palieku.
Kapēc es varu sadzīvot ar to, ka tavs modelis ir tāds, ka vīrietis lielākoties finansiāli nodrošina ģimeni, bet tevi trigero mani 50/50?
Jautājums tev pašai sev. Tev nav uz viņu man jāatbild.
Mani nekas netrigero, man ir interesanti un es uzdevumu dažus papildus jautājumus. Tici man, man dzīvē no tava ttiecību modeļa nekas nemainās
01.01.2023 22:08 |
 
Reitings 2977
Reģ: 19.09.2021
Es gribētu atrast simpātisku meiteni kas mani uzturētu - tas būtu lieliski :)
01.01.2023 22:09 |
 
Reitings 1310
Reģ: 19.07.2019
Huppoo @ 01.01.2023 21:41
Nav runa, ka pāris nesadodas rokās, bet par to, ka draugiem ir tāds jautājums. Es arī draugu kkātbūtnē to vien nedaru kā laizos pa kaktiem, bet no malas neizskatamies vēsi viens pret otru. Ķermena valoda, veids kā ar otru runā, skatieni - tas viss kopumā rada iespaidu kā par pāri, ne tikai rociņās sadošanās vien ?
Un par tiem pieciem gadiem nebija domāts par nākotni. Bet ja arī prasi par nākotni, tad jā, dzīvojam ar kopīgiem mērķiem attiecībās un būtu dīvaini, ja tie nebūtu mērāmi gados ?

Un? Ko vieni var tulkot par vēsumu attiecībās, pārim ir normāla ikdiena attiecībās, kaut arī viņi mīl viens otru, tikai ir pieraduši tā uzvesties. Un Eksperte ir bildināta, tāpēc domāju, ka spriešana par to, cik nopietnas vai nenopietnas ir viņas attiecības, jūtu izrādīšana, ir pilnīgi lieki.
Spriežu arī pēc savas pieredzes, ka sabiedrībā varam sēdēt blakus, nepievērst viens otram uzmanību, nepieskarties un visādi citādi izturēties tā, ka citiem liekas, ka mums ir vēsas attiecības, bet tā galīgi nav.
01.01.2023 22:10 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Huppoo @ 01.01.2023 22:06
Šķiet, ka tev ir ļoti ziņkārīgi draugi ?

Es precizēšu, viņi nav mani draugi. Man viņi ir paziņas. Maniem draugiem nekad nav ienācis prātā uzdot tādus jautājumus. Jo draugi sarunu gaitā saprot, kas notiek un uz ko es un mēs ejam. Jautājumi rodas tiem, kuri nezin, bet ļoti gribas.
01.01.2023 22:11 |
 
Reitings 10736
Reģ: 22.12.2022
FDieviete @ 01.01.2023 21:23
Vira budzets 2,5t-3t, mans-0, ja nenem vera bernu naudu,ko sanemu uz sava konta.
Esam izmenidžējušies visādi, bet,lai neietekmētos vīra alga,man jābūt par mājsaimnieci, kura var bernus aizvest uz bd,iznemt no bd un aizvest uz pulciniem.
Jā, gribētu arī atrast darbu,ko varetu darit tajā laikā,kamēr berni ir bd, bet 2 gadu laikā neesmu tadu darbu atradusi!(ar augstako izglitibu).
Pieminesu,ka ja viss budzets butu man, tad mes neizdzivoto. Virs man ieskaita naudas summu,ko varu teret edienam un savam vajadzibam.
*mums nav kreditu.
*mums ir maja un dzivoklis(pasu pirkts).
*edam labi.
*berns apmekle privato skolu.
*brivdienās niekojamies ar viskiju un vīnu.
* ikdienā velakm reserved,cropp drebes, bet esam iecienijusi svetku drebes- "TH".
Ja grib,tad var.?

Mums šobrīd ir līdzīgi.
Pirms bērniem bija cits modelis, bet pagaidām ir tā. Un pamatā tikai tapēc, ka vīrs nevar ņemt slimības lapas un brīvās dienas. Ar šo mācību gadu sāku meklēt kaut ko uz pusslodzi savā profesijā.
01.01.2023 23:11 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Mums ar vīru viss ir, laikam, 50/50, bet kā kuru mēnesi, baigi nerēķinām.
Ja viņš sāktu pelnīt vairāk, tad, droši vien, arī uzņemtos lielāku daļu no maksājumiem.
Būtu interesanti kādu brīdi padzīvot tā, ka mani pilnībā uztur, bet, nezinot cik maksājam par rēķiniem un īri, es justos kā iRobots, kas dara mājlietiņas un vispār neķer laukumu par savu dzīvi. :D Varu iedomāties, ka citām patīk tā dzīvot, neko nepārmetu. Man pašai būtu dīvaini.
Katrā ziņā, interesanti par šo parunāt, bet katrās attiecībās cits modelis, katram savs. :) Šķiet, ka te iecepiens vairāk ir meitenēm, kuras kāds cits uztur. Tāda nievājoša attieksme pret tām, kas pašas arī maksā rēķinu (uzreiz nav smukas, nenovērtē sevi utt). Es, varbūt, esmu citādāk augusi, citā vidē uzturos, bet katrā ziņā man liekas pilnīgi normāli abiem dot ieguldījumu, gan finansiālu, gan praktisku.
Un pieņemu arī to, ka citiem ir normāli, ja viens "nes mamutu" un otrs dara mājas darbus.
Vēl arī tiešām interesnati likās, kā tad tas ir, ka abi pelna vienādi, bet sievietei rodas redzami lielāki iekrājumi katru mēnesi. Ja tas abiem ir ērti, tad jau cool, var pirkt Gucci katru mēnesi.
01.01.2023 23:15 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Godīgi sakot, esmu pārsteigta, cik daudzās attiecībās ir apgādnieka un mājsaimnieces modelis! Es tiešām laikam esmu ilgi uzturējusies pilnīgi citādākā vidē, paziņu lokā tikai vienai manai draudzenei ir šādas attiecības.
Forši paskatīties uz to visu citādāk.
01.01.2023 23:17 |
 
Reitings 994
Reģ: 08.05.2014
Nedomāju, ka visas tās, kuras ir 50/50 attiecību modelī uzreiz sevi nenovērtē. Mans komentārs bija vairāk novērojums tam, ka tie attiecību modeļi, kuri ir 50/50, bieži vien tur nekāds 50/50 nesanāk
Tāpat sieviete vairāk rūpējas par bērniem, laiks nost no karjeras, jo grūtniecība/dekrēts, dara vēl papildus mājas darbus, utt
Un mans viedoklis arī rodas no tā, ka pati esmu tradicionālo attiecību modeļa piekritēja. Bet tādēļ jau neeju un nerādu uz pirkstu tām, kuras dzīvo citādākā attiecību modelī
Katram savs un jāatceras, ka šī ir tikai viedokļu apmaiņa un nevienam nekas nav jāpierāda
01.01.2023 23:20 |
 
Reitings 1475
Reģ: 01.11.2022
Aldis15 @ 01.01.2023 22:09
Es gribētu atrast simpātisku meiteni kas mani uzturētu - tas būtu lieliski :)

Kāda 70-gadīga meitene-miljonāre varētu atsaukties. 😁
Viņai sasildīšana, apčubināšana u.c., Tev dzīve bez finansiālām problēmām. 😁
01.01.2023 23:28 |
 
10 gadi
Reitings 1165
Reģ: 18.08.2011
Ja algas abiem ir daudz maz vienlīdzīgas, tad var iziet uz variantu 50/50, bet, ja man alga ir mazāka, un vīrietim 2x lielāka, tad protams, ka par lielāko daļu maksā viņš.
01.01.2023 23:31 |
 
Reitings 200
Reģ: 09.06.2015
*Cap @ 01.01.2023 23:20
Nedomāju, ka visas tās, kuras ir 50/50 attiecību modelī uzreiz sevi nenovērtē. Mans komentārs bija vairāk novērojums tam, ka tie attiecību modeļi, kuri ir 50/50, bieži vien tur nekāds 50/50 nesanāk
Tāpat sieviete vairāk rūpējas par bērniem, laiks nost no karjeras, jo grūtniecība/dekrēts, dara vēl papildus mājas darbus, utt
Un mans viedoklis arī rodas no tā, ka pati esmu tradicionālo attiecību modeļa piekritēja. Bet tādēļ jau neeju un nerādu uz pirkstu tām, kuras dzīvo citādākā attiecību modelī
Katram savs un jāatceras, ka šī ir tikai viedokļu apmaiņa un nevienam nekas nav jāpierāda

Piekrītu Tev. Mes varam mācities no saviem dzives modeļiem un tie ir tik mainigi..
Bernu ienaksana gimene, slimibas,štatu samazināšana. No katras situacijas izvertejam,kā gribam dzivot.
Nav viens modelis pēc kā dzīvot!!
Manu draugu pulkā ir vairāki,kādos es negribētu dzivot un pasakos savam vīram un dzīves apstākļiem.
01.01.2023 23:39 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
*Cap @ 01.01.2023 23:20
Nedomāju, ka visas tās, kuras ir 50/50 attiecību modelī uzreiz sevi nenovērtē. Mans komentārs bija vairāk novērojums tam, ka tie attiecību modeļi, kuri ir 50/50, bieži vien tur nekāds 50/50 nesanāk
Tāpat sieviete vairāk rūpējas par bērniem, laiks nost no karjeras, jo grūtniecība/dekrēts, dara vēl papildus mājas darbus, utt
Un mans viedoklis arī rodas no tā, ka pati esmu tradicionālo attiecību modeļa piekritēja. Bet tādēļ jau neeju un nerādu uz pirkstu tām, kuras dzīvo citādākā attiecību modelī
Katram savs un jāatceras, ka šī ir tikai viedokļu apmaiņa un nevienam nekas nav jāpierāda

Jā, piekrītu par to, ka tas 50/50 bieži vien tomēr ir lielāks ieguvums vīrietim, jo sievietes mēdz vairāk uzņemties mājas darbus, bērnu audzināšanu. Tas tādā gadījumā tiešām nav forši
01.01.2023 23:42 |
 
Reitings 10736
Reģ: 22.12.2022
Berry5 @ 01.01.2023 23:11

Mums šobrīd ir līdzīgi.
Pirms bērniem bija cits modelis, bet pagaidām ir tā. Un pamatā tikai tapēc, ka vīrs nevar ņemt slimības lapas un brīvās dienas. Ar šo mācību gadu sāku meklēt kaut ko uz pusslodzi savā profesijā.

Pirms bērniem mēs darījām tā, ka sametām naudu uz viena konta un tad kopīgi plānojām budžetu. Arī tagad kopīgi plānojam visus pirkumus.
01.01.2023 23:57 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
YaeMiko @ 01.01.2023 21:16
Kāda starpība kā kurš dala izdevumus. Vienam liekas OK tā citām tā. Var katrā izteikt savu viedokli un pastāstīt par savu dzīves modeli, bet no tā izvilkt ka kāda dzīvē ir nelaimīga gan ir stulbi.
Manuprāt lai vīrietis varētu uzturēt sievieti japelna vismaz 3k un tas ja dzīvoklis/māja ir īpašumā nav jāmaksā kredīti.
Man ir aptuveni 60/40 izdevumu sadale. Man vienkārši mazāka alga,tāpēc viņš uzņemas vairāk. Bet arī tad nav tā kā mēs strikti visu dalām. Nekad nevarētu dzīvot ja vīrs apmaksātu visu. Justos kā manta kuru tur smukumam. Man patīk tā sajūta kad es nopelnu un varu samaksāt tik pat cik vīrs, jo tas liek justies vienlīdzīgai.
Un tas tā pat kā citi dzimumu stereotipi ir izdomāti un sabiedrības kultivēt. Arī šī diskusija to visu turpina.

Kādēļ vēlies but vienlidziga ar virieti?
02.01.2023 01:36 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
ilze01 @ 01.01.2023 19:45

Tas, ka dzīvo uz kakla, bieži no pašas komentētājas komentāriem tā izskatās. Jo pasniedz to tā, ka vīrietis par visu samaksā, sieviņu no visām pusēm apčubina, un sieviņa 7. debesīs. Bet pretī vīram nedod neko un bērnu nav. Nu labi, vienreiz nedēļā sagatavo vakariņas vai samet drēbes veļas mašīnā. Tā ir sēdēšana uz kakla, grozi kā gribi.

Varbūt sedešana uz pēcpuses, šadi komentāri nāk ārā no tām sievietēm, kam jādala uz pusēm viss, un ir neapmierinātas ar to, ka cita var vispār nemaksāt par izdevumiem. 😀
02.01.2023 01:55 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Minelūše @ 01.01.2023 18:41
Manuprāt, dzīvojot kopā, katram no pāra ir jāieliek savs ieguldījums ikdienas izdevumos. Abi dzīvo kopā vienā mājoklī, sieviete arī ēd, izmanto elektrību, izmanto ūdeni, utt, bet jāmaksā par to visu ir tikai vīrietim. Kāpēc? Man tas šķiet negodīgi. Personīgi es nekad tā nedarītu, jo man būtu nepieņemama sajūta, ka dzīvoju uz viņa rēķina.

Viens no pāra var ēst produktus no dārgā gala, kamer otrs piemeram perk pa lētāko uz akcijām.
Kapec sievietei būtu jamaksā 50/50 par pārtiku esot attiecībās , ja viņa ēd daudz mazāk un lētāk piemēram?
Viens no pāra elektribu piemēram var pateret 4-6 h.,kamēr otrs piemēram tikai 2 h. Šie ir tikai piemēri.😀
02.01.2023 02:09 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
anita30 @ 01.01.2023 20:17
Katrs lai dara, kā grib. Vienīgais, ko es nesaprotu, ir sievietes, kuras vispār nestrādā nemaz un pat nedomā to darīt. Tad tā ir visīstākā parazitēšana. Audzina bērnus? Ok, bet bērni nepaliek bērni mūžīgi. Ja padmsitgadnieka māte aizvien nestrādā, tad nestrādāšanas attaisnošana ar bērna audzināšanu kļūst smieklīga.

Tas mātes 40 gadu vecumā dzemdē nakamo bērnu, lai butu iemesls nekad nestrādāt, pazīstu šādu ğimeni ar pieciem bērniem. 😀Kur divi no bērniem jau ir pilngadīgi.
02.01.2023 02:56 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!