Krievu valoda Latvijā

 
Reitings 248
Reģ: 20.01.2022
Kā jums šķiet? Vai Latvijā darba vietā tev obligāti var likt izmantot krievu valodu? Man paziņa ir klientu konsultante lielveikalā! Viņa nevēlas izmantot šo valodu, jo ir pret! Taču priekšniece uzstāj ka ir jārunā krievu valodā
04.12.2022 08:23 |
 
Patīk
Reitings 335
Reģ: 12.10.2018
Somijā valsts valodas ir Somu un Zviedru, lai gan Zvierdu ir tikai 6%.
Kad Somija ieguva neatkarību, lai saglabātu savā sastāvā Ālandu salas kur vairums iedzīvotāju ir Zviedri, nācās piekrist šiem nosacījumiem par Zviedru valodu. Tikai tāpēc Zviedru valoda ir valsts valoda. Starp citu Somijas lielveikalos informāciju runāja 4 valodās: Somu, Zviedru, Angļu un Krievu. vismaz agrāk tā bija.
Par Krievu valodu - apkalpojošā sfērā un tūrismā - bez etniskajiem krieviem šo valodu pārzin un lieto ~ 100mlj cilvēku, it īpaši austrum Eiropas reģionā. Bieži vien labāk nekā Angļu valodu
Galvenais ir spēt komunicēt, nevis spītīgi turēties pie principiem.
Medicīnā piemēram, liela daļa personāla kuri ieguva izglītību psrs laikā angļu valodu īpaši nezin un nelieto, tā ka sazināties pašiem ir vieglāk krievu valodā, nevis angļu.
07.12.2022 08:21 |
 
Reitings 230
Reģ: 02.10.2018
Es teikšu tā:
1. Man ir grūti saprast to, ka personas, kas gadiem skaitās kā Latvijas valsts iedzīvotājs, vēljoprojām nespēj ikdienā pielietot korekti valsts valodu.
2. Latvija ir pietiekami maza valsts, lai mēs uzstādītu to, ka valsts valoda ir vienīga valoda, kuru lietojam kā galveno un varam atļauties komunikācijā neizmantot citu valodu.
3. Uzņēmumiem ir svarīgi klienti un klientu ērtības, ja tam Krievam ir piķis un viņam ērtāka komunikācija ir krievu valoda, tad lien kaut āra no ādas.
07.12.2022 10:57 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!