14. Saeimas vēlēšanas

 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Nu, kādas domas, prognozes? Par ko balsojāt un kāpēc?
01.10.2022 10:24 |
 
10 gadi
Reitings 1746
Reģ: 18.11.2009
Līdz 16.00 bija tikai 42% nobalsojuši. Kaut kā maz liekas
01.10.2022 17:17 |
 
10 gadi
Reitings 3175
Reģ: 18.12.2012
apšulapa @ 01.10.2022 17:17
Līdz 16.00 bija tikai 42% nobalsojuši. Kaut kā maz liekas
Man atkal liekas, ka salīdzinoši daudz. Pagājšgad kopā bija 54%, ja nemaldos... Vienmēr jau zema aktivitāte pēdējā laikā, bet vēl 4h ko iespēt...
01.10.2022 17:23 |
 
Reitings 45
Reģ: 14.01.2022
Nobalsoju par JV - stabilitāti ārlietās un pieredzi ekonomisko krīžu risināšanā, jo tā visā Eiropā izskatās, ka ir neizbēgama.
Arī turu īkšķus, ka mans optimisms un cerība uz latvijas pilsoņu common sense neliks vilties, un šlesers, gobzems un lks netiks ievēlēti 🤞🏻
01.10.2022 17:47 |
 
Reitings 478
Reģ: 01.03.2016
Arī par JV!
01.10.2022 18:16 |
 
Reitings 10717
Reģ: 05.03.2020
Tie, kas balso par JV, sanāk jūs viss pašreizējā valdībā apmierina? Tikai interesējos.
Jā, pagājušajā reizē bija gandrīz 55 procenti. Domāju, ka šogad būs līdzīgs cipars. Vai vismaz tas nebūs daudz lielāks, kā to pasniedz prese visu dienu (itkā baigā aktivitāte). Man šķiet cipars tuvu pusei ir slikts demokrātijas rādītājs, bet nu daudz ko pasaka par ļaužu uzticību politiskajiem spēkiem. Nenosodu tos, kas nebalso. Daudzi neredz jēgu balsot balsošanas pēc, jo ticības līmenis ir 0. Kolēģe ar augstāko izglītību nebalsos principa pēc, jo uzskata, ka nekādas demokrātijas nav, tā ir viltus demokrātija dodot itkā šo izvēles iespēju, bet īsto iznākumu viņi paši nolems savā starpā, piem., izvirzīs svītrotākos kandidātus uz ministru krēsliem, nepopulārākās partijas izveidos koalīcijas un apvienosies, balsojot pret to, kas būtu sabiedrības interesēs vai kas tika solīts no citu, vairāk balsu ieguvušo partiju puses utt. Itkā jau tam daļēji piekrist var, bet nu.
Ilgi domāju, par ko balsot, nobalsoju par progresīvajiem, lai gan arī par viņiem nav pārliecības. Šogad vispār švaki ar kandidātiem, vecās partijas - zzs, vienotība, saskaņa, na noteikti nē, trakie "opozicionāri" šlesers, gobzems, rosļikovs ar savām partijām - arī garām.. nu tad cerība uz progresīvajiem, lai gan pārliecības vairs ne par ko nav.
01.10.2022 18:40 |
 
10 gadi
Reitings 3175
Reģ: 18.12.2012
Balsoju par JV un jā, apmierina. Esmu par vakcīnām, par pieminekļa nojaukšanu (visskaļāk apspriestie jautājumi). PROTAMS, daudz kas neizdarīts, kļūdas utt utml. Var sākt rakt un diskutēt par katru nepareizi iztērēto eiro utt. Bet apmierina un paļaujos uz šo valdību. Prieks redzēt, ka JV reitingi tā uzkāpuši kopš pēdējā gada laikā.
Neesmu arī stipri pret citiem. PRO, AP, daļā lietu saprotu arī NA un Konservatīvos. Tomēr JV valdībai kopumā uzticos vairāk kā jebkurai citai no minētajām partijām.
01.10.2022 18:46 |
 
Reitings 10717
Reģ: 05.03.2020
Laikam daudzi saka, ka vienotība labi tika galā ar covid krīzi, nu jā, kā gan netiktu, ņemot vērā 2 miljardu ES naudu, kas tika iedota Latvijai tajā laikā. Valsts ārējais parāds pieauga straujāk, kā nekad iepriekš un ar visu to ļoti daudzi darbinieki zaudēja darbu, uzņēmumi bankrotēja, jo strādat bija aizliegts.. daudzus atlaida, jo cilvēki nevēlējas vakcinēties un valsts lēmumi to tikai atbalstīja. Man tas viss likās ļoti haotiski un neapdomāti. Atbalsta izmaksas arī kavējās, jo cik atceros Latvija ilgi gaidīja vai arī par vēlu iesniedza Eiropas Komisijai izskatīšanai atbalsta pasākumus (nevar taču ar svešu naudu brīvi rīkoties) un vēl citas darbības. Es katru nedēļu lasīju ziņas ar tādu facepalm😀 Bet ja kādam tas viss izskatījās pēc veiksmīga darba piemēra, tad ok.
01.10.2022 18:57 |
 
Reitings 10717
Reģ: 05.03.2020
Un jā, es pati biju par vakcinām, vakcinējos vairākas reizes, bet ar visu to neuzskatīju, ka to tik drastiski jāuzspiež citiem, kas to nevēlas darīt, draudot ar atlaišanu un likumiski šo visu atbalstot.
Arī biju par pieminekļa nojaukšanu, bet neuzskatīju, ka tas ir baigais valdības nopelns, drīzāk kara situācija un RU agresija to procesu aktivizēja (citādāk jau būtu jaukušu ātrāk) utt.
01.10.2022 19:12 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
iiieviiite @ 01.10.2022 18:57
Laikam daudzi saka, ka vienotība labi tika galā ar covid krīzi, nu jā, kā gan netiktu, ņemot vērā 2 miljardu ES naudu, kas tika iedota Latvijai tajā laikā. Valsts ārējais parāds pieauga straujāk, kā nekad iepriekš un ar visu to ļoti daudzi darbinieki zaudēja darbu, uzņēmumi bankrotēja, jo strādat bija aizliegts.. daudzus atlaida, jo cilvēki nevēlējas vakcinēties un valsts lēmumi to tikai atbalstīja. Man tas viss likās ļoti haotiski un neapdomāti. Atbalsta izmaksas arī kavējās, jo cik atceros Latvija ilgi gaidīja vai arī par vēlu iesniedza Eiropas Komisijai izskatīšanai atbalsta pasākumus (nevar taču ar svešu naudu brīvi rīkoties) un vēl citas darbības. Es katru nedēļu lasīju ziņas ar tādu facepalm? Bet ja kādam tas viss izskatījās pēc veiksmīga darba piemēra, tad ok.

Jap, pa lielam likās viss ok 👍
01.10.2022 19:13 |
 
Reitings 10717
Reģ: 05.03.2020
Lai gan es labi saprotu, ka cilvēki jau balso egoistisku motīvu vadīti. Piem., ja kāda no partijām solīs augstākas pensijas, pensionāri to atbalstīs, lai gan man no tā ne silts, ne auksts. Tāpat ar māmiņalgām, cita veida pabalstiem, lgbt tiesībām, uzņēmēju nodokļiem utt. Viena partija konceptuāli nevar atbalstīt visas sabiedrības intereses, līdz ar to balsu sadalījums būs neizbēgams. Žēl vienīgi, ka pie mums daudzi balso no tā sabiedrības sašķeltības viedokļa - nevis par, bet pret, vispār neiedziļinoties, par ko viņi balso. Krievi principiāli neatbalstīs latviešu partijas, latvieši krievu, pat nezinot, ko tās partijas piedāvā vai nepiedāvā.
01.10.2022 19:19 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
iiieviiite @ 01.10.2022 19:19
Lai gan es labi saprotu, ka cilvēki jau balso egoistisku motīvu vadīti. Piem., ja kāda no partijām solīs augstākas pensijas, pensionāri to atbalstīs, lai gan man no tā ne silts, ne auksts. Tāpat ar māmiņalgām, cita veida pabalstiem, lgbt tiesībām, uzņēmēju nodokļiem utt. Viena partija konceptuāli nevar atbalstīt visas sabiedrības intereses, līdz ar to balsu sadalījums būs neizbēgams. Žēl vienīgi, ka pie mums daudzi balso no tā sabiedrības sašķeltības viedokļa - nevis par, bet pret, vispār neiedziļinoties, par ko viņi balso. Krievi principiāli neatbalstīs latviešu partijas, latvieši krievu, pat nezinot, ko tās partijas piedāvā vai nepiedāvā.

Tas nav tikai pie mums tā. Bet jā, man arī žēl, ka cilvēki neiedziļinās. Izglītotāka sabiedrība ir primārais uz ko jātiecas
01.10.2022 19:22 |
 
Reitings 45
Reģ: 14.01.2022
Tie, kas balso par JV, sanāk jūs viss pašreizējā valdībā apmierina?

Nē, bet vai tad valdību veido tikai viena partija? Veselības ministriju vadīja A/P, Ekonomikas ministriju - nacionāļi utt. Izvērtējot valdības darbu kopumā, partiju piedāvājumu, es izvēlējos balsot par JV iemeslu dēļ, kurus agrāk minēju. Vai es daļai no lēmumiem nepiekrītu? - Jā. Ir vēl daudz problēmu, kuras risināt, bet kurās valstīs tādu nav? Un pārsvarā tie "vissirslikti.lv" un Latvijas valdības nolicēji ir tie, kas nevienā citā valstī nekad nav dzīvojuši un ar problēmām citās valstīs nav saskārušies.
Mani vairāk pārsteidz vēlētāji, kas katras vēlēšanas balso par pārmaiņām un partijām, kas nesen uzradušās un visticamāk līdz nākamjām vēlēšanām neizdzīvos. Tas laikam ir kaut kāds laimes lāča gaidīšanas sindroms LV balsotāju vidē, kuriem liekas, ka nu tik nāks jauna partija, būs lielās pārmaiņas, un viss tik plauks un zels.
01.10.2022 19:25 |
 
Reitings 10717
Reģ: 05.03.2020
Man gan šķiet tikai normāli, ja cilvēkus kaut kas neapmierina esošajā situācijā, atbalstīt pārmaiņas un dot iespēju citiem sevi pierādīt. Jā, tas ir sava veidā risks, bet tā ir arī izaugsmes iespēja. Neko nemainīt, baidoties no tā, kādas izmaiņas varbūt, tā ir stagnācija. Un tas, ka cilvēki cer uz pozitīvām izmaiņām, tas jau ir labi. Tas nav no sērijas "vissirslikti". Vissirslikti elektorāts drīzāk parasti vispār nebalso (un tādu kā redzam arī ir daudz, ap 40%), nevis balso par izmaiņām. Bet, protams, tas viss neattiecas uz tiem balsotājiem, kuri ir apmierināti ar esošo valdību un tās lēmumiem (tādu arī kā redzam ir daudz).
01.10.2022 19:38 |
 
Reitings 8513
Reģ: 05.07.2020
Ļoti ceru, ka JV netiks , pagaidām pēc aptaujām esmu šokā!!!
01.10.2022 20:17 |
 
Reitings 698
Reģ: 28.06.2022
Mayaaa @ 01.10.2022 20:17
Ļoti ceru, ka JV netiks , pagaidām pēc aptaujām esmu šokā!!!

Tev likās, ka visu šo mēnešu priekšvēlēšanu partiju reitingi, kur JV bija vadībā, bija safabricēti, ja šovakar tāds šoks?
01.10.2022 20:24 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Tikko noskatījos vakardienas debates. Skaidrs ir viens Gobzems apsēsts ar Kariņu un nekādus risinājumus nepiedāvāja. Izskata ka pagaidām viņi netiks.
Es nebalsoju par JV vai kādu citu partiju, jo izgāza kopdzīves likumu. 2 lasījumos visi baigi atbalsta un ir par, bet trešajā paņem un norauj kvorumu... Kā arī Reirs man ir big "no no"
01.10.2022 20:24 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Mayaaa @ 01.10.2022 20:17
Ļoti ceru, ka JV netiks , pagaidām pēc aptaujām esmu šokā!!!

domāju, ka nav iemesla šokam par to, ka citiem ar tevi nesakrīt viedokļi. Savs burbulis ir viens, bet visa sabiedrība kas cits
01.10.2022 20:25 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
YaeMiko @ 01.10.2022 20:24
Tikko noskatījos vakardienas debates. Skaidrs ir viens Gobzems apsēsts ar Kariņu un nekādus risinājumus nepiedāvāja. Izskata ka pagaidām viņi netiks.
Es nebalsoju par JV vai kādu citu partiju, jo izgāza kopdzīves likumu. 2 lasījumos visi baigi atbalsta un ir par, bet trešajā paņem un norauj kvorumu... Kā arī Reirs man ir big "no no"

Es arī šī dēļ gandrīz nenobalsoju par JV, bet gan par Progresīvajiem. Beigās noraustījos balsot par mazāk populāru partiju + cienu Rinkēviču un biegās tomēr par JV.
01.10.2022 20:27 |
 
Reitings 65
Reģ: 26.01.2022
Es arī par JV nobalsoju
01.10.2022 20:34 |
 
Reitings 236
Reģ: 01.01.2020
Apvienotais saraksts ir ticis.
01.10.2022 20:37 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits