Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Par kroņiem

 
Reitings 365
Reģ: 19.03.2019
Sveikas!
Gribēju vērsties pēc svaigākiem viedokļiem, jo vecās diskusijas jau galīgi neaktuālas šodienai.
Tātad, šodien biju pie zobārsta, kurš uztaisot rentgenu secināja, ka 3 zobiem ir tīrīti kanāli kaut kad ļoti sen (vismaz pirms 10 gadiem) un šobrīd izskatās, ka plombes materiāla ir vairāk nekā paša īstā zoba. Nostādīja fakta priekšā, ka šiem zobiem jāliek virsū kroņi. Tie ir paši pēdējie zobi, dzerokļi. Teica, ka viens neveiksmīgs kodiens un zobi var nolūzt. Tagad nesaprotu, ko darīt, kā rīkoties. Finansiālais stāvoklis nav tāds, lai tagad uzreiz atliktu 1500 eiro priekš šiem zobiem, bet bail arī atstāt un nelikt kroņus. Pēdējos 10 gadus staigāju ar aizplombētiem kanāliem - grauzu riekstus, burkānus, konfektes utt., nekas nenolūza, bet tagad nevaru nevienu kumosu apēst nepiedomājot pie tā. :D
Vēršos pie jums pēc padoma - vai kādai ir bijusi līdzīga situācija? Kur likāt, cik izmaksāja, kā kalpo? Kā arī, vai ir arī kāds cilvēks, kam patiešām ir nolūzis dzeroklis no tā, ka pārāk daudz plombes? :D cenšos saprast, vai zobārstes bažas ir pamatotas, vai arī labāk sameklēt kādu ārstu priekš second opinion. Paldies jau iepriekš!
22.11.2022 22:17 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Zobārstei taisnība. Plombe vienmēr būs mazāk izturīga kā īstais zobs.
Taču ieteiktu neuztraukties. Ja tev nav problēmu, tad paralēli krāj naudiņu tiem kroņiem. Jo kādā brīdī tev viņus vajadzēs.
22.11.2022 22:51 |
 
Reitings 8254
Reģ: 06.07.2022
Jāaiziet pie vēl viena zobārsta nokonsultēties. Man viena zobārste par trīskanālu dzerokli teica, ka tas ir raujams laukā un liekams implants, bet citā vietā pateica, ka nekas nav labāks par savu zobu un teica davai, provēsim tomēr sadakterēt tos kanālus. Var, protams, arī neizdoties un tad būs jārauj, bet man kaut kā otrā zobārste likās pārliecināta par sevi. Attiecīgi 3 kanālu labošana = 500 eiro, pirmās dakteres rekomendētais implants - 1350 eur.
Bet nu es tagad visu muti čubinu, visas izmaksas kopumā ap 8000 – no caurumu sataisīšanas līdz breketēm, daži venīri priekšai un balināšana kā noslēgums.
22.11.2022 23:51 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Pajautā vēl kādam zobārstam, ir dzirdēts, ka vismaz Rīgā dažās klīnikās tiek atrastas problēmas tur kur to nav, lai piepelnītos. Man viens mazāks zobs sānā gan nolūza šādā veidā, bet tur tiešām viss bija plombēts un turējās tikai pie mazas maliņas.
Ja nolūzt ar tīrītu kanālu tev jau nesāpēs, kad vajadzēs tad arī iesi taisīt to kroni 😅 Varbūt nevajadzēs vispār vel gadus 10
23.11.2022 08:29 |
 
Reitings 365
Reģ: 19.03.2019
Mani tieši sabaidīja ar to, ka ja nolūzīs, tur tiešām neko vairs nevarēs uzlikt, tikai implantu, kas loģiski būs vēl daudz dārgāk. Tāpēc, tagad ir nelielas bailes, ja nu sanāk nolauzt, tad kroni vairs neuzlikt. Par to problēmu ieraudzīšanu, kur to nav, biju dzirdējusi, tāpēc apsveru domu aiziet vēl pie kāda ārsta. Cik nu internetā sanāca izlasīt, tad zobs kļūst trauslāks dēļ izņemtajiem kanāliem un var nolūzt, jo plombe ir vairāk kā īstais zobs, tā kā tādā ziņā vismaz mani neapšmauca, tas ir taisnība :D
23.11.2022 10:29 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Aizej uz normālu privāto klīniku uz koncultāciju.
23.11.2022 14:05 |
 
Reitings 1475
Reģ: 01.11.2022
Ieteiktu konsultēties Stomatoloģijas institūtā. Tur ir augstākās klases speciālisti.
stomatologijasinstituts.lv
Pie viņiem ir 3D rentgens. Katrā ziņā, ja būs vairāki varianti, ko iesākt, to visu pastāstīs.
Ja, liekot kroni uz viena glābjamā zoba, jāliek kronis arī uz blakus esoša stipra zoba (kopā sastiprināti kroņi), tad gan ir žēl to stipro zobu (tas tiks apvīlēts).
Man bija viens daudz labots lielais zobs. Nepiekritu metāla kronim (dr. piedāvāja tikai tādu kroni, jo tad mazāk jāapvīlē zobs pirms kroņa likšanas). Pēc kāda laika zobs pāršķēlās uz pusēm un tad dr. nosūtīja uz Stomatoloģijas institūtu. Tur tad, nu, bija plukš un zobs laukā.
23.11.2022 14:53 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits