Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Menstruālā piltuve, lietojat?

 
Reitings 25
Reģ: 06.09.2022
Vai lietojat tādu?
Es ilgāk par gadu jau lietoju.
Ir S un M izmēra. Pirmajai, otrajai dienai M, pārējām S.
30.09.2022 11:46 |
 
Reitings 25
Reģ: 06.09.2022
Miuce @ 01.10.2022 16:28
Baigais jau nu komforts - laistīt asinis, skalot, tad vēl vārīt pilnai laimei, tfu, kur pretīgi. Ķeskāties pa/ap asinīm tā vietā, lai vienkārši izmestu tamponu/paketi. Un baigi jau nu veselīgi, ja asinis krājas pus dienu vai dienu ar piltuvē, ar kuru aizstūķēta vagīna, baktēriju paradīze, tamponus, paketes vismaz biežāk maina. Un stūķēt vagīnā tādu “pieklājīga izmēra trauku”, pat ja to salīdzina ar vislielākā izmēra tamponu ? Man kaut kā atgādina kaut kad bērnībā nejauši redzētu govs apsēklošanu, ciemojoties laukos.
Priekš manis ļoti pretīga metode, kuru pat netaisos mēģināt.

Asinis nesmird.
Kad lietoju tamponus un paketes, likās, ka smird.
Bet nesmird. Un vagina labāk jūtas arī.
02.10.2022 14:05 |
 
Reitings 25
Reģ: 06.09.2022
Mākoņmaliņa @ 01.10.2022 13:05
Esmu mēģinājusi, bet nepatika. Grūti izņemt ārā. Nevaru iedomāties darbā lietot, jo tur ir, tikai slēdzama wc telpa, bet kur ir izlietne tur visiem brīva pieeja. Man būtu psiholoģiski neērti tur mazgāt un atbildēt uz kolēģu jautājumiem, kas tas ir un ko es daru.

Nu man ir tā, ka no rīta dušā ielieku, jo tur ir ērta poza, kurā varu ielikt piltuvi sekunžu laikā līdz minūtei.
Vakarā ap kādiem septiņiem nemu laukā, izmazgāju, ielieku. Un tad pirms gulēšanas arī pamainu.
Bet tā problēmu nav, papildu paketes nelietoju.
02.10.2022 14:03 |
 
Reitings 25
Reģ: 06.09.2022
Lula @ 30.09.2022 23:40

Bet viņu jau pēc katras izņemšanas jāvāra, ne?

Es cikla beigās novaru 1x.
Kad sākās jauns, tas ne.
02.10.2022 13:58 |
 
Reitings 683
Reģ: 23.03.2020
Man vajag piltuvi ar aplikatoru kā tamponiem 😁 tā ievietošana izklausās pārāk sarežģīta, neesmu mēģinājusi.
02.10.2022 13:22 |
 
Reitings 872
Reģ: 23.04.2014
Nemāku pat tamponu ielikt, lietoju paketes (riebjas sēdēšana pelkē kā te teica), kur nu vēl piltuvi mēģināt. Samierinos ar šo dabas “dāvanu” un izciešu pirmās divas dienas.
01.10.2022 22:26 |
 
Reitings 753
Reģ: 14.12.2019
Baigais jau nu komforts - laistīt asinis, skalot, tad vēl vārīt pilnai laimei, tfu, kur pretīgi. Ķeskāties pa/ap asinīm tā vietā, lai vienkārši izmestu tamponu/paketi. Un baigi jau nu veselīgi, ja asinis krājas pus dienu vai dienu ar piltuvē, ar kuru aizstūķēta vagīna, baktēriju paradīze, tamponus, paketes vismaz biežāk maina. Un stūķēt vagīnā tādu “pieklājīga izmēra trauku”, pat ja to salīdzina ar vislielākā izmēra tamponu 🤮 Man kaut kā atgādina kaut kad bērnībā nejauši redzētu govs apsēklošanu, ciemojoties laukos.
Priekš manis ļoti pretīga metode, kuru pat netaisos mēģināt.
01.10.2022 16:28 |
 
Reitings 88
Reģ: 06.04.2020
Nopirku pirms 5 gadiem, visus gadus arī lietoju - ļoti patīk. Pašlaik neizmantoju, jo sakarā arkontracepcijas maiņu uz hormonālo implantu ir pazudušas mēnešreizes un vairs nav vajadzības pēc piltuves.
Bet man negadījumi bija tikai kādus pirmos 3 ciklus kamēr sapratu kā pareizi ielikt, izņemt, iztīrīt (arī sabiedriskās vietās). Nelad vair neizmantošu paketes vai tamponus, patīk sajūta k ar piltuvi nav lieki uztraukumi un nav diskomforta kā piemēram ar paketēm
01.10.2022 14:15 |
 
Reitings 335
Reģ: 29.07.2020
Esmu mēģinājusi, bet nepatika. Grūti izņemt ārā. Nevaru iedomāties darbā lietot, jo tur ir, tikai slēdzama wc telpa, bet kur ir izlietne tur visiem brīva pieeja. Man būtu psiholoģiski neērti tur mazgāt un atbildēt uz kolēģu jautājumiem, kas tas ir un ko es daru.
01.10.2022 13:05 |
 
Reitings 291
Reģ: 12.07.2015
Lula @ 30.09.2022 23:40

Bet viņu jau pēc katras izņemšanas jāvāra, ne?

Nē :) Pēc katras es nomazgāju ar siltu krāna ūdeni, bet vāru tikai vienreiz pēc cikla un nolieku glabāties līdz nākamajai reizei vai arī novāru pirms lietošanas.
Par to, ka reizēm tek garām - man no sākuma ne vienmēr sanāca uztaisīt vakuumu, tas arī ir tas noslēpums, reizēm maliņa var palikt ielocījusies un tad tek garām. Vajag pamēģināt necensties likt tik dziļi, nedaudz pabraukt ar pirkstu vai pagrozīt, lai jūt, ka viss ir "noslēdzies", piltuve pieguļ sieniņām visur.
01.10.2022 09:48 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Tagad jau sen neesmu lietojusi, jo neredzu jēgu - tāpat drošībai vienmēr jāliek klāt pakete, jo vienu pašu piltuvi neatļaujos lietot. Bet, ja jāliek pakete, tad jau zūd visa piltuves jēga saudzēt dabu

Man pirms trīs dienas ir ļoti stipra plūsma un agrāk arī lietoju tamponu un paketi,jo darba dēļ varu nepaspēt aiziet uz tualeti laicīgi. Tagad lietojot piltuvi +pakete, vismaz sanāk nelietot tamponus un saudzēt dabu. Bet piekrītu ja plūsma ir maza un nemāk ielikt un tāpēc jāliek pakete tad ir kā ir.
Vēl jau tām piltuvēm ir dažas formas. Man draudzenei dzemde ir vairāk uz muguras pusi(ginekologs usg laikā pateica) tāpēc viņai arī parastās formas viss tecēja garām, bet atrada interneta kaut kādu laika lāsītes formu, ja pareizi atceros, un viss ir kārtībā.
01.10.2022 07:45 |
 
Reitings 281
Reģ: 29.03.2021
Man ir, patīk ideja, bet es reāli nemāku viņu lietot. Ir reizes, kas viss ir super, nostaigāju visu dienu bez problēmām, bet tad ir reizes, kad ielieku, viss liekas ok, bet pēc 10 minūtēm jau biksēm cauri plūst asinis.
Tagad jau sen neesmu lietojusi, jo neredzu jēgu - tāpat drošībai vienmēr jāliek klāt pakete, jo vienu pašu piltuvi neatļaujos lietot. Bet, ja jāliek pakete, tad jau zūd visa piltuves jēga saudzēt dabu
01.10.2022 01:30 |
 
10 gadi
Reitings 927
Reģ: 04.06.2012
Es paturu verdošā ūdenī 1x mēnesī pirms lietošanas.
Pa vidu tajos mirkļos nē - vienkārši pirms likšanas atpakaļ noskaloju siltā ūdenī.
01.10.2022 00:32 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Paix @ 30.09.2022 20:33
Lietoju piltuvi jau ļoti sen, nekad vairs neietu atpakaļ pie tamponiem vai vēl briesmīgāk - paketēm.
Man gan ir vieglas mēnešreizes, mainu no rīta un vakarā pēc darba dušā (bet ir gadījies arī vienkārši wc/vannasistabā, ja tieši blakus ir izlietne, tad vispār nav problēmu, ja nav izlietne, tad nu gan tā čābīgi), ielikt un izņemt nav problēmu. Kā te jau teica, ar piltuvi ir tāda patīkamāka, vieglāka sajūta, jo vispār nejūt, viņa labi piekļaujas.
Bet meitenēm, kam ir spēcīgāka plūsma un nepieciešams mainīt biežāk, es tiešām redzu neērtības, ja nav pieejama normāla tualete ar izlietni blakus.
Man šobrīd ir Facelle piltuve no Drogām, maksā ap 10 EUR. Ja pamēģina un tomēr nepatīk, nav sāpīgi :) Vārīšana aizņem max 10 min tikai 1x mēnesī, nekas jau īsti nav jādara, ieliec ūdenī un miers, tas ir daudz ērtāk kā atcerēties nopirkt tamponus :D

Bet viņu jau pēc katras izņemšanas jāvāra, ne?
30.09.2022 23:40 |
 
Reitings 25
Reģ: 06.09.2022
Lula @ 30.09.2022 20:09
Izklausās ķēpīgi, bet varbūt jāpamēģina ?
Kādas firmas jums ir? Tas kaut ko maina?
Nav besis viņu vārīt?

Es vāru 3 min, kaut kā tā bija rakstīts instrukcija.
Meluna
30.09.2022 21:30 |
 
Reitings 291
Reģ: 12.07.2015
Lietoju piltuvi jau ļoti sen, nekad vairs neietu atpakaļ pie tamponiem vai vēl briesmīgāk - paketēm.
Man gan ir vieglas mēnešreizes, mainu no rīta un vakarā pēc darba dušā (bet ir gadījies arī vienkārši wc/vannasistabā, ja tieši blakus ir izlietne, tad vispār nav problēmu, ja nav izlietne, tad nu gan tā čābīgi), ielikt un izņemt nav problēmu. Kā te jau teica, ar piltuvi ir tāda patīkamāka, vieglāka sajūta, jo vispār nejūt, viņa labi piekļaujas.
Bet meitenēm, kam ir spēcīgāka plūsma un nepieciešams mainīt biežāk, es tiešām redzu neērtības, ja nav pieejama normāla tualete ar izlietni blakus.
Man šobrīd ir Facelle piltuve no Drogām, maksā ap 10 EUR. Ja pamēģina un tomēr nepatīk, nav sāpīgi :) Vārīšana aizņem max 10 min tikai 1x mēnesī, nekas jau īsti nav jādara, ieliec ūdenī un miers, tas ir daudz ērtāk kā atcerēties nopirkt tamponus :D
30.09.2022 20:33 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Izklausās ķēpīgi, bet varbūt jāpamēģina 😀
Kādas firmas jums ir? Tas kaut ko maina?
Nav besis viņu vārīt?
30.09.2022 20:09 |
 
Reitings 230
Reģ: 19.01.2015
Lietoju menstruālo piltuvi jau gadu vai vairāk, pirms tam lietoju tamponus, jo ar paketēm arī tāda sajūta, ka peļķē sēdētu 😃 Kaut kad nesen vienu reizi atkal mēģināju ielikt tamponu, jo man tāpat kā vēl dažas te raksta- mēdz būt baigais čakars to piltuvi ielikt, bet ar to tamponu bija tik nepatīkama sajūta, pēc kādas pusstundas izņēmu ārā, organismam laikam vairāk patīk menstruālā piltuve. Ar izņemšanu neliekas nekāda cūkošanās, protams asinis trāpās uz pirkstiem visā tajā procesā, bet nu es rokas tāpat vienmēr pēc tualetes nomazgāju, tāpēc neredzu tur baigo problēmu 😅
30.09.2022 19:53 |
 
10 gadi
Reitings 927
Reģ: 04.06.2012
Piltuve priekš manis ir viens no labākajie šo laiku izgudrojumiem. Kopš lietoju, ir sajūta, ka man vispār vairs nav mēnešreižu - no rīta un vakarā izmazgāju, ielieku un dzīvoju, bēdu nezinādama.
Pirmās pāris reizes nočakarējos ar ielikšanu un izņemšanu, bet iemanījos un man tas viss process ir ļoti ātrs. Izņemu sēžot uz poda, kur uzreiz arī viņu izleju, bet iekšā lieku deep squat pozīcijā.
Tamponi arī ērti lietojami, bet tie dienā ir ļoti bieži jāmaina, kamēr ar piltuvi - viņa pat pa 12 stundām tikai nedaudz pāri pusei pilna.
30.09.2022 14:51 |
 
Reitings 153
Reģ: 02.03.2022
Tikai paketes.
Bet man netraucē. Un liekās viss ērti.
30.09.2022 14:47 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Lietoju, bet pirmajās dienās vai nu kopā ar paketi vai menstruālājām apakšbiksēm, jo gadās noplūdes, pēc tam jau bez.
Nez man tieši ir gadījies ka tualetē nav miskastes kur to tamponu izmest. Meklē pa somu kur ietīt un jo vēl nav tualetes papīra kabīnē un ceri ka neizsūksies cauri. Piltuvi izņem un uzreiz podā izlej. Man visvieglāk sanāk izņemt sēdus.
Katram protams savs.
30.09.2022 13:49 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits