Mazulim diagnoze Spina bifida

 
Reitings 1
Reģ: 17.11.2022
Sveiki,gribēju padalīties savā skumjajā pieredzē,esmu 16 grūtniecības nedēļā un man USG skrīningā mazulim konstatēja spina bifida defektu,protams,esmu šokā,esmu ļoti bēdīga,visi ārsti iesaka pārtraukt grūtniecību ,pēdējās dienas lasu par to visu un saprotu,es nespēju pārtraukt grūtniecību lai cik ļoti to vajadzētu ,saprotu,ka mazulis ir slims,bet es nespēju pārtraukt viņa dzīvi ,visas šīs pēdējās dienas pēc uzzinātā es pilnībā neko nespēju vairs ieēst ,visu ko apēdu es izvemju,pilnīgi visu,tā,ka iekšas rauj ārā,jūtos kā murgā,vīrs arī ir par pārtraukšanu ,teicu,ka nespēju to,viņš saka,ka man jāiet pie psihologa un ,ka nekas traks tas nēesot nogalināt mazuli,es nezinu cik ļoti viņš viņu mīl,bet es zinu,ka es ļoti viņu mīlu pilnīgi jebkādu ,saprotu,ka,ja izdarītu ,pieļautu tādu lēmumu ,mana dzīve būtu salauzta uz visiem laikiem un es saprotu,ka vairs bērnus es nevēlos no sava vīra pēc šī visa,vienkārši man visa ir par daudz,jau tagad apzinos,ka esmu kaut kādā depresijas sākuma stadijā,jo tiešām ir ļoti slikti un es vairs nezinu ko man darīt ,es neredzu izeju ,zinu kā ir citām sievietēm pēc bērna zaudējuma ,viņas nespēj gadiem sev piedot to,kas noticis,citas to atceras līdz mūža beigām un tas reāli traumē visu psihi un vispār turpmāko dzīvi ,būšu priecīga ,ka padalīsieties ar savu pieredzi,īpaši tās kuras arī nespēja pieļaut tādu izvēli kā pārtraukšanu ,paldies Jums.
17.11.2022 00:17 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Lai cik sāpīgi nebūtu ir jāpārtrauc.
Met emocijas pie malas. Un saņemies.
18.11.2022 01:56 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
sauliiite.paula teksts @ 17.11.2022 00:42[/quote
Par dzīvot bērna zaudējumu būs daudz vieglak, neka mocīties pēc tam to visu murgu izciest. Ar slimu bērnu.
18.11.2022 02:01 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Annijasaulīte @ 17.11.2022 00:17
Sveiki,gribēju padalīties savā skumjajā pieredzē,esmu 16 grūtniecības nedēļā un man USG skrīningā mazulim konstatēja spina bifida defektu,protams,esmu šokā,esmu ļoti bēdīga,visi ārsti iesaka pārtraukt grūtniecību ,pēdējās dienas lasu par to visu un saprotu,es nespēju pārtraukt grūtniecību lai cik ļoti to vajadzētu ,saprotu,ka mazulis ir slims,bet es nespēju pārtraukt viņa dzīvi ,visas šīs pēdējās dienas pēc uzzinātā es pilnībā neko nespēju vairs ieēst ,visu ko apēdu es izvemju,pilnīgi visu,tā,ka iekšas rauj ārā,jūtos kā murgā,vīrs arī ir par pārtraukšanu ,teicu,ka nespēju to,viņš saka,ka man jāiet pie psihologa un ,ka nekas traks tas nēesot nogalināt mazuli,es nezinu cik ļoti viņš viņu mīl,bet es zinu,ka es ļoti viņu mīlu pilnīgi jebkādu ,saprotu,ka,ja izdarītu ,pieļautu tādu lēmumu ,mana dzīve būtu salauzta uz visiem laikiem un es saprotu,ka vairs bērnus es nevēlos no sava vīra pēc šī visa,vienkārši man visa ir par daudz,jau tagad apzinos,ka esmu kaut kādā depresijas sākuma stadijā,jo tiešām ir ļoti slikti un es vairs nezinu ko man darīt ,es neredzu izeju ,zinu kā ir citām sievietēm pēc bērna zaudējuma ,viņas nespēj gadiem sev piedot to,kas noticis,citas to atceras līdz mūža beigām un tas reāli traumē visu psihi un vispār turpmāko dzīvi ,būšu priecīga ,ka padalīsieties ar savu pieredzi,īpaši tās kuras arī nespēja pieļaut tādu izvēli kā pārtraukšanu ,paldies Jums.

Tagad nenozīmē uz visiem laikiem. Pārtraucot nebūs ja nervozē par nākotni. Ar slimu bērnu.
18.11.2022 02:17 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Izlausas ka autore ir pārāk jauna un nenobriedusi lai kļūtu par māti.nespēs risināt problēmas.
18.11.2022 02:25 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
.Eksperte. @ 17.11.2022 06:28
Pirmkārt - ej uz pārbaudi vēlreiz. Lai tiešām zinātu, ka ir šī diagnoze.
Otrkārt - ļoti egoistiski domāt par to kā jūties tu, nevis par to, kā jutīsies bērns piedzimstot ar šo diagnozi. Abortu taisīt ir grēks veselam bērniņam. Dzīvē gadās visādi. Šī diagnoze nav tik vienkārša kā saaukstēšanās. Tas sev līdzi iznes sekas. Tapēc padomā, vai tev tiešām vajag laist pasaulē slimu bērniņu. Ne tikai sevis dēļ, bet galvenokārt paša bērna dzīves kvalitātes dēļ.

Autore ir nenobriedusi. Nesaprot ko dara.. cilvēks vispār nav nopietni ņemams. Ka autore. Laikam autorei pašai ir.kāda diagnoze. Šito vajadzētu ar likumu aizliegt.
18.11.2022 02:34 |
 
10 gadi
Reitings 1324
Reģ: 13.02.2009
Es domāju, ka šī ir diskusija, kur riebīgus komentārus un žulti vajadzēja atstāt nenopublicētus, tāda apsaukāšanās neko neatrisina.
Autorei - izturību un lai izdodas atgūt sirdsmieru. Kā jau dažas sievietes teica, konsultēties ar vēl kādu ārstu.
Man tikai radās jautājums, kā tika uzstādīta diagnoze? Ģenētiskās analīzes, NIPT vai skrīnings? Noteikti vērts atkārtoti vēlreiz pārbaudes veikt pirms lēmumu pieņemšanas un aiziet pie kāda cita speciālista.
Un vēlreiz - izturību!🙏🏻 kā arī negaidīt depresijas sākšanos, bet jau tagad doties pie psihologa.
18.11.2022 11:42 |
 
Reitings 8
Reģ: 15.06.2019
Muļķības spina bifida nav garīga kaite,jā būs mugurkaula problēma,bet ir piedzimuši normāli bērni.Tas nav Dauna sindroms.Iesaku aiziet uz vēl USG pie cita ārsta.
Par laimi diena, kad Robijas mammai ultrasonogrāfijā atklāja, ka bērniņš gaidāms ar spina bifida diagnozi, bija arī tā diena, kad viņa uzzināja par “CuRe”pētījumu, kurā cilmes šūnas tiek ievietotas augļa mugurkaulā, tam atrodoties vēl mātes dzemdē.
Šis pētījums sākās 2021. gada pavasarī un Robija bija tā pirmā dalībniece. Uz šo brīdi pasaulē ar šādu metodi ārstēti jau ir nākuši vēl trīs bērniņi, un kopumā šo terapiju pētījuma ietvaros saņems 35 mazie pacienti.
19.11.2022 00:19 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Piipenee @ 19.11.2022 00:19
Muļķības spina bifida nav garīga kaite,jā būs mugurkaula problēma,bet ir piedzimuši normāli bērni.Tas nav Dauna sindroms.Iesaku aiziet uz vēl USG pie cita ārsta.
Par laimi diena, kad Robijas mammai ultrasonogrāfijā atklāja, ka bērniņš gaidāms ar spina bifida diagnozi, bija arī tā diena, kad viņa uzzināja par “CuRe”pētījumu, kurā cilmes šūnas tiek ievietotas augļa mugurkaulā, tam atrodoties vēl mātes dzemdē.
Šis pētījums sākās 2021. gada pavasarī un Robija bija tā pirmā dalībniece. Uz šo brīdi pasaulē ar šādu metodi ārstēti jau ir nākuši vēl trīs bērniņi, un kopumā šo terapiju pētījuma ietvaros saņems 35 mazie pacienti.

Noteikti Latvijā jau šāda procedūra ir pieejama.ja būtu tad maksātu kosmosu. Ko parasts cilvēks nespēj atlauties. Pat ja nav Dauna sindroms. Tāpat bērns paliek ratiņkrēslā.
19.11.2022 01:39 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Šobrīd Autore raksta, ka Vieglāk, būtu aprūpēt cilvēku ratiņkrēslā.un noskatīties cik viņš nelaimīgs.Nekā pārtraukt grūtniecību.
Autores problēma - viņa domā par tagadni, cik šobrīd grūti viņai ir pārtraukt šo murgu, bet nemaz nedomā par nākotni, kad būs sačakarēts viss sev, vīram un Bērnam.
Pofig taču kas nākotnē, bus jādzīvo tagadne.
Ja cilvēks, nespēj risināt problēmas,un rīkoties atbilstoši situācijai, tad tādam cilvekam vispār bērnus nevajag.
Tas ka citam sievietēm ir grūti pārdzīvot bērna zaudējumu nenozīmē, ka tev tas pats bus, tad jau sen viņas būtu aizgājušas pašnāvību taisīt dēļ bērna zaudējuma. Šeit viss ir pārspīlēts. Autore ir nenobriedusi personība. Kas nespēj tikt galā ar emocijam. Emocijas vada viņas izvēli un neļauj sakarigi domat.
Nabaga vīrietis, kam sitas murgs jāpiedzīvo. Dēļ meitenes.
Pirms skriet taisīt bērnus, ir jāizpēta, kas var noiet greizi. Un jādomā ko darīs tādas situācijas. Jābūt sagatvotai uz nākotni. Nevis kā baltai lapai. Kas neko nesajēdz ka rīkoties.
19.11.2022 01:44 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Piipenee @ 19.11.2022 00:19
Muļķības spina bifida nav garīga kaite,jā būs mugurkaula problēma,bet ir piedzimuši normāli bērni.Tas nav Dauna sindroms.Iesaku aiziet uz vēl USG pie cita ārsta.
Par laimi diena, kad Robijas mammai ultrasonogrāfijā atklāja, ka bērniņš gaidāms ar spina bifida diagnozi, bija arī tā diena, kad viņa uzzināja par “CuRe”pētījumu, kurā cilmes šūnas tiek ievietotas augļa mugurkaulā, tam atrodoties vēl mātes dzemdē.
Šis pētījums sākās 2021. gada pavasarī un Robija bija tā pirmā dalībniece. Uz šo brīdi pasaulē ar šādu metodi ārstēti jau ir nākuši vēl trīs bērniņi, un kopumā šo terapiju pētījuma ietvaros saņems 35 mazie pacienti.

Tas ka kādam paveicās 2%/100% nenozīmē., ka autores berns būs normals.
Ir diezgan muļķigi salidiznat mazākumu pret vairākumu gadījumu. Un cerēt vēl uz labu iznākumu. Pozitīvisms un cerība ir jāmet pie malas šādas situācijas. Jo beigās sanāk smaga vilšanas.
19.11.2022 01:58 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
@piipenee pirms kopēt raksteli no cilmes šūnu vākšanas reklāmlapas, palasi kaut vai vikipēdijā, kas ir spina bifida un kādas ķermeņa funkcijas tas var ietekmēt.
19.11.2022 07:39 |
 
Reitings 2309
Reģ: 05.12.2021
Sveika. Kad gaidīju 2. Bērniņu, manai ginekoloģei likās, ka iespējams, kaut kas nav labi un sūtīja mani uz papildu pārbaudēm. Aizdomas bija par šo diagnozi. Tāpēc es braucu uz BKUS Ģenētikas maju, pie Dakteres Ievas (ceru ka nekļūdos). Viņa ir šis nodaļas vadītāja, ļoti gudra. Noteikti vispirms pie viņas. LAi tiešām visu vēlreiz pārbauda. Jo tik mazam auglim, starp galvaskausa plāksnēm, veidojas gaisa burbulīši, kas var USG izskatīties kā šī Spina Bifida. Tā man stāstīja pati ginekoloģe, tā teikt vienkāršiem vārdiem. Iespējams arī Jums tā.
Otrkārt. Spina Bifida ir vairākas stadijas jeb smaguma pakāpes. Ir pati vieglākā labojama. Bet ir smagākā, un tad es teikšu kā ir. Tad ir dirsā.
Jā, aborts ir smaga tēma, bet es tev iesaku, no sirds iesaku, paskaties Google un paskaties YouTube video par smagiem Spina Bifida gadījumiem. Tu esi gatava visu mūžu tam veltīt.? Tikai, lai savu ego apmierinātu? Es pat vēl nezināju 100 procenti par diagnozi, bet jau zināju, ka būs aborts, ja nu kas. Jo tu jau nemoki tikai sevi. Bet tu reāli nomoki to slimo bērnu. Strādāt tu nevarēsi, iziet tu nevarēsi, tūkstoši zālēs un procedūrās, un ja gribēsiet vēl bērniņu? Vīrs nespēs samierināties ar slimo bērniņu, nespēs piedot jums, un ja nedod dievs aiziet? Un paliksiet viena ar slimu bērnu? Tikai, ka savu savtīgo vēlmju dēļ?
Neskatieties tik virspusēji. Gribu, negribu,. Reāli apzinieties VISU,kas jūs sagaida.
19.11.2022 11:45 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 4886
Reģ: 03.11.2012
krixis3 @ 19.11.2022 11:45
Sveika. Kad gaidīju 2. Bērniņu, manai ginekoloģei likās, ka iespējams, kaut kas nav labi un sūtīja mani uz papildu pārbaudēm. Aizdomas bija par šo diagnozi. Tāpēc es braucu uz BKUS Ģenētikas maju, pie Dakteres Ievas (ceru ka nekļūdos). Viņa ir šis nodaļas vadītāja, ļoti gudra. Noteikti vispirms pie viņas. LAi tiešām visu vēlreiz pārbauda. Jo tik mazam auglim, starp galvaskausa plāksnēm, veidojas gaisa burbulīši, kas var USG izskatīties kā šī Spina Bifida. Tā man stāstīja pati ginekoloģe, tā teikt vienkāršiem vārdiem. Iespējams arī Jums tā.
Otrkārt. Spina Bifida ir vairākas stadijas jeb smaguma pakāpes. Ir pati vieglākā labojama. Bet ir smagākā, un tad es teikšu kā ir. Tad ir dirsā.
Jā, aborts ir smaga tēma, bet es tev iesaku, no sirds iesaku, paskaties Google un paskaties YouTube video par smagiem Spina Bifida gadījumiem. Tu esi gatava visu mūžu tam veltīt.? Tikai, lai savu ego apmierinātu? Es pat vēl nezināju 100 procenti par diagnozi, bet jau zināju, ka būs aborts, ja nu kas. Jo tu jau nemoki tikai sevi. Bet tu reāli nomoki to slimo bērnu. Strādāt tu nevarēsi, iziet tu nevarēsi, tūkstoši zālēs un procedūrās, un ja gribēsiet vēl bērniņu? Vīrs nespēs samierināties ar slimo bērniņu, nespēs piedot jums, un ja nedod dievs aiziet? Un paliksiet viena ar slimu bērnu? Tikai, ka savu savtīgo vēlmju dēļ?
Neskatieties tik virspusēji. Gribu, negribu,. Reāli apzinieties VISU,kas jūs sagaida.

Piekrītu par BKUS un nodaļas vadītāju, ļoti laba ārste! Es arī tiku pie viņas nosūtīta, jo mana ginekoloģe sacēla lielu paniku, jo viņasprāt, bija ļoti slikti pirmā skrīninga rezultāti. Aizgājus uz Ģenētikas māju, uztaisīja atkārtotu usg, uztaisīja manuālo pārrēķinu un viss bija pat ļoti labi. Tāpēc tikai labākās atsauksmes.
Un runājot par šo tēmu, es nekad dzīvē negribētu pieļaut, ka manam bērnam ir jāmocās visu mūžu, man tas liekas briesmīgi, tāpēc ja tiek apstiprināta diagnoze un tas ir ieteikts, tad to vajag darīt.
Viens ir pašai pārdzīvot, bet otrs ir ja bērnam visu mūžu ir jāmokās un nevar dzīvot pilnvērtīgu dzīvi.
19.11.2022 13:02 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10479
Reģ: 29.01.2009
vivii @ 19.11.2022 13:02

Piekrītu par BKUS un nodaļas vadītāju, ļoti laba ārste! Es arī tiku pie viņas nosūtīta, jo mana ginekoloģe sacēla lielu paniku, jo viņasprāt, bija ļoti slikti pirmā skrīninga rezultāti. Aizgājus uz Ģenētikas māju, uztaisīja atkārtotu usg, uztaisīja manuālo pārrēķinu un viss bija pat ļoti labi. Tāpēc tikai labākās atsauksmes.
Un runājot par šo tēmu, es nekad dzīvē negribētu pieļaut, ka manam bērnam ir jāmocās visu mūžu, man tas liekas briesmīgi, tāpēc ja tiek apstiprināta diagnoze un tas ir ieteikts, tad to vajag darīt.
Viens ir pašai pārdzīvot, bet otrs ir ja bērnam visu mūžu ir jāmokās un nevar dzīvot pilnvērtīgu dzīvi.

Ne Ģenētikas mājā, ne kur citur ārsts neieteiks ko darīt. Tikai monitorēs un stāstīs, kā kas izskatās. Lēmums būs jāpieņem pašai.
19.11.2022 14:01 |
 
Reitings 217
Reģ: 12.04.2022
Vai tu uztaisīji pārbaudes atkārtoti? Man arī bija uznācis milzīgs satraukums, kad viena USG speciāliste izteica šaubas par dzīvotspējīgu mazuli. Pierakstījos pat steidzamā kārtībā, lai paņem augļūdeņu provi un rezultāts izrādījās normāls! Tagad gaidu mazo jau ar mierīgu sirdi. 🤰Jebkurā gadījumā, ja izrādītos slikts rezultāts, es negribētu, lai man dzimtu slims, ja par to esmu informēta. Labāk tad pārciest, bet pacensties tikt pie vesela. 🤰 Veiksmi tev un neņem tik ļoti to pie sirds. 16. vai 17. nedēļas nav tik liels termiņš. Labāk tā, nekā nomirst īsi pirms dzemdībām, dzemdībās vai pēc tam. Vai vēl sliktāk ļaut mocīties vēlāk slimam bērnam.
20.11.2022 16:08 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits