Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Attālināts darbs

 
Reitings 5
Reģ: 05.01.2022
Daudz lasu, ka arvien vairāk cilvēku strādā no mājām. Palasot vakances, tur tikai pārdošanas speciālisti, mārketinga speciālisti. Protams, ķirurgs nevar operēt attālināti un piena ražošanas strādnieks sieru arī nevar attālināti siet (gan jau varēs reiz arī to).
Vai Jūs strādājiet attālināti? Vai Jums vispār ir tādas iespējas?
Es tik ļoti to gribētu - sapnis.
24.10.2022 19:20 |
 
Reitings 871
Reģ: 27.07.2020
Ir visas iespējas, bet pēdējā laikā daru to samērā reti. Patīkamāk strādāt no biroja, mājās šobrīd nav tam īsti piemēroti apstākļi.
Un to, cik laba ir tā strādāšana no mājām, var ļoti labi redzēt pēc atsevišķu kolēģu produktivitātes, aktivitātes zvanos un sapulcēs, kā arī nespējas sakontaktēt pat vairākas stundas (darba laikā). Ne visi cilvēki ir spējīgi strādāt no mājām.
31.10.2022 22:52 |
 
Reitings 121
Reģ: 25.10.2022
Kopš kovida ēras strādāju pamatā mājās, uz darbu dodoties tikai, kad nepieciešams ko fiziski uz vietas sadarīt. Darba laiks ir 9-18, bet manā darbā nevienu īpaši nesatrauc kad tieši es strādāju, galvenais, ka esmu pieejama, ka darbs ir padarīts, tad nu mani šis modelis ļoti apmierina, ir dienas, kad miegs nenāk, un jau krietni pirms darba laika parosos, ir dienas, kad gribu pastrādāt vakarā, bet attiecīgi, ja man vajag brīvu laiku pa dienu, nekautrējoties to izmantoju - aizvest bērnu pie ārsta, pašai pie ārsta vai ko citu nokārtot. Ja nāk miegs pa dienu, aizeju pagulēt stundiņu :D Noteikti nemainītu vairs pret ikdiens ofisa darbu, jo ir vēl viens būtisks bonuss - skaidrs, ka nenosēdēsi pie datora bez pauzēm, tad nu ik pa laikam esošās 5minūtes tiek izmantotas, lai ieslēgtu vešeni, iztīrītu irobotu, izkarinātu veļu, nomizotu kartupeļus u.c. sīkumi. Attiecīgi, to, ko citādi es darītu vakarā, esmu pa dienu savās minipauzēs paguvusi - esmu izkustējies + vakarā, kad bērni un vīrs mājās, esmu gan pastrādājusi, gan veļa tīra, gan vakariņas gatavas, un mana atpūta sākās agrāk nekā tad, kad strādāju ofisā.
26.10.2022 20:26 |
 
Reitings 39350
Reģ: 20.07.2021
26.10.2022 12:46 |
 
Reitings 6952
Reģ: 13.04.2022
cory @ 26.10.2022 10:29

Es neiztraucos, kā jau rakstīju- mani vairāk interesē ? Jo man pēc tava komentāra izklausījās, ka tu maz laika pavadi Latvijā un lielāko daļu esi prom. Līdz ar to mani interesē, vai tu to visu saskaņo ar savu darba devēju un kā. Es labprāt arī aizlaistu šādā avantūrā ārpus EEZ un ilgtermiņā.

Katra situācija no nodokļu perspektīvas tiek vērtēta individuāli, tas kā daru es/kaimiņš/draudzene/kolēģis, nenozīmē, ka tas būs analoģiski tavā situācijā
Visvieglākais ir braukt uz Spāniju, tur var tusēt 183 dienas, un nodokļu režīms lv paliks nemainīgs.
26.10.2022 11:15 |
 
10 gadi
Reitings 2696
Reģ: 25.05.2009
amoreamore @ 26.10.2022 09:55

Vai arī var strādāt mazāk par 183 dienām EEZ, un mazāk par trīs mēnešiem ārpus EEZ. ;)
Lielāko gada daļu es pavadu LV, neuztraucies tik ļoti par maniem nodokļiem :)

Es neiztraucos, kā jau rakstīju- mani vairāk interesē 🙂 Jo man pēc tava komentāra izklausījās, ka tu maz laika pavadi Latvijā un lielāko daļu esi prom. Līdz ar to mani interesē, vai tu to visu saskaņo ar savu darba devēju un kā. Es labprāt arī aizlaistu šādā avantūrā ārpus EEZ un ilgtermiņā.
26.10.2022 10:29 |
 
Reitings 6952
Reģ: 13.04.2022
cory @ 25.10.2022 21:42

Mani vairāk interesē, cik ilgi tu uzturies šajās siltajās zemēs un kā un kur šādā gadījumā tava darbavieta, kas (es pieņemu) ir Latvijas uzņēmums, par tevi maksā nodokļus. Vai tu vienkārši strādā "pa kluso" no siltajām zemēm?
Pie mana darba devēja ir iespējams strādāt attālināti, parādos vienu vai divas dienas nedēļā ofisā atkarībā no vajadzības un kā sarunājam ar savas komandas kolēģiem, bet gadījumā, ja es plānotu ilgāku laika posmu atrasties ārzemēs un strādāt no ārzemēm, man tas ir jāsakaņo ar savu darba devēju, jo pēc konkrēta dienu skaita, kas tiek avadīts ārzemēs, manam darba devējam teorētiski būtu jāsāk maksāt par mani nodokļi, valstī, kurā es atrodos. Protams, var aizšaut "pa kluso" un neteikt, ka strādā no Bali vai Francijas, bet tad jau tur ir cits stāsts.

Vai arī var strādāt mazāk par 183 dienām EEZ, un mazāk par trīs mēnešiem ārpus EEZ. ;)
Lielāko gada daļu es pavadu LV, neuztraucies tik ļoti par maniem nodokļiem :)
26.10.2022 09:55 |
 
Reitings 221
Reģ: 27.06.2014
Padalieties ar kafejnīcām/vietām kur ejat strādāt? Rīgas centrā. Paldies
25.10.2022 22:05 |
 
10 gadi
Reitings 2696
Reģ: 25.05.2009
amoreamore @ 25.10.2022 09:29
mums uzņēmumā nav obligāti vispār jebkad parādīties uz vietas, tāpēc ik pa laikam dzīvojos pa siltajām zemēm un no turienes arī strādāju. kad esmu lv, ar lielāko prieku aizeju uz biroju kaut vai paskatīties uz cilvēkiem :D

Mani vairāk interesē, cik ilgi tu uzturies šajās siltajās zemēs un kā un kur šādā gadījumā tava darbavieta, kas (es pieņemu) ir Latvijas uzņēmums, par tevi maksā nodokļus. Vai tu vienkārši strādā "pa kluso" no siltajām zemēm?
Pie mana darba devēja ir iespējams strādāt attālināti, parādos vienu vai divas dienas nedēļā ofisā atkarībā no vajadzības un kā sarunājam ar savas komandas kolēģiem, bet gadījumā, ja es plānotu ilgāku laika posmu atrasties ārzemēs un strādāt no ārzemēm, man tas ir jāsakaņo ar savu darba devēju, jo pēc konkrēta dienu skaita, kas tiek avadīts ārzemēs, manam darba devējam teorētiski būtu jāsāk maksāt par mani nodokļi, valstī, kurā es atrodos. Protams, var aizšaut "pa kluso" un neteikt, ka strādā no Bali vai Francijas, bet tad jau tur ir cits stāsts.
25.10.2022 21:42 |
 
Reitings 58
Reģ: 15.05.2022
amoreamore @ 25.10.2022 09:29
mums uzņēmumā nav obligāti vispār jebkad parādīties uz vietas, tāpēc ik pa laikam dzīvojos pa siltajām zemēm un no turienes arī strādāju. kad esmu lv, ar lielāko prieku aizeju uz biroju kaut vai paskatīties uz cilvēkiem :D

Ja nav noslēpums, kurā uzņēmumā/sfērā strādā?
Jautājums, jo vienkārši mums arī uzņēmuma var strādāt attālināti, bet itka tikai atrodoties Latvijā.. Nezinu gan kā viņi to varētu izsekot esi/neesi LV, bet nu sazin kādas tās tehnoloģijas tagad 😀
25.10.2022 19:32 |
 
Reitings 602
Reģ: 24.01.2022
Kā kovids izdzenāja strādāt pa mājām, tā arī birojā neesmu atgriezusies. Visu varu nokārtot attālināti. Priekš manis - ideāli!
Tiesa, kolēģi un vadība jau ieprekš zināja, ka uz mani var paļauties, lai kur es strādātu.
25.10.2022 15:18 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Strādāju no mājām, arī man tas bija ilgu laiku nosacīts punkts, ko vēlos. HR joma, viss attālināti, jo LV arī esmu vienīgā. Reizēm ir besis, ka šitā visa diena (praktiski pidžammā :D ), bet atceroties visu taisīšanos un došanos, nope, nesalīdzināmi. Tā kā neviens nekontrolē, eju pa dienu uz zāli vai citās darīšanās un pabeidzu darbu vēlāk vai citā dienā.
25.10.2022 14:37 |
 
Reitings 3339
Reģ: 23.01.2022
2 gadi strādāju no mājām, ar ļoti retām būšanām birojā. Izdegu, jo vadība izmantoja to, ka dzīvo darbā.
Tagad strādāju citā vietā un amatā, kur jābūt uz vietas visu laiku un ir ok. Vismaz izeju no darba un varu nodoties savām lietām 🙃
25.10.2022 14:33 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
Pastrādāju kādu mēnesi Covid periodā no mājām,pirmās dienas likās forši,brīvs grafiks,var staigāt pidžamā pa māju visu dienu 😁
Bet tad jau apnika,mājas ar darbu kopā-nē,mājās gribu atpūsties.
Man darbs tirdzniecības jomā,pilnīgi gan nav iespējams attālināti strādāt,jo ikdienas ir vizītes pie klientiem,bet šad tad var,jo visu var izdarīt pa tel./e-pastiem.
25.10.2022 14:27 |
 
10 gadi
Reitings 1183
Reģ: 09.11.2009
Ofisā parādos 1x vai 2x nedēļā. Parasti cenšos 2x nedēļā, bet kad sāksies sliktāki laika apstākļi un lielāks aukstums ārā, palikšu vairāk mājās.
Ietaupās arī finanses, kas citādi aizietu braukāšanai uz darbu 5 dienas. Tagad braucu tikai divas.
Sākumā bija grūti pierast, bet šobrīd novērtēju, ka varu strādāt no mājām.
25.10.2022 13:34 |
 
Patīk
Reitings 395
Reģ: 28.03.2020
Veselības un darba specifikas dēļ strādāju no mājām (ar ārsta rekomendāciju darbam no mājām), darbā uz vietas parādos vienreiz nedēļā. Vadība gan uzstāj, lai visi strādā klātienē, bet nodaļas menedžere šai ziņā mēdz izdarīt izņēmumus, jo mums ir intelektuāls, pētniecisks darbs.
25.10.2022 10:01 |
 
Reitings 200
Reģ: 10.09.2022
Covid izmainīja daudzu cilvēku domāšanas un iespējas,ka ir iespējams strādāt no mājām. Principā kopš tā brīža arī manā uzņēmumā nav obligāti jāiet uz ofisu. Sākotnēji bija grafiki kad kas iet un kad kas neiet,taču redzot,ka aug darba rezultāti,tad tas vairs nav obligāts pasākums. Pašlaik katrs pats menidžē iešanu/neiešanu.
25.10.2022 09:52 |
 
Reitings 6952
Reģ: 13.04.2022
mums uzņēmumā nav obligāti vispār jebkad parādīties uz vietas, tāpēc ik pa laikam dzīvojos pa siltajām zemēm un no turienes arī strādāju. kad esmu lv, ar lielāko prieku aizeju uz biroju kaut vai paskatīties uz cilvēkiem :D
25.10.2022 09:29 |
 
Reitings 5
Reģ: 05.01.2022
Minelūše @ 24.10.2022 19:57
Nestrādāju, jo darbs ar fiziskiem priekšmetiem, turklāt vērtīgiem. Ja es savu darbu paņemtu uz mājām, mani laikam cietumā ieliktu?

Šis labs. 😂
24.10.2022 22:03 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3721
Reģ: 31.10.2010
Ja es varētu strādāt attālināti, tad darītu to no kādas kafejnīcas vai tamlīdzīgi, nevis no mājām. Man mājas tomēr ir vieta, kur es atpūšos un daru, ko vēlos. Ļoti negribētos mājas pataisīt par darba vietu.
24.10.2022 20:56 |
 
Reitings 1318
Reģ: 19.07.2019
Ir dienas, kad varu atļauties attālināti, bet pārsvarā esmu klātienē, jo ir darbi, kurus vajag veikt esot birojā + jābūt pieejamai kolēģiem. No vienas puses ir patīkami strādāt no mājām, bet no otras puses mājas ir mana komforta zona, kur es atpūšos un negribas vazāt darba lietas uz savu privāto telpu. Tāpat arī bieži grūti sakoncentrēties darāmajam, jo mājās ir lietas, kuras novērš, gribas atpūsties, kā arī bieži dari lietas pēc darba laika, kuras ofisā nedarītu. Zūd robežas starp atpūtu un darbu. Birojā tomēr vieglāk sakoncentrēties.
24.10.2022 20:53 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits