KRĪZES beztēma

 
Reitings 50
Reģ: 03.10.2022
Domāju, ka nebūtu slikti ieviest krīzes beztēmu forumā. Par un ap šo. Viedoklis par to - vai būs tik traki kā liekas, vai šķiet, ka nebūs tik briesmīgi.
Par to kā plānojat ietaupīt, vai vajag, vai prasās, vai esat bez stresa par šo jautājumu. Vai tomēr raizes ir vai arī šķiet, ka krīze Jūs neskars. Vai plānojat kaut kur samazināt izdevumus, vai jau esat izdarījuši visu, kas iespējams.
Varbūt tēma noderēs, lai padusmotos par apkures, elektrības rēķiniem tiem, kam kurina, vai cenu kāpumu kādai konkrētai precei, pakalpojumam utml.
Vai skaistumkopšanas pakalpojumu cenas (manikīrs, skropstas utt.) jau ir pacēluši cenas? Ja jā, tad vai plānojat turpināt apmeklēt šos pakalpojumus? Varbūt meklējat lētākus meistarus.
Vienvārdsakot - divus vārdus nav ko teikt.
Krīze.
26.10.2022 15:11 |
 
Reitings 30
Reģ: 26.10.2022
Mēs mazāk pārtiku pērkam. Jo ja godīgi tad bezmaz pusi ārā metām vēl nesen. Grīvas lai pilns ledusskapis ar dažādu ēdienu, izvēle. Pērkam uz akciju. Piem nesen tikai olīveļļu lietojam, tagad ņemam arī vienkāršāku. Faktiski uz paiku tagad lētāk iznāk par 40% mazāk izklaides, bet kvalitatīvak. Apcelojam LV, tepat daudz bezmaksas dabas taku. Kafejnīcas iztiekam bez. Ja kur braucam piknikam visu ņemam līdzi. Karoc iznāk dzīvot foršāk, un lētāk. Lupatas liekas nepērkam, tā jau zemeslode piesārņota ar lupatām
26.10.2022 20:08 |
 
10 gadi
Reitings 1183
Reģ: 09.11.2009
Scandinavian @ 26.10.2022 15:26
Par šīm tēmām labāk nerunāt, lieki uzvelk. Ir kā ir, jādzīvo tāpat :)

Man šobrīd ir līdzīgas domas. Varbūt tāpēc, ka es esmu jau nogurusi nepārtraukti visur klausīties par to krīzi. Vai es to visu varu apturēt? Nē. Vai sevis iedzīšana veselības problēmās un bezmiegā, un nepārtraukta runāšana tikai par to man kaut kā palīdzēs? Nē. Vienīgais, kas no tā būs - papildus izdevumi par ārstiem.
Rēķinu savu budžetu mazliet uzmanīgāk, bet citādi cenšos vnk dzīvot.
26.10.2022 20:28 |
 
Reitings 261
Reģ: 02.04.2022
Jums nav mazliet dilemma - es dažkārt lasu par kodolkara draudiem un uznāk vēlme ietaupījumus notriekt un yolo. No otras puses - varbūt viss būs ok, jāturpina ietaupīt.
26.10.2022 21:54 |
 
Reitings 197
Reģ: 23.08.2022
Pagaidām īpaši netaupām, cenšos gan ierobežot katru brīvdienu ēšanu ārpus mājas ar ģimeni un emociju pirkumus..
Andele neko nepērku, tikai pārdodu, jo esmu iemācijusies nopirkt jaunu daudz lētāk, nekā tirgo lietotu.
Pārtika noteikti būs pēdējais uz ko mana ģimene ekonomēs, jo vienmēr izvēlamies kvalitatīvus produktus, lētāk tomēr ir uzturēt veselību kārtībā, nekā skraidīt pa ārstiem.
Negrasos arī atlikt ceļojumus, jo tagad vispār nevar neko saprast, uzlaidīs kādu bumbu un viss, dzīve ir jābauda te un tagad nevis jādomā par rītdienu.. jā vienīgais vēl, ko man kādreiz teica vecmāmiņa - ubago domāšana ir vislaik censties kaut ko ietaupīt, ir jāmēģina pelnīt vairāk, tikai tā var iegūt labāku dzīves kvalitāti.
27.10.2022 09:45 |
 
Reitings 278
Reģ: 12.09.2022
Bērnam virsdrēbes pērku Andele un ziemas zābakus turpat. Rudens apavus un botas Decahtlon ir labas cenas un kvalitāte ar ok. Parastus T-Kreklus, treniņbikses un džinsus Pecpo. Izejamos kreklus esmu pirkusi arī HM.
Uz ko taupu skatos, kam akcija, to pērku. Agrāk pirku krējumu plastmas bundžu iepakojumā, bet tagad pārgāju uz "maisiņiem" (nezinu kā, lai viņus sauc), tomēr eiro starpība un garšas izmaiņas nav. Pie elektrības patēriņa ar vairāk piedomāju. Agrāk pirkām svaigu gaļu tikai zemnieku veikalos, kur dārgāk, bet nu jau kādu laiku pērkam Rimi, ja ir akcija. Nu nekāda vaina nav.
27.10.2022 13:59 |
 
10 gadi
Reitings 195
Reģ: 29.01.2009
Visādi ikdienas triki sāk ieviesties. Piemēram, uzvārīt karsto ūdeni, apliet krūzītē tēju un atlikušo kannas karsto ūdeni ieliet termosā.
Censties vairāk skaitīt līdz, skaidro naudu, ko un cik tērēt.
Dārzeņus pirkt Centrāltirgū.
Meklēt nocenotas preces.
27.10.2022 16:17 |
 
10 gadi
Reitings 904
Reģ: 09.11.2009
- Ja produkcija, kuru lietoju ikdienā ir uz atlaidi, sapērku vairāk
- Nepērku drēbes tāpat vien. Iegādājos tikai tās, kuras tiešām vajag, jo iepriekšējās saplīsa vai novalkājās.
- Ēdienu taisu mājās (agrāk ļoti bieži ņēmu take away)
- Saplānoju ēdienreizes un pērku pārtiku nedēļai. Tas aiztaupa biežu staigāšanu uz veikalu un visādu lieku našķu pirkšanu
27.10.2022 17:41 |
 
10 gadi
Reitings 4261
Reģ: 03.08.2009
Mēs esam 5 cilvēku ģimene - mēs ar vīru un 3 bērni. Dzīvojam ārpus pilsētas, līdz ar to ļoti jūtam degvielas cenu kāpumu. Šobrīd vispār esmu BKA un tas ir reāls iegrieziens budžetā. Ja agrāk baigi nesekoju līdzi, ko pirkt kurā veikalā, tad tagad reāli lielāko pirkumu daļu pērku Lidl, plānoju ēdienreizes. Apkure mums ir zemes siltumsūknis, līdz ar to viss iet uz elektrību. Apkuri neesam pieslēguši, kurinām ar malku kamīnu un piesildām māju tā. Kamēr nav mīnusi, ir ok. Iekrāt pārāk daudz nesanāk, bet no iekrājumiem tagad uzliksim saules paneļus. Domāju, ka ziema nebūs baigi viegla.
27.10.2022 19:06 |
 
Reitings 1809
Reģ: 17.03.2022
Anne Shirley @ 27.10.2022 19:06
Mēs esam 5 cilvēku ģimene - mēs ar vīru un 3 bērni. Dzīvojam ārpus pilsētas, līdz ar to ļoti jūtam degvielas cenu kāpumu. Šobrīd vispār esmu BKA un tas ir reāls iegrieziens budžetā. Ja agrāk baigi nesekoju līdzi, ko pirkt kurā veikalā, tad tagad reāli lielāko pirkumu daļu pērku Lidl, plānoju ēdienreizes. Apkure mums ir zemes siltumsūknis, līdz ar to viss iet uz elektrību. Apkuri neesam pieslēguši, kurinām ar malku kamīnu un piesildām māju tā. Kamēr nav mīnusi, ir ok. Iekrāt pārāk daudz nesanāk, bet no iekrājumiem tagad uzliksim saules paneļus. Domāju, ka ziema nebūs baigi viegla.

Nu es ievēroju,ka Lidl arī ir kārtīgi pacēluši cenas. Jā,ir preces kuras vēl ir lētākas par Maxima un Rimi sortimentu,taču daudzas tomēr vēl maksā līdzīgi vai pat vairāk kā Maximā.
Šobrīd iebremzēju ar apģērbu pirkšanu, ja nu vienīgi kaut ko īpaši nevajag. Par kosmētiku&co izlietošu krājumus. Pārtiku arī cenšos pirkt uz nedēļu,lai mazāka staigāšana uz veikalu. Neteiktu,ka ļoti pievelku jostu, bet mazliet pārkārtoju prioritātes. Ceru,ka ziemu pārdzīvosim, galvenais lai pasaulē ir miers un situācija nostabilizējās.
27.10.2022 21:15 |
 
Reitings 29
Reģ: 27.10.2022
Man liekas, ka šobrīd medijos var dzirdēt tikai sliko. Cik viss ir traki un briesmīgi un kā mēs tiksim galā, un ko tagad darīsim. Bez maz vai jāatceļ Ziemassvētki, valsts svētki, elektrības taupības nolūkos.
Tas, ko es redzu cilvēkos - visi dzīvo kā dzīvojuši. Tāpat kafejnīcās ie pilni galdi, tāpat restorānu porcijas tiek atrādītas sociālos portālos. Tāpat brauc ceļojumos un pērk apģērbus gan sev, gan bērniem. Dzīve turpinās. Vai nu tauta ir jau nogurusi no nervozēšanas (covid, karš) vai arī visiem ir vienalga.
28.10.2022 08:53 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits