Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vīrs ārzemnieks

 
10 gadi
Reitings 135
Reģ: 29.01.2009
Sveikas! Vēlējos vaicāt, cik no jums ir precējušās vai ir attiecībās ar ārzemju vīriešiem? Vai dzīvojat kopā Latvijā, vīrieša dzimtajā zemē, citā valstī vai uzturat attiecības attālināti? Kāda pieredze, esot attiecībās ar citas tautības vīrieti (ja nav noslēpums, lūdzu, norādīt arī tautību, izcelsmi)? Kādi ir plusi, mīnusi, ar ko nākas saskarties, cik grūti, viegli sadzīvot? Kā ģimene uztver šo savienību? Tās, kuras ir precējušās, vai pēc laulībām vīrietis nemainījās? Kā vispār uzskatāt - kuru tautību vīrieši ir labākie, uzticamākie, gādīgākie vīri? Varat arī uzrakstīt par savu draugu, paziņu pieredzi.
01.11.2022 16:28 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Izklausās, ka Tu, vadoties pēc atbildēm, lidosi kaut kur meklēt vīru :D
01.11.2022 17:04 |
 
10 gadi
Reitings 135
Reģ: 29.01.2009
:D nē, nē, man jau ir atrasts, protams, precēties vēl neplānoju, bet puisis gan vēlas, tomēr cita kultūra, nevēlos, ka sanāk vilties, tāpēc vēlos dzirdēt pieredzes stāstus.
01.11.2022 17:13 |
 
Reitings 698
Reģ: 28.06.2022
Pieredzes nav, bet savas piecas kapeikas iemetīšu :D
Ja sievietei ir svarīgas +/- vienlīdzīgas attiecības, tad grūti tādas iedomāties ar vīrieti no stipri turīgākas valsts, kuras sabiedrībā Latvija skaitās kā ļoti nabadzīga. Cik dzirdēts un novērots, pēc vairāku gadu kopdzīves, piemēram, ar nīderlandieti, amerikāni, itālieti vai vācieti (ne to valstu imigrantiem), vīrieši sāk izrādīt savu pārākumu ar to, ka viņi ir izvilkuši attiecīgo sievieti no nabadzīgās Latvijas, un sākas kaut kāda necieņa, ka tās sievietes ir zemākas. Nezinu, kā ir tām, kuras arī Latvijā jau bija turīgas vai/un slavenas, bet vidējai sievietei ir šāds risks.
Latviešu paziņām, kuras ir apprecējušās ar poļiem, rumāņiem, gruzīniem vai tml. ne turīgo valstu vīriešiem, no malas attiecības izskatās daudz maz vienlīdzīgas.
Par musulmaņiem, aziātiem vai afrikāņiem gan viedokļa īsti nav, jo man nav paziņu, kas iepriecējušās citās kultūrās.
01.11.2022 20:36 |
 
Reitings 627
Reģ: 26.07.2022
Kitijaaaa @ 01.11.2022 20:36
Pieredzes nav, bet savas piecas kapeikas iemetīšu :D
Ja sievietei ir svarīgas +/- vienlīdzīgas attiecības, tad grūti tādas iedomāties ar vīrieti no stipri turīgākas valsts, kuras sabiedrībā Latvija skaitās kā ļoti nabadzīga. Cik dzirdēts un novērots, pēc vairāku gadu kopdzīves, piemēram, ar nīderlandieti, amerikāni, itālieti vai vācieti (ne to valstu imigrantiem), vīrieši sāk izrādīt savu pārākumu ar to, ka viņi ir izvilkuši attiecīgo sievieti no nabadzīgās Latvijas, un sākas kaut kāda necieņa, ka tās sievietes ir zemākas. Nezinu, kā ir tām, kuras arī Latvijā jau bija turīgas vai/un slavenas, bet vidējai sievietei ir šāds risks.
Latviešu paziņām, kuras ir apprecējušās ar poļiem, rumāņiem, gruzīniem vai tml. ne turīgo valstu vīriešiem, no malas attiecības izskatās daudz maz vienlīdzīgas.
Par musulmaņiem, aziātiem vai afrikāņiem gan viedokļa īsti nav, jo man nav paziņu, kas iepriecējušās citās kultūrās.

Nu cik nu kurs kuram skiet nabadzigs. Dzivojot ne Latvija, man neliekas ka mana otra pusite mani noliks zemak tikai tadel ka naku no lv :) no pieredzes saku, tads tadu atrod.
Bet mums ir vajadziga vairak info .. ka iepazinaties? Vai dzivojat viena valsti utt ? Ta visparinati ir gruti atbildet …
Ja es butu single , es skatitos uz tadam tautibam, kur vienada religija un valoda ko saprotu (anglu , citam ta vacu utt ) savadak, gruti saprast citas (piem Muslim ka religija nav mans ).
Ps piedodiet par slikto rakstibu, man patik atri rakstit un neparlabot manu auto correct 🤭
01.11.2022 20:57 |
 
Reitings 38
Reģ: 30.08.2022
Man šķiet, ka visgādīgākie un labākie vīri ir krievu tautības vīrieši. Mūsu paziņu lokā ir vairāki krievu tautības vīrieši, un esmu pārsteigta cik ļoti viņu sievas tiek lutinātas, labprāt uzņemas atbildību un rūpes par ģimeni. Paklausoties draudzeņu randiņošanas pieredzi šķiet, ka daudzi latvieši ir pārņēmuši moderno domāšanu, piemēram, randiņos meitenei par sevi pašai jāmaksā. Krievu tautības vīrieši kaut kā pieturās pie “vecajām” vērtībām.
Man divas zināmas meitenes ir apprecējušās ar indiešiem un liekas, ka viss dzīvē ir gājis tikai uz leju. Vienai meitenei vispār vīrs ir pārņēmis tiesības pār viņas pašas nopelnīto naudu. Meitenei jāprasa atļauja, lai varētu kaut ko iegādāties par sevis nopelnīto naudu. Otrai vīrs lidinās pa mākoņiem, neuzskata, ka rūpes par ģimeni būtu uz viņa pleciem. Un vispār ir radies iespaids, ka viņiem tīrība ir sveša lieta. 😁
Bet to ko es tikko uzrakstīju noteikti nevar attiecināt 100% uz visu tautu. Tāpat kā ar latviešiem - mans vīrs ir super foršs un kāds varbūt ir pavisam slikts. 😁
01.11.2022 21:11 |
 
Reitings 4
Reģ: 01.11.2022
Piereģistrējos speciāli šai diskusijai :)
Bišķi vairāk kā trīs gadus biju attiecībās ar skotu (vairs neesam kopā), iepazināmies universitātē. Ļoti tradicionāls, vīrišķīgs, tādā ziņā neko sliktu nevaru teikt, vienmēr iedeva jaku, atveda mājās, maksāja par randiņiem, saprata, ka man patīk durvju atvēršana, rokas padošana utt. Sākumā protams bija liels džentlmenis, ar laiku tas mazinājās, bet tāpat vienmēr jutos kā dāma.
Man bija ļoti viegli ar viņu komunicēt, nejutu barjeras - galu galā izaugu ar internetu un Rietumu kultūru, daudz uzskatu mums saskanēja. Es sevi sauktu par piedzīvojumu meklētāju, viņam vairāk patika pasākumi mājās, bet par to baigi nestrīdējāmies.
Lielākoties strīdi bija par manu nespēju laicīgi būt, kur vajag, (man klibo laika izjūta.) Brīžam bija arī ļoti greizsirdīgs, lai gan, manuprāt, tam nebija iemesla.
Pēc dažādiem, it kā garāmejot tekstiem, man likās, ka vīrietim esmu kā sasniegums, redz Austrumeiropas meitene, studente.
Viņam ir ļoti saliedēta ģimene, labi situēta, kā dēļ, manuprāt, arī bija tāds tradicionāli vīrišķīgs. Vienreiz uzzināju, ka māsīcas par mani puspajokam runāja kā par golddigeri... visādi stereotipi par mūsu pasaules galu vēl ir dzīvi :) Piekritīšu Kitijai, ka rietumniekiem ir zemapziņā aizspriedumi un pārākuma izjūta, to var labot tikai tad, ja sieviete ir ļoti pašpārliecināta un lepna par savām saknēm un ar labu izglītību.
Izšķīrāmies, jo bijām katrs savā dzīves posmā, bet joprojām sarakstamies, mums ir draudzīgas attiecības.
Manai ģimenei nebija nekādu iebildumu, protams, vecvecāki būtu priecīgāki par latvieti, bet neko daudz neteica. Arī viņa ģimene bija ļoti forša, vienmēr aicināja uz ģimenes ballītēm, visādiem braucieniem. pie dabas. Mamma bija riktīgi forša, mums abām patīk impresionisms un franču meistari, un caur to tēmu, arī atradu kopīgu valodu.
Vienreiz iepazinos ar riktīgi šarmantu turku. Jūs jau zināt, tos austrumu vīriešus :) Sarunājām pirmo randiņu, bet dienu iepriekš sarakstē sākās "kur tu tagad esi, ar ko esi kopā, vai esi viena?" Sabijos, randiņu atcēlu.
Pāris mēnešus biju attiecībās ar krievu, kas uzaudzis Amerikā. Būtībā amerikānis, ar nedaudz stereotipiski patriarhāliem uzskatiem, kas man tas netraucēja. No pozitīvā - viņš nebija tik skaļš un bravūrīgs kā "tīrie" amerikāņi.
Neko labu nevaru pateikt par itāļiem un austriešiem. Baigie džentlbeņķi, bet caur vīlēm iet kādi viņi kulturāli un apgaroti :D
Uz randiņiem esmu gājusi ar dažādu tautību pārstāvjiem, tāpēc īsta viedokļa par visiem man nav, bet uzskatu, ka tautībai nav nozīme, bet tam kā uztverat dzīvi, reaģējat uz ziņām, neparedzētiem notikumiem.
01.11.2022 21:14 |
 
Reitings 698
Reģ: 28.06.2022
Vienreiz uzzināju, ka māsīcas par mani puspajokam runāja kā par golddigeri... visādi stereotipi par mūsu pasaules galu vēl ir dzīvi Piekritīšu Kitijai, ka rietumniekiem ir zemapziņā aizspriedumi un pārākuma izjūta, to var labot tikai tad, ja sieviete ir ļoti pašpārliecināta un lepna par savām saknēm un ar labu izglītību.

Jā, šis ir viens no negatīvajiem aspektiem, kur ir liela varbūtība, ka tā notiks. Ja sieviete pirms attiecībām nav sasniegusi augstu ienākumu līmeni Latvijā vai imigrācijas valstī, tad vīrietim ir grūti saviem vecākiem, radiem vai draugiem jebko objektīvu likt priekšā, ka šī austrumeiropiete nav kā tās citas, kas grib izkļūt no nabadzības.
01.11.2022 21:27 |
 
Reitings 4
Reģ: 01.11.2022
Kitijaaaa @ 01.11.2022 21:27

Jā, šis ir viens no negatīvajiem aspektiem, kur ir liela varbūtība, ka tā notiks. Ja sieviete pirms attiecībām nav sasniegusi augstu ienākumu līmeni Latvijā vai imigrācijas valstī, tad vīrietim ir grūti saviem vecākiem, radiem vai draugiem jebko objektīvu likt priekšā, ka šī austrumeiropiete nav kā tās citas, kas grib izkļūt no nabadzības.

Man liekas, ka ir arī svarīgi kā iepazīstas. Ja internetā, apkārtējiem uzreiz būs negatīvs iespaids. Ja vēl meitene ir stipri jaunāka, tad čau, nevienam nepatiksiet :D Ja kopīgā vidē (darbā, uni, hobijos), tad būs ok, bet vissvarīgākais, protams, ir cv - vai pārvaldi valodu, kur mācījies un vai spēj uzturēt saturīgu sarunu
01.11.2022 21:52 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Man liekas, ka ejot attiecībās ar attieksmi, ka esmu nabags no austrumeiropas iespaids tieši tāds arī būs. Ejot kā pašpārliecinātai sievietei, kurai varbūt nav tik ļoti paveicies ar dzimtās valsts pārticību, bet kas vēlas dzīvē kaut ko sasniegt, viss būs kārtībā. Nav jau arī tā, ka mēs kaut kur būdā Filipīnās dzīvojam
Protams, ja netiecies ar kaut kādiem snobiem.
Nez, es to pārticības līmeņa šķirošanu vispār nesaprotu, bet, kā redzams, forumā tas daudziem ir aktuāli.
01.11.2022 21:56 |
 
Reitings 1475
Reģ: 01.11.2022
Labvakar! Lūdzu paskatieties kartē, kur īsti atrodas Latvija! Latvija atrodas Ziemeļeiropā. Latvija tāpat kā Skandināvija ir ziemeļvalsts. Arī ANO ir atzinusi, ka Latvija ir ziemeļvalsts. Tiem ārzemniekiem, kuri latviešus uzskata par austrumeiropiešiem, ir bijuši slikti ģeogrāfijas skolotāji. Mums kā valstij un tautai ir ļoti daudz, ar ko lepoties. Un, jā, Latvija atšķirībā no daudzām bagātajām lielvalstīm nevienu nav iekarojusi un izlaupījusi ne šajā gadsimtā, ne senāk.
01.11.2022 22:42 |
 
Reitings 627
Reģ: 26.07.2022
Globuss @ 01.11.2022 22:42
Labvakar! Lūdzu paskatieties kartē, kur īsti atrodas Latvija! Latvija atrodas Ziemeļeiropā. Latvija tāpat kā Skandināvija ir ziemeļvalsts. Arī ANO ir atzinusi, ka Latvija ir ziemeļvalsts. Tiem ārzemniekiem, kuri latviešus uzskata par austrumeiropiešiem, ir bijuši slikti ģeogrāfijas skolotāji. Mums kā valstij un tautai ir ļoti daudz, ar ko lepoties. Un, jā, Latvija atšķirībā no daudzām bagātajām lielvalstīm nevienu nav iekarojusi un izlaupījusi ne šajā gadsimtā, ne senāk.

Baraties ari uz google , grozies ka gribi LV tiek piedeveta pie *Eastern European counties*.
Skandinavija ir *nordic * , kur LV tiesam nav. Nesaprotu vai tiesam ir tik liels kauns teikt , ka atrodamies Austumeiropaa? 😅
Starp citu , runajot anglu valodā, ar ausim var noteikt tiesi austumeiropiesu akcentu , ko Starpcitu nevaretu pat pielidzinat kadam , kurs butu piem dzimis Zviedrija- pilnogi cita izloksne!
01.11.2022 23:48 |
 
Reitings 698
Reģ: 28.06.2022
Globuss @ 01.11.2022 22:42
Labvakar! Lūdzu paskatieties kartē, kur īsti atrodas Latvija! Latvija atrodas Ziemeļeiropā. Latvija tāpat kā Skandināvija ir ziemeļvalsts. Arī ANO ir atzinusi, ka Latvija ir ziemeļvalsts. Tiem ārzemniekiem, kuri latviešus uzskata par austrumeiropiešiem, ir bijuši slikti ģeogrāfijas skolotāji. Mums kā valstij un tautai ir ļoti daudz, ar ko lepoties. Un, jā, Latvija atšķirībā no daudzām bagātajām lielvalstīm nevienu nav iekarojusi un izlaupījusi ne šajā gadsimtā, ne senāk.

Ir bijusi saskarsme ar tādiem rietumeiropiešiem (ar maģistra grādu), kas man acīs iesmej, ka mēs, austrumeiropieši, (poļi, čehi, latvieši utt.) paši sevi izmisīgi pieskaitām pie, citēju, mistiskām centrāleiropām vai ziemeļeiropām, bet patiesībā viss, kas ir uz austrumiem aiz Vācijas, viņiem skaitās austrumeiropa, un punkts. Izņemot Skandināviju. Man ir gadījusies konflikta situācija ar kādu, kurš bijis Rīgā vienu reizi. Pēdējais strīda teikums no viņa puses, ka man tāds raksturs droši vien ir Latvijas nabadzības dēļ.
Vēl biju pie kāda ciemos, kad viņam videozvanā zvanīja mamma. Mamma laikam nezināja, ka es zinu attiecīgās valodas pamatus. Kad puisis pateica, no kuras valsts ir ciemiņš, viņa teica apmēram, ''viņa grib tavu naudu un ātri ar tevi apprecēties, pastāsti, ka tev nav naudas''. Tas puisis nebija pat tās valsts vidusslānī... Es varētu rakstīt un rakstīt par savstarpēji nesaistītiem cilvēkiem no atšķirīgām turīgajām valstīm, sociālajiem slāņiem, bet būtu pārāk gari :)
Vispār runa nav par to, cik Latvija ir laba vai slikta, te runa ir tikai par stereotipiem bagātajās valstīs, VIŅU sabiedrību, ne mūsu. Pieļauju, ka milzīgās poļu viestrādnieku migrācijas plūsmas uz Rietumeiropu strādāt par minimālo algu īpaši uzskatus neuzlaboja. Ja jau poļi tik labi dzīvo un finansiālā atšķirība ir tik minimāla, kādēļ tā rauties gadiem strādāt netīrus darbus citur fermās, siltumnīcās, pametot savas ģimenes.
Vienkārši tas ir jāpieņem, nevis jānoliedz vai jāizliekas, ka tā nav. Tāpat kā mums ir stereotipi par filipīniešiem,
Nav jau arī tā, ka mēs kaut kur būdā Filipīnās dzīvojam

tāpat citiem var būt par mums.
Desertam Holivudas stereotips par Latviju.
https://vimeo.com/115879032
01.11.2022 23:58 |
 
Reitings 20816
Reģ: 18.08.2022
Globuss @ 01.11.2022 22:42
Labvakar! Lūdzu paskatieties kartē, kur īsti atrodas Latvija! Latvija atrodas Ziemeļeiropā. Latvija tāpat kā Skandināvija ir ziemeļvalsts. Arī ANO ir atzinusi, ka Latvija ir ziemeļvalsts. Tiem ārzemniekiem, kuri latviešus uzskata par austrumeiropiešiem, ir bijuši slikti ģeogrāfijas skolotāji. Mums kā valstij un tautai ir ļoti daudz, ar ko lepoties. Un, jā, Latvija atšķirībā no daudzām bagātajām lielvalstīm nevienu nav iekarojusi un izlaupījusi ne šajā gadsimtā, ne senāk.

Geografiski mēs varbūt esam Ziemeleiropā ,bet pēc tā kā cilvēku dzivo un ko var atljauties finansiāli ,mēs esam totālā Austrumeiropā .
02.11.2022 00:30 |
 
Reitings 8250
Reģ: 06.07.2022
Mani novērojumi: visiem izpratne par ES ir plusmīnus viena – gan amerikāņiem, gan Āzijā, gan Eiropā. Ja pasaka, ka Latvija ir Eiropas Savienības dalībvalsts, visiem skaidrs, ka te nav kāda galēji nabadzīga kūtspakaļa, bet civilizācija. Un ja nu kāds uz*irš, vienmēr var pateik, ka Bulgārijā un Rumānijā iet trakāk :)
02.11.2022 00:39 |
 
Reitings 698
Reģ: 28.06.2022
EmilijaArm @ 02.11.2022 00:39
Mani novērojumi: visiem izpratne par ES ir plusmīnus viena – gan amerikāņiem, gan Āzijā, gan Eiropā. Ja pasaka, ka Latvija ir Eiropas Savienības dalībvalsts, visiem skaidrs, ka te nav kāda galēji nabadzīga kūtspakaļa, bet civilizācija. Un ja nu kāds uz*irš, vienmēr var pateik, ka Bulgārijā un Rumānijā iet trakāk :)

Atšķirība starp Rumāniju un Latviju ir ļoti maza. Bet redz - Rumāniju mēs varam šķirot kā zemāku, bet domājot par valstīm, kas ir stipri augstākā plauktā par mums - ''nē, nevar būt, ka viņi uz mums skatās no augšas, visi taču zina, ka mēs civilizēti, Ziemeļeiropa un tā'' 😁
02.11.2022 00:48 |
 
Reitings 8250
Reģ: 06.07.2022
Tev pilnīga taisnība, Kitij. Es tā vnk stutēju nacionālo pašapziņu :)) Piem., kovidlaikā kūrortā iepazinos ar superīgu rumāni, dakteris pēc profesijas. Čalojot likām priekšā, cik mūsu valstīs ir kovidiotu jeb antivakseru, un Rumānijā tas procents bija ļoti augsts, pārspļāva Latviju. Man uzreiz tāda hehe augstprātība :)
02.11.2022 01:14 |
 
Reitings 106
Reģ: 19.05.2022
Kādai bija attiecības ar franču vīrieti? Iepazinos ar aziātu,kas dzīvo Francijā no 2 gadu vecuma un jau sauc mani ciemos pie sevis uz Parīzi.Esmu vienīgā,kura uzskata to par WTF? 😁
02.11.2022 07:12 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Pieredze ar turku vīrieti. Tikāmies 2 gadus. Ļoti greizsirdīgs - kur esi, ko dari, atsūti bildi utt. Finanšu ziņā viņš bija turīgāks nekā es, es mācījos universitāte un viņam tas likās lieki, jo sieviete jāaudzina bērni. Māte un ģimene viņam vienmēr bija svarīgākā kā draudzene /sieva. Un arī cik noskaidroju tad mātēm dēli vienmēr būs mazi prinči un, ja draudzene/sieva nedara kā vajag, tad būs kašķi uz ilgu laiku.
Uz attiecību beigām man daļēji sāka likties ka viņš ir ar mani kopā dēļ vīzas, jo baigi spieda uz precībām un pārvākšanos uz Eiropu.
02.11.2022 07:53 |
 
Reitings 508
Reģ: 25.10.2012
Tēmas rezumē - viss ir slikti.
Bet man mazliet cits jautājums - priekš kam tādu lieku ņemšanos, ja jau tādas un šitādas problēmas ar tiem ārzemniekiem, jums tepat vietējo trūkst? Ok viens iemesls varētu būt nauda, kas ir galvenais labas dzīves tīkotājām, bet ja tā priekš sevis dzīvei / ģimenei, nu priekš kam liekas problēmas?
02.11.2022 09:25 |
 
Reitings 2977
Reģ: 19.09.2021
Labi ka LV vīriešiem nav ārzemnieces jāmeklē :D
Retums kāds LV vīrietis ar importijas sievieti būs nopietnās attiecībās.
02.11.2022 13:38 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!