Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Līgums ar vecmāti vai slimnīcā bez līguma

 
Reitings 10
Reģ: 01.02.2020
Sveikas! Tā kā mans noliktais dzemdību datums vairs nav tālu, gribētu dzirdēt atsauksmes par dzemdību pieredzi, kā labāk, vai atrast vecmāti, noslēgt līgumu, vai ir slimnīcas ar labām atsauksmēm. Pati dzīvoju Rīgā, par Rīgas dzemdību namu ir šaubas jo ir dzirdēts daudz kas negatīvs. Tādēļ vēršos ar jautājumu, vai ir pēc pieredzes kāda laba slimnīca, pilsēta uz kuru braukt, vai varbūt privāti kāda var nosūtīt vecmātes kontaktus ar kuru būtu vērts noslēgt līgumu. 🙂
22.11.2022 11:39 |
 
Reitings 26
Reģ: 18.05.2014
Mūsu ģimenē ir trīs mazie. Divi nāca pasaulē RDN un mazākais Jūrmalas slimnīcā. Pa abām slimnīcām ir dzirdēts viskaut kas, ar trešo pat ginekologs teica,lai nebrauc uz Jūrmalu, jo gultas nebūs. Braucot klausīties tonīšus ļoti patika slimnīcas atmosfēra, miers un klusums. Par pašu dzemdību procesu un vecmāšu darbībām nemācēšu teikt, atceros tikai ierašanos slimnīcā un kad bēbīti uzliek uz puncī☺. Nevienu reizi neesmu slēgusi līgumu, bet vienmēr ir bijis vīrs blakus, man tas ir ļoti svarīgi.
22.11.2022 18:16 |
 
Reitings 217
Reģ: 12.04.2022
Kādas atsauksmes dzirdēji par Dzemdību namu? Es tieši šo iestādi plānoju izskatīt kā dzemdību vietu. Interesanti paklausīties.
22.11.2022 18:41 |
 
Reitings 26
Reģ: 18.05.2014
karenmil @ 22.11.2022 18:41
Kādas atsauksmes dzirdēji par Dzemdību namu? Es tieši šo iestādi plānoju izskatīt kā dzemdību vietu. Interesanti paklausīties.

Negribu biedēt, bet domāju, ka atsauksmes veidoas arī no mūsu subjektīviem viedokļiem. Esmu dzirdējusi, ka bļauj virsū, ar spēku guļas virsū uz vēderiem,lai izspiestu mazo utt., bet neko tādu nepiedzīvoju.
RDN biju pirms 10 un 8 gadiem, viens mīnus, ka bija neiespējami dabūt ģimenes vai vienvietīgu palātu.
22.11.2022 18:55 |
 
Patīk
Reitings 1744
Reģ: 24.05.2019
Var paveikties un var nepaveikties, tāpēc ja tevi šis jautājums satrauc, noteikti iesaku slēgt līgumu, lai izslēgtu šo "veiksmes" faktoru. Protams, līgums negarantē perfektu tavu dzemdību norisi, to var ietekmēt tikai daļēji. bet tas garantē labu attieksmi un uzmanību pret tevi.
22.11.2022 20:57 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10481
Reģ: 29.01.2009
Ja tomēr izdomā līgumu slēgt, tad kā ir labāk - ar ārstu vai vecmāti?
22.11.2022 21:53 |
 
Reitings 223
Reģ: 13.03.2020
Arī man tuvojas dzemdību datums un bija ilgas pārdomas par šo - kur un ar/bez līguma….Esmu nolēmusi par labu RDN un bez līguma. Runāju gan ar ginekoloģi, gan vairākām pazīstamām draudzenēm, kas tur dzemdējušas pēdējo 2 gadu laikā, gan kursos. Visas draudzenes ir apmierinātas, saņēma palīdzību, bija laba attieksme. Bieži vien meitenes, kas ierodas dzemdēt, nesaprot, ka dzemdības ir ilgs un sāpīgs process (šis info no kursiem), tāpēc bieži ir liela vilšanās un rūgtums pēc dzemdībām, kam seko sliktas atsauksmes. Arī mana ginekoloģe uzsvēra, ka RDN līgums nav nepieciešams- tur strādā zinošs un pieredzējis personāls. Tad nu uzticēšos visam dzirdētajam un ļaušos notikumam.
22.11.2022 21:57 |
 
10 gadi
Reitings 214
Reģ: 13.05.2011
Ar pirmo bērniņu iesaku līgumu ar vecmati,lai tomēr būtu drošības sajūta,ka tas cilvēks,kuru izvēlies,arī pieņems Tev dzemdības.Ja,protams,naudas līdzekli atļauj.
pirmās dzemdības tomēr ir liels nezināmais!
22.11.2022 22:01 |
 
Reitings 217
Reģ: 12.04.2022
Vēl ir tāda Dzemdību māja, kā ar to?
Piedošanu, ka iespraucos tēmā, arī aktuāli. ☺
23.11.2022 00:09 |
 
Reitings 174
Reģ: 26.11.2015
Pirms 2 nedēļām RDZN laidu pasaulē savu pirmo bērniņu.(meitiņu).
Arī es biju saklausijusies briesmu stāstus par RDZN,bet ne ar ko briesmīgu nesaskāros. Vecmāti vēl lavāku nevarēju vēlēties.un vīrs bij blakus.Anesteziologs ar savu humoriņu. Un personāls kas parūpējās par katru topošo un nu jau jauno māmiņu. Tikai labāko varu teikt.Es arī braucu ar domu dzemdēt nevis ka mani aptekalēs kā princesi uķi puķi. Līgumu neslēdzu,bet man iekrita labākā vecmāte kura principā ir līgumvecmāte kuru noteikti vēlēšos nākamreiz ņemt līgumā un maksāt. Baiba Kokneviča.Un pats personāls superjauks.
23.11.2022 00:24 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10481
Reģ: 29.01.2009
karenmil @ 23.11.2022 00:09
Vēl ir tāda Dzemdību māja, kā ar to?
Piedošanu, ka iespraucos tēmā, arī aktuāli. ☺

Tur dabīgās dzemdības bez kārtīga medicīniskā ekipējuma. Ja kas ne tā, tad tāpat jābrauc uz slimnīcu.
23.11.2022 07:28 |
 
10 gadi
Reitings 80
Reģ: 29.01.2009
Abas reizes dzemdēju RDzN, viss bija labi, bet es arī braucu ar domu, ka smags darbiņš jādara, nebūs nekāda cukurvate un rozā vienradži. Līgumus neslēdzu. Pirmajā reizē vīrs blakus bija, otrajā reizē viena pati. Tagad arī ļoti RdzN piestrādā pie attieksmes un komunikācijas. Arī par krūtsbarošanu aktīvāk iesaistās. Un dzirdam "daudz" sliktas atsauksmes tāpēc, ka ļoti daudz tur dzemdē, salīdzinot ar citām iestādēm. Un vēl viena lieta - mēs nekad nevaram zināt, kā izvērtīsies dzemdības - akūts ķeizars utml., līdz ar to būtu labi palasīt par to pirms tam, par visādām manipulācijām, jo skaidrs, ka pēc grūtām dzemdībām arī sajūtas ir drausmīgas.
Jā, var gadīties, ka grūtāk dabūt ģimenes palātu, var būt rinda.
23.11.2022 08:59 |
 
Reitings 144
Reģ: 11.11.2021
Man 2 bērniņi dzimuši Siguldā (bez līguma). Drīz būs arī trešais un viennozīmīgi došos uz Siguldas Dzemdību nodaļu. Ļoti laba attieksme, arī ģimenes palātas ļoti labas (jārēķinās gan ar vismaz 200€, ja nemaldos, par palātu).
23.11.2022 09:15 |
 
Reitings 217
Reģ: 12.04.2022
Scandinavian @ 23.11.2022 07:28

Tur dabīgās dzemdības bez kārtīga medicīniskā ekipējuma. Ja kas ne tā, tad tāpat jābrauc uz slimnīcu.

Skaidrs, šis tad tiešām atkrīt. Laikam tad RDN paliek, jo par Siguldu vai Jūrmalu plānot šķiet tā riskanti. Ja nu sākas ātrāk.
23.11.2022 14:08 |
 
10 gadi
Reitings 841
Reģ: 17.06.2011
Man vēl dzemdības priekšā, taču plānoju doties uz Siguldu , tur tāda mierīga , mājīga atmosfēra , ļoti negribu konveijeri . Sagaidīšu savu pirmo bērniņu , daudz , kas nezināms , nesaprotams , arī ar medicīnu esmu uz “jūs” , tādēļ esmu noslēgusi līgumu ar vecmāti Māru Griezi , tomēr liekas , ka tā jutīšos drošāk (vismaz tā ceru ) . Ņemšu arī privāto istabiņu , lai bērniņa tētis var būt kopā ar mums , un palīdzēt , ja tas būs nepieciešams . Izmaksu ziņā protams tas nav lēti , taču nav žēl “ziedot” šos naudas līdzekļus , lai kaut nedaudz justos drošāk par visu notiekošo - tas tomēr tāds intīms process , un esmu ļoti jūtīga , tādēļ svarīgi saņemt atbalstu , un pieņemamu attieksmi no personāla .
31.01.2023 21:16 |
 
Reitings 4916
Reģ: 05.07.2022
Esmu dzmedejusi Ventspili ,Rīgas dzemdību namā un Vācijā . Visliktaka pieredze Ventspili :)
Dzemdību nams ideāls ,aprūpe uz visiem simts , protams,atkarīgs arī no tevis , jāsaprot,ka tur iziet cauri simtiem sieviešu dien dienā un tik ļoti aprūpet nevarēs ka var gribēties. Vai līgumu vajag? Slimnīca tu būsi 3 dienas visticamāk,tās visas dienas vecmāte nebūs blakus ,bieži vien pat ar visu lielisko vecmāte nākamajās dienās sabojas viedokli kāda masiņa un atstās traumu uz mūžu. Galvenais saproti,ka dzemdības būs neparedzams process , un ja izvēlies vecmāte ,tad izrunā vairākus scenārijus ko darīt ja ... Lai viņa zin ka emociju vadītā vari izteikt kaut kādas vēlmes ko nozelosi + pārrunā šo arī ar vīru,ja viņš būs blakus ,kadas situācijās viņš kļūst par to kurš izlemj . Sākumā tu un bērniņš esi komanda , tālāk izlemt pati ko vēl tur pievienosi - vīru,vecmāti,ārsti,dūlu
31.01.2023 21:46 |
 
Reitings 33
Reģ: 07.03.2015
Man personīgi šķiet, ka no līguma slēgšanas nav jēgas, tāpat viss var gadīties..
18.02.2023 10:32 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits