Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Mazulim diagnoze Spina bifida

 
Reitings 1
Reģ: 17.11.2022
Sveiki,gribēju padalīties savā skumjajā pieredzē,esmu 16 grūtniecības nedēļā un man USG skrīningā mazulim konstatēja spina bifida defektu,protams,esmu šokā,esmu ļoti bēdīga,visi ārsti iesaka pārtraukt grūtniecību ,pēdējās dienas lasu par to visu un saprotu,es nespēju pārtraukt grūtniecību lai cik ļoti to vajadzētu ,saprotu,ka mazulis ir slims,bet es nespēju pārtraukt viņa dzīvi ,visas šīs pēdējās dienas pēc uzzinātā es pilnībā neko nespēju vairs ieēst ,visu ko apēdu es izvemju,pilnīgi visu,tā,ka iekšas rauj ārā,jūtos kā murgā,vīrs arī ir par pārtraukšanu ,teicu,ka nespēju to,viņš saka,ka man jāiet pie psihologa un ,ka nekas traks tas nēesot nogalināt mazuli,es nezinu cik ļoti viņš viņu mīl,bet es zinu,ka es ļoti viņu mīlu pilnīgi jebkādu ,saprotu,ka,ja izdarītu ,pieļautu tādu lēmumu ,mana dzīve būtu salauzta uz visiem laikiem un es saprotu,ka vairs bērnus es nevēlos no sava vīra pēc šī visa,vienkārši man visa ir par daudz,jau tagad apzinos,ka esmu kaut kādā depresijas sākuma stadijā,jo tiešām ir ļoti slikti un es vairs nezinu ko man darīt ,es neredzu izeju ,zinu kā ir citām sievietēm pēc bērna zaudējuma ,viņas nespēj gadiem sev piedot to,kas noticis,citas to atceras līdz mūža beigām un tas reāli traumē visu psihi un vispār turpmāko dzīvi ,būšu priecīga ,ka padalīsieties ar savu pieredzi,īpaši tās kuras arī nespēja pieļaut tādu izvēli kā pārtraukšanu ,paldies Jums.
17.11.2022 00:17 |
 
Reitings 283
Reģ: 31.10.2022
Tas ir ļoti sāpīgi morāli, ieteiktu tiešām griezties steidzami pie psihologa. Bet tev ir jāsaprot, jāapzinās, ka dodot iespēju šim auglim pārvērsties par dzīvu cilvēciņu, tu viņu pakļauj invaliditātes liktenim uz mūžu. Vai tu, vai jūs abi spēsiet sadzīvot un visu dzīvi rukāt, lai uzturētu nepilnvērtīgu cilvēku? Saproti, tagad tas ir vēl tikai auglis, tā ir tikai 16.nedēļa! Tas nav vēl dzimis mazulis, pat nav sasniedzis 24+ nedēļas! Tas ir tikai auglis! Slims auglis! Nedrīkst mētāties ar tādiem vārdiem kā tu to raksti "pārtraukt mazuļa dzīvi!"
Saņemies, tās ir tikai 16 nedēļas! Aizej pie psihologa, izstāsti to sāp, izraudies pati, izraudies kopā ar vīru! Jūs esat komanda! Neatdalies, nenoslēdzies sevī. Tā ir jūsu abu bēda. Jums to kopīgi jāpārdzīvo, jāizsāp. Viņš visu pareizi saka.
Un jums nākotnē obligāti būs vesels bērniņš, tu redzēsi, piemini vēl manus vārdus. Jums noteikti viss izdosies, lūdzu tikai, kamēr ir vēl šāds mazs termiņš, saņemies un likvidē slimo augli. Tas ir auglis, lai arī tu jau pieradi, bet tas ir tikai auglis un tikai 16.nedēļa! Neapgrūtini sevi uz visu atlikušo mūžu, neapgrūtini to cilvēciņu, kurš visu mūžu būs nepilnvērtīgs... Apdomājies!
17.11.2022 00:34 |
 
Reitings 2125
Reģ: 10.04.2022
Ja Tu esi gatava visu savu dzīvi atdot bērnam, staigāt pie ārstiem, un apzinies, ka būs ratiņkrēslā tad paturi.
Es personīgi, laikam pārtrauktu, jo negribētu, lai mans bērns ir ar šādu diagnozi/dzīvi.
Tavs vīrietis acīmredzot domā reāli un loģiski, viņš saprot, ka ar šādu diagnozi bērnam būs sarežģīti dzīvot. Un nevajag nosodīt vīru un tagad bez maz vai šķirties, viņš grib, kā labāk.
Bērniņa zaudēšanu Tu pārdzīvosi, nebūs viegli, bet pārdzīvosi, neesi un nebūsi pēdējo reizi stāvoklī.
Labāk vesels bērns un laimīga ģimene!
17.11.2022 00:42 |
 
Reitings 1430
Reģ: 19.05.2021
Es iesaku pārbaudīties vēlreiz, pie cita ārsta,ja iespējams. No tuva cilvēka pieredzes, arī viņai uzstādīja tādu diagnozi,bet atkārtotā skrīningā tika pateikts,ka ārsts ir kļūdījies! Izturību!
17.11.2022 00:45 |
 
Reitings 283
Reģ: 31.10.2022
Arī piekrītu, ka sākumā jāpārbauda vēl, vai tā diagnoze ir nepārprotama. Bet, ja tā ir, tad saņemies. Mierināšanai varu pateikt, ka mums pašiem bija 4 neizdevušās grūtniecības. Tas ir sāpīgi gan morāli, gan fiziski, bet mēs tam abi izgājām cauri. Rezultātā mums jau 5 gadus dvīņi skrien pa māju. Veseli.
Tu neesi viena, tādu grūtnieču ir ļoti daudz. Visām sirds lūzt pušu, bet ir jāsaņemas. Tas kronis nokrita, sasitās, bet nepadodies! Pacelsi to pēc laika, ar uzviju! Apsoli sev, ka nepadosies un cīnīsies kopā ar savu vīru par veselu mazuli nākamreiz! Ne vienmēr viss sanāk ar 1.reizi, diemžēl tāda ir dzīve. Bet stiprākie cīnās tālāk, par spīti neveiksmēm un par laimi sev.
17.11.2022 01:11 |
 
Reitings 200
Reģ: 09.06.2015
Ari gribetu teikt, ka japarbaudas atkartoti
Esi stipra! Izklausasās,ka Tavs vīrs arī "stāv uz zemes"!
1.kart- doma par sevi,tad vīru, tad bērniem..
Skiet,ka negribētu kalpot slimam bērniņam,lai pēcāk sabojatu attiecibas at viru un parejiem berniem. Te nav runa, ka invalidate uzradusies pēkšņi- šeit ir Tava izvēle!
Lai cik esmu pret abortiem, tacu katrs gadījums jāskata individuali. Vel nesen nodomaju, ja ari tagaf pieteiktos bernins, nebutu velme paturet..Katram ir savs. Man ir 3 berni, papildus esmu ielikusi spirali.. nu prāts nelauj man dzemdēt vēl, ja zinu, ka ne fiziski, ne morali nevaresu tikt gala.
Pielauju, ka Jums ir 1.bērnins, tāpēc tādi lieli pārdzīvojumi. Būsiet vēl gaidībās un viss bus labi, tikai nepametiet un neaizvainojiet vīru.meklējiet psihologu prirkš sevis.!
Facebook uzrakstiet Sanitai Ziedinai,kura sarakstījusi grāmatu "Pienenpūka". Pat nerakstiet,nokopējiet,ko rakstījāt šajā diskusijā un aizsutiet vinai. Vina noteikti izladīs, sazināsies palīdzēs un ieteiks..
Lai miets jusu sirdīs!
17.11.2022 01:25 |
 
Reitings 200
Reģ: 09.06.2015
FDieviete @ 17.11.2022 01:25
Ari gribetu teikt, ka japarbaudas atkartoti
Esi stipra! Izklausasās,ka Tavs vīrs arī "stāv uz zemes"!
1.kart- doma par sevi,tad vīru, tad bērniem..
Skiet,ka negribētu kalpot slimam bērniņam,lai pēcāk sabojatu attiecibas at viru un parejiem berniem. Te nav runa, ka invalidate uzradusies pēkšņi- šeit ir Tava izvēle!
Lai cik esmu pret abortiem, tacu katrs gadījums jāskata individuali. Vel nesen nodomaju, ja ari tagaf pieteiktos bernins, nebutu velme paturet..Katram ir savs. Man ir 3 berni, papildus esmu ielikusi spirali.. nu prāts nelauj man dzemdēt vēl, ja zinu, ka ne fiziski, ne morali nevaresu tikt gala.
Pielauju, ka Jums ir 1.bērnins, tāpēc tādi lieli pārdzīvojumi. Būsiet vēl gaidībās un viss bus labi, tikai nepametiet un neaizvainojiet vīru.meklējiet psihologu prirkš sevis.!
Facebook uzrakstiet Sanitai Ziedinai,kura sarakstījusi grāmatu "Pienenpūka". Pat nerakstiet,nokopējiet,ko rakstījāt šajā diskusijā un aizsutiet vinai. Vina noteikti izladīs, sazināsies palīdzēs un ieteiks..
Lai miets jusu sirdīs!

Atvainojos par kludam.
Miers jusu sirdis!!
17.11.2022 01:29 |
 
Reitings 200
Reģ: 09.06.2015
Annijasaulīte teksts @
Uzrsksti man privati savu tel.nr.
17.11.2022 01:51 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Pirmkārt - ej uz pārbaudi vēlreiz. Lai tiešām zinātu, ka ir šī diagnoze.
Otrkārt - ļoti egoistiski domāt par to kā jūties tu, nevis par to, kā jutīsies bērns piedzimstot ar šo diagnozi. Abortu taisīt ir grēks veselam bērniņam. Dzīvē gadās visādi. Šī diagnoze nav tik vienkārša kā saaukstēšanās. Tas sev līdzi iznes sekas. Tapēc padomā, vai tev tiešām vajag laist pasaulē slimu bērniņu. Ne tikai sevis dēļ, bet galvenokārt paša bērna dzīves kvalitātes dēļ.
17.11.2022 06:28 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10481
Reģ: 29.01.2009
Ceru, ka uzraugošais ginekologs Tevi ir nosūtījis uz Genētikas māju. Ja tur apstiprina diagnozi, tad tā arī ir. Jo ātrāk pieńemsi lēmumu, jo vieglāk būs. Vīrs nav pie vainas, pārdzīvosiet. Protams, ka neaizmirsīsi, bet viss būs labi. Pēc medicīniskā aborta tai pašā Genētikas mājā ir bezmaksas psihologa seansi.
17.11.2022 07:24 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Tevī ir ļoti daudz emociju un tas ir normāli, iet pie psihologa tādās situācijās tiešām ļoti noderētu.
Tā vēlme paturēt grūtniecību savā būtībā ir egoistiska. Tu to nevēlies bērna dēļ, tu to gribi paturēt sevis dēļ, lai tev nav jācieš zaudējuma sāpes. Cietīsi tu pati, cietīs tava laulība, tavs vīrs, tavs bērns. Tavs bērns cietīs visvairāk, viņš cietīs visu mūžu (ja paveiksies, tad īsu mūžu). Ir daudzi stāvokļi, kuri ir sliktāki par nāvi. Un auglim tā pat nebūs nāve, viņš vēl nav dzimis un nav pat vēl attīstījies tiktāl, lai tu to varētu saukt par mazuli.
Vai tava vēlme kļūt par māti ir svarīgāka par tava bērna ciešanām? Turklāt iespēja kļūt par māti tev netiek atņemta. Vai atbildības nasta par lēmumu pārtraukt tiešām ir smagāka, nekā par lēmumu paturēt? Aizej pie psihologa, tiešām.
17.11.2022 08:29 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3681
Reģ: 31.10.2010
Zini, krieviem ir tāds teiciens - labāk vienu reizi apraudāt, nekā visu mūžu raudāt. Laist pasaulē smagi slimu bērnu ir liela kļūda. Tagad, kamēr bērns ir vēderā, tev varbūt šķiet, ka nebūs savādāk kā ar veselu, bet, kad piedzims, redzēsi, ka ir gan ļoti savādāk un tad būs par vēlu.
17.11.2022 09:02 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Ja tiešām auglim ir šī diagnoze tad tev jāsaprot ka tas ir ne tikai tagad slims bet būs tāds visu mūžu. Būs jārūpējas par viņu katru dienu un padomā kas notiks ar viņu kad tevis un vīra vairāk nebūs? Kurš par viņu rūpēsies? Vai tiešām tu pati vēlētos dzīvot nepilnvērtīgu dzīvi?
Vecāki dažkārt ir savtīgi, lai gan uzskata sevi par tieši pretējo. Jo šajā situācijā tu augli vēlies iznēsāt un dzemdēt,bet vai viņš pats vēlas piedzimt invalīds?
Vēl jau arī jautājums kādas komplikācijas šī diagnoze var dot tev, kad dzemdēsi vai grūtniecības laikā?
Ieteiktu iet pie psihologa, pārbaudīt vēlreiz diagnozi un mēģināt aptvert to ka tas vēl nav bērniņš, un ja viņš arī būs bērns tad ar kādu dzīves kvalitāti.
17.11.2022 09:04 |
 
10 gadi
Reitings 73
Reģ: 23.03.2012
Esmu diemžēl bijusi līdzīgā situācijā. Mums gan bija cita diagnoze, bet arī nācās domāt par šo lēmumu. Ja godīgi, neatceros smagāku laiku savā dzīvē, likās, ka nāk virsū it kā tumša siena un neko, pilnīgi neko nevaru tur padarīt. Tavas izjūtas tāpēc šķiet ļoti pazīstamas. Man tiešām žēl, ka tā noticis.
Es pieņēmu lēmumu pārtraukt grūtniecību. Biju uz 50/50 robežas diezgan ilgi, mocījos, negribēju palaist bērniņu, bet man palīdzēja dziļa ieklausīšanās sevī – sajutu, ka grūtniecības paturēšanas gadījumā es it kā noroku savu dzīvi un tā tumsa un bezcerība, ko jutu tajā brīdī, tā īsti nekad nepazūd.
Manas izjūtas bija pareizas – bija ļoti grūti kādu laiku, daudz raudāju, pārdzīvoju, bet strādāju ar sevi un beigās iestājās miers. Tagad ir vesels bērniņš. Par zaudējumu vairs nesēroju un nožēlas nav.
Tomēr tas ir stāsts par mani. Man ieteikums Tev ir apstiprināt diagnozi un izspēlēt pašu sliktāko scenāriju (es domāju, tiešām sliktāko) – kāda ir iespēja, ka iznēsāsi grūtniecību, ka bērns piedzims dzīvs, ka būs nepieciešamas operācijas uzreiz pēc dzimšanas un kādas, cik smagi varētu būt attīstības traucējumi, ko tas Tev praktiski nozīmēs, vai varēsi pārkārtot savu dzīvi bērna vajadzībām, kas Tevi atbalstīs, vai būs līdzekļi, vai izdosies sakārtot attiecības ģimenē, vai tiksi galā, piemēram, ar sava bērna nāvi (skarbi, bet domā par to tagad! 2. trimestra grūtniecības pārtraukšana ir nežēlīgi smaga, bet vēl smagāk ir redzēt savu bērnu piedzimušu, dzīvu, bet mirstošu).
Ja to visu zinot, Tu joprojām sirdī jūti, ka grūtniecības saglabāšana ir īstais ceļš, tad ej uz to! Varbūt diagnoze nebūs tiks smagā formā, varbūt Tev izdosies atrast līdz šim nebijušu jēgu un spēka avotu savai dzīvei. Bet to zināsi tikai Tu pati. Ja nu kas, esmu tepat – varam aprunāties arī privāti.
17.11.2022 10:37 |
 
Reitings 14
Reģ: 08.11.2022
Iedziļinājos Jūsu tēmā un palasījusi sīkāk, kas ir šī slimība Spina bifida. Rodas pāris jautājumi, bez kuru atbildēm dot padomus liekas nepareizi. Mēs šeit forumā nezinām, cik viegla vai smaga saslimšana ir tieši Jūsu auglim, kādas ir Jūsu ārsta prognozes un ieteikumi. Ja pareizi saprotu, šo slimību var ārstēt (nevis izārstēt pilnībā) un mazulim ir iespēja nodzīvot normālu un pat garu mūžu (70 gadi).Jums būtu jāsaprot pašai vai esat gatava dažādām manipulācijām, vai būs līdzekļi, lai pievērstos aktīvai šī bērna ārstēšanai un galu galā- vai spēsiet to morāli izturēt? Jo pūles, kā sievietes šeit minēja, būs ļoti lielas. Un varu piekrist, ka Jums būtu jāgriežas arī pie cita ārsta, lai pārbaudītos vēlreiz, un jāuzdod visi iespējamie jautājumi par šo slimību un kā ar to tikt galā, ja izvēlaties augli paturēt.
17.11.2022 10:42 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Sarma1986 @ 17.11.2022 18:54
Bet tā ka jau esi gandrīz gatava dzemdēt kropli, tad statistika saka, ka 90% izvelk max līdz 30 gadu vecumam, varēsi dažus gadu desmitus pastumdīties ar krēslu un tad pirms pensijas apbērēt un tad jau spīdēs citu vīru atrast. Izņēmumi izvelk līdz sirmam vecumam, ja būs Tavs gadījums, tad, stumdot krēslu, gan jau mirsi pirms kroplās atvases, varēsi valstij atstāt savu kropli mantojumā.

Tehniski jau neko nepareizi nepateici. Vienīgi traki, ja jāizvēlas tik raupja izteiksmes valoda.
17.11.2022 19:24 |
 
Reitings 164
Reģ: 24.02.2021
Es arī uzskatu, ka obligāti nepieciešams cita ārsta viedoklis. Un, ja arī to pašu teiks, izvēle jāizdara pašai, bet neesi egoiste, padomā par bērniņu un viņa tēti! Izvērtē visus par un pret.
17.11.2022 20:34 |
 
Reitings 25
Reģ: 08.10.2022
Sarma1986 @ 17.11.2022 18:54
Bet tā ka jau esi gandrīz gatava dzemdēt kropli, tad statistika saka, ka 90% izvelk max līdz 30 gadu vecumam, varēsi dažus gadu desmitus pastumdīties ar krēslu un tad pirms pensijas apbērēt un tad jau spīdēs citu vīru atrast. Izņēmumi izvelk līdz sirmam vecumam, ja būs Tavs gadījums, tad, stumdot krēslu, gan jau mirsi pirms kroplās atvases, varēsi valstij atstāt savu kropli mantojumā.

Piedod Sarma1986, bet tu esi izcili pretīga sieviete.
Autorei novēlu izturību. Piekrītu, ka jāaiziet arī pie cita ārsta un tad jāļauj emocijām izdzīvot savu, bet tad, kad tās norimst, tad ar vēsu prātu izsvērt visus aspektus kopā ar vīru. Viņš arī noteikti pārdzīvo, bet viņam šis mazulis pagaidām ir vispār tikai abstrakta ideja un tāpēc arī vieglāk uzreiz pieņemt racionāli, šķietami, pareizāko lēmumu. Tas lēmums, kuru pieņemsiet arī būs pareizais. Galvenais pēc tam nevienā variantā nešaustīt sevi ar domām par to, kā būtu bijis, ja būtu izdarīta pretējā izvēle. Tiešām izturību ❤
17.11.2022 21:20 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Šādos gadījumos, lai arī tas ir ļoti grūti, ir jānoliek emocijas malā un jāvadās nevis no tā, ko vēlies tu, bet kāda šim bērnam būs dzīve un tās kvalitāte. Bet noteikti, kā jau te daudzas ieteica, aizej pie cita speciālista, lai pārliecinātos 100%.
17.11.2022 21:34 |
 
10 gadi
Reitings 2459
Reģ: 29.01.2009
Būtībā var piekrist Sarmai, varbūt mazliet skarbi, bet laikam ar šādiem nesaprātīgiem cilvēkiem savādāk nevar. Nu kur prāts vispār pieļaut domu dzemdēt, zinot, ka bērns nebūs vesels! Sačakarēta dzīve pašai, bērnam un bērna tēvam. Un kā vārdā? Lai pati sev varētu teikt, ka rīkojies taču cēli un izglābi dzīvību? Un kāda jēga no tādas dzīves? Domā, bērns būs tev baigi pateicīgs, ka jādzīvo kā dārzenim? Vai tu pati tādu dzīvi gribetu? Manuprāt jābūt diezgan ļaunam cilvēkam, lai savam bērnam novēlētu ko tādu un izvēlētos dzemdēt.
Un šādi cilvēki pēc tam lūdz ziedojumus un palīdzību no citiem, tas vispār ir kaut kāds absurds. Kā tu vari lūgt, ja pati apzināti esi tādu cilvēku dzemdējusi!
Un jā, ja izvēlies bērnu paturēt, tad vīram gan vajadzētu ļaut iet, jo nav godīgi otram uzkraut tādu nastu, jo īpaši, ja viņš ir pateicis, ka to nevēlas.
17.11.2022 21:54 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
.Eksperte. @ 17.11.2022 19:24

Tehniski jau neko nepareizi nepateici. Vienīgi traki, ja jāizvēlas tik raupja izteiksmes valoda.

..
18.11.2022 01:51 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits