Modelis - par visu maksā vīrs

 
Reitings 561
Reģ: 15.12.2022
Palasīju es te dažas diskusijas un komentārus, kur bieži sastapu tādu domu “man par visu maksā vīrs (komunālie, produkti, ceļojumi utt), es savu naudu tērēju, kā vien vēlos, bet ja jūs ar savu vīrieti maksājat uz pusēm, tad esi neveiksminiece, bezmaksas apkalpojošais personāls utt…”
Tad nu aizdomājos. Cik vīrietim ir jāpelna, lai tā varētu dzīvot? Uzskatu, ka mēs abi ar manu vīrieti pelnam salīdzinoši labi, taču maksājam visu aptuveni uz pusēm. Ja mēs dzīvotu pēc tāda modeļa kā daudzas te lielās, tad reāli būtu tā, ka visu vīrieša naudu iztērētu, bet man kontā krātos normāla summiņa + mēs nevarētu tik bieži ceļot. Varbūt varat padalīties ar aptuvenajiem ienākumiem, pie kuriem jums šāds modelis strādā? Es vienkārši esmu nedaudz apjukusi un vēlos saprast pievienoto vērtību šim. Nu vai arī saprast, ka, salīdzinājumā ar citiem, mums nav tās lielākās algas 😀
Kādas ir jūsu domas par šādu modeli vispār?
01.01.2023 17:33 |
 
10 gadi
Reitings 15
Reģ: 12.06.2012
Katrs lai dara, kā grib. Vienīgais, ko es nesaprotu, ir sievietes, kuras vispār nestrādā nemaz un pat nedomā to darīt. Tad tā ir visīstākā parazitēšana. Audzina bērnus? Ok, bet bērni nepaliek bērni mūžīgi. Ja padmsitgadnieka māte aizvien nestrādā, tad nestrādāšanas attaisnošana ar bērna audzināšanu kļūst smieklīga.
01.01.2023 20:17 |
 
Reitings 1887
Reģ: 26.12.2021
.Eksperte. @ 01.01.2023 20:10

Es nesaprotu, ja tu jūties labi savā attiecību modelī, kapēc tu nāc un man te tagad borē, kā man kaut kas jādefinē un ka tu jūties zajebis. Es tev teicu, dzīvo tā kā gribi. Tas ko es te domāju vai vel kāda, kāda starpība? Tev besī ja to traktē kā "dzīvošana uz vīrieša naudas" vai "uz vīrieša kakla/rēķina"? Tā vairs nav mana problēma, ja šie vārdi tevi trigero.
Pirmkārt, es neko neborēju, bet gan diskutēju bez personīgiem apvainojumiem. Izskatās, ka tev tas sagādā grūtības 😉 Laikam jau nemaz savā 50/50 attiecību modelī tik laimīga neesi 😂
01.01.2023 20:18 |
 
Reitings 594
Reģ: 30.10.2022
Lucida @ 01.01.2023 17:33
Palasīju es te dažas diskusijas un komentārus, kur bieži sastapu tādu domu “man par visu maksā vīrs (komunālie, produkti, ceļojumi utt), es savu naudu tērēju, kā vien vēlos, bet ja jūs ar savu vīrieti maksājat uz pusēm, tad esi neveiksminiece, bezmaksas apkalpojošais personāls utt…”
Tad nu aizdomājos. Cik vīrietim ir jāpelna, lai tā varētu dzīvot? Uzskatu, ka mēs abi ar manu vīrieti pelnam salīdzinoši labi, taču maksājam visu aptuveni uz pusēm. Ja mēs dzīvotu pēc tāda modeļa kā daudzas te lielās, tad reāli būtu tā, ka visu vīrieša naudu iztērētu, bet man kontā krātos normāla summiņa + mēs nevarētu tik bieži ceļot. Varbūt varat padalīties ar aptuvenajiem ienākumiem, pie kuriem jums šāds modelis strādā? Es vienkārši esmu nedaudz apjukusi un vēlos saprast pievienoto vērtību šim. Nu vai arī saprast, ka, salīdzinājumā ar citiem, mums nav tās lielākās algas ?
Kādas ir jūsu domas par šādu modeli vispār?

Mans vīrs maksā par visu un nekad nav prasījis ne kapeikas. Abi pelnam labi, ap 8K mēnesī
01.01.2023 20:19 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Huppoo @ 01.01.2023 20:01

Bet kāpēc ir tas uzskats - uz vīrieša naudas? Jūs tā attiecībās dalat, tas kurš nopirka maizi, tad tā ir viņa maize, tas kurš jogurtu, tas ir viņa jogurts? ?
Nedzīvoju uz vīrieša naudas, vīrietis savu naudu uzskata par ģimenes budžetu, un pelna to savas ģimenes labklājībai. Arī es strādāju, pelnu mazāk par viņu, bet savas nepieciešamības sev nodrošinu. Finansiāli ieguldu mūsu attiecībās citādāk - plānoju mūsu randiņus, pērku biļetes, bookoju viesnīcas, spa utml - un neprasu viņam man ko atmaksāt. Ar visu to mans vīrietis man mēdz atstāt naudu vienkārši tāpēc, ka viņš tā grib un viņam patīk mani lutināt un tā ir sava ziņā viņa mīlestības valoda - dot, dāvināt.
Un jā, man tas ir svarīgi, nevaru iedomāties sev citādāku modeli.

Atbildot uz jautājumiem - virsū vārdus uz paikas mēs nerakstam. Lai būtu skaidrs, es apskaidrošu kā izskatās tas nesaprotamais 50/50.
Rēķini mums iet uz pusēm.
Paiku pērku lielākoties es, bet es nekad nemetu benzīnam vai jebkam kas saistās ar viņa auto. Ja vien tie nav tālāki tripiņi, tad benzīns iet uz pusēm, par to vienojamies. Dažreiz ir tā, ka aizbraucam uz 2h attālo pilsētu, es nopērku kaut kādu Latvijas pārtiku, kas mums te ir diezgan dārga, tad mēs sarunājam, ka viņš neprasa man par degvielu, es neprasu par pārtiku. Tādus fun braucienus mēs metamies uz pusēm.
Viesnīcas bukoju es, meklēju marštutus un apskates vietas es, metamies uz pusēm visam šajā jautājumā.
Ēst uztaisa dažreiz viņš, dažreiz es.
Mājas darbi kā kuram labpatīk. Kādu dienu viņš izsūc grīdas, kādu dienu es.
Neviens nevienam nejūtas parādā. Es justos slikti, ja dzīvotu uz otra cilvēka naudas, rēķina, kakla sauc kā gribi. Viņš man dod padomus, kurus daudzi nespētu iedot. Zināšanas kas ir viņā ir visvērtīgākais.
Par pelnīšanu ir tā, ka dažreiz, ja darbā bizijs, es nopelnu vairāk kā viņš. Citreiz haltūrās viņš pa pus gadu sadabon to, ko es gada laikā. Gribētu, viņš varētu būt mans sugar daddy. Ne es to prasu, ne man to vajag.
Ja kādam liekas, ka pareizais modelis ir vīrietim finansiāli uzturēt ģimeni, tas ir ok.
Ja kādam liekas, ka pareizais modelis ir 50/50, arī tas ir ok.
Es nesaprotu kurā brīdī tas rada problēmu citiem. Man no maka naudu neviens ārā ar savu modeli nevelk, es nevienam citam arī nē. Man ir svarīga neatkarība, vīrietis man ir dzīves papildinājums ne nepieciešamība. Visu varu iegūt šajā dzīvē pati, man tas ir svarīgākais pašai sev. Katrs dzīvo kā grib, dara kā grib.
01.01.2023 20:25 |
 
Reitings 3685
Reģ: 15.11.2022
Tio Rio @ 01.01.2023 20:19

Mans vīrs maksā par visu un nekad nav prasījis ne kapeikas. Abi pelnam labi, ap 8K mēnesī
ta ari ir jābūt, ka neko neprasa vīrietis! Viss uz pusēm ir lupatu gājiens
01.01.2023 20:25 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Huppoo @ 01.01.2023 20:18
Pirmkārt, es neko neborēju, bet gan diskutēju bez personīgiem apvainojumiem. Izskatās, ka tev tas sagādā grūtības ? Laikam jau nemaz savā 50/50 attiecību modelī tik laimīga neesi ?

Neesmu, neesmu. 😀
01.01.2023 20:32 |
 
Reitings 1887
Reģ: 26.12.2021
.Eksperte. @ 01.01.2023 20:25

Atbildot uz jautājumiem - virsū vārdus uz paikas mēs nerakstam. Lai būtu skaidrs, es apskaidrošu kā izskatās tas nesaprotamais 50/50.
Rēķini mums iet uz pusēm.
Paiku pērku lielākoties es, bet es nekad nemetu benzīnam vai jebkam kas saistās ar viņa auto. Ja vien tie nav tālāki tripiņi, tad benzīns iet uz pusēm, par to vienojamies. Dažreiz ir tā, ka aizbraucam uz 2h attālo pilsētu, es nopērku kaut kādu Latvijas pārtiku, kas mums te ir diezgan dārga, tad mēs sarunājam, ka viņš neprasa man par degvielu, es neprasu par pārtiku. Tādus fun braucienus mēs metamies uz pusēm.
Viesnīcas bukoju es, meklēju marštutus un apskates vietas es, metamies uz pusēm visam šajā jautājumā.
Ēst uztaisa dažreiz viņš, dažreiz es.
Mājas darbi kā kuram labpatīk. Kādu dienu viņš izsūc grīdas, kādu dienu es.
Neviens nevienam nejūtas parādā. Es justos slikti, ja dzīvotu uz otra cilvēka naudas, rēķina, kakla sauc kā gribi. Viņš man dod padomus, kurus daudzi nespētu iedot. Zināšanas kas ir viņā ir visvērtīgākais.
Par pelnīšanu ir tā, ka dažreiz, ja darbā bizijs, es nopelnu vairāk kā viņš. Citreiz haltūrās viņš pa pus gadu sadabon to, ko es gada laikā. Gribētu, viņš varētu būt mans sugar daddy. Ne es to prasu, ne man to vajag.
Ja kādam liekas, ka pareizais modelis ir vīrietim finansiāli uzturēt ģimeni, tas ir ok.
Ja kādam liekas, ka pareizais modelis ir 50/50, arī tas ir ok.
Es nesaprotu kurā brīdī tas rada problēmu citiem. Man no maka naudu neviens ārā ar savu modeli nevelk, es nevienam citam arī nē. Man ir svarīga neatkarība, vīrietis man ir dzīves papildinājums ne nepieciešamība. Visu varu iegūt šajā dzīvē pati, man tas ir svarīgākais pašai sev. Katrs dzīvo kā grib, dara kā grib.

Ok, rēķini un paika ir viens, bet vai nav smieklīgi pirms katra brauciena rēķināt, dalīt degvielas izmaksas? Vai Tev tiešām negribētos, lai ir kaut kāds veids kurā vīrietis par tevi rūpējas un nodrošina, bez mūžīgās naudas rēķināšanas? Īpaši, ja vīrietis to var atļauties, un viņam ar ienākumiem nav problēma.
01.01.2023 20:42 |
 
10 gadi
Reitings 831
Reģ: 17.12.2010
Es neesmu pret to modeli, ka vīrietis uztur, bet tad viņam tiešām jāpelna vismaz 4, 5 tk. Jo savādāk knapināties uz viņa kakla un bez savas naudas es negribētu. Bet nu mums nav tāds modelis. Es pati pelnu labi un tāpēc man nav problēmas samaksāt daļu izdevumus. Tomēr varu pati arī iekrāt labi un tas man patīk. Ka esmu neatkarīga un labi pelnu. Nekas nav mūžīgs. Visādi var būt ar vīriešiem un dzīvē viskaut kas var notikt, sievietei tomēr jādomā par savu nākotni, iekrājumiem. Tāda drošības sajūta lai ir jebkurā dzīves situācijā.
01.01.2023 20:43 |
 
Reitings 1318
Reģ: 19.07.2019
Huppoo @ 01.01.2023 20:14
Neaizmirsti, ka sievietes bieži sevi realizē veidos, kas lielus ienākumus nenes. Piemērs- man tuva draudzene sevi realizē labdarības projektos kuros iesaistās un jā-tikai tāpēc, ka viņai nav jāstrādā pilnas slodzes darbs viņa to var atļauties un lielu paldies par to saka savam vīram.
Tām kurām ir savi mazie biznesi, hobiji - tie bieži lielus ienākumus nedod, bet viņas dara to ko tiešām no sirds mīl, nevis dara kaut ko naudas dēļ, lai nomaksātu komunālos. Happy wife = happy life ?

Sieviete, sieviete, sieviete...
Un ja vīrietis gribētu nodarboties ar to, kas nesniedz peļņu, piemēram, to pašu labdarību, izvēloties mazāku peļņu? Cik daudzas piekristu un maksātu par vīrieti viņa izdevumus? Varu saderēt, ka daudzas korītī bļautu, ka vīrietis ir jāpamet, un kā viņam nav kauna sēdēt sievietei uz kakla.
"Happy wife = happy life " bieži ir attaisnojums sievietes slinkumam. Mani, piemēram, iepriecina nevis darbā norāvies vīrietis, kurš atnāk mājās pārguris, kamēr es te čiloju pa labdarības pasākumiem un pucēju māju, bet kurš arī var ieguldīt līdzekļus un laiku savos hobijos.
01.01.2023 20:44 |
 
Reitings 95
Reģ: 05.11.2022
Tio Rio @ 01.01.2023 20:19

Mans vīrs maksā par visu un nekad nav prasījis ne kapeikas. Abi pelnam labi, ap 8K mēnesī

Man šķiet, ka šādā gadījumā ir divi varianti - vai nu izdevumi ir relatīvi sīknauda un nav jēgas cepties, vai arī pretēji, kad dzīvesveids tiešām ir dārgs un vīrietis tiešām izdod lielu daļu algas katru mēnesi (īpaši ja ieskaita ceļojumus u.tml.). Bet tad rodas dīvaina situācija, kurā lai gan abi pelna vienu un to pašu ciparu, viens cilvēks var veidot vairākas reizes lielākus personiskos uzkrājumus nekā otrs. Mani tomēr māc šaubas, ka daudzi cilvēki būtu ar to mierā.
01.01.2023 20:47 |
 
Reitings 3685
Reģ: 15.11.2022
Huppoo @ 01.01.2023 20:42

Ok, rēķini un paika ir viens, bet vai nav smieklīgi pirms katra brauciena rēķināt, dalīt degvielas izmaksas? Vai Tev tiešām negribētos, lai ir kaut kāds veids kurā vīrietis par tevi rūpējas un nodrošina, bez mūžīgās naudas rēķināšanas? Īpaši, ja vīrietis to var atļauties, un viņam ar ienākumiem nav problēma.
man liekas , ka šī profila autorei ir iekšējā sāpe par šo tēmu kopumā. Nedaudz pasekojot līdzi komentāriem var īzī pīzī secināt ka cilvēks ir ļoti labs , atvērts un vēlas parunāties un sniegt padomus palīdzēt šeit esošajiem, tas norāda arī uz to , ka nu tā komunikācija sr savu ideālo džeku nu nav uz visiem 100, diemžēl, bet fakts ir tāds , ka trūkst to sarunu un patiesībā tu vēlies lai nav tas 50/50 :)
01.01.2023 20:49 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Huppoo @ 01.01.2023 20:42

Ok, rēķini un paika ir viens, bet vai nav smieklīgi pirms katra brauciena rēķināt, dalīt degvielas izmaksas? Vai Tev tiešām negribētos, lai ir kaut kāds veids kurā vīrietis par tevi rūpējas un nodrošina, bez mūžīgās naudas rēķināšanas? Īpaši, ja vīrietis to var atļauties, un viņam ar ienākumiem nav problēma.

Pēc, ne pirms.
Teikšu godīgi, nē. Viņam piķis nav problēma, bet piķis nav mana mīlestības valoda. Nav tā, ka mēs dzīvojam tikai katrs sev.
01.01.2023 20:50 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
HARDLUXURY @ 01.01.2023 20:49
man liekas , ka šī profila autorei ir iekšējā sāpe par šo tēmu kopumā. Nedaudz pasekojot līdzi komentāriem var īzī pīzī secināt ka cilvēks ir ļoti labs , atvērts un vēlas parunāties un sniegt padomus palīdzēt šeit esošajiem, tas norāda arī uz to , ka nu tā komunikācija sr savu ideālo džeku nu nav uz visiem 100, diemžēl, bet fakts ir tāds , ka trūkst to sarunu un patiesībā tu vēlies lai nav tas 50/50 :)

Nē nu ja tā padomā, tad laikam citi tomēr labāk zin, kā man te ir un kā es jūtos. 😀
Laimīgu Jauno gadu. 🍾
01.01.2023 20:52 |
 
Reitings 1887
Reģ: 26.12.2021
TimeToDream @ 01.01.2023 20:44

Sieviete, sieviete, sieviete...
Un ja vīrietis gribētu nodarboties ar to, kas nesniedz peļņu, piemēram, to pašu labdarību, izvēloties mazāku peļņu? Cik daudzas piekristu un maksātu par vīrieti viņa izdevumus? Varu saderēt, ka daudzas korītī bļautu, ka vīrietis ir jāpamet, un kā viņam nav kauna sēdēt sievietei uz kakla.
"Happy wife = happy life " bieži ir attaisnojums sievietes slinkumam. Mani, piemēram, iepriecina nevis darbā norāvies vīrietis, kurš atnāk mājās pārguris, kamēr es te čiloju pa labdarības pasākumiem un pucēju māju, bet kurš arī var ieguldīt līdzekļus un laiku savos hobijos.
Domāju un ticu, ka ir arī tādi modeļi kuros vīrieši finansiāli ieguldas mazāk 😉 un abiem labi. Tāpat ir arī vīrieši kuri iet dekrētā, procents nav liels, bet ir taču!
Manam vīrietim ir arī savi hobiji un ir tiem laiks, varbūt ne tik daudz kā viņš gribētu 😁 Bet darbs ir viņa prioritāte, ja tā nebūtu tad varētu pārkārtot savu brīvo laiku vairāk, bet viņš to nedara - un nejau manis dēļ.
Es gan piebildīšu, ka mans vīrietis nestrādā algotu darbu, bet gan vada savu uzņēmumu, tāpēc viņam ir iespējas visu balansēt pašam pēc savām vēlmēm, ja vien to grib. Kā algotam darbiniekam to darīt būtu grūtāk.
01.01.2023 20:57 |
 
Reitings 95
Reģ: 05.11.2022
HARDLUXURY @ 01.01.2023 20:49
man liekas , ka šī profila autorei ir iekšējā sāpe par šo tēmu kopumā. Nedaudz pasekojot līdzi komentāriem var īzī pīzī secināt ka cilvēks ir ļoti labs , atvērts un vēlas parunāties un sniegt padomus palīdzēt šeit esošajiem, tas norāda arī uz to , ka nu tā komunikācija sr savu ideālo džeku nu nav uz visiem 100, diemžēl, bet fakts ir tāds , ka trūkst to sarunu un patiesībā tu vēlies lai nav tas 50/50 :)

Pielaikoju tavu komentāru, jo līdz galam neizlasīju un šķita, ka tu par Huppo raksti, kas šajā tēmā jūtami uzcepās, lai gan neviens neko aizskarošu vispār nerakstīja.
01.01.2023 20:57 |
 
Reitings 1318
Reģ: 19.07.2019
HARDLUXURY @ 01.01.2023 20:49
man liekas , ka šī profila autorei ir iekšējā sāpe par šo tēmu kopumā. Nedaudz pasekojot līdzi komentāriem var īzī pīzī secināt ka cilvēks ir ļoti labs , atvērts un vēlas parunāties un sniegt padomus palīdzēt šeit esošajiem, tas norāda arī uz to , ka nu tā komunikācija sr savu ideālo džeku nu nav uz visiem 100, diemžēl, bet fakts ir tāds , ka trūkst to sarunu un patiesībā tu vēlies lai nav tas 50/50 :)

Ko var piesieties cilvēkam. Viņa tikai aprakstīja maksājumu sadales modeli ar savu vīru. Bet, protams, uzrodas "psiholoģes", kuras uzstāda diagnozi pēc saviem ieskatiem, uzburot to no zila gaisa. Jo sievietes, kuras dala maksājumus 50/50 ar savu vīrieti, patiesībā ir nelaimīgas un vēlas, lai viņas uztur pilnībā.
01.01.2023 21:04 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Interesanti, te izskan viedokļi, ka sieviete, tad "dzīvo uz kakla", "neko no sevis neiegulda". Manuprāt, tās ir pilnīgas muļķības. Vai tad ieguldījums, kā tāds, ir mērāms tikai ciparos? Esmu vienmēr bijis par šo modeli, nemaz neuzsāktu attiecības, ja sieviete gribētu kaut kādu 50/50. Bet tas ir arī ir ļoti atkarīgs no katra pāra individuāli, ir kam patīk tas 50/50 un ir kam nē. Galvenais, lai šajā jautājumā domas saskan un arī pienākumu sadalē, tad problēmām nevajadzētu rasties.
Atbildot uz jautājumu cik vajadzētu pelnīt - tas viss ir ļoti individuāli un viss ir ļoti atkarīgs no dzīves veida, kādu grib, pie kāda ir pierasts, cik bieži grib ēst ārpus mājas, ceļot, iepirkties, apmeklēt pasākumus utt. Ciparu amplitūda var būt ļoti dažāda.
01.01.2023 21:06 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Es pazistu dažas ģimenes ar berniem, kas dzivo tikai no viriesa naudas ~1200€ \~1500€ gimenem pilnibā pietiek, lai sieviete nestradātu.
Protams. Šis gimenes nekad nebrauc ceļojumos, pat ne uz blakus valstim. - Igauniju, Lietuvu vai kur tālāk. Neģerbjas ari nekadu zimolu drēbēs.
Nepameklē frizetavas, salonus, skaistumkopsanas proceduras, nejeit uz manikīriem pedikirem.utt.
Dzīvo minimālistisku dzīves veidu.
Ja vīrietis pelna ap 600-700 €, rīgā, tad gan tas nebūtu laikam.iespējams.
01.01.2023 21:10 |
 
Reitings 1887
Reģ: 26.12.2021
Cilvēki prasa ko mēs ar partneri viens pret otru tik vēsi, nav redzējuši ka samīļojas, sadodamies rokās vai ko tamlīdzīgu.

Eskperte šis ir tavs komentārs no blakus diskusijas. Pēc taviem komentāriem tavas attiecības nolasās kā friends with benefits princips 🙂 Protams, protams - galvenais, lai pašu tas apmierina.
Es turpināšu dzīvot vīrietim uz kakla un arī pēc 5iem attiecību gadiem no malas izskatīties kā tikko iemīlējusies 😁
Laimīgu Jauno gadu! 😉
01.01.2023 21:12 |
 
Reitings 1887
Reģ: 26.12.2021
ilze01 @ 01.01.2023 20:57

Pielaikoju tavu komentāru, jo līdz galam neizlasīju un šķita, ka tu par Huppo raksti, kas šajā tēmā jūtami uzcepās, lai gan neviens neko aizskarošu vispār nerakstīja.
Par ko man uzcepties?
01.01.2023 21:14 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits