Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vīrs ārzemnieks

 
10 gadi
Reitings 135
Reģ: 29.01.2009
Sveikas! Vēlējos vaicāt, cik no jums ir precējušās vai ir attiecībās ar ārzemju vīriešiem? Vai dzīvojat kopā Latvijā, vīrieša dzimtajā zemē, citā valstī vai uzturat attiecības attālināti? Kāda pieredze, esot attiecībās ar citas tautības vīrieti (ja nav noslēpums, lūdzu, norādīt arī tautību, izcelsmi)? Kādi ir plusi, mīnusi, ar ko nākas saskarties, cik grūti, viegli sadzīvot? Kā ģimene uztver šo savienību? Tās, kuras ir precējušās, vai pēc laulībām vīrietis nemainījās? Kā vispār uzskatāt - kuru tautību vīrieši ir labākie, uzticamākie, gādīgākie vīri? Varat arī uzrakstīt par savu draugu, paziņu pieredzi.
01.11.2022 16:28 |
 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Kopumā teikšu, ka dziļi sirdī viņi visi ir vienādi - viss atkarīgs no ģimenes un izglītības līmeņa. Teiksim, izglītots turks no lielpilsētas būs daudzkārt labāks par Francijas lauku reģiona celtnieku, kam patīk darba laikā iedzert :D
Un pašai sievietei ir jābūt lepnai par sevi, savu izcelsmi. Ja man kāds grib stāstīt par nabadzīgo Latviju un gold diggerēm, es parasti pieminu okupāciju, uzspiesto komunismu, represijas utml. Atgādinu, ka ir veiksme, nevis sasniegums, piedzimt turīgā valstī :) Jēdzīgi sarunu biedri to saprot, un ar interesi klausās par Latvijas vēsturi. Ja sievietes dzimtās vietas izpratne ir vienaldzīga un ir būtiski pazemot sievieti par viņas izcelsmi - par kādām attiecībām varam runāt? Tam tiešām nav sakara ar tautībām, bet pliku intelektu.
18.04.2023 11:00 |
 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Ir bijuši gan sava, gan draudzeņu pieredze ar ārzemniekiem. Lielā nozīme ir ne tik daudz tautībai, bet pašas meitenes un puiša izglītības līmenim un ģimenei, no kuras nāc. Meitene var būt super veiksmīga un izglītota, bet jebkuras tautas mazizglītotais memļaks/pajols sagādās galvassāpes.
Bet mani novērojumi būtu šādi:
1) indieši - dzirdētas tikai sliktas lietas. Varbūt sākumā šarmanti un dedzīgi, bet pēc tam parādīs īsto seju ar attieksmi pret sievieti. Kontrole, pretīgi uzskati par sievietes lomu.
2) itāļi - arī ļoti dedzīgi, sākumā aplidos meiteni kā Romeo, bet - ilgi dzīvo kopā ar vecākiem, tā kā ļoti ticams, ka būs jādzīvo īstā itāļu ģimenē :D Ļoti tradicionāli uzskati par sievietes lomu ģimenē, tā kā visi mājas darbi būs uz tevi. Nav baigi uzticīgie.
3) spāņi - līdzīgi itāļiem, bet vēl lielāki jākļi. Paslinki, mājas darbi būs uz sievietes pleciem.
4) francūži - ir lielāka izpratne par dzimumu līdztiesību, bet tas nenozīmē, ka vienmēr būs aktīvi mājās. Var sagaidīt vairāk cieņu, bet feminisma ietekmē francūži ir tādi "pamīksti". Kā arī viņiem ir populāra vīriešu -sieviešu draudzība, tāpēc ļoti ticams, ka būs jāpiecieš kāda draudzenīte.
5) somi - vispār liekas, ka šis tautas vīrieši ir kaut kas starp skandināviem un baltiešiem, proti, ir saglabājuši vīrišķību, bet arī domā moderni. Vienīgi - ļoooti kautrīgi attiecībās.
6) turki - ir dzirdēti arī laimīgi stāsti, bet tad sievietei jābūt tādai, kam patīk tradicionāla loma. Dedzīgi, kaislīgi, rūpējas par ģimeni. Bet jāņem vērā, ka tā tomēr ir musulmaņu kultūra, līdz ar to jāspēj pielāgoties citai dzīves izpratnei. Turki neatteiksies no savām tradīcijām un reliģiskajām dogmām kaut kādas dāmītes dēļ :)
18.04.2023 10:52 |
 
Reitings 1210
Reģ: 03.04.2022
Mušpapīrs @ 14.04.2023 23:04

Laikam slikta pieredze (vai tās neesamība) ar tautiešiem, ja šķiet, ka katru vakaru pie TV lok aliņu
Traki gan
ir ir pieredze ar latviešiem. Nu nav Latvijā daudz vīriešu, kam ir plašs dzīves redzējums, iekšēja inteliğence. Tam ir daudz iemeslu, viens no tiem - joprojām neesam kārtīgi izkāpuši no Padomju domāšanas, nu neesam..
15.04.2023 00:19 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Ir bijusi laba, veiksmīga pieredze ar vāciešiem. Plusi tādi, ka ir turīgāki, vairāk iespējas ceļot un arī drosmīgāki.
14.04.2023 23:44 |
 
Reitings 4911
Reģ: 11.08.2022
Elizabeteputnos @ 14.04.2023 19:02
Dzīvoju ārzemēs, esmu bijusi uz randiņiem un attiecībās ar dažādām tautām, šī mana personīgā pieredze:
Uzskatu, ka viss atkarīgs no tā, ar cik inteliğentu (nevis tikai izglītotu, bet inteliğentu) cilvēku runā.
Esmu bijusi attiecībās ar rumāni, angli, īru, brazīli. Esmu bijusi uz randiņiem ar franci, spāni.
Neviens no šiem cilvēkiem nekad man nav licis justies zemākai vai mazākai par to, no kurienes nāku, tieši otrādi-šādus džentlmeņus Latvijā netiku satikusi. Esmu pieredzējusi citādu diskrimināciju, bet ne no attiecību viedokļa. Vispārināt nevēlos, man ir gan izglītība, gan plašs redzesloks un klasisks, nevulgārs stils. Domāju, ka viss ir atkarīgs no cilvēka, jo kad pasaku, no kurienes esmu - cilvēki parasti netic un domā, ka no Skandināvijas.
Ja runāsi ar snobiem, tad drošvien viņiem būs problēmas, bet ar foršiem, izglītotiem vīriešiem - man problēmu nav bijis, tieši otrādi-daudzi vīrieši tieši meklē Austrumeiropietes, jo tām bieži ir klasiski un konservatīvi uzskati, prot rūpēties par māju, gatavot, audzināt bērnus un klasiski ğērbties. Spānietes vairums ir vulgāras, tāpat kā anglietes un īrietes, līdz ar to, meitenes, nav ko kautrēties no kurienes nāc. Mēs esam zelts un pieprasījums. Šobrīd sevi nevaru iedomāties satikties ar latviešu pelēko bāleliņu, kas dzer alu pie TV katru vakaru, bez mērķiem, ar pieciem kredītiem. Nē...

Laikam slikta pieredze (vai tās neesamība) ar tautiešiem, ja šķiet, ka katru vakaru pie TV lok aliņu
Traki gan
14.04.2023 23:04 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Jelly @ 06.11.2022 02:30
Dzīvoju ar draugu Zviedrijā -abi esam latvieši.Zviedru vīrieši no sadzīves lietām nesaprot neko,jo bērnībā vecāki bērnus neaudzina.Māju sakopj uzkopšanas serviss,visu saplāno cits serviss ,plauktu pie siens pieliek vēl citi meistari...mums mājas pārvaldnieks bija pārsteigts kad mans draugs ieteica ieļļot motorzāģi,jo viņš domāja ka katru reizi jāperk jauna ķēde.Zviedriem nogāž koku pagalmā un sazāģē,bet viņi malku liek aizvest uz mežu izmest un aizbrauc uz Circkle k un noperk jaunu malku mājai...ir cilveki kas pat nesaprot pa kurieni kamīnam ieplust gaiss.Draudzenei latvietei kura šeit dzīvo kopš bērnības draugs ir zviedrs un viņs nekad nav lietojis putekļusūceju...Zviedri kā vīrieši man liekas ļoti "mīksti" -sapucēti un bieži vien var redzet kā staigā ar savām blondajām zviedrietēm un tērē naudu priekšs kārtējās lui somiņas,jo nekas cits dzīvē neinterēsē...esmu daudz dzirdējusi citu cilvēku viedokļus un šie ir tie kas sakrit ar citu cilveku viedokļiem.Ja gribat but finansiāli nodrošinātas ,bet garlaikotas tad izvēlaties zviedrus.

Un, kas tur tik briesmīgs🤣ka cilvēks, nekad nav izmantojis putekļu sūcēju. Es arī ikdienā neizmantoju vispār viņu, un man arī nevajag! 😀Atradusi lietu par ko šausmināties! No sērijas, viņš nekad neliek krējumu klāt makaroniem.
14.04.2023 22:58 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
14.04.2023 22:56 |
 
Reitings 1210
Reģ: 03.04.2022
Dzīvoju ārzemēs, esmu bijusi uz randiņiem un attiecībās ar dažādām tautām, šī mana personīgā pieredze:
Uzskatu, ka viss atkarīgs no tā, ar cik inteliğentu (nevis tikai izglītotu, bet inteliğentu) cilvēku runā.
Esmu bijusi attiecībās ar rumāni, angli, īru, brazīli. Esmu bijusi uz randiņiem ar franci, spāni.
Neviens no šiem cilvēkiem nekad man nav licis justies zemākai vai mazākai par to, no kurienes nāku, tieši otrādi-šādus džentlmeņus Latvijā netiku satikusi. Esmu pieredzējusi citādu diskrimināciju, bet ne no attiecību viedokļa. Vispārināt nevēlos, man ir gan izglītība, gan plašs redzesloks un klasisks, nevulgārs stils. Domāju, ka viss ir atkarīgs no cilvēka, jo kad pasaku, no kurienes esmu - cilvēki parasti netic un domā, ka no Skandināvijas.
Ja runāsi ar snobiem, tad drošvien viņiem būs problēmas, bet ar foršiem, izglītotiem vīriešiem - man problēmu nav bijis, tieši otrādi-daudzi vīrieši tieši meklē Austrumeiropietes, jo tām bieži ir klasiski un konservatīvi uzskati, prot rūpēties par māju, gatavot, audzināt bērnus un klasiski ğērbties. Spānietes vairums ir vulgāras, tāpat kā anglietes un īrietes, līdz ar to, meitenes, nav ko kautrēties no kurienes nāc. Mēs esam zelts un pieprasījums. Šobrīd sevi nevaru iedomāties satikties ar latviešu pelēko bāleliņu, kas dzer alu pie TV katru vakaru, bez mērķiem, ar pieciem kredītiem. Nē...
14.04.2023 19:02 |
 
Reitings 641
Reģ: 26.07.2022
Brendija @ 08.11.2022 07:00
Skatos, ka šajā forumā sēž tikai ārzemnieku sievas. Vai tiešām man vienīgajai vīrs ir latvietis??? ? bez maz vai katra foruma dāma šeit atzinusies, ka precēta ar zviedru, somu, holandieti, vācieti, turku, no Singapūras, no Kipras un vēl sazin no kurienes? Pilnīgi sāku domāt, ka iebridu ne tajā diskusijā vai steidzami jāmeklē jauns vīrs no ārzemēm? Latvieši vairs nav modē vai jūs kaut ko te par daudz melojat?

Man partneris if Brits, ar steigu butu javer valaa diskusija par lv viriesiem , lai var salidzinat 😅
08.11.2022 11:04 |
 
Reitings 21450
Reģ: 18.08.2022
Brendija @ 08.11.2022 07:00
Skatos, ka šajā forumā sēž tikai ārzemnieku sievas. Vai tiešām man vienīgajai vīrs ir latvietis??? ? bez maz vai katra foruma dāma šeit atzinusies, ka precēta ar zviedru, somu, holandieti, vācieti, turku, no Singapūras, no Kipras un vēl sazin no kurienes? Pilnīgi sāku domāt, ka iebridu ne tajā diskusijā vai steidzami jāmeklē jauns vīrs no ārzemēm? Latvieši vairs nav modē vai jūs kaut ko te par daudz melojat?

Nepareizā diskusija priekš Jums acīmredzot 😁jo diskusijas nosaukums ir “vīrs arzemnieks “😁😁nesaprotu par ko sašutums,ne visi atrod laimi kopā ar Latvju bālelinjiem !
08.11.2022 10:47 |
 
Reitings 1953
Reģ: 16.06.2022
Brendija @ 08.11.2022 07:00
Skatos, ka šajā forumā sēž tikai ārzemnieku sievas. Vai tiešām man vienīgajai vīrs ir latvietis??? ? bez maz vai katra foruma dāma šeit atzinusies, ka precēta ar zviedru, somu, holandieti, vācieti, turku, no Singapūras, no Kipras un vēl sazin no kurienes? Pilnīgi sāku domāt, ka iebridu ne tajā diskusijā vai steidzami jāmeklē jauns vīrs no ārzemēm? Latvieši vairs nav modē vai jūs kaut ko te par daudz melojat?

Iebridi gan, neviens te par latviešu vīriem neko neprasīja 😅 Bet ja tā nopietni, ņemot vērā, ka apm. 300 000 latviešu dzīvo ārzemēs, nav nekas neparasts.
08.11.2022 10:38 |
 
Reitings 1089
Reģ: 28.08.2021
Skatos, ka šajā forumā sēž tikai ārzemnieku sievas. Vai tiešām man vienīgajai vīrs ir latvietis??? 😁 bez maz vai katra foruma dāma šeit atzinusies, ka precēta ar zviedru, somu, holandieti, vācieti, turku, no Singapūras, no Kipras un vēl sazin no kurienes😁 Pilnīgi sāku domāt, ka iebridu ne tajā diskusijā vai steidzami jāmeklē jauns vīrs no ārzemēm😁 Latvieši vairs nav modē vai jūs kaut ko te par daudz melojat?
08.11.2022 07:00 |
 
Reitings 2164
Reģ: 07.06.2022
Es arī nesaprotu, kur Jūs satiekat cilvēkus, kas saka slikti par latviešiem.
Partneris ir īrs/brits! Es neko sliktu nevaru pateikt, aiz sevis māk sakopt un par ģimeni pastāvēt arī, kamēr esmu mājas ar bērniņu, viņš strādā! Protams ir sarežģījumi, bet ja māki komunicēt problēmu ir iespējams atrisināt. Dzīvoju Īrijā jau 5 ar pus gadus un šeit ir nesalīdzināma laipnība, patīk, ka telpā, kur visi ir sveši Tu juties gaidīts, protams, atkarīgs kā pats izturies!
Draugam ļoti patīk latviešu tradīcijas. Īpaši Līgo. Vienkārši starā. Un apbrīno latviešu rudeni kā arī 4 sezonas.
08.11.2022 02:02 |
 
Reitings 1953
Reģ: 16.06.2022
Draudzenei draugs ir no Kipras, grieķu puses, ne turku (!). Pa lielam, problēmu neesot un ir ļoti apmierināta, tradicionālās vērtības un uzskati diezgan augstu stāv, vīrietim ir pieņemts izmaksāt, ļoti rūpēsies par sievieti, kopumā liekas ļoti vīrišķīgs. Ģimene ir numur viens, un arī sagaidīs no sievietes ļoti aktīvu piedalīšanos sadzīvē. Vienmēr sajūta, ka abiem ir ļoti aktīva sociālā dzīve, dzīvo ļoti brīvi, daudz ceļo.
07.11.2022 17:34 |
 
10 gadi
Reitings 2654
Reģ: 29.01.2009
Zviedriem tak Ikea, kur pašiem viss jāsaskrūvē :D Kā tad nu šie neko nemāk?
07.11.2022 16:44 |
 
Reitings 596
Reģ: 23.02.2022
Mana māsa ir precējusies ar ārzemnieku, neteikšu no kurienes, bet atšķirības daudz nav. Tikai viņš nesaprot kādēļ mus tā patīk Līgo, savukārt viņa brālis ar ģimeni kaifā no Līgo. Viņi dzer visos svētkos, svin, drudzējas ar visiem, kaujas ja vajag, nu tādi velk mazliet uz krieviem. Rīga viņiem ļoti patīk.
07.11.2022 14:48 |
 
Reitings 281
Reģ: 29.03.2021
Mans draugs ir no Singapūras, dzīvojam Somijā.
Protams, atšķirību ir daudz - nākam tomēr no dažādām pasaules malām, uzaugām atšķirīgās kultūrās. Sadzīvot gan pa lielam nav problēmu, tas kā viņa vecāki viņu audzināja, ir ļoti līdzīgi mūsu psrs vecākiem.
07.11.2022 14:32 |
 
Reitings 175
Reģ: 24.02.2021
man zviedri neko nav nodarījuši,dalos tikai ar saviem un draudzeņu novērojumiem....
06.11.2022 20:14 |
 
Reitings 175
Reģ: 24.02.2021
Miuce @ 06.11.2022 10:28

Tāpēc ka tā sasodītā pagalmā cirstā malka sākumā jākaltē, lai vispār normāli degtu, plus kāds vēl koks, varbūt vairāk dūmo, nekā dod siltumu. Savukārt circlē jau sausa, gatava, paredzēta kurināšanai. Kāpēc pisties ar to koku, ja ir nauda, latvietim praktiskajam, protams, ja nav naudas, kaltēs to pašu un čakarēsies dienām.

viņa jau bija izkaltēta un tas bija vasarā🤦🏼‍♀️
06.11.2022 20:10 |
 
10 gadi
Reitings 2485
Reģ: 29.01.2009
Es gan sliecos piekrist, ka zviedri lielākoties tomēr nav sevišķi praktiski tādā ziņā, ka nedarīs tādus darbus, ko kāds cits var izdarīt viņu vietā. Un fiziski smagākus darbus viņi vispār nedarīs nekad, tas viņiem ir par grūtu. Bet tas tā droši vien ir visās bagātākās un attīstītākās valstīs.
Un vēl viena lieta, kas man ļoti nepatīk ir, ka zviedri ir ļoti ne-džentlmeniski attiecībā pret sievieti. Var negaidīt, ka tev atvērs durvis vai palaidīs pa priekšu un tādas lietas. Tas droši vien rezultāts tai dzimumneitrālai audzināšanai un feminismam. Man tas šķiet skumji.
Bet galīgi nav tā, ka man kaut kādas antipātijas pret zviedriem. Es mīlu Zviedriju, zviedru valodu un zviedrus. :)
06.11.2022 12:14 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits