Modelis - par visu maksā vīrs

 
Reitings 561
Reģ: 15.12.2022
Palasīju es te dažas diskusijas un komentārus, kur bieži sastapu tādu domu “man par visu maksā vīrs (komunālie, produkti, ceļojumi utt), es savu naudu tērēju, kā vien vēlos, bet ja jūs ar savu vīrieti maksājat uz pusēm, tad esi neveiksminiece, bezmaksas apkalpojošais personāls utt…”
Tad nu aizdomājos. Cik vīrietim ir jāpelna, lai tā varētu dzīvot? Uzskatu, ka mēs abi ar manu vīrieti pelnam salīdzinoši labi, taču maksājam visu aptuveni uz pusēm. Ja mēs dzīvotu pēc tāda modeļa kā daudzas te lielās, tad reāli būtu tā, ka visu vīrieša naudu iztērētu, bet man kontā krātos normāla summiņa + mēs nevarētu tik bieži ceļot. Varbūt varat padalīties ar aptuvenajiem ienākumiem, pie kuriem jums šāds modelis strādā? Es vienkārši esmu nedaudz apjukusi un vēlos saprast pievienoto vērtību šim. Nu vai arī saprast, ka, salīdzinājumā ar citiem, mums nav tās lielākās algas 😀
Kādas ir jūsu domas par šādu modeli vispār?
01.01.2023 17:33 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
TimeToDream @ 01.01.2023 21:04

Ko var piesieties cilvēkam. Viņa tikai aprakstīja maksājumu sadales modeli ar savu vīru. Bet, protams, uzrodas "psiholoģes", kuras uzstāda diagnozi pēc saviem ieskatiem, uzburot to no zila gaisa. Jo sievietes, kuras dala maksājumus 50/50 ar savu vīrieti, patiesībā ir nelaimīgas un vēlas, lai viņas uztur pilnībā.

Paldies par sava veida atbalstu. 👍
Tas, ko bieži šādās sarunās nesaprot ir tas, ka es neesmu 50 gadīga sieviete ar četriem bērniem, kura lepni saka, ka ir labi kā ir, jo dzīvē vairs nav citu opciju, vai kurai bail ko dzīvē mainīt. Man ir 27. Es mierīgi vienu dienu varu izdomāt dzīvot citu dzīvi un bez pārmetumiem sev pēkšņi atrast kādu, kurš man nodrošinās visu un vel vairāk. Man var kabināt klāt ko sirds tīk. Visas diagnozes. Es labāk esmu "patiesībā ar dzīvi neapmierināta" un "lupata" šeit forumā, nekā dzīvoju dzīvi, kuru citi sagaida, bet pati nevēlos. Un tas attiecas uz visiem dzīves aspektiem.
01.01.2023 21:15 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Kāda starpība kā kurš dala izdevumus. Vienam liekas OK tā citām tā. Var katrā izteikt savu viedokli un pastāstīt par savu dzīves modeli, bet no tā izvilkt ka kāda dzīvē ir nelaimīga gan ir stulbi.
Manuprāt lai vīrietis varētu uzturēt sievieti japelna vismaz 3k un tas ja dzīvoklis/māja ir īpašumā nav jāmaksā kredīti.
Man ir aptuveni 60/40 izdevumu sadale. Man vienkārši mazāka alga,tāpēc viņš uzņemas vairāk. Bet arī tad nav tā kā mēs strikti visu dalām. Nekad nevarētu dzīvot ja vīrs apmaksātu visu. Justos kā manta kuru tur smukumam. Man patīk tā sajūta kad es nopelnu un varu samaksāt tik pat cik vīrs, jo tas liek justies vienlīdzīgai.
Un tas tā pat kā citi dzimumu stereotipi ir izdomāti un sabiedrības kultivēt. Arī šī diskusija to visu turpina.
01.01.2023 21:16 |
 
Reitings 324
Reģ: 25.01.2021
Skaistajām un koptajām sievietēm ir izvēles iespējas-ar vīrieti dalīt izmaksas (ko izvēlēsies minimāla daļa skaisto sieviešu) vai tomēr, ka vīrietis ir vīrietis un maksā par visu. Vīrieši mūsdienās tiek pārāk feminizēti. Bet nu ne tik skaistajām atliek tikai teikt, ka 50/50 ir ok, jo provider tipa vīrietis nespīd, tā vieglāk dzīvot-sevi mānot. Sievietes izsenis ir bijušas oportūnistes-kas meklē partenrī labākas iespējas un dzīvi, bet vīrieši ideālisti - kas meklē acīm tīkamu partneri ar labu ģenētiku, lai turpinātu dzimtu.
01.01.2023 21:16 |
 
Reitings 90
Reģ: 23.11.2022
Mūsu attiecību modelis arī ir tāds, ka visu maksā vīrs, jo es nestrādāju. Mūsu budžets ir 3000 € un pilnībā pietiek. Ceļojumos īsti nebraucam.
01.01.2023 21:16 |
 
Reitings 95
Reģ: 05.11.2022
Huppoo @ 01.01.2023 21:12

Eskperte šis ir tavs komentārs no blakus diskusijas. Pēc taviem komentāriem tavas attiecības nolasās kā friends with benefits princips ? Protams, protams - galvenais, lai pašu tas apmierina.
Es turpināšu dzīvot vīrietim uz kakla un arī pēc 5iem attiecību gadiem no malas izskatīties kā tikko iemīlējusies ?
Laimīgu Jauno gadu! ?

Un ko tu mēģini pateikt - ka tava mīlestība nāk no tā, ka vīrietis nomaksā elektrības rēķinu? :D
01.01.2023 21:16 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Huppoo @ 01.01.2023 21:12

Eskperte šis ir tavs komentārs no blakus diskusijas. Pēc taviem komentāriem tavas attiecības nolasās kā friends with benefits princips ? Protams, protams - galvenais, lai pašu tas apmierina.
Es turpināšu dzīvot vīrietim uz kakla un arī pēc 5iem attiecību gadiem no malas izskatīties kā tikko iemīlējusies ?
Laimīgu Jauno gadu! ?

Tu spēj paredzēt nakotni ka zini 5 gadi veel? 😀Varbut knapi 5 meneši.
Iemilejusies virietī jeb iemilejusies dzivot uz viņa naudas? 😁
01.01.2023 21:16 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Huppoo @ 01.01.2023 21:12

Eskperte šis ir tavs komentārs no blakus diskusijas. Pēc taviem komentāriem tavas attiecības nolasās kā friends with benefits princips ? Protams, protams - galvenais, lai pašu tas apmierina.
Es turpināšu dzīvot vīrietim uz kakla un arī pēc 5iem attiecību gadiem no malas izskatīties kā tikko iemīlējusies ?
Laimīgu Jauno gadu! ?

Zini kas vel ir svarīgi? Izlasīt arī visu pārējo komentāru, ne raut no konteksta un mest šeit. 😃
Es arī tev novēlu būt laimīgai un mīlēt vienam otru arī pēc 10 gadiem un neatkarīgi vai dzīvo uz kakla vai nē. 😉
01.01.2023 21:18 |
 
Reitings 1316
Reģ: 19.07.2019
Huppoo @ 01.01.2023 21:12

Eskperte šis ir tavs komentārs no blakus diskusijas. Pēc taviem komentāriem tavas attiecības nolasās kā friends with benefits princips ? Protams, protams - galvenais, lai pašu tas apmierina.
Es turpināšu dzīvot vīrietim uz kakla un arī pēc 5iem attiecību gadiem no malas izskatīties kā tikko iemīlējusies ?
Laimīgu Jauno gadu! ?

Nopietni? Tas, ka pāris sabiedrībā nesadodas rokās, nozīmē, ka viņiem ir "friends with benefits" attiecības? 😂 Mēs arī šādi uzvedamies sabiedrībā, bet, ja man pateiktu, ka mums ir "friends with benefits" attiecības, laikam ilgi smietos. Neienāk prātā, ka cilvēkiem ir dažādas mīlestības valodas?
Mīļā, beidz sevi apkaunot.
01.01.2023 21:20 |
 
Reitings 200
Reģ: 09.06.2015
Vira budzets 2,5t-3t, mans-0, ja nenem vera bernu naudu,ko sanemu uz sava konta.
Esam izmenidžējušies visādi, bet,lai neietekmētos vīra alga,man jābūt par mājsaimnieci, kura var bernus aizvest uz bd,iznemt no bd un aizvest uz pulciniem.
Jā, gribētu arī atrast darbu,ko varetu darit tajā laikā,kamēr berni ir bd, bet 2 gadu laikā neesmu tadu darbu atradusi!(ar augstako izglitibu).
Pieminesu,ka ja viss budzets butu man, tad mes neizdzivoto. Virs man ieskaita naudas summu,ko varu teret edienam un savam vajadzibam.
*mums nav kreditu.
*mums ir maja un dzivoklis(pasu pirkts).
*edam labi.
*berns apmekle privato skolu.
*brivdienās niekojamies ar viskiju un vīnu.
* ikdienā velakm reserved,cropp drebes, bet esam iecienijusi svetku drebes- "TH".
Ja grib,tad var.😊
01.01.2023 21:23 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
TimeToDream @ 01.01.2023 21:20

Nopietni? Tas, ka pāris sabiedrībā nesadodas rokās, nozīmē, ka viņiem ir "friends with benefits" attiecības? ? Mēs arī šādi uzvedamies sabiedrībā, bet, ja man pateiktu, ka mums ir "friends with benefits" attiecības, laikam ilgi smietos. Neienāk prātā, ka cilvēkiem ir dažādas mīlestības valodas?
Mīļā, beidz sevi apkaunot.

Nu kad vakar mums izteica šādu komentāru mēs saskatījàmies un sasmējāmies. Es te negribu uzburt, ka mums ir ideālas attiecības un viss ir cukurvate un vienradži kas kakā varavīksni. Pilnīgi normālas attiecības ar visiem plusiem un mīnusiem. Es palaidu garām to brīdi, kur man būtu jāskaidro kā mēs viens otru mīlam četrās sienās. Kāds sēž pieturā un "sūcas", un kādam tā liksies mīlestība. Es sēžu mājās un "sūcos" aiz aizvērtām durvīm un tā man ir mīlestība. Un tapēc ka es daru tā, nozīmē ka es vai tie tur pieturā ir kaut kādi neriktīgi vai nelaimīgi?
Un vispār, kā mēs no 50/50 tikām līdz šim? Isn't it crazy? 😃
01.01.2023 21:27 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Huppoo @ 01.01.2023 21:12

Eskperte šis ir tavs komentārs no blakus diskusijas. Pēc taviem komentāriem tavas attiecības nolasās kā friends with benefits princips ? Protams, protams - galvenais, lai pašu tas apmierina.
Es turpināšu dzīvot vīrietim uz kakla un arī pēc 5iem attiecību gadiem no malas izskatīties kā tikko iemīlējusies ?
Laimīgu Jauno gadu! ?

Kāds/kāda nu gan apsēsta ar Eksperti. Protams, tas kompliments viņai, jo viņas attiecības ir tik interesantas, ka pat jāatrod cita diskusija un jāpārkopē teksts.
01.01.2023 21:27 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Enerģija @ 01.01.2023 21:16
Mūsu attiecību modelis arī ir tāds, ka visu maksā vīrs, jo es nestrādāju. Mūsu budžets ir 3000 € un pilnībā pietiek. Ceļojumos īsti nebraucam.

Ko tu darītu ja vīra peksni vairak nebutu? Ka tu izdzivotu viena jeb ar berniem?
01.01.2023 21:27 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
FDieviete @ 01.01.2023 21:23
Vira budzets 2,5t-3t, mans-0, ja nenem vera bernu naudu,ko sanemu uz sava konta.
Esam izmenidžējušies visādi, bet,lai neietekmētos vīra alga,man jābūt par mājsaimnieci, kura var bernus aizvest uz bd,iznemt no bd un aizvest uz pulciniem.
Jā, gribētu arī atrast darbu,ko varetu darit tajā laikā,kamēr berni ir bd, bet 2 gadu laikā neesmu tadu darbu atradusi!(ar augstako izglitibu).
Pieminesu,ka ja viss budzets butu man, tad mes neizdzivoto. Virs man ieskaita naudas summu,ko varu teret edienam un savam vajadzibam.
*mums nav kreditu.
*mums ir maja un dzivoklis(pasu pirkts).
*edam labi.
*berns apmekle privato skolu.
*brivdienās niekojamies ar viskiju un vīnu.
* ikdienā velakm reserved,cropp drebes, bet esam iecienijusi svetku drebes- "TH".
Ja grib,tad var.?

Precīzāk, Ja atrod virieti, kas ir ar mieru visu apmaksāt, tad var! 😀
01.01.2023 21:33 |
 
Reitings 200
Reģ: 09.06.2015
Wordrobe666 @ 01.01.2023 21:27

Ko tu darītu ja vīra peksni vairak nebutu? Ka tu izdzivotu viena jeb ar berniem?

Ari man ir tā,ka sobrid nestradaju, bet esam runajuši, risinājuši,kas bus,ja bus jašķirās.
Viens ipasums ir uz vira varda, otrs uz sievas. Abi auto ir uz tā varda, kuram mazaka ipasuma vertiba. Jā, alimenti nav lieli, taču tas arī ir drošības spilvens.
01.01.2023 21:37 |
 
Reitings 871
Reģ: 27.07.2020
Cipars nav tik svarīgs. Zinu pārus, kur vīrietis pelna ~1k un principā ir galvenais pelnītājs. Protams, atļauties cik nu var, tik var, par tādu budžetu.
No sievietes perspektīvas šāds modelis, manuprāt, ir izdevīgs. No vīrieša perspektīvas īsti nē, bet, ja ar saviem ienākumiem ir sajūta, ka var to atļauties, tad kāpēc gan ne.
Derisa @ 01.01.2023 21:16
Skaistajām un koptajām sievietēm ir izvēles iespējas-ar vīrieti dalīt izmaksas (ko izvēlēsies minimāla daļa skaisto sieviešu) vai tomēr, ka vīrietis ir vīrietis un maksā par visu. Vīrieši mūsdienās tiek pārāk feminizēti. Bet nu ne tik skaistajām atliek tikai teikt, ka 50/50 ir ok, jo provider tipa vīrietis nespīd, tā vieglāk dzīvot-sevi mānot. Sievietes izsenis ir bijušas oportūnistes-kas meklē partenrī labākas iespējas un dzīvi, bet vīrieši ideālisti - kas meklē acīm tīkamu partneri ar labu ģenētiku, lai turpinātu dzimtu.

Dzīvē īsti neredzu šādu sadalījumu. Gana daudz to skaisto un kopto, kas dala maksājumus. Un gana daudz tādu, kuras par skaistām īsti nesauktu, bet vīrietis ir apgādnieks.
01.01.2023 21:39 |
 
Reitings 1887
Reģ: 26.12.2021
TimeToDream @ 01.01.2023 21:20

Nopietni? Tas, ka pāris sabiedrībā nesadodas rokās, nozīmē, ka viņiem ir "friends with benefits" attiecības? ? Mēs arī šādi uzvedamies sabiedrībā, bet, ja man pateiktu, ka mums ir "friends with benefits" attiecības, laikam ilgi smietos. Neienāk prātā, ka cilvēkiem ir dažādas mīlestības valodas?
Mīļā, beidz sevi apkaunot.
Nav runa, ka pāris nesadodas rokās, bet par to, ka draugiem ir tāds jautājums. Es arī draugu kkātbūtnē to vien nedaru kā laizos pa kaktiem, bet no malas neizskatamies vēsi viens pret otru. Ķermena valoda, veids kā ar otru runā, skatieni - tas viss kopumā rada iespaidu kā par pāri, ne tikai rociņās sadošanās vien 😉
Un par tiem pieciem gadiem nebija domāts par nākotni. Bet ja arī prasi par nākotni, tad jā, dzīvojam ar kopīgiem mērķiem attiecībās un būtu dīvaini, ja tie nebūtu mērāmi gados 😉
01.01.2023 21:41 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
Izskatās, ka te notiek virtuāla samērīšanās ar forumnieču vīru krāniņiem. 😂
Par jūtu publisku izrādīšanu: Kiviči ar saviem bezgalīgās mīlas tekstiem un brīvu uzvedību vs. Velsas princis un princese, kuri sabiedrībā izturas ļoti ieturēti. Nu, un tad, kurā pārī valda saticība un mīlestība? Tiešām starp Kivičiem, jo to stāsta soc. tīklos? Arī uzņēmēju pāri publiski nečubinās kā marta kaķi.
Manuprāt, labākā situācijā ir sievietes, kuras pelna un dod kādu finansiālu pienesumu ģimenes budžetam. Un ar izskatu vai laimi/nelaimīgumu tam nav nekāda sakara. Pelnoša sieviete ir neatkarīga, un, ja kas atgadās, nav jāieņem ceļojošā kausa loma - no vienām rokām citās. Katrai ģimenei ir savs modelis. Galvenais, lai vīrietis un sieviete iepriekš vienojas un ir apmierināti ar to, kā tiek veidots un tērēts ģimenes budžets.
01.01.2023 21:42 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Huppoo @ 01.01.2023 21:41
Nav runa, ka pāris nesadodas rokās, bet par to, ka draugiem ir tāds jautājums. Es arī draugu kkātbūtnē to vien nedaru kā laizos pa kaktiem, bet no malas neizskatamies vēsi viens pret otru. Ķermena valoda, veids kā ar otru runā, skatieni - tas viss kopumā rada iespaidu kā par pāri, ne tikai rociņās sadošanās vien ?
Un par tiem pieciem gadiem nebija domāts par nākotni. Bet ja arī prasi par nākotni, tad jā, dzīvojam ar kopīgiem mērķiem attiecībās un būtu dīvaini, ja tie nebūtu mērāmi gados ?

Oi, man vel uzdeva jautājumu kad tad būs bērns un kapēc tad es tik daudz strādāju, kam man to naudiņu vajag. Jautāšu tev kā manu attiecību speciālistei, ko tas liecina par manu kopdzīvi un attiecībām, kopš citu cilvēku jautājumi ir kaut kāds rādītājs ne tikai līšana manās apakšbiksēs?
01.01.2023 21:45 |
 
Reitings 1887
Reģ: 26.12.2021
YaeMiko @ 01.01.2023 21:27

Kāds/kāda nu gan apsēsta ar Eksperti. Protams, tas kompliments viņai, jo viņas attiecības ir tik interesantas, ka pat jāatrod cita diskusija un jāpārkopē teksts.
Es nemeklēju, tas ir nesens komentārs no blakus diskusijas kur iesaistījos.
Neesmu arī uz viņu uzsēdusies, es pirmo reizi ar viņu diskutēju, bet laikam arī pēdējo 😂
01.01.2023 21:46 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Huppoo @ 01.01.2023 21:46
Es nemeklēju, tas ir nesens komentārs no blakus diskusijas kur iesaistījos.
Neesmu arī uz viņu uzsēdusies, es pirmo reizi ar viņu diskutēju, bet laikam arī pēdējo ?

Kapēc gan? Jo pati traktēji savu modeli kā sēdēšanu uz kakla un pati apvainojies? Izlasi manu pirmo komentāru šajā diskusijā. Es joprojām pie šī viedokļa palieku.
Kapēc es varu sadzīvot ar to, ka tavs modelis ir tāds, ka vīrietis lielākoties finansiāli nodrošina ģimeni, bet tevi trigero mani 50/50?
Jautājums tev pašai sev. Tev nav uz viņu man jāatbild.
01.01.2023 21:50 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits