Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Modelis - par visu maksā vīrs

 
Reitings 561
Reģ: 15.12.2022
Palasīju es te dažas diskusijas un komentārus, kur bieži sastapu tādu domu “man par visu maksā vīrs (komunālie, produkti, ceļojumi utt), es savu naudu tērēju, kā vien vēlos, bet ja jūs ar savu vīrieti maksājat uz pusēm, tad esi neveiksminiece, bezmaksas apkalpojošais personāls utt…”
Tad nu aizdomājos. Cik vīrietim ir jāpelna, lai tā varētu dzīvot? Uzskatu, ka mēs abi ar manu vīrieti pelnam salīdzinoši labi, taču maksājam visu aptuveni uz pusēm. Ja mēs dzīvotu pēc tāda modeļa kā daudzas te lielās, tad reāli būtu tā, ka visu vīrieša naudu iztērētu, bet man kontā krātos normāla summiņa + mēs nevarētu tik bieži ceļot. Varbūt varat padalīties ar aptuvenajiem ienākumiem, pie kuriem jums šāds modelis strādā? Es vienkārši esmu nedaudz apjukusi un vēlos saprast pievienoto vērtību šim. Nu vai arī saprast, ka, salīdzinājumā ar citiem, mums nav tās lielākās algas 😀
Kādas ir jūsu domas par šādu modeli vispār?
01.01.2023 17:33 |
 
Reitings 996
Reģ: 08.05.2014
Man noteikti te tūlīt bruks virsū, bet esmu tikai par šādu modeli
Konkrētu ciparu nenosaukšu, jo katram tas ir cits un atšķiras no tā, ko no dzīves vēlas un kur iegulda naudu. Viens ceļojumos, cits apģērbos, katram savs
Vienam tie būs 5000 mēnesī, cits pāris būs laimīgs arī ar 1000 un prot menedžēt tā, ka visam sanāk
Neuzskatu, ka arī meitenes, kurām visu apmaksā, lielās par to (nu labi varbūt dažas), bet tikai apsveicami, ka novērtē sevi un nedzīvo pēc 50/50 principa. Jo nu nevaru iedomāties dzīvot ar vīrieti un dalīt visu kā tādi divi dzīvokļa biedri visu uz pusēm un arī skaitīt - nu tā tagad es vienreiz samaksāju, nākamreiz Tava kārta
Bet nu tās tikai manas pieckapeikas 😄
01.01.2023 18:29 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3721
Reģ: 31.10.2010
Manuprāt, dzīvojot kopā, katram no pāra ir jāieliek savs ieguldījums ikdienas izdevumos. Abi dzīvo kopā vienā mājoklī, sieviete arī ēd, izmanto elektrību, izmanto ūdeni, utt, bet jāmaksā par to visu ir tikai vīrietim. Kāpēc? Man tas šķiet negodīgi. Personīgi es nekad tā nedarītu, jo man būtu nepieņemama sajūta, ka dzīvoju uz viņa rēķina.
01.01.2023 18:41 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Tas vairāk atkarīgs no katra paša uztveres. Vienai patīk būt uz kāda rēķina, kādai citai patīk būt pašai par sevi. Ja abus apmierina jebkāds modelis, tad tas ir ok. Ko citi nīd par to, kas ir pareizi vai nav, ir kā minimums mazsvarīgi.
Man ir 50/50. Abus tas apmierina.
01.01.2023 18:59 |
 
Reitings 2977
Reģ: 19.09.2021
Slavenais Andrejs T vīriešiem sludina ka tas ir vislabākais modelis - vecis visu apmaksā un sieva sēž mājās audzina bērnus.
Lai to pavilktu ir jābūt top vecim vai vismaz virs vidējā.
01.01.2023 19:22 |
 
Reitings 355
Reģ: 31.03.2022
Šobrīd mums ir apmēram 40/60, gribētos 20/80, bet šobrīd nav iespējams. Tā prinicpā varu pati sev visu atļauties. Pilnīgi paļauties uz vīrieti negribētu. Tik tiešām- ja tevi pamet, ko tad??
01.01.2023 19:23 |
 
Reitings 355
Reģ: 31.03.2022
Mazliet paturpinot- tad kad piedzims bēbis, tad gan gribētu, lai vīrietis visu apmaksā. Varbūt tikai pastradāt pusslodzes darbiņu, lai nesajuktu prātā un pašai ir kaut kāda naudiņa. Bet strādāt 160h mēnesī, pārgurušai nākt mājās un vēl ņemties ar sīko, heeell no 😀
01.01.2023 19:28 |
 
Reitings 95
Reģ: 05.11.2022
Man šķiet, ka tāds modelis parasti ir gadījumos, kad vīrietis uz rokas pelna reizes 3+ vairāk kā sieviete, un tad sievieti vienkārši uztur, lai viņai nav jāskaita sīcene. Vismaz tāds iespaids man ir radies no attālām paziņām, kurām ir/ir bijusi šāda situācija un viņas ir tikai par to, ka vīrietis nes mamutu - jo reālistiski pašas ar saviem darbiem nevarētu gandrīz neko no saviem izdevumiem atļauties. Pasniedz jau to visu, protams, pilnīgi citā gaismā. Bet tas runājot par bezbērnu sievietēm. Ja ir bērni, pavisam cita situācija.
01.01.2023 19:31 |
 
Reitings 746
Reģ: 14.05.2019
Nezinamaameicha @ 01.01.2023 19:28
Mazliet paturpinot- tad kad piedzims bēbis, tad gan gribētu, lai vīrietis visu apmaksā. Varbūt tikai pastradāt pusslodzes darbiņu, lai nesajuktu prātā un pašai ir kaut kāda naudiņa. Bet strādāt 160h mēnesī, pārgurušai nākt mājās un vēl ņemties ar sīko, heeell no ?

Par bēbi mazliet pazuda loģika. Ja mamma ir BKA, tad loģiski, ka viņa vairāk rūpējas par bērnu pa dienu. Bet, ja strādā 160 h mēnesī, ka minēji, tad būtu tikai normāli, ka vakarā ABI rūpējas par bērnu. Kur tad ir ļoģika visu apmaksāt tikai vīrietim?
01.01.2023 19:33 |
 
Reitings 1887
Reģ: 26.12.2021
.Eksperte. @ 01.01.2023 18:59
Tas vairāk atkarīgs no katra paša uztveres. Vienai patīk būt uz kāda rēķina, kādai citai patīk būt pašai par sevi. Ja abus apmierina jebkāds modelis, tad tas ir ok. Ko citi nīd par to, kas ir pareizi vai nav, ir kā minimums mazsvarīgi.
Man ir 50/50. Abus tas apmierina.

Un vēl citai liekas, ka ja vīrietis visu maksā, tad uzreiz dzīvo uz kakla.. Mans vīrietis jau principā uzreiz kad iepazināmies pateica - mans kā vīrieša pienākums ir nodrošināt savai ģimenei siltas, drošas mājas. Nekad nav pat licis noprast, ka dzīvoju uz viņa rēķina, tas vienkārši tā ir dabiski noticis.
Esmu bijusi attiecībās, kur komunālosmaksājumus dalījām, man tas ļoti trigeroja.
01.01.2023 19:38 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Huppoo @ 01.01.2023 19:38

Un vēl citai liekas, ka ja vīrietis visu maksā, tad uzreiz dzīvo uz kakla.. Mans vīrietis jau principā uzreiz kad iepazināmies pateica - mans kā vīrieša pienākums ir nodrošināt savai ģimenei siltas, drošas mājas. Nekad nav pat licis noprast, ka dzīvoju uz viņa rēķina, tas vienkārši tā ir dabiski noticis.
Esmu bijusi attiecībās, kur komunālosmaksājumus dalījām, man tas ļoti trigeroja.

Cilvēki var domāt ko viņi grib. Tev trigero, tu dzīvo tā, lai tev netrigero. Tas, ja tu jūties labi esot uz vīrieša naudas ir tava un vīrieša darīšana. Tik ilgi kamēr citiem no maka ārā naudu nerauj, dzīvot katrs var kā vien vēlas.
01.01.2023 19:42 |
 
Reitings 95
Reģ: 05.11.2022
Huppoo @ 01.01.2023 19:38

Un vēl citai liekas, ka ja vīrietis visu maksā, tad uzreiz dzīvo uz kakla.. Mans vīrietis jau principā uzreiz kad iepazināmies pateica - mans kā vīrieša pienākums ir nodrošināt savai ģimenei siltas, drošas mājas. Nekad nav pat licis noprast, ka dzīvoju uz viņa rēķina, tas vienkārši tā ir dabiski noticis.
Esmu bijusi attiecībās, kur komunālosmaksājumus dalījām, man tas ļoti trigeroja.

Tas, ka dzīvo uz kakla, bieži no pašas komentētājas komentāriem tā izskatās. Jo pasniedz to tā, ka vīrietis par visu samaksā, sieviņu no visām pusēm apčubina, un sieviņa 7. debesīs. Bet pretī vīram nedod neko un bērnu nav. Nu labi, vienreiz nedēļā sagatavo vakariņas vai samet drēbes veļas mašīnā. Tā ir sēdēšana uz kakla, grozi kā gribi.
01.01.2023 19:45 |
 
Patīk
Reitings 1744
Reģ: 24.05.2019
Man uz pusēm maksāšana vispār nešķiet normāla, ja runājam par ģimeni, nevis "istabas biedru" padarīšanu. Ir kopīgs budžets un viss, vienalga, cik kurš pelna, vai nepelna.
01.01.2023 19:48 |
 
Reitings 355
Reģ: 31.03.2022
mangos @ 01.01.2023 19:33

Par bēbi mazliet pazuda loģika. Ja mamma ir BKA, tad loģiski, ka viņa vairāk rūpējas par bērnu pa dienu. Bet, ja strādā 160 h mēnesī, ka minēji, tad būtu tikai normāli, ka vakarā ABI rūpējas par bērnu. Kur tad ir ļoģika visu apmaksāt tikai vīrietim?
mangos @ 01.01.2023 19:33

Par bēbi mazliet pazuda loģika. Ja mamma ir BKA, tad loģiski, ka viņa vairāk rūpējas par bērnu pa dienu. Bet, ja strādā 160 h mēnesī, ka minēji, tad būtu tikai normāli, ka vakarā ABI rūpējas par bērnu. Kur tad ir ļoģika visu apmaksāt tikai vīrietim?
es runāju par savu ideālo variantu. Es teicu, ka gribētu strādāt tikai pusslodzi un pārējo laiku veltītu sīkajam. Vecis var nerūpēties par bērnu, jo viņa pienākums ir pelnīt naudu ģimenei. Izklausas bišķiņ nepareizi “nerūpēties par bērnu”, protams, ka gribu lai iesaistas audzināšanā, mīļošanā utt. 😀 Vairāk par to, ka es mainu pamperus un visu pārējo.
01.01.2023 19:52 |
 
Reitings 1887
Reģ: 26.12.2021
.Eksperte. @ 01.01.2023 19:42

Cilvēki var domāt ko viņi grib. Tev trigero, tu dzīvo tā, lai tev netrigero. Tas, ja tu jūties labi esot uz vīrieša naudas ir tava un vīrieša darīšana. Tik ilgi kamēr citiem no maka ārā naudu nerauj, dzīvot katrs var kā vien vēlas.

Bet kāpēc ir tas uzskats - uz vīrieša naudas? Jūs tā attiecībās dalat, tas kurš nopirka maizi, tad tā ir viņa maize, tas kurš jogurtu, tas ir viņa jogurts? 😂
Nedzīvoju uz vīrieša naudas, vīrietis savu naudu uzskata par ģimenes budžetu, un pelna to savas ģimenes labklājībai. Arī es strādāju, pelnu mazāk par viņu, bet savas nepieciešamības sev nodrošinu. Finansiāli ieguldu mūsu attiecībās citādāk - plānoju mūsu randiņus, pērku biļetes, bookoju viesnīcas, spa utml - un neprasu viņam man ko atmaksāt. Ar visu to mans vīrietis man mēdz atstāt naudu vienkārši tāpēc, ka viņš tā grib un viņam patīk mani lutināt un tā ir sava ziņā viņa mīlestības valoda - dot, dāvināt.
Un jā, man tas ir svarīgi, nevaru iedomāties sev citādāku modeli.
01.01.2023 20:01 |
 
Reitings 746
Reģ: 14.05.2019
Nezinamaameicha @ 01.01.2023 19:52
es runāju par savu ideālo variantu. Es teicu, ka gribētu strādāt tikai pusslodzi un pārējo laiku veltītu sīkajam. Vecis var nerūpēties par bērnu, jo viņa pienākums ir pelnīt naudu ģimenei. Izklausas bišķiņ nepareizi “nerūpēties par bērnu”, protams, ka gribu lai iesaistas audzināšanā, mīļošanā utt. ? Vairāk par to, ka es mainu pamperus un visu pārējo.

Vai šādā gadījumā ideālais variants nebūtu vienkārši strādāt mazāk un pelnīt pašai daudz vairāk? Ja mēs pasapņojam.. Bet labi, saprotu, ka esam dažādi. :))
01.01.2023 20:02 |
 
Reitings 1887
Reģ: 26.12.2021
Un piebildīšu, ka ja dzīvē pienāktu brīdis kad rēķini jādala, tad tā nebūtu problēma. Problēma būtu, ja vīrietis nemēģinātu iziet no šīs situācijas!
01.01.2023 20:06 |
 
10 gadi
Reitings 279
Reģ: 17.08.2009
Man nav jāmaksà neviena rēķins, es godīgi nezinu cik maksā mums mājai elektrība utt, viņš arī manai mašīnai lej benzīnu utt.
Ja eju veikalā, tad maksāju, ja kopā, tad vīrs.
Savas un bērnu drēbes pērku es, bieži nopērku avio un viesnīcas, viņš apmaksā tēriņus uz vietas.
Abi pelnam labi, vīram alga ir krietni lielāka un viņš jau vairāk kā pirms 10 gadiem pateica, ka viņam tas šķiet kā mamuta atneša.
Kalpone neesmu, mājas darbi kopā. Ēst bieži ēdam ārā, lai nav jāgatavo. Visi priecīgi.
01.01.2023 20:09 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Huppoo @ 01.01.2023 20:01

Bet kāpēc ir tas uzskats - uz vīrieša naudas? Jūs tā attiecībās dalat, tas kurš nopirka maizi, tad tā ir viņa maize, tas kurš jogurtu, tas ir viņa jogurts? ?
Nedzīvoju uz vīrieša naudas, vīrietis savu naudu uzskata par ģimenes budžetu, un pelna to savas ģimenes labklājībai. Arī es strādāju, pelnu mazāk par viņu, bet savas nepieciešamības sev nodrošinu. Finansiāli ieguldu mūsu attiecībās citādāk - plānoju mūsu randiņus, pērku biļetes, bookoju viesnīcas, spa utml - un neprasu viņam man ko atmaksāt. Ar visu to mans vīrietis man mēdz atstāt naudu vienkārši tāpēc, ka viņš tā grib un viņam patīk mani lutināt un tā ir sava ziņā viņa mīlestības valoda - dot, dāvināt.
Un jā, man tas ir svarīgi, nevaru iedomāties sev citādāku modeli.

Es nesaprotu, ja tu jūties labi savā attiecību modelī, kapēc tu nāc un man te tagad borē, kā man kaut kas jādefinē un ka tu jūties zajebis. Es tev teicu, dzīvo tā kā gribi. Tas ko es te domāju vai vel kāda, kāda starpība? Tev besī ja to traktē kā "dzīvošana uz vīrieša naudas" vai "uz vīrieša kakla/rēķina"? Tā vairs nav mana problēma, ja šie vārdi tevi trigero.
01.01.2023 20:10 |
 
Reitings 1318
Reģ: 19.07.2019
Ņemot vērā, kādas Latvijā ir algas un kādas cenas, tad šāds modelis man neliekas visai godīgs. Protams, ir vīrieši, kuriem ir ienākumi arī bez algas, bet kopumā sanāk, ka liela daļa vīrieša ienākumu tiek ieguldīta obligātajos tēriņos, bet sieviete ar saviem dara, ko grib. Tīri cilvēcīgi man nebūtu patīkami tā dzīvot, jo vīrietis arī nav robots, bet cilvēks, kuram ir savas vēlmes un vajadzības, kur labprātāk ieguldītu naudu, ne obligātajos tēriņos, kamēr sievietei tas nav tik ierobežoti.
Un man arī ir jautājums, kāpēc par sievieti ir jāmaksā, ja viņa ir vesels, jauns cilvēks bez bērniem un var strādāt? Tikai tāpēc, ka sieviete, ikdienas izmaksas uz viņu neattiecas?
Un par šādiem izteicieniem:
bet tikai apsveicami, ka novērtē sevi un nedzīvo pēc 50/50 principa.
es vienmēr iesmīnu. Čābīgi, ja ir šādi kritēriji.
01.01.2023 20:13 |
 
Reitings 1887
Reģ: 26.12.2021
ilze01 @ 01.01.2023 19:45

Tas, ka dzīvo uz kakla, bieži no pašas komentētājas komentāriem tā izskatās. Jo pasniedz to tā, ka vīrietis par visu samaksā, sieviņu no visām pusēm apčubina, un sieviņa 7. debesīs. Bet pretī vīram nedod neko un bērnu nav. Nu labi, vienreiz nedēļā sagatavo vakariņas vai samet drēbes veļas mašīnā. Tā ir sēdēšana uz kakla, grozi kā gribi.
Neaizmirsti, ka sievietes bieži sevi realizē veidos, kas lielus ienākumus nenes. Piemērs- man tuva draudzene sevi realizē labdarības projektos kuros iesaistās un jā-tikai tāpēc, ka viņai nav jāstrādā pilnas slodzes darbs viņa to var atļauties un lielu paldies par to saka savam vīram.
Tām kurām ir savi mazie biznesi, hobiji - tie bieži lielus ienākumus nedod, bet viņas dara to ko tiešām no sirds mīl, nevis dara kaut ko naudas dēļ, lai nomaksātu komunālos. Happy wife = happy life 😉
01.01.2023 20:14 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits