Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Lindynette kontracepcijas tabletes

 
Reitings 208
Reģ: 12.09.2022
Sveikas!
Vēlējos uzzināt, kādas atsauksmes par kontracepcijas tabletēm Lindynette 75/30. Izrakstīja ginekaloģe, jo iepriekšējās nepanesu.
Iepriekš lietoju Regulon.
10.11.2022 16:45 |
 
Reitings 215
Reģ: 18.08.2022
Lietoju jau apmēram gadu, svarā neesmu pieņēmusies, noskaņojums sākumā palika daudz skumjāks, bet ar laiku, tas izlīdzinājās, kopumā esmu ļoti apmierināta.
10.11.2022 16:55 |
 
Reitings 10622
Reģ: 18.08.2014
Lietoju kā norādīja ginekoloģe 3 mēneši pēc kārtas, 1 nedēļa pauze, jo ir problēmas. Teiksim tā 1 lietu daļēji atrisināja, ko citas OK nespēja, bet viss cits palika trakāk. Ar to domāju - briesmīgas mēnešreizes un viss laiks pirms viņām un pēc traks, bet šī reakcija saistīta ar manu problēmu - endometriozi. Vienīgi kas nāca klāt šīm un nebija man bijis no citām OK, tad tās bija galvassāpes tādas spēcīgas migrēnveidīgas. Bet visas manas sūdzības kas man no citām OK - aizkaitinātība, nogurums, un pazemināts libido - neuzlaboja. Taču katram organisms ļoti dažādi reaģē uz kādu konkretu OK. Principā viņām visām ir plus mīnus vienādas iespējamās blakusparādības, ar vienām viss būs ok, ar citām kāda blakusparādība tev var parādīties.
10.11.2022 16:56 |
 
Reitings 297
Reģ: 15.09.2015
Lietoju laikam jau 2 gadu, viss loti labi, pirms tam polipus iznema un Lindineti izrakstija lai neaug atkal, svara neesmu pienemusies, MNK viss ari labi, nekas nesap.
11.11.2022 11:17 |
 
Reitings 318
Reģ: 28.12.2020
Es no šīm ļoti pieņemos svarā!! Ta, ka ļoti
11.11.2022 11:31 |
 
Reitings 753
Reģ: 14.12.2019
Kontracepcijai vai veselības problēmu risināšanai, ja kontracepcijai un slikti panes hormonus, tad 75/20 derētu labāk. Ja kaut kādas cistu/polipu problēmas, tad gan cits jautājums.
Man ir 75/20, nekādu blakusparādību un mēnešreizes no 7 dienām tagad ir 3 dienas un vairs neasiņoju kā sivēns.
Es par to svaru brīnos? Tām, kurām pieaug - jums pieaug apetīte vai vnk ēdat tikpat, cik pirms tabletēm? Vai organisms nepanes hormonus un aiztur šķidrumu? Man tabletes svarā neko nemaina.
11.11.2022 13:27 |
 
Reitings 753
Reģ: 14.12.2019
Lindynette vispār ir tās, kuras iesaka tām, kuras nepanes hormonus, ir vēl ar sastāvu 75/15, nezinu, vai ir LV, ja Lindynetti nepanes, tad nu nez, cits veids jāmeklē kontracepcijas.
11.11.2022 13:29 |
 
Reitings 1430
Reģ: 19.05.2021
Meitenes, nevajag jums tās kontracepcijas tabletes. Papētiet savu sievietes ciklu, iepazīstiet to.
Ārsti tās izraksta pa labi, pa kreisi, bez konkrētās sievietes organisma izzināšanas. Tāpēc arī rodas visādas blakus parādības. Un tas ir tikai sākums. Kad pārstāsiet lietot, bieži vien piemetas pēc kontracepcijas akne, no kuras nemaz netikt tik viegli vaļā, kā arī sapratīsiet, ka nu nav tās tabletes labākais risinājums.
Es pati lietoju kontracepcijas tabletes 5 gadus. Nebija man ne liekas svars, ne citas vizuālās izmaiņas. Bet bija izteikta libido samazināšanās (ko vienmēr norakstīju uz stresu, nervozitāti, darba apjomu), kā arī izrādās nervozitāte bija hormonu izmaiņu ietekmē nevis sekas darba dēļ. Bez tabletēm šie divi atkal ir nostabilizējušies un jūtos ideāli.
Turklāt, tā kā kontracepcijas tablete ietekmē ovulāciju, kad beigsiet lietot, jūs nevariet zināt vai tās lietošana nebūs radījusi nepatīkamas sekas, kas atsauksies vēlāk uz bērna ieņemšanas ātrumu. Ne visas, bet daudzas sievietes cīnās ar cikla problēmām un man personīgi ārsts pateica ''tā pēc tabletēm ir, gaidi kamēr nostabilizēsies''.
Jau no veselības mācības stundu dienām sievietei tiek iestāstīts, ka palikt stāvoklī var bez maz vai tikai paskatoties virsū kailam vīrietim. Bet realitātē tā nav. Protams, esiet atbildīgas pret savu veselību un ķermeni, bet laikam tikai gribu pamudināt, ka labāk jau izmantot citas izsargāšanās metodes, tā vietā, lai piesārņotu savu organismu ar tabletēm. Domājiet ne tikai par vīrieša labsajūtu ( daudzi ir tik pret gumiju), bet arī par sava organisma veselību!
11.11.2022 16:25 |
 
Reitings 26
Reģ: 18.05.2014
Šis bija mans pirmais aizsargāšanas līdzeklis, teikšu uzreiz aptuveni pirms 15 gadiem. Lietoju aptuveni 2 vai 3 gadus, kad ar vīru apprecējāmies un vēlējāmies mazo, mazinās nepieteicās divus gadus. Protams nevaru teikt, ka pie vainas tabletes,bet tika veiktas pārbaudes un nevarēja izskaidrot kādēļ tā.
Pašlaik un iepriekš esmu lietojusi spirāles un nav bijušas problēmas ar bērni pieteicās uzreiz kā drīkstēja plānot.
11.11.2022 16:50 |
 
Reitings 753
Reģ: 14.12.2019
Man tieši pēc spirālēm radās problēmas, tfu, vairs nekad.
Ja man būtu normālas mēnešreizes, es hormonus vispār nelietotu, bet 7 dienu murgu ar asiņu jūru vairs negribu.
11.11.2022 17:23 |
 
Reitings 26
Reģ: 18.05.2014
Miuce @ 11.11.2022 17:23
Man tieši pēc spirālēm radās problēmas, tfu, vairs nekad.
Ja man būtu normālas mēnešreizes, es hormonus vispār nelietotu, bet 7 dienu murgu ar asiņu jūru vairs negribu.

Protams katram tas ir individuāli pastāstu savu pieredzi. Pašlaik ir nova t vara spirāle, pirmie meneši bija murgs, salīdzinot ar iepriekšējo spirāli, bet ir pagājuši seši mēneši un viss ir kārtībā, nav biesmīgas asiņošanas utt. Kontracepciju vislabāk izrunāt ar savu ginekologu, jo viņš zinās visas nianses un paskaidros kādēļ tā labāk nekā savādāk.
11.11.2022 17:45 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Kairi @ 11.11.2022 16:25
Meitenes, nevajag jums tās kontracepcijas tabletes. Papētiet savu sievietes ciklu, iepazīstiet to.
Ārsti tās izraksta pa labi, pa kreisi, bez konkrētās sievietes organisma izzināšanas. Tāpēc arī rodas visādas blakus parādības. Un tas ir tikai sākums. Kad pārstāsiet lietot, bieži vien piemetas pēc kontracepcijas akne, no kuras nemaz netikt tik viegli vaļā, kā arī sapratīsiet, ka nu nav tās tabletes labākais risinājums.
Es pati lietoju kontracepcijas tabletes 5 gadus. Nebija man ne liekas svars, ne citas vizuālās izmaiņas. Bet bija izteikta libido samazināšanās (ko vienmēr norakstīju uz stresu, nervozitāti, darba apjomu), kā arī izrādās nervozitāte bija hormonu izmaiņu ietekmē nevis sekas darba dēļ. Bez tabletēm šie divi atkal ir nostabilizējušies un jūtos ideāli.
Turklāt, tā kā kontracepcijas tablete ietekmē ovulāciju, kad beigsiet lietot, jūs nevariet zināt vai tās lietošana nebūs radījusi nepatīkamas sekas, kas atsauksies vēlāk uz bērna ieņemšanas ātrumu. Ne visas, bet daudzas sievietes cīnās ar cikla problēmām un man personīgi ārsts pateica ''tā pēc tabletēm ir, gaidi kamēr nostabilizēsies''.
Jau no veselības mācības stundu dienām sievietei tiek iestāstīts, ka palikt stāvoklī var bez maz vai tikai paskatoties virsū kailam vīrietim. Bet realitātē tā nav. Protams, esiet atbildīgas pret savu veselību un ķermeni, bet laikam tikai gribu pamudināt, ka labāk jau izmantot citas izsargāšanās metodes, tā vietā, lai piesārņotu savu organismu ar tabletēm. Domājiet ne tikai par vīrieša labsajūtu ( daudzi ir tik pret gumiju), bet arī par sava organisma veselību!

Gribu redzēt kā šis padoms palīdzēs sievietēm kuras lieto OK dēļ citām lietām. Yeah iepazīsti savu ciklu tas nekas ka tev ir PCOS, hormonālā ekane, sāpīgas MR utt.
Tieši pretēji veselības mācību stundās runā pārāk maz par seksu un kā izsargāties. (Latvijā tādas veselības mācības nemaz nav, tikai mazliet pieskaras bioloģijā vai soc.zinibās un atkarīgs no skolotāja vēlmes par to runāt). Tāpēc ir tik daudz pusaudžu grūtniecību, abortu.
Vienmēr būs šādi stāsti - tavs organisms, izproti to, nevajag hormonus utt. Bet tās ir zāles un kā visām zālēm ir blaknes. Ja sākot lietot tabletes neapzinies riksus, tad tā jau ir katra paša atbildība.
11.11.2022 18:05 |
 
Reitings 1430
Reģ: 19.05.2021
Un tomēr…viss sākas no zarnu veselības (gut health), lai cik jocīgi tas arī skan. Sakārtojiet ko un kā lieciet mutē un tad ķeraties pie hormonu devas caur tabletīti. Bet ak jā, ne fārmācijai, ne mūsdienu aizņemtajām sievietēm tas nav izdevīgi! :)
Es dalos ar savu pieredzi un lai arī Tev negribas tam ticēt, ir ļoti daudz sievietes kas domā tā pat.
11.11.2022 18:23 |
 
Reitings 1430
Reģ: 19.05.2021
Sievietes hormoni atbild “videi” kurā tie atrodas. Ļoti daudzas sievietes ātri vainos savus hormonus pie viņu veselības stāvokļa, bez īstā cēloņa meklēšanas. Patiesā problēma nav hormoni un to disbalanss,bet gan organisma vide,kas sākas ar veselīgu zarnu traktu.Hormonu anomālijas ir tikai atbildes reakcija tam visam.
Neveselīgs zarnu traks & dzīvesveids noved pie tā,ka sievietei ir problēmas ar vairogdziedzeri, aknu darbību, gremošanas sistēmu un jā….tā rezultātā hormoni nedarbojas pareizi!
Ovulācija savukārt atbild par ļoti daudziem procesiem sievietes organismā,kas ietekmē ne tikai reproduktīvo sistēmu,bet arī kopējo sievietes labsajūtu. Hormonu tabletes ovulāciju “atslēdz”.
Tu noteikti arī esi starp tām,kas joprojām domā,ka sāpīgas mēnešreizes ir norma😬
11.11.2022 19:13 |
 
Reitings 104
Reģ: 08.08.2022
YaeMiko @ 11.11.2022 18:05

Gribu redzēt kā šis padoms palīdzēs sievietēm kuras lieto OK dēļ citām lietām. Yeah iepazīsti savu ciklu tas nekas ka tev ir PCOS, hormonālā ekane, sāpīgas MR utt.
Tieši pretēji veselības mācību stundās runā pārāk maz par seksu un kā izsargāties. (Latvijā tādas veselības mācības nemaz nav, tikai mazliet pieskaras bioloģijā vai soc.zinibās un atkarīgs no skolotāja vēlmes par to runāt). Tāpēc ir tik daudz pusaudžu grūtniecību, abortu.
Vienmēr būs šādi stāsti - tavs organisms, izproti to, nevajag hormonus utt. Bet tās ir zāles un kā visām zālēm ir blaknes. Ja sākot lietot tabletes neapzinies riksus, tad tā jau ir katra paša atbildība.

Tevis nosauktās ginekoloģiskās problēmas ok neārstē. Ok neārstē pilnīgi neko, tas ir plāksteris, kas nomāc simptomus. Ginekologi mīl izrakstīt ok kā ērtāko un vienkāršāko ceļu, teju neviens negrib meklēt problēmas sakni - kāpēc ir pcos, sāpīgas mr vai endometrioze. Tā diemžēl tas ir un izbaudīju šo praksi uz savas ādas. Tagad esmu 90% sakārtojusi visu un tas ir pilnīgi kas cits kā nomaskēt simptomus ar tableti. Tas tā, atkāpei no galvenās tēmas, ja kādai liekas, ka ok ir brīnumzālīte.
11.11.2022 23:51 |
 
Reitings 73
Reģ: 08.07.2013
Sākumā lietoju 75/20 pec gada organisms pierada un sākās smērēšanās cikla vidū. Pēctam izrakstija 75/30 un tās lietoju kādus 3 gadus. Nekādu problēmu, svarā nepieņēmos, mēnešreizes nebija sāpīgas un ilga tikai 3dienas.
12.11.2022 09:21 |
 
Reitings 10
Reģ: 01.07.2022
Molly777 @ 11.11.2022 23:51

Tevis nosauktās ginekoloģiskās problēmas ok neārstē. Ok neārstē pilnīgi neko, tas ir plāksteris, kas nomāc simptomus. Ginekologi mīl izrakstīt ok kā ērtāko un vienkāršāko ceļu, teju neviens negrib meklēt problēmas sakni - kāpēc ir pcos, sāpīgas mr vai endometrioze. Tā diemžēl tas ir un izbaudīju šo praksi uz savas ādas. Tagad esmu 90% sakārtojusi visu un tas ir pilnīgi kas cits kā nomaskēt simptomus ar tableti. Tas tā, atkāpei no galvenās tēmas, ja kādai liekas, ka ok ir brīnumzālīte.

Vari ,lūdzu, pastāstīt kā sakārtoji bez hormoniem savu organismu. :) man tas aktuāli.
12.11.2022 09:30 |
 
Reitings 158
Reģ: 08.06.2014
Molly777 @ 11.11.2022 23:51

Tevis nosauktās ginekoloģiskās problēmas ok neārstē. Ok neārstē pilnīgi neko, tas ir plāksteris, kas nomāc simptomus. Ginekologi mīl izrakstīt ok kā ērtāko un vienkāršāko ceļu, teju neviens negrib meklēt problēmas sakni - kāpēc ir pcos, sāpīgas mr vai endometrioze. Tā diemžēl tas ir un izbaudīju šo praksi uz savas ādas. Tagad esmu 90% sakārtojusi visu un tas ir pilnīgi kas cits kā nomaskēt simptomus ar tableti. Tas tā, atkāpei no galvenās tēmas, ja kādai liekas, ka ok ir brīnumzālīte.

Mani arī interesētu, kā sakārtoji organismu bez hormoniem. :) Pēc endometriozes operācijas turpat gadu lietoju Visannette tabletes, tagad nesen sāku lietot Jeanine tabletes, kuras esot jālieto, kamēr neplānoju grūtniecību. Labprāt gan tiktu galā bez hormoniem, taču ārsti īsti citas opcijas nepiedāvā.
12.11.2022 14:17 |
 
Reitings 668
Reģ: 10.03.2022
Ai, nu tā sakārtošana gan jau ir meditācija, joga, masāžas, iekšējās sarunas ar savu endometriozi un super pareiza ēšana. Tikai ieteicējām nepielec, ka strādājoša sieviete iet uz darbu, nevis tup konkrētā pozā un skaita mantru savai endometriozei, uzkožot pareizo pārtiku.
Un standarta sieviešu gadījumā ir tieši hormoni un operācijas.
Kā arī ģenētiku neviens nav atcēlis, viena izēdīs spaini tablešu un nebūs nekā, citai uzreiz būs migrēna, svars, neauglība un vēl sazin kas, tapat kā ar vīrusiem, tapat kā ar radiāciju utt.
P.S. Mums te nav kristāla bumbas, izmēģini tās tabletes un zināsi, der vai neder.
12.11.2022 19:05 |
 
Reitings 668
Reģ: 10.03.2022
Un, jā, es arī zinu madam' kura izārstēja ne ginok., bet gan citu problēmu (migrēnas, pulss ap 200, redzes traucējumi) ar meditāciju un uzturu, tikai šī madam' tupēja mājās 24/7 un piekopa iepriekšminētās aktivitātes, gribētos redzēt, kā to realizētu kāda, kurai pilna darba slodze, ierobežoti materiālie līdzekļi un bērns/bērni.
12.11.2022 19:09 |
 
Reitings 2157
Reģ: 10.04.2022
Man ginekologs teica, ka Hormonālā kontracepcija nav zāles, lai kko ārstētu. Man ir PCOS, un netieku pie mazā, šobrīd pusgadu kurss - dienā - D vitamīns 8000 ; folijskābe 1000, inovo 1tabl, cinks 25mg, un lai ierosinātu mēnešreizes 10 dienas uz nakti jāliek progresterona kapsula.
Redzēs kā būs. Bet jūtos fantastiski. Enerģija uz urrā.
12.11.2022 19:16 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits